Wiadomości lokalne: Łódź, Piotrków Trybunalski.....
24 09 2022 Piotrków przeciwko Macierewiczowi. Happening w Rynku Trybunalskim. 
- pod takim hasłem odbył się w czwartek (22.09) happening w Rynku Trybunalskim w Piotrkowie. Jak mówili organizatorzy, przyczynkiem do tego wydarzenia było m.in. budowanie kapitału politycznego na tragedii jaką była katastrofa smoleńska.
Przede wszystkim podjęliśmy temat obrzydliwych kłamstw Macierewicza. Poza tym, nie da się przejść obojętnie obok niezliczonych, innych powodów, którymi rząd karmi nas na co dzień. To jest inflacja, ceny prądu czy gazu, problemy z dostępnością do różnych produktów. Do tego łamanie konstytucji czy praworządności. To są problemy, do których cały czas będziemy wracać. Jest jeszcze jedna bardzo ważna kwestia: walka rządu z samorządami. To temat bardzo ważny. To samorządowcy dostają pierwszy cios od wyborców, a posłowie, sejm, rząd, to jest coś odległego. To samorządowcy dostaną jako pierwsi, a przecież większość samorządów jest przeciw PiS - mówił Juliusz Wiernicki, współorganizator wydarzenia. W piotrkowskiej akcji uczestniczyli także mieszkańcy Radomska i Łodzi. Pikieta w Rynku Trybunalskim trwała niespełna godzinę, a okolicę pilnowało w tym czasie sześć oznakowanych oraz dwa nieoznakowane patrole policji.
Źródło: epiotrkow.pl
Dlaczego było tak niewielu, no bo niewielu wiedziało o tej akcji!? 
21 12 2020 Piotrków z budżetem na 2021 rok.
Rada Miejska Piotrkowa przyjęła budżet na 2021 rok. Dochody wyniosą 540 mln złotych, a wydatki ponad 590 mln. Na inwestycje władze miasta planują przeznaczyć 78 mln czyli 13% budżetu. O budżecie podczas poniedziałkowej sesji korespondencyjnej mówił prezydent Krzysztof Chojniak.
- W związku z epidemią, sytuacją ekonomiczną i gospodarczą w kraju oraz jej wpływem na sytuację finansową miasta zbilansowanie potrzeb i możliwości ich finansowania w 2021 roku było bardzo trudne. Wrześniowe podwyżki wynagrodzeń nauczycieli oraz wzrost najniższego wynagrodzenia sprawiły, że kwota jaką dokładamy do zadań oświatowych oraz opiekuńczo-wychowawczych wraz z obsługą przedszkoli wyniesie prawie 64,7 mln złotych – podkreślił prezydent Piotrkowa. W celu ograniczenia potrzeb kredytowych na sfinansowanie deficytu budżetowego oraz w celu zachowania niezbędnej nadwyżki operacyjnej zmniejszono nakłady m. in. na bieżącą obsługę funkcjonowania miasta, działalność kulturalną i promocyjną. Jednocześnie byliśmy zmuszeni do urealnienia opłat za publiczne usługi oraz waloryzacji stawek podatku od nieruchomości – mówił Krzysztof Chojniak.   Za budżetem głosowało 17 radnych, jedna osoba była przeciw, a jedna wstrzymała się od głosu. Członkowie klubu PiS nie wzięli udziału w głosowaniu, wydali natomiast kilkustronicowe oświadczenie, które zostało odczytane przez przewodniczącego Rady Miasta. Skrytykowali w nim nie tylko sam budżet, ale także działania władz miasta. Z kolei radni klubów Razem dla Piotrkowa i Dla Piotrkowa pozytywnie ocenili przyszłoroczny plan dochodów i wydatków oceniając go jako bezpieczny i racjonalny.
Źródło epiotrkow.pl
13% na inwestycje, to jest dokładnie tyle, ile potrzeba na pogrzeb miasta!? Te Chojniak, wójt Piekarek więcej od „ciebie” robi, a mniej zarabia!? I co cieszysz się, z tego..!? 
10 09 2020 Protest rolników w Piotrkowie. Żądają wsparcia finansowego i zwiększenia odstrzału dzików.
Z transparentami, min.: "Dzik wykańcza polską wieś!" i "Ardanowski kłamca" protestowali rolnicy z powiatu piotrkowskiego, głównie hodowcy trzody chlewnej. Na teren piotrkowskiego oddziału Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego przyjechało 70 ciągników i około 150 osób. Przyjechali z gmin Moszczenica, Grabica oraz Wolbórz. Rolnicy podkreślali, że protest ma charakter pokojowy i chcą zasygnalizować społeczeństwu problemy polskiego rolnictwa. - Robimy to na obrzeżach miasta, aby mieszkańcy nie mieli kłopotów z naszego powodu. Chcemy po prostu dotrzeć do konsumentów i uświadomić, że rolnik, hodowca trzody chlewnej jest społeczeństwu potrzebny - mówi Janusz Terka, przewodniczący Izby Rolniczej i związków zawodowych Solidarność. Rolnicy zwracają uwagę, że obecnie hodowla trzody chlewnej jest nieopłacalna. Ich zdaniem spowodowała to prywatyzacja polskiego przetwórstwa mięsnego. - Ceny dyktuje przetwórnia, a nie rolnik - tłumaczą.
Kolejną, poruszaną podczas protestu kwestią, jest choroba Afrykańskiego Pomoru Świń. Uczestnicy środowego spotkania uważają, że wszystko spadło na barki rolników. - Powiat piotrkowski nie jest przygotowany do walki z ASF. Nie ma laboratoriów ani zakładów, które odbierały by towar. Ciągle sygnalizujemy, aby zmienić przepisy dotyczące ASF. Wszystko skupia się tylko na bioasekuracji, a gdzieś w tle jest redukcja populacji dzika - dodaje Janusz Terka.
Źródło piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl / epiotrkow.pl
Takie protesty rolników, rządzących, ani ziębią, ani parzą, mają to za przeproszeniem w nosie!? A wsiąść na traktory przekuć kosy na sztorc, i ruszyć na Warszawę, i pogonić to dzia.... !? Kiedy wreszcie społeczeństwo zrozumie, że bogata wieś to jeszcze bogatsze miasto!? Rolnik z głody nie umrze......
Tak dziś potępiane mroczne czasy PRLu , a ucznia było stać na kawiarnie, i jak chciał wejść na piętro do Europy to musiał dać w łapę. Oj działo się Pod Ormianinem, zazwyczaj dwóch na jednym krześle siedziało, i kilku o nie się opierało.
Za Stalina była to PASZTECIARNIA. Po październikowej odwilży PSS przekształciło ją w kawiarnię POD ORMIANINEM porównywaną do warszawskiego Fukiera. Dziś w ramach dekomunizacji klubokawiarnia Pod Ormianinem została przekształcona na POD WERSALEM. No bo POD PASZTECIARNIĄ jakoś nie pasuje. Mówię wam a tam na górze w Piotrkowskim Wersalu stoi sobie kanapa skórzana, a na niej siedzi sobie prezes z wyciągniętą prawą dłonią ozdobioną wielkim brylantowym pierścieniem, nie pocałujesz sekretarka na salony nie wpuści. 
Czy ktoś pamięta jeszcze Kaczy Dołek? Jedną z wielu mordowni do której wchodziło się tylko po pijaku i nigdy samemu. Czy ktoś jeszcze pamiętane te półlitrowe kufle po przepłuczce w zlewie, piwo chrzczone na zapleczu i niepowtarzalny klimat z królującymi zapachami przypalonej pomidorowej, Sportów, Ekstra Mocnych, Radomskich. Och to były czasy. 
10 03 2019 Prezydent Krzysztof Chojniak dorabia na uczelni w Piotrkowie. 
W filii UJK wykłada "Finanse publiczne" i "Gospodarkę komunalną". Jak sam mówi, przyjął propozycję uczelni z dwóch powodów: chce dzielić się ze studentami swoim doświadczeniem z pracy na rzecz samorządu, ale chce także... dorobić. Finanse publiczne” we wtorki i „Gospodarka komunalna” w czwartki - to przedmioty, które wykłada w piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego urzędujący prezydent miasta. Oprócz wykładów, Krzysztof Chojniak prowadzi ze studentami też ćwiczenia. Oba przedmioty są częścią programu dla II roku studiów dziennych na kierunku administracja. Nazwisko Krzysztofa Chojniaka na liście wykładowców pojawiło się od lutego. Prezydent przyznaje jednak, że propozycje prowadzenia zajęć dostawał od uczelni już wcześniej. - Wahałem się i z reguły dziękowałem. Teraz zdecydowałem się z kilku powodów. Uważam, że mam doświadczenie, którym mogę podzielić się ze studentami, a władzom uczelni zależy na tym, żeby oprócz profesorów-naukowców, zatrudniać praktyków, którzy mogą dzielić się wiedzą praktyczną. I to z przyjemnością robię. A drugi powód - nie ukrywam, jest finansowy. Zwyczajnie nie robię tego za darmo i chcę dorobić - przyznaje prezydent choć od razu zaznacza, że kokosów na uczelni nie dostaje.
Wybrane fragmenty z : http://piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/artykul/prezydent-krzysztof-chojniak-dorabia-na-uczelni-w,5022566,artgal,t,id,tm.html
No nie popłaczę się prezydent Piotrkowa musi dorabiać, bo mu do pierwszego brakuje? Marnie w tej Polsce płacą nawet ministrowi Gowinowi do pierwszego brakowało. Być dobrym mieszkańcem Piotrkowa i odpisz 1% podatku prezydentowi miasta, by nie musiał dodatkowo pracować, kosztem swojego zdrowia, miasta. Co to będzie jak Doctore zacznie w szkole dorabiać, Sodomia i Gomoria nastanie?
Minęło 100 pierwszych dni czwartej już z kolei kadencji prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofa Chojniaka. Jakie były? Czy przyniosły spełnienie pierwszych obietnic wyborczych, spłatę wyborczych długów, obfitowały w ważne wydarzenia? 
Msza, modlitwa, spowiedź, pokuta, spotkanie, narada, sesja, i od nowa msza, modlitwa.....I tak 100 dni przeleciało jak z bicza strzelił.
17 12 2018 Hulali po polu i pili kakao!? A może marychę zdrowotną, no nie Doctore? 
Idiotekę kameduła Gowin już poświęcił, kiedy ją abp poświęci? Aha w UM czekają aż na tackę uzbierają.
Ile rocznie miasto wyda na mediatekę? 2,5 mln złotych rocznie - tyle miasto Piotrków kosztuje utrzymanie Miejskiej Biblioteki Publicznej (z filiami). Po oddaniu do użytku budynku mediateki koszty te wzrosną o ok. milion złotych. Ciężko mówić tu o konkretnych kwotach, czas pokaże. Teraz nie możemy określić tego jak np. będą przebiegały zimy - mówiła w radiu Strefa FM Renata Wojtczak, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, która będzie zarządzać mediateką. Wzrosną między innymi koszty osobowe związane z zatrudnieniem dodatkowych osób oraz wydłużeniem czasu pracy MBP. - Mediateka czynna będzie od godziny 8.00 do 20.00, będziemy również działać w soboty. Takie godziny otwarcia to w skali całego kraju rzadkość - dodała. Obecnie z biblioteki można korzystać do godziny 19:00 w tygodniu (filie do 18:00), a w soboty do 14:00.   W piotrkowskie bibliotece pracuje 38 osób. W mediatece najprawdopodobniej zatrudnionych zostanie dodatkowo 9 osób. Źródło: .epiotrkow.pl
Trakt Czterech Przekrętów ,Hala Balonowa, plus Idioteka, afery lokalne na mirę KNF, SKOKÓW, Getin Banku!? To było pokerowe zagranie oddanie się władz miasta pod opiekę Najświętszej Maryi Panny. Czy to uchroni Chojniaka i jego mafię przed linczem? Utrzymanie Idioteki będzie kosztowało każdego mieszkańca Piotrkowa około 600 zł rocznie. Tych przy korycie jest na to stać, a Ciebie!? Wychyliłem się i mec. Król mnie jak marchewkę zeżre!? A może i nie? 
I kto tu jest przestępcą?
Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska została prawomocnie skazana za poświadczenie nieprawdy w dokumentach, dotyczących kredytu jej partnera. Kredyt dawno został spłacony, bank wysłał podziękowania. Ludkowie Kaczyńskiego szukali bata na Zdanowska , i czy go znaleźli? Skoro może w wyborach startować to wyborcy zadecydują, a nie Kaczyński swoimi manipulacjami czy przez kolejne pięć lat będzie prezydentem.
Komentarz internauty: Premier rządu ogłasza, że złodziejskich kredytów frankowych nie udzielał, po czym przelewa na konto żony 30 mln. zł, bo to mogłoby się nie spodobać, suwerenowi, że okradał ludzi...jego poprzedniczka, nie potrafi się przyznać, że do kochanego mężusia pruła bez sygnałów dźwiękowych i skazuje niewinnego człowieka na ogromne kłopoty, ministrowie rządu PiS kradną, kłamią,oszukują....i co? I nic! Im się po prostu należy! A babka , która na pisała, że kasę z kredytu przeznaczy na X, a przeznacza na Y ogłasza się przestępcą, mimo że uczciwie i co do grosza kredyt ów spłaciła. PiSowcy nie oddają kasy, za przekręty w PCK, stadninie koni, SKOKach, i wszelkich im podległych instytucjach, które okradają....a suweren skacze z radości, bo dostaje 500+. Do czego porównać takie społeczeństwo? 
27 09 2018 Razem dla Piotrkowa zainaugurował kampanię.
I zrobił to w iście amerykańskim stylu. Przed Hotel Agat podjechało pięć sportowych samochodów. Z jednego z nich wysiadł prezydent Krzysztof Chojniak. W sali konferencyjnej czekało już na niego 250 osób. Kandydat RdP stanął przed wielkim ekranem i zaprezentował priorytety dla Piotrkowa na lata 2019-2023. Po wystąpieniu Krzysztofa Chojniaka przyszedł czas na prezentację kandydatów RdP do Rady Miasta. Jedynkami oprócz prezydenta są: Marian Błaszczyński, przewodniczący RM, Monika Tera i Piotr Masiarek. 
Wybrane fragmenty: https://www.epiotrkow.pl/news/Razem-dla-Piotrkowa-zainaugurowal-kampanie-(VIDEO),33383,0,1#comment 
Wow! Mam nadzieję, że na Wronią też Chojniak zajedzie w iście amerykańskim stylu, w sportowej więźniarce. Tylko Kozłowski jest w stanie to zrealizować? Bo mam nadzieję, że rozbije mafijny układ POPiSu. Zagłosuję na tego, kto podejmie się rozliczyć Chojniaka i jego klikę? A Ty? 
Uwaga, wkrótce Piotrków Trybunalski będzie jedynym miastem w Polsce z bardzo czystym powietrzem, bowiem smog zamieszka w Mediatece wybudowanej za około 50 mln złotych. Brawo panie prezydencie Chojniak, brawo radni za tak trafną decyzje. Czy aby to tylko zbieg okoliczności lokalizacja Mediateki podobna jak Wzgórza Wawelskiego, zatem czy smog piotrkowski przyćmi tego smoka Wawelskiego?
Ruiny szpitala św Trójcy tuż obok budowanej Mediateki zostaną wyremontowane i przeznaczone na Bibliotekę Pedagogiczną. Biblioteka na bibliotece bo o rzut kamieniem znajduje się Miejska Biblioteka Publiczna. Taki cyrk to tylko w Piotrkowie jest możliwy. A co tam pójdźmy za ciosem i wybudujmy jeszcze ze trzy biblioteki w tym miejscu.
27 07 2018 Na mediatece pojawi się zegar słoneczny.
https://www.epiotrkow.pl/news/news,32844
Komentarz: 97-300
Wiem że bliżej wam do stodół i chlewów ale właśnie w tej Mediatece wasze dzieci i wnuki nabiorą ogłady a przy odrobinie szczęścia przedzierzgną się z chamów w pany.
Zgłoszenie do moderacji pozostało bez echa podobnie jak i moja odpowiedź: Tak walczy z hejtem i wulgaryzmami Walczak. Czyżby sam moderator był autorem tego komentarza? No tak taki komentarz łamie obowiązujący regulamin na epiotrkow.pl
Jaki ten komentarz 97 -300 jest podobny do tych wspomnień
Zacytuję: Może jednak to nie tak było?
Były szwedzki SS-man: Polacy to powinni nazistom na kolanach dziękować.
Wydawało wam się dotąd, że Niemcy wywozili Polaków na roboty przymusowe i zaprzęgali do niewolniczej pracy? Przecież to jedno wielkie kłamstwo! Szwedzki esesman przekonuje czytelników swoich wspomnień, że w rzeczywistości naziści dali prymitywnym Słowianom dobrą pracę, nauczyli ich jak używać mydła, dobrze karmili, a nawet organizowali dla nich spektakle i kabarety w ich ojczystych językach. Istna idylla!
Organizowano im wieczorne przedstawienia, spektakle teatralne w ich ojczystych językach, wieczorki z muzyką klasyczną i ludową oraz przedstawienia kabaretowe. Stopniowo uczyli się codziennego używania mydła i wody, a także innych, elementarnych zachowań z zakresu higieny osobistej. Krótko mówiąc, zaczęli żyć jak ludzie Więcej na podstronie Foto szopka 
02 05 2018 Wielka majówka hucznie wystartowała w Moszczenicy. 
To już kolejna nocna burda pod oknami posterunku policji w Moszczenicy. Gmina zainwestowała pieniądze w monitoring, posterunek policji wznowił działalność!? I to są gminne pieniądze wyrzucone w błoto, bo wczoraj parking przed posterunkiem policji i domem handlowym Mokadi wyglądał jak wielki śmietnik, cały usłany szkłem z potłuczonych butelek. A gdzie byli policjanci, świętowali czy bali się interweniować?
24 04 2018 Czy będzie przejście dla pieszych?
Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Piotrkowie nie wyraziła zgody na wykonanie przejścia dla pieszych na Wojska Polskiego (przy sklepie DINO). Jej zdaniem inwestycję powinien zrealizować właściciel marketu. A mieszkańcy się żalą, że jest tam bardzo niebezpiecznie.
- Jeżdżą jak wariaci 100 km/h, ludzie nie mogą przejść na drugą stronę ulicy – żalą się mieszkańcy Wojska Polskiego i Wiatracznej. Poprosili też miejskich rajców o pomoc. Dlatego z interpelacją do Komisji Bezpieczeństwa zwrócili się radni Marlena Wężyk – Głowacka i Jan Dziemdziora.  - Potrzeba ta wynika między innymi z faktu, że w rejonie tego skrzyżowania rozpoczął swoją działalność handlową market Dino co spotęgowało ruch pieszy i samochodowy.
Źródło epiotrkow.pl
Na budowę grobowca miasta, zwanego Mediateką prezydent Chojniak ma 50 mln złotych, a na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców szkoda mu przeznaczyć kilka tysięcy. Kiedyś w tym rejonie stali chłopcy radarowcy, dziś wolą przejechać się koło willi Chojniaka, wpaść na kurczaczka koło Fokusa, i zaczaić się w jakiej specjalnie przygotowanej pułapce na kierowców by w godzinę wypisać kilkadziesiąt mandatów. Pamiętajcie o tym w nadchodzących wyborach. Jak policzyłem grupa trzymająca władzę w Piotrkowie ma majątek którym jest w stanie pokryć budowę i utrzymanie Mediateki. 
21 02 2018 Chojniak chce zaciągnąć gigantyczny kredyt. Oddamy 91 milionów złotych!
Urząd Miasta zamierza ogłosić przetarg na zaciągnięcie długoterminowego kredytu na kwotę 67 milionów złotych! Jego obsługa wynieść może nawet 24 miliony złotych. W sumie piotrkowscy podatnicy oddadzą około 91 milionów złotych. Raty spłacać będziemy wszyscy przez 12 lat.
Prezydent Miasta Krzysztof Chojniak chce, by miasto zaciągnęło gigantyczny kredyt na sumę 67 milionów złotych. Jak informuje nas Jarosław Bąkowicz, z biura prasowego magistratu: – Planowany kredyt będzie przeznaczony w całości na planowane w 2018 roku inwestycje, których wartość wynosi prawie 97 mln zł. Koszt odsetek od tego kredytu będzie uzależniony od stóp procentowych obowiązujących w okresie spłaty (w latach 2018-2030), czyli od poziomu WIBOR oraz od stałej marży zaoferowanej przez bank, który złoży najkorzystniejszą ofertę. Najbardziej prawdopodobny moment zaciągnięcia kredytu to 3 kwartał bieżącego roku.
W trzecim kwartale tego roku, trzeba będzie zapłacić za budowę mediateki, i to właśnie ona pochłonąć ma lwią część tego kredytu.
W związku z zaciągnięciem kredytu, zwiększy się także dziura budżetowa. Jarosław Bąkowicz przekonuje jednak, że budżet Piotrkowa będzie bezpieczny: – Planowane na 31.12 2018 r. zadłużenie wyniesie 143,6 mln zł, co stanowi 33,91% planowanych dochodów (kiedyś limit wynosił 60%), czyli mniej niż w 2006 roku, kiedy zadłużenie stanowiło 34,00% dochodów (…). Mając na uwadze powyższe można uznać że zadłużenie miasta będzie na bezpiecznym poziomie.
Źródło piotrkowski24.pl
07 01 2018 ONR na święcie Trzech Króli w Łodzi. Mieli pilnować porządku.
Członkowie ONR z zielonymi opaskami z falangą na ramieniu budzili kontrowersje części świętujących. Coroczny przemarsz i festyn z okazji święta Trzech Króli był jednak w tym roku po części dziełem ONR, a więc reszta uczestników nie miała za wiele pola do reakcji.
Członkowie ONR nie byli jednak jedynym "zjawiskiem" w trakcie uroczystości. Pojawił się też bowiem Jerzy Kropiwnicki, który jest członkiem Rady Polityki Pieniężnej z nadania Prawa i Sprawiedliwości. Był przebrany za rycerza z polskim orłem na piersi. Podczas marszu zwracały też uwagę nietypowe "drogowskazy" wykonane z kartonu. Jeden z nich wskazywał drogę do siedziby łódzkiej Wyborczej, a napis na nim głosił: "do koryta".
ONR może rozwijać w pełni swe sztandary wszak to Pierwsza Brygada Kadrowa Kaczyńskiego, jego ulubione diabełki maszerujące z hasłem na ustach my chcemy Boga.
23 11 2017Wystawa EXPO 2022 nie odbędzie się w Łodzi. Łódź przegrała z Buenos Aires.
Pomimo przegranej rząd nie zrezygnuje ze swoich planów i zapowiedzi dotyczących inwestycji w Łodzi - zapowiada Ministerstwo Rozwoju. 
W budżecie na 2018 rok zarezerwowano 360 mln złotych na przygotowania Łodzi do roli gospodarza EXPO i te środki zostaną w znacznej mierze zainwestowane w miasto i region. Równolegle do Łodzi wpływają unijne pieniądze na rewitalizację obszarową miasta - łącznie niemal miliard złotych. 
Wszystkie siły sprzęgły się przeciw Kaczyńskiemu,znaczy się on chce dobra Polski. Dlaczego ja w to nie wierzę? Bo on do dzisiaj nikogo nie rozliczył, a to obiecywał! Co to było po wygranych wyborach jakie ciężkie oskarżeni padały, i pod dywan zawędrowały. Jarku jesteś taki sam cygan i oszust jak Jaruzelski, Kiszczak, Wałęsa, Geremek, Tusk, etc, kolejny judaszowy sprzedawczyk 
04 10 2017 Megalomania opanowała Polskę całą. 
Wpierw Zdanowska wielki dworzec PKP Łódź Fabryczna wybudowała, który miał dziennie kilkaset tysięcy pasażerów obsługiwać. Dziś świeci pustkami. Chojniak megaidiotekę buduje, zapominając że Piotrków to niewielkie miasteczko a nie wielka milionowa metropolia. Ba rząd Kaczyńskiego w który rolę premiera pełni Szydło megalotnisko w Baranowie buduje które według założeń będzie mogło obsłużyć więcej pasażerów jak dziś obsługują wszystkie lotniska w całej Polsce. Po kiego tak duże? Gdy słyszymy słowo piramida, na myśl przychodzą nam starożytne, monumentalne budowle w Egipcie, które świadczą o sile i potędze faraonów. W obecnych czasach również buduje się podobne obiekty. Z tym, że zamiast bloków skalnych wykorzystuje się nowoczesne materiały, jak metal czy szkło i one też mają świadczyć o sile i potędze współczesnych faraonów. Chwila ale mnie się wydaje, że ktoś mówił, że żyjemy w demokratycznym kraju? 
22 09 2017 Zenon Bartczak odebrał tytuł Honorowego Obywatela Piotrkowa.
Przedstawiciele władz Piotrkowa uhonorowali Zenona Bartczaka – honorowego obywatela miasta w jego domu. Były dyrektor I LO im. B. Chrobrego przyjął u siebie m.in. wiceprzewodniczącego RM i prezydenta Piotrkowa.
- Jestem bardzo dumny z tego wyróżnienia i przyjąłem je z wielką satysfakcją. Uważam, że to jest w pewnym sensie podziękowanie mojej osobie za całokształt pracy w mieście – powiedział dziennikarzom wzruszony Zenon Bartczak.   Pedagog zapowiedział wydanie kolejnej publikacji tym razem poświęconej Prywatnemu Gimnazjum Męskiemu działającemu w latach 1918-1939 w Piotrkowie. - Niemcy zniszczyli w 1939 roku większość akt. Jednak dziwnym trafem jakiś człowiek uratował kilka tomów, a ja je kupiłem i na podstawie m.in. tych materiałów powstaje książka – podkreślił. Publikacją zainteresował się prezydent Krzysztof Chojniak, który obiecał pomoc przy jej wydaniu.
Jutro z rodzicami w szkole.. !!!
Wielkie zaskoczenie, Bartczak z niewielkiego Kamińska, zostaje nagle szefem ekskluzywnego liceum im B. Chrobrego przeznaczonego dla dzieci dygnitarzy partyjnych z wyjątkiem wybrańców losu ślepego, których jak zadżumionych na folwarku osadzono. Do dziś podziwiam dyr. Bartczaka za to, że tak potrafił oszukać komunistów, by syn jego mógł bez problemu zwiać z tego raju zwanym PRL. Jak wtedy Kisson szalał jakie bzdury pisał. A dyrektor Bartczak, dyrektorem nadal pozostał. O ile mnie pamięć nie zawodzi to Bartczak wprowadził mundurki szkolne, obowiązek noszenia tarcz szkolnych, gablotę z wynalazkami na jej przyszywanie no i sławną czarną księgę. Dobrze byłoby gdyby dyrektor upublicznił czarną księgę z tamtego okresu. A może to był tylko taki dyrektorski blef. Pomimo że nie było tygodnia w którym nie stawałem na dywaniku w gabinecie dyrektora to darzę go pełnym szacunkiem. Fajne to było jak w czwartej klasie, kazał nam, z rodzicami na dywaniku się stawić. Albo to jak nas papierośników w kotłowni na mrozie prawie 30 stopniowym w papierowych ciapciach przez godzinę trzymał. Jak my wtedy z radości płakaliśmy gdy wolność odzyskaliśmy. Obaj z dyrektorem pamiętamy taką zabawną historyjkę , w kibelku na dole obok kiosku chciałem zapalić papierosa i jak na złość skończyły mi się zapałki. Słyszę że jest ktoś w kabinie obok no to zadaję normalne pytanie w takiej sytuacji. Masz zapałki? Mam. No to daje je. Wysuwa się ręka w szparze na dole parawanu z zapałkami. Przypaliłem. Zapałki oddałem . Podziękowałem. Wyrajałem Klubowego. Wychodzę a tu stoi dyrektor Bartczak. No i mówi napaliłeś się już. I co ja wtedy biedny żak mogłem odpowiedzieć? Ano powiedziałem, panie dyrektorze jak ktoś ma pecha to w drewnianym kościele cegła na głowę mu spadnie. Wszak nauczyciele mieli wtedy oddzielne toalety. Skończyło się jak zwykle, jutro z rodzicami w szkole..
A na koniec jakiś debil przed Chrobrym postawił Kopernika no i rozpłatała się burza z piorunami.. Ponoć mistrz Kopernik odwróci się jak mówi przepołowienia, kiedy pierwsza dziewica przekroczy progi sławetnego liceum. Tak się zastanawiam, dyrektorze Bartczak, czy to nadal jest moje, pana liceum, w którym stawiałem pierwsze kroki w dorosłość? Dziś banda głupków Polskę we władanie wzięła a społeczeństwo jak potulne baranki idzie na rzeż nie mając nawet siły na beczenie.
15 09 2017 Mediateka w Piotrkowie za 50 mln złotych?
Dziś urząd miasta podaje, że koszt inwestycji to 35,6 mln zł, ale nie wspomina o koszcie kredytu, jaki na ten cel musi zaciągnąć na rachunek wszystkich piotrkowian. Sprawdziliśmy, ile taki kredyt kosztuje i okazuje się, że pożyczone z banku przez samorząd 36 mln zł urasta przez 20 lat do 50 mln... Oczywiście okres spłaty może być krótszy, a skarbnik może wynegocjować dla Piotrkowa lepsze warunki niż uwzględnione w naszej symulacji, ale suma i tak będzie bajońska. 
Komu jest potrzebna tak duża Idioteka? Władzy, która przy okazji tak dużej inwestycji chce jeszcze bardziej się odkuć!? Powstanie kolejna współczesna piramida, która będzie potomnym przypominała o sile i potędze prezydenta Chojniaka. Ta Chojniakówka wyciągnie z kieszeni mieszkańców miasta ostanie zaskórniaki a młodych na zawsze wygoni z tego najdroższego miasta w Polsce. No ale co tam będzie można podziwiać jednocześnie Zamek, Budynki Poszpitalne i Piramidę, grobowiec miasta. Czy piotrkowskie piramidy staną się sławniejsze od tych z Gizy? Wątpię! 
e- mail wysłany do redakcji ePiotrkow.pl
Dzień dobry.
Czy Radio Piotrków po 25 latach przestanie nadawać? Wszystkie znaki na niebie i ziemi na to wskazują!? Bowiem na portalu ePiotrkow.pl zatrudniono moderatora, który publikuje posty tylko "prawdziwie słuszne zgodne z obowiązującą doktryną. Celem nadrzędnym stało się niesienie misji, a jak tu nieść misję, gdy jakieś odmiennie myślące typy mają czelność wyrażać na forum ePiotrkow.pl swoje zdanie, burząc innym tak pieczołowicie kształtowany jedynie słuszny światopogląd? No jak?” W ten sposób moderator wykluczył z forum pierwszą dziesiątkę TOP Komentatorzy z dyskusji i wyrażania swojej opinii. Wkrótce nie będzie reklam w Radio Piotrków bo zagrażają Przemianą Sanacyjnym w Polsce!? Moja firma i firmy moich kolegów już szukają portalu który nasze reklamy będzie publikował. A szkoda bo swego czasu Radio Piotrków było zaprogramowane jako pierwsze wśród kierowców z powiatu piotrkowskiego. Dziś to ja wolę sobie Radia Maryja posłuchać, przynajmniej tam fanatycy gadają a nie jakieś oszołomy, którzy byle czego się chwytają byle tylko przetrwać.
Jan Stępień - sklave
I nawet otrzymałem odpowiedź i to bardzo szybko. 
14 06 2017 Klucz do zrozumienia dzisiejszego świata i kresu „realnego socjalizmu”.
To nie Solidarność ze swoimi : wałęsami, kaczyńskimi, frasyniukami, michnikami, macierewiczami, mazowieckimi doprowadziła do upadku "muru berlińskiego" lecz wieloletnia brutalna "zimna wojna" na wycieńczenie, którą wygrał zachód z USA na czele. Solidarność była tylko jednym z narzędzi, elementem, środkiem do osiągnięcia celu, a jej przywódcy byli sprzymierzeńcami czy wręcz wykonawcami. To nie Solidarność doprowadziła do zmian w Rumunii, Mongolii, Bułgarii, NRD,Czechosłowacji, ZSRR, Jugosławii Węgrzech czy Albanii. To cały konglomerat militarny, technologiczny, gospodarczy, propagandowy napędzany miliardami dolarów i pobłogosławiony przez papieża JP2. System RWPG nie wytrzymał tego maratonu i "gwiezdnych wojen". Wielkim graczem pozostały Chiny, w których nie dało się zaszczepić jakiejś azjatyckiej odmiany solidarności, a ich gospodarcza i polityczna niezależność od ZSRR i RWPG nie wywołała ekonomicznego kryzysu. Wywoływanie " arabskich" czy "europejskich" wiosen w imię "prawdziwej demokracji" i "wolności" to przećwiczona przez dziesięciolecia doktryna szoku.Autor: Artur Ostrowski
09 06 2017 Jeszcze nie przebrzmiały echa afery balonowej a już szykuje się afera wagowa!?
Pierwsze rondo turbinowe w Piotrkowie Tryb oficjalnie otwarte. Kto tak lubuje się w różniako, różniastych rondach w Piotrkowie? Mamy już Krowi Placek, Bliźniacze i dziesiątki innych. Jakiego rodzaju ronda nie ma jeszcze w Piotrkowie?
W miejscu dawnej stacji benzynowej zamontowano wagę do kontroli pojazdów ciężarowych.Ta waga obok ronda to będzie głupotę urzędniczą ważyć. Właśnie do kogo należał tak atrakcyjny plac? I co to za debilny idiota wprowadza z powrotem TIRy do miasta!? Przecież jest wolny plac na Rakowskiej po dawnym CPN!? No chyba że ITD będzie osobówki ważyć. No a po nich wszystkiego się można spodziewać bo to typowe urzędasy i do tego strasznie przemądrzali. Niewiele się znają ale jakie mają uprawnienia!?
05 05 2017 W obrębie ronda Sulejowskiego w Piotrkowie Trybunalskim już wkrótce pojawi się około 140 nowych znaków pionowych. 
Czy... to nie za dużo?
Rondo turbinowe, które realizujemy, jest specyficznym skrzyżowaniem z ruchem okrężnym. 
Stop PiSlamizacji Polski. Stop PiSlamizacji ePiotrkow.pl.. Tylko debil albo perfidny bandyta dla tak małego ronda może zaplanować 140 nowych znaków pionowych. Wystarczy jeden patrol policji by to rondo codziennie do kasy państwa ponad milion złotych z mandatów dostarczało.
Ten komentarz cenzor puści albo i nie bo słowo debil nie znajduje się w książeczce do nabożeństwa a tym bardzie moja strona.
Z wielkim bólem serca chciałbym powiadomić że Gazeta Trybunalska powoli staje się najbardziej rozpoznawalnym wydaniem internetowym gazety lokalnej. piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl jeszcze jest liderem ale z niewielką przewagą, natomiast epiotrkow.pl wyprzedziła już Ziemia Piotrkowska. Matuchno kochana co to będzie jak gawiedź tylko Gazetę Trybunalską zechce czytać!? Sodomia i Gomoria nastanie! Znaczy się tylko sprawiedliwi i prawi się ostaną. 
27 04 2017 Starcie radnych w "Strefie pytań"
- Krzysztof Chojniak nie reprezentuje prawicy. To prezydent władzy i pieniędzy - radny Prawa i Sprawiedliwości Piotr Gajda nie szczędził na antenie Strefy FM słów krytyki wobec prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego. "Dostało się" także koalicyjnym rajcom. - Są radni, którzy siedzą cicho i czerpią z tego określone korzyści - mówił Gajda.
Adres: https://www.epiotrkow.pl/news/Starcie-radnych-w-Strefie-pytan,28310
A odwal, że się towarzyszu Gajda, specjalisto od puszczania bąka, od Dziemdziory. Co Chojniak wam nie pasuje PiSiorki? Lorek albo Misiewicz powinien Chojniaka zastąpić!? Dwukadencyjność przepadała to towarzysz Gajda chce mieszkańców Piotrkowa... bąkami zagazować!? Przypominam wam towarzyszu Gajda prezydent Chojniak jest prezydentem Piotrkowa wybranym w demokratycznych wyborach. Natomiast Duda, jest prezydentem urzędujący z woli Kaczyńskiego a nie z woli narodu. Takiego chcecie prezydenta miasta!?
05 04 2017 Skandal przed wykładem prof. Andrzeja Rzeplińskiego
Prof. Andrzej Rzepliński pojawił się w Piotrkowie Trybunalskim na 20. rocznicy uchwalenia Konstytucji RP. Były prezes Trybunału Konstytucyjnego przyjechał na zaproszenie łódzkiego sejmiku wojewódzkiego.
Radni klubu PiS uznali, że nikt nie pytał ich o zdanie w sprawie zaproszenia. Zgłosili więc wniosek, by wykreślić z porządku obrad sejmiku wystąpienie profesora Andrzeja Rzeplińskiego. Wniosek PiS przepadł w głosowaniu.
Kiedy Marek Mazur, przewodniczący sejmiku województwa łódzkiego, zaczął zapowiadać wykład Andrzeja Rzeplińskiego, obok pojawił się Michał Król, radny PiS. Po raz drugi tego dnia jego klub wystąpił z wnioskiem formalnym o wykreślenie tego punktu z porządku obrad. – „Profesor Rzepliński jest dla nas persona non grata, podobnie jak dla mieszkańców województwa łódzkiego, którzy przyszli tu dzisiaj, by protestować przeciwko jego obecności” – krzyczał radny PiS. – „Proponujecie taki rodzaj demokracji, jaki był za PRL. Jaki był w ZSRR”.
Król nie chciał zejść ze sceny, kiedy wyłączono mu mikrofon, a obok pojawił się już sędzia Rzepliński. – „Mamy w programie część artystyczną, może wówczas radny Król zechce wystąpić” – zasugerował Marek Mazur. Wniosek formalny Króla oddalono, bo ten sam głosowany był na początku obrad, radni PiS opuścili sesję.
Profesor Rzepliński mógł wreszcie wygłosić wykład, w którym odwoływał się do historii Polski feudalnej i Konstytucji 3 Maja, wyraźnie nawiązując do bieżącej sytuacji w kraju i zamieszania wokół Trybunału Konstytucyjnego: – „Żaden książę dziś nie może już powiedzieć, że nie podoba mu się jakiś wyrok i w związku z tym nie istnieje”. Później były prezes TK, na konferencji prasowej, w mocnych słowach wypowiadał się na temat polityków PiS. –„Oni są jak rekin, który nigdy nie zasypia. Aż ofiara utraci siły”.
Źródło: koduj24.pl
A dlaczego mnie takie spotkanie nie interesuje? Bo to nie będzie dotyczyło mnie tylko tych co zostali oderwani od koryta. Znaczy się tych złych bandytów zastąpili ci dobrzy bandyci a my biedne żuczki nadal musimy nosić na plecach bandytów.
O konstytucji można tylko jedno powiedzieć jest dobrze i ładnie napisana ale wcale nie posiada najwyższej mocy prawnej. No bo nad konstytucją jest jeszcze dyscyplina partyjna, która to może zmienić nawet ustrój państwa, rozwiązać sejm czy wprowadzić stan wojenny.
nam nadal

Nie dziwię się drobnemu ułamkowi agentów wpływu, którym nie przeszkadza rozkład państwa. Przeciwnie, podziwiam ich konsekwentną pracę u podstaw naszego bytu. Nie mam także za złemkonformistom, że dla kariery i pieniędzy porzucili ideały. Szanuję ich racjonalny wybór. Ani nie potępiam ludzi uwikłanych w kontakty z SB a obecnie lękających się rozliczenia przeszłości, gdyby partia rządząca przegrała wybory, chociaż wtedy nie narobili szkód jako TW lub KO. 
Ich obawy, wstyd i bol są dla mnie zrozumiałe. Rozumiem również tych, którzy mają przyjaciół na wysokich szczeblach władzy; widzą, co się dzieje lecz szkoda im przyjaźni. Przyjaźń to piękna rzecz. Ale dla głupców nie ma zmiłuj. Słusznie pójdą na rzeź. Kiedy będą beczećratunku! Niech usłyszą: Takiego wam wała, jak Polska cała!
29 03 2017 "Św. Antoni Smoleński". Transparent podczas spotkania Macierewicza z żołnierzami NATO.
We wtorek Antoni Macierewicz żywo witał żołnierzy amerykańskich podczas pikniku w Piotrkowie Trybunalskim. – Polska dzisiaj może wreszcie powiedzieć: Jesteśmy bezpieczni. Zawdzięczamy to wam: żołnierze z Alabamy, żołnierze z Teksasu, żołnierze z innych miejsc Stanów Zjednoczonych – – mówił minister MON. – Batalionowe grupy bojowe rozlokowywane teraz na terenie wschodniej flanki NATO są po to, by odstraszać i bronić. To jest wasze zadanie – mówił Macierewicz. Zawsze towarzyszyć wam będzie szczere serce i wdzięczność Polaków - mówił poruszony Macierewicz. Na końcu minister wzywał Boga d pobłogosławienia Ameryki, NATO i Polski. W tym czasie nad głowami dumnie stojących żołnierzy pojawił się transparent z napisem... "Św. Antoni Smoleński". Trzeba przyznać, że to dość oryginalny sposób prezentowania swoich poglądów.
Miałem okazję kilka lat temu zamienić z Macierewiczem parę słów. Spytałem się go dlaczego chce wywołać wojnę z Rosją . Jako on wtedy spojrzał na mnie, myślałem że wzrokiem mnie zabije ale opanował się bo zbyt dużo przypadkowych przechodniów koło mnie się zgromadziło. Dziś chciałbym żeby zdjął buty publicznie i udowodnił wszystkim że nie jest Satyrem Tumanusem!? 
Tylko jak to zrobić kiedy Macierewicz wpada na kilka chwil tak za winkla, puszcz wielkiego bąka i zanim wiara się zorientuje, już go nie ma bo ucieczki to jego specjalność. Na tym pikniku tak się szybko zwinął że nawet Apelu Smoleńskiego nie było. Tak się bał ten tchórz nad tchórze.
28 03 2017 W samo południe w centrum miasta rozpoczął się piknik NATO, w którym uczestniczą żołnierze Sojuszu Północnoatlantyckiego.
Uroczystość rozpoczęła się od wywieszenia flagi Sojuszu Północnoatlatyckiego i Polski oraz zagraniu obu hymnów. 

Podczas uroczystości obecny był m.in. Antoni Macierewicz, szef MON, przedstawiciele Sejmu i Senatu, wojewoda łódzki Zbigniew Rau, generał 25 Brygady Kawalerii Powietrznej Stanisław Kaczyński, dyrektor departamentu edukacji kultury i dziedzictwa narodowego Sławomir Frątczak, brytyjski Attaché Obrony w Polsce przy Ambasadzie Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Warszawie Simon Blake, attaché obrony USA w Polsce płk John Downey, płk Romeo-Mihail Tăbîrcă attaché obrony przy Ambasadzie Rumunii w Warszawie. Licznie stawiły się też klasy mundurowe szkół z regionu. 
I wszyscy byli zadowoleni i wszyscy przed Macierewiczem klękali?A Misiewiczowi dowódcy się meldowali! To jest niepodobna! Widocznie Macierewicz wpadł na kilka chwil tak za winkla puścił wielkiego bąka i zanim wiara się zorientowała, zwiał. Nawet Apelu Smoleńskiego nie było tak się bał ten tchórz nad tchórze.
26 03 2017 Piotrków Trybunalski obchody 800-lecia miasta widziane oczami wróbelka co w krzewince koło Bernardynów sobie mieszka. Panie prezesie melduję że damy radę Gród nad Strawą odbudować
Polak Węgier dwa bratanki...Pilot Sziklay i prezydent Lech łączy ich jedno obaj zginęli jako pionierzy. Jednemu obelisk tylko poświęcono drugiemu zaś w Budapeszcie wielki pomnik postawią. Gdyby głupota mogła latać kto wyżej by poleciał?
Jeszcze nie tak dawno tylko jeden staruszek z kosturem manifestował w Piotrkowie. A patrzcie dziś co się dzieje!? Jak me serce z tego powodu się raduje. Cieplejszy wieje wiatr Wiosna się zbliża wkrótce kartofla trzeba wsadzić by go na jesień wykopać.
Na Rynek Trybunalski wpuszczani byli tylko ci co mieli specjalne przepustki, wydawane w Luwrze nad Paszteciarnią obecnie Pod Ormianinem. Fajniutko to wyglądało dzieci ustawiono w szyku bojowym z chorągiewkami. Na dany sygnał zatrzymano orszak i zmuszono biedne dzieciaki by wręczyły kwiaty. Był też staruszek ze staruszką i którzy płacząc dziękowali za tak szczęśliwą starość prezydentowi Dudzie. Było nie było toć to głowa państwa. A gdyby tak pojawił się sam naczelnik państwa Jarosław to wiara by krzyżem na ulicach leżała a Strawa łez by nie pomieściła. W mieście zaś było słychać tylko okrzyki radość: Niech żyje towarzysz prezydent ....po trzykroć niech żyje. Oj pomyliły mi się chyba epoki? A może nie! Tylko Don Chichote nie otrzymał kwiatów ba dzieci przed nim uciekały a przecież to poseł Ziemi Piotrkowskiej. Miałem bukiet kwiatów dla Antoniego ale przepustki nie miałem!?
Najazd prezydentów, Omegę i Szpaka miasto przetrwało całe, nienaruszone! Brawo za to służbom porządkowym i policji. Obawiam się tylko że pikniku NATO 28 03 2017 r może nie przetrwać? Ano pojawią się amerykańscy kowboje w swych szaleńczych czołgach, wozach opancerzonych itd. i jak zaczną jeździć to pół miasta rozwalą. Wszak Piotrków to nie preria i ulice są wąskie. Drugie pół miasta Don Chichote rozwali kolejnymi wersjami o Smoleńsku. Wiatrak w Zalesicach (gm. Sulejów) już obalił kiedy to swoje Wojskowe Oddziały Terrorystyczne na ćwiczeniach szkolił. No a premier LiSzydło która stała na szarym końcu w czasie wizyty u papieża przed podpisaniem Deklaracji Rzymskiej zapewni pana prezesa: Panie prezesie melduję że damy radę Gród nad Strawą odbudować. 
23 03 2017 Piotrków Trybunalski, IV LO zaprezentowało się od najlepszej strony
Trening klas sportowych i pokaz umiejętności klas paramilitarnych mogli zobaczyć ci gimnazjaliści, którzy we wtorek odwiedzili IV LO w Piotrkowie. Szkoła tego dnia otworzyła drzwi, by zaprezentować swoją ofertę edukacyjną.
Klasy paramilitarne w państwie demokratycznym! Licealisto ciesz się życiem i nie pozwól by tacy idioci, debile jak Macierewicz, Kaczyński szkoli Ciebie do zabijania innych. Rząd PiS chce wyhodować nowych obywateli. Wkrótce uczniowie w ramach zajęć z wychowania patriotycznego pojadą na wycieczkę szlakiem żołnierzy wyklętych, nauczą się strzelać, zamarzą o śmierci za ojczyznę. A wszystko to w myśl hasła, więcej patriotyzmu w szkole. Zaś zamiast pacierza zawsze przed rozpoczęciem lekcji, zajęć będzie odmawiany Apel Smoleński. O tym marzysz młody licealisto?

23 03 2017 Które ulice wyłączą z ruchu?
Już w najbliższy weekend z okazji Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej do Piotrkowa przyjadą prezydenci Polski Andrzej Duda i Węgier Janos Ader. Kierowcy muszą przygotować się na zmiany w organizacji ruchu. Te obejmą ulice: Zamkową, Wojska Polskiego, Jerozolimską, Pereca, Wiejską, Wspólną i Plac Zamkowy. Kierowcy, uważajcie, bo jeśli zostawicie auto tam, gdzie będzie to zabronione, samochód zostanie odholowany.
A wysiedlić tych co nie z PiSu i nikt nie zakłóci wizyty Dudy i Janosa Adera. Dzieci będą w szyku bojowym z chorągiewkami na chodnikach rozstawione. Na dany sygnał zatrzymają kolumnę i wręczają kwiaty. Tudzież pojawi się staruszek ze staruszką i płacząc będą dziękowali za tak szczęśliwa starość prezydentowi Dudzie. Było nie było toć to głowa państwa. A gdyby tak pojawił się sam naczelnik państwa Jarosław to wiara by krzyżem na ulicach leżała a Strawa łez by nie pomieściła. W mieście zaś będzie słychać tylko okrzyki radość: Niech żyje towarzysz prezydent ...aż trzech....a może i więcej ich będzie....po trzykroć niech żyje. Oj pomyliły mi się chyba epoki? A może nie! 
16 01 2017 Jedna z internetowych gazet przeprowadziła wywiad z Macierewiczem przy okazji jego wizyty w Piotrkowie. 
Jedno króciutkie konkretne pytanie dotyczące pobytu żołnierzy USA a odpowiedź to niekończący się bełkot. Antoni Macierewicz nawet odważył się tak to umotywować: By nikt nigdy więcej nie narzucał nam swojej woli …....
No a co robi Kaczyński z Macierewiczem? Cały naród prowadzą krótko na postronku, i na siłę kładą go na prawy bok z podkurczonymi nogami.
Okrzyki i gwizdy podczas przywitania amerykańskich żołnierzy w Żaganiu przez premier Szydło. "Macierewicz do domu!"
Dlaczego tak witano takich sprawdzonych sojuszników? No bo wojska amerykańskie mają zabezpieczyć zachodnią flankę przed próbami ingerencji UE ze swoimi wojskami w Polsce. Dopiero wtedy awanturnikom i wichrzycielom Macierewicz powie stanowcze NIE. Towarzyszu Macierewicz skoro niewolnictwo zostało zakazane to dlaczego nadal jesteśmy zmuszani do oddawania większości pieniędzy swoim Panom, którzy decydują, co możemy jeść i pić, czego mają się uczyć dzieci i jak mamy troszczyć się o własne zdrowie i przyszłość

16 01 2017 Co z gimnazjami? Trzecie spotkanie w sprawie sieci szkół w Piotrkowie. Co stanie się z Gimnazjum nr 1?
Co by nie pisać na ten temat to zdolność kredytowa samorządów w Polsce wzrośnie. Ile budynków szkolnych szczególnie tych nowych będzie można sprzedać.Ponoć zakonnice mają w College otworzyć!? Będzie też izba pamięci poświęcona zasługom dla miasta ba całej Ziemi Piotrkowskiej Macierewicza oraz muzeum Bohaterów poległych pod Smoleńskiem. Ku chwale ojczyzny. Wkrótce z wieży Bernardynów zamiast bicia zegara będziemy słyszeli hymn smoleński. 
09 01 2017 r. 350 narkotestów dla Aresztu.
350 sztuk narkotestów trafiło do piotrkowskiego Aresztu Śledczego. Dyrektorowi placówki ppłk Krzysztofowi Mrówczyńskiemu przekazał je w imieniu miasta wiceprezydent Piotrkowa Andrzej Kacperek.
Adres: https://www.epiotrkow.pl/news/350-narkotestow-dla-Aresztu-,27296
Dlaczego szpitale, przychodnie muszą generować zyski a areszty nie!?
W tym areszcie to mają jeszcze lepiej jak w hotelu o najwyższym standardzie. Narkotyki, alkohol, papierosy i inne używki za które więźniowie płacą gotówką ale komputer, telewizja, wikt i opierunek, opieka lekarska, siłownia, rehabilitacja już gratis. I to ma być dobrze? Pieniądze powinny być konfiskowane więźniom i przeznaczane na utrzymanie aresztu. Wydaje się to proste ale widocznie władzy na tym nie zależy. A w szpitalach Sodomia i Gomoria.Proponuję areszty nazywać domami troskliwej opieki a szpitale, domy pomocy społecznej, więzieniami. 
05 01 2017 Chińczycy nie zainwestują w Łodzi, bo według Macierewicza chcą „zlikwidować niepodległość Polski”
Agencje Mienia Wojskowego na ostatniej prostej odwołała sprzedaż atrakcyjnej działki, na której miał powstać budowany przez polsko - chińską spółkę terminal przeładunkowy. Ta decyzja jest niezrozumiała dla władz Łodzi, które chciały uczynić z miasta ważne ogniwo nowego korytarza transportowego łączącego Chiny z Europą Zachodnią.
Według „Gazety Wyborczej” właściciel działki, czyli Agencja Mienia Wojskowego, w ostatniej chwili zablokował transakcję. Przetarg miał zostać rozstrzygnięty 7 grudnia, ale pod koniec listopada postępowanie wstrzymano. Oficjalnie z powodu „konieczności dokonania ponownej analizy sposobu zagospodarowania nieruchomości”. Nieoficjalnie wiadomo, że do chińskiego przedsięwzięcia negatywnie nastawiony jest minister Antoni Macierewicz. Zdaniem szefa MON przebiegający przez Polskę szlak byłby dla naszego kraju nie szansą, a... ogromnym zagrożeniem. W wywiadzie dla jednej z polonijnych telewizji w Kanadzie stwierdził, że „koncepcja, Jedwabnego Szlaku, ekspansji Chin, jest częścią (...) porozumienia Europy Zachodniej z Rosją i z Chinami i wyeliminowania z obszaru euroazjatyckiego wpływów Stanów Zjednoczonych oraz zlikwidowania jako niepodległego podmiotu Polski”. To co najmniej zaskakująca opinia, tym bardziej że jeszcze kilka miesięcy temu do Chin udał się z wizytą prezydent Andrzej Duda, który namawiał przedsiębiorców z Państwa Środka do inwestowania w naszym kraju. 
27 11 2016 Oburzeni łodzianie wyszli na ulicę, by bronić swoją prezydent. 
Nie chcą oddać miasta w ręce Prawa i Sprawiedliwości. Łodzianie przeszli ulicami miasta. Stanęli "murem za Hanką", czyli za prezydent miasta Hanną Zdanowską. Dla wielu z nich zarzuty korupcyjne wobec prezydent są elementem akcji politycznej PiS-u. Rozmiary znanej z internetu akcji #MuremZaHanką w realu przerosły nawet oczekiwania jej organizatorów.
Sytuacja w Łodzi zmieniła się o 180 stopni w ostatnich dniach, gdy CBA zaczęła grzebać w prywatnym życiu Hanny Zdanowskiej. Do akcji wkroczyli śledczy, a potem prokuratura postawiła jej dwa zarzuty dotyczące rzekomego wyłudzenia kredytów, co miało mieć miejsce 8 lat temu. Co ciekawe, żaden z banków nie poczuł się jednak pokrzywdzony.
Co to się stało że łodzianie wyszli bronić nielubianej prezydent miasta? Czyżby doszli do wniosku szanuj szefa swego bo dostaniesz gorszego!? 
Takie wierszyki po mieście krążyły:
1. Miasto oparło się carowi.
   Nie poddało się Hitlerowi.
   Stalina przetrzymało.
   Zdanowskiej, nie..... przetrwało.
2. PO sobie z Łodzi folwark uczyniła,
   Kolesiami z partii stołki obsadziła,
   Każdy Obywatel słono za to płaci,
   Władza wie że żyje! Teraz się bogaci!
  PSL truchcikiem za PO pomyka,
  Wie, że z miski skapnie - stara ich taktyka!
  Solidarność cicho w lisiej skórce czyha.. 
chciała by do miski.. a i do kielicha!
19 11 2016 Hanna Zdanowska tłumaczy się w emocjonalnym wystąpieniu.
W związku z dwoma zarzutami przedstawionymi dzisiaj Hannie Zdanowskiej przez Prokuraturę Okręgową w Gorzowie Wlkp., a dotyczącymi poświadczenia nieprawdy w dokumentach przy zaciąganiu kredytów, prezydent Łodzi wydała specjalne oświadczenie podczas zwołanej o 17:00 konferencji prasowej. Podczas odczytywania treści oświadczenia, Hannie Zdanowskiej poleciały łzy.
Hanna Zdanowska stanowczo podkreśliła, że przedstawione jej dzisiaj zarzuty uznaje za bezzasadne, ponieważ "ubiegając się o kredyt przedstawiła wszystkie okoliczności zgodnie z prawem". Prezydent poinformowała również, że kredyt został spłacony, a informacje o kredytach z 2008 i 2009 roku zamieściła w swoich zeznaniach podatkowych.  PiS odgrzewa stare kotlety i próbuje nimi głodny lud nakarmić. Myślałem że chodzi o nadmierne zadłużenie miasta a tu niespodzianka spłaciła kredyt i zostanie za to ukarana!!
Prokuratorskie zarzuty dla prezydent Łodzi pośrednio dotyczą jej partnera , Włodzimierza G któremu Hanna Zdanowska w 2008 roku sprzedała swoje mieszkanie oraz rok później kupiła od niego działkę. No a co ma piernik do wiatraka. Takich interesów w Polsce jest na pęczki. 
04 09 2016 Przewodniczący sejmiku łódzkiego w Zakładzie Energetyki Cieplnej w Łowiczu.
Marek Mazur (PSL), przewodniczący łódzkiego sejmiku zarobi 7 tys. zł miesięcznie w Zakładzie Energetyki Cieplnej w Łowiczu. Polityk PSL przez trzy miesiące na zlecenie ciepłowni ma koordynować projekt „Energia geotermalna na cele komunalne miasta Łowicz z wykorzystaniem infrastruktury
technicznej ZEC w Łowiczu”.
Miesięcznie zainkasuje za to 7 tys. zł brutto, czyli łącznie 21 tys. zł brutto. Mazur zapewnia, że ma doświadczenie związane z wykorzystywaniem wód geotermalnych. Zagadnienie to poznał kilka lat temu, gdy z radnymi wojewódzkimi odwiedził Austrię, gdzie wodne ciepło wykorzystywane
jest do celów grzewczych. Szef łódzkiego sejmiku od 2007 r. przewodzi także Radzie Nadzorczej Geotermii Uniejów. Mazur to jeden z najbardziej prominentnych działaczy PSL w regionie łódzkim. Od 2006 r. nieprzerwanie jest przewodniczącym sejmiku, a tylko nieco krócej szefem konwentu wszystkich przewodniczących sejmików RP. I ma wyjątkowe szczęście do publicznych posad. Poza funkcją w radzie nadzorczej Geotermii Uniejów, w 2011 r. wygrał konkurs na dyrektora łódzkiego oddziału Agencji Rynku Rolnego (ARR), którego centrala podlega ministrowi rolnictwa. Był jedynym kandydatem. Poza tym jest działaczem sportowym. W maju wybrano go ponownie na prezesa Rady Wojewódzkiej Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Łodzi.
To nie tylko prestiż, bo według oświadczeń majątkowych przynosi przewodniczącemu ponad 40 tys. zł (brutto) rocznie. Źródło: dzienniklodzki.pl
I znowósz Mazura na salonach tańczą. Przewodniczący jest tak mobilny że z łatwością podoła dodatkowym obowiązkom. W Piotrkowie powiadają
że Mazur ma kilku sobowtórów. Tak tak bywało ze przebywał jednocześnie w trzech miejscach.
13 06 2016 Najbogatsza gmina w Polsce. Jest praca, nie ma kolejek do lekarza. Jest jednak pewne "ale"...
Darmowy aquapark, kręgielnia, lodowisko, obiady dla dzieci i kolonie za 150 zł. Szybki internet, drogi równe jak stół, ścieżki rowerowe i dom kultury za 10 milionów. To wszystko mają mieszkańcy Kleszczowa. Ale marzą o pensji większej niż 1300 zł i nie na śmieciówce. Bo na umowy o pracę nie stać nawet najbogatszej gminy w Polsce.
Co roku do kasy gminy trafia 270 milionów złotych. Na jednego mieszkańca z budżetu przypada więc 30 tysięcy złotych i jest to wynik, którego nawet Warszawa, nie mówiąc o Łodzi, może tylko pozazdrościć. Kleszczów jest najbogatszą gminą w Polsce.
W gminie na prawie każdym domu są panele słoneczne, bo do kosztów ich zakupu i montażu urząd dokłada 70 procent. W przychodni na mieszkańców czekają
specjaliści, np. kardiolog, ortopeda, okulista czy neurolog. Dojeżdżają tu z centrów medycznych w Łodzi. Jak pan Grzegorz słyszy, że w innych miejscach na wizytę trzeba czekać pół roku, to się za głowę łapie. W Kleszczowie kolejki nie są dłuższe niż dwa tygodnie - a i to tylko jak się ma pecha.
Jeśli komuś jeszcze mało zajęć, to w nowoczesnym domu kultury czekają na niego specjaliści od fotografii, teatru czy rękodzieła. Sołtyszewski zapisał się
na kurs - i odkrył nową pasję. Robi patery, amfory i inne cuda ceramiki artystycznej. Swoje dzieła sprzedaje i dorabia do emerytury. Wszystko to dzięki gminie. Pan Grzegorz ma dziś tylko jedno marzenie - by nic się nie zmieniało, bo popsuć wszystko jest bardzo łatwo. Prywatnie to marzy jeszcze o zdrowiu, ale o to na
pewno zadbają najlepsi eksperci. Źródło gazeta.pl
24 04 2016 Szkoła w Proszeni w rękach stowarzyszenia – czy to się sprawdza?
Obecnie do Szkoły Podstawowej w Proszeniu uczęszcza 34 uczniów, którzy uczą się w 6 oddziałach oraz 15 przedszkolaków. Głównie są to dzieci z Proszenia i Polichna, te miejscowości stanowią obwód szkoły, a pojedyncze osoby są z Wolborza, Gazomii Nowej, z sąsiedniej gminy Moszczenica.- Będzie lepiej, już teraz po naborze zwiększa nam się liczba dzieci w oddziale przedszkolnym o 9. W szkole podstawowej będziemy mieć 3 osoby mniej – mówi Czapla.
W tej walce najwięcej stracą dzieci? Obok jest szkoła w Gazomi ale ciemnogród z Proszenia za wszelką cenę chce utrzymać prywatny folwark dla kilku osób z którego te osoby całkiem całkiem sobie żyją. No pochwalcie się ilu absolwentów z tej niedzielnej szkółki poszło na studia? Dobra ilu dostało się do....właśnie gdzie? No a sukcesy w olimpiadach? Znajdzie się chociaż jeden? Mieszkaniec Proszenia który myśli o przyszłości swojego dziecka wybiera szkolę w Wolborzu., Moszczenicy, Piotrkowie.
03 03 2016 Prezes Agencji Rynku Rolnego wysłał do sejmiku wniosek o odwołanie dyrektora Marka Mazura.
Ale na opinię sejmiku nie czekano. Mazura odwołano, a teraz może on walczyć o odszkodowanie. Bo jako radny Mazur jest przewodniczącym łódzkiego sejmiku, ma ochronę prawną. Polega ona na tym, że rozwiązanie stosunku pracy z radnym wymaga uprzedniej zgody sejmiku województwa.
Prezes ARR nie czekał, na zgodę i odwołał Mazura. Od 8 lutego pełniącym obowiązki dyrektorem łódzkiego oddziału ARR jest Dariusz Adamczyk. Nominacją dla niego chwalił się na swej stronie internetowej poseł Robert Telus, szef PiS w pow. opoczyńskim.
Patrzcie i do takiego dobrego samorządowca PiSatiele się dobrali. Był wszędzie dwoił i troił się. Spekulowano że ma kilku sobowtórów. No bo Mazur tu Mazur tam Mazur tamto. Po Stępniu to kolejny samorządowiec który bardzo dużo zrobił dla regionu a Naczelnik z zemsty zwalnia go z zajmowanego stanowiska. Pewnie stanowisko po nim obejmie ktoś kto wsi na oczy nie widział. No skoro dyrektorem stadniny koni w Janowie zostaje osoba która konia pierwszy raz w życiu zobaczyła. I to ma być ta Polska po Kaczyńskiemu. 
27 02 2016 Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
W niedzielę Bieg. Będą utrudnienia w ruchu. W związku z organizacją niedzielnego „Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tropem Wilczym”, kierowcy w Piotrkowie muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu drogowym.
Nie zapominajcie że bardzo wielu tych bohaterskich Żołnierzy Wyklętych ma bratnią krew na rękach.
Wystarczyło ich tylko zrehabilitować a nie wychwalać teraz pod niebiosa. A później zdziwienie że na świecie mówią o polskich obozach zagłady. Nasi czołowi politykierzy lubią ostatnio fotografować się w towarzystwie Banderowców, Neo- Faszystów.  Po wojnie w Piotrkowie i okolicy były listy osób na których wydano wyroki śmierci za to tylko np. że powiedział dzień dobry komuniście. Sąsiad sąsiada miał zabić. Ja tego nie pamiętam ale rodzice mi o tym opowiadali. Dobrze by było gdyby osoby pamiętające ten okres wypowiedziały się.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Żołnierze Wyklęci walczyli też z rodakami może ktoś podać.
1. Ilu zabili niemieckich żołnierzy i policjantów.
2. Ilu zabili żołnierzy i milicjantów polskich.
3. Ilu zabili mieszkańców polskich wsi i miast
4. Ilość grabieży połączonych ze spaleniem, zniszczeniem budynków po zakończeniu wojny.
Chcielibyśmy dowiedzieć się więcej o naszych bohaterach. Bo dzisiaj by zostać bohaterem narodowym konieczne są koneksje. 
05 12 2015 Budżet Piotrkowa 2016: co nam wybudują?
W projekcie budżetu Piotrkowa na 2016 rok jest między innymi wkład własny na rozbudowę Ronda Sulejowskiego, kolejny etap rozbudowy ul. Rolniczej oraz czwarty etap budowy północno - zachodniej obwodnicy miasta. To najważniejsze inwestycje!
Miasto planuje dochodów własnych pochodzących głównie z podatków i opłat lokalnych na poziomie 100,2 mln zł. A to jest tyle ile wynoszą koszty utrzymania urzędników i pracowników spółek miejskich. No a reszta w tym budźcie to bujanie w obłokach by wyłudzić kolejne kredyty.
Wydatki ponad 365 mln a inwestycji tylko za kilka milionów. Znaczy się karmimy banki i rozrzutnych, niefrasobliwych, bezmyślnych urzędników. Miasto znajduje się na skraju bankructwa. Jak długo będziemy jeszcze płacić urzędasom tylko za to że oni z dnia na dzień podnoszą nam opłaty, podatki
etc. etc. Kto zjadł nutellę? Biurwa foto na podstronie Aktualnosci.

05 12 2015 Będzie dotacja na budowę obwodnicy Piotrkowa od ul. Modrzewskiego do Wojska Polskiego.
Inwestycja obejmie budowę kanalizacji deszczowej, oświetlenia, drogi wraz z chodnikiem i ścieżką rowerową. Na nowym odcinku obwodnicy N-S powstaną też dwa ronda - pierwsze przy skrzyżowaniu z ulicą Twardosławicką, drugie - z ulicą Wojska Polskiego. Szacunkowy koszt inwestycji to ok. 12 mln zł - część
pieniędzy będzie pochodzić z dotacji w ramach „Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019”. Piotrków na budowę drogi dostanie maksymalne dofinansowanie, czyli 3 mln złotych.
Wielce Szanowny Panie Prezydencie Chojniak 12 mln złotych za kawałek obwodnicy? Z czego ta obwodnica będzie ze złota? Budujemy najdroższe drogi na świcie które i tak po paru miesiącach się rozwalają. Dlaczego? Bo pasożyty zwane biurwy wszystko przejadają. Kiedy to się skończy?
24 09 2015 Z Koluszek do Częstochowy z prędkością 120 km/h.
PLK zakończyła rewitalizację linii! No a jak w Babach na tym bagnie pociąg znowu spadnie z nasypy? To co sąd znowu winą obarczy maszynistę?
A te przejazdy niestrzeżone bo dróżnicy musieli odejść by Grabarczyk dla swoich członków spółdzielni stworzył etaty w tysiącach spółek PKP. No a przy tych
oszczędnościach w PKP wystarczy że na przejazdach kolejowych niestrzeżonych spojrzysz w lewo, prawo, lewo.. ruszasz a tu wali w ciebie rozpędzony POTWÓR GRABARCZYKA. Nie wspomnę o dworcu PKP w Piotrkowie i przejściu na drugi peron nazwane już Drogą Krzyżową.
02 09 2015 Muszą oddać fotoradar.
Co się stanie na początku przyszłego roku z fotoradarem, który jest na wyposażeniu piotrkowskiej Straży Miejskiej?
Zgodnie z przepisami, w ciągu trzech miesięcy od wejścia w życie ustawy, czyli od 1 stycznia 2016 roku, urządzenia te mają być nieodpłatnie przekazane policji. Są tu pewne kontrowersje, ponieważ sprzęt ten ma często znaczną wartość, więc jest to pewna forma nacjonalizacji majątku gminy.
Musi to na Rusi a w Polsce jak kto chce.
Chwila, chwila to bandyckie państwo znowu wyciąga brudne łapy nie po swój majątek. Co ministrom, posłom etc. etc. zaczynana brakować na polędwiczki,
ośmiorniczki i wina po 1200 dolarów za malutką flaszeczkę? To obniżyć im wynagrodzenie o 80% i wtedy im starczy. Z tego co wiem bardzo dużo fotoradarów będących na wyposażeniu SM zostało ufundowane przez samorządy lokalne i to do nich powinna należeć decyzja co z nimi zrobić.
Ile jeszcze będziemy okradani przez bandytów sprawujących władzę teoretycznie w moim imieniu.
11 08 2015 Przewozy Regionalne likwidują połączenia. Nie będzie pociągów interregio.
Spółka straciła 32 mln zł.
Szczyt marnotrawstwa pieniędzy podatników. Miliardy idą na budowę nowych dworców PKP? Po to tylko by przyjeżdżało na nie kilka pociągów na dobę? Fabryczny ma obsługiwać 100 tys pasażerów na dobę. Toż to tylu pociągów na PKP się nie znajdzie a są jeszcze inne dworce.
03 08 2015 Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, została wygwizdana przez kibiców klubu ŁKS podczas otwarcia nowego stadionu .
Fanatycy skandowali wulgralne hasła, w których domagali się budowy stadionu, a nie jednej trybuny. Jednym z punktów programu otwarcia nowego stadionu przy al. Unii w Łodzi, było wytępienie prezydent Hanny Zdanowskiej. Gdy tylko spiker wywołał Zdanowską do mikrofonu, na stadionie rozległy się gwizdy.
Kibice ŁKS-u nie pozwolili dojść do głosu prezydent Łodzi, gwiżdżąc i skandując, aby sobie poszła. Używali przy tym wulgarnych słów. Gdy Hanna Zdanowska próbowała rozpocząć swoje przemówienie, wywołało to jeszcze większą frustrację kibiców, którzy zagłuszyli prezydent Łodzi. Krzyczeli: "Gdzie jest nasz
stadion, mamy trybunę, gdzie jest nasz stadion?"

Stadion jest tylko kto będzie na nim grał? Ciekawe czy władze Łodzi stadion przystosowały do klubu czy klub do stadionu? Bo tylko przyglądały się jak oba łódzkie kluby upadały. Widocznie tak musiała być polityka.
14 07 2015 Powiało optymizmem w sprawie pogłębienia Pilicy.
Minister ochrony środowiska Maciej Grabowski spotkał się w poniedziałek z burmistrzem Sulejowa Wojciechem Ostrowskim. Minister zapewniał, że trwają ostatnie uzgodnienia w tej sprawi
Już to widzę jak burmistrz Ostrowski ostro zasuwa łopatą przy pogłębianiu Pilicy by spełnić obietnicę Radziszewskiej. No a jak Faraon zechce znowu przyjechać
do Wolborza i świętego skarabeusza spotkają na drodze a most w Sulejowie co rusz w remoncie i sobie przeprawę przez Pilicę zrobią? Ha! Syzyfowa praca to będzie. Była Tuskolandia jest Bajerlandia. Ciekawe co pani Beata Liszydło obieca w Sulejowie? Nie będzie miała wyjścia musi obiecać port.... morski?
08 07 2015 Wysokie zarobki dyrektorów WORD w regionie łódzkim.
Zarząd województwa łódzkiego przyznał właśnie Łukaszowi Kucharskiemu, dyrektorowi Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi, nagrodę jubileuszową za 10 lat pracy. Przy tej okazji zajrzeliśmy do portfeli szefów wszystkich WORD w regionie. Okazuje się, że oprócz pensji zasadniczych
otrzymują oni również premie uznaniowe, nagrody roczne i jubileuszowe. Najwyższe miesięczne wynagrodzenie otrzymuje Łukasz Kucharski, szef łódzkiego WORD. To 10.800 zł brutto. Do tego - jak wylicza Urząd Marszałkowski - dochodzi premia uznaniowa do wysokości 10 procent pensji zasadniczej. Pozostali szefowie WORD w regionie zarabiają po 10 tys. zł brutto. Im również dochodzi premia do wysokości 10 procent pensji zasadniczej.
Szefowie WORD dostają nagrody roczne.Niebawem czeka ich kolejny zastrzyk gotówki. W ubiegłym roku nagrody przyznano w wakacje. Dla dyrektora WORD w Łodzi nagroda wynosiła 1,8-krotność przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, a więc około 20 tys. zł. Podobne kwoty odebrali dyrektorzy z: Piotrkowa, Sieradza i Skierniewic. Kto może zostać dyrektorem WORD? No i dlatego tak dużo muszą zarabiać? Bo to sami najlepsi fahofcy.
Czas powiedzieć, dość! Czas obudzić się, ożywić w sobie, w nas, ducha naszych bohaterów! Czas sprzeciwić się tym, którzy mając władzę w Państwie,
korzystają z niej wyłącznie dla siebie i swoich żołnierzy. Klasie politycznej, której celem wyłącznym jest posiadanie przywilejów, a nie dobro Polski. Którzy
dzięki skomplikowanej ordynacji wyborczej wybierają samych siebie, umieszczając na pierwszych miejscach list swoich wiernych poddanych, resztę spychając w niebyt. Którzy swoją władzę opierają na wiernopoddańczej lojalności lokajów, mających pracę w zamian za bezwzględne poparcie. Kto zasiada w różnej maści
krajowych radach kontrolujących pracę instytucji publicznych? Kto zajmuje stołki w radach nadzorczych firm z udziałem Skarbu Państwa?
Kto wygrywa konkursy na stanowiska urzędnicze w służbie cywilnej? Wszędzie są podzielone stołki, miejsca, pieniądze, kariery i NIE MA SZANS nikt, kto jest spoza układu partyjnego.
25 06 2015 W Piotrkowie zderzyły się transportery amerykańskie.
- Podczas przejazdu kolumny transporterów armii amerykańskiej, która była eskortowana przez Żandarmerię Wojskową, doszło do najechania przez ostatni z pojazdów transportera poprzedzającego. Rozszczelnił się jeden z pojemników z paliwem - mówi bryg. Marek Skrobek, dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej
Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie.
No a autostrada do Wrocławia to co znowu fuszerka? Wow! Wow! Wow! Hamerykańskie transportery opancerzone się zderzyły? I nie ma się co dziwić bo w Ameryce ba nigdzie na świecie takich poligonów jak w Grodzie nad Strawą nie ma. No i ta eskorta a co policja znowu spała przykuta do biurek. Fajnie za tego komendanta mamy zamiast policjantów są urzędnicy. No a gdyby to tak był godzina W to wcale nie jest potrzebny wróg. Armia NATO zostanie zniszczona przez dowódców.
22 05 2015 Majątki posłów z Łódzkiego. Matuszewski ma dom za 1,1 mln, a Mastalerek 480 tys. w nieruchomościach.
Potop Sienkiewicza czy to POPiS Polskę łupi.
....Toż my pod komendą waszej miłości więcej zdobyczy wzięli niż przez ten cały rok.
… Chudzizna teraz! bieda! Złe czasy i coraz gorsze, a i starość nie radość!…
.....Bóg łaskaw, że wasza mość żywie i zdrowy, choć widzę, ranny. Może by opatrzyć, ziół odciągających przyłożyć… A ci moi synalowie poszli pnie odwalać i zginęli. Co te szelmy tam robią? Gotowi drzwi wystawić i do miodu się dobrać. Głód tu i mizeria — więcej nic! Grzybami żyjemy, ale dla waszej miłości
znajdzie się co wypić i przekąsić…
Tamte konie porwali nam, zagrabili… Nie ma o czym mówić! I nas służby u waszej miłości zbawili; kawałka chleba na starość nie ma, chyba nas wasza cześć przytuli i na powrót do służby przyjmie.
— Może się i to zdarzyć — odrzekł Kmicic.
Antoni Macierewicz (PiS)
Wybrany w okręgu piotrkowskim poseł PiS ma zaledwie 1,8 tys. zł oszczędności. Macierewicz oszczędza jeszcze w walutach: blisko 1,7 tys. dolarów oraz
598 euro. Ma polisę na prawie 31 tys. zł i fundusze inwestycyjne warte ponad 11 tys. zł. Mieszkanie 55 mkw. oraz działka z domkiem, szacowana na
80 - 100 tys. zł. W Sejmie zarobił 137 tys. zł, jako publicysta 440 zł, a jako emeryt 41,9 tys. zł. Jeździ volkswagenem passatem (2008).
Marcin Mastalerek (PiS)
Wybrany w okręgu sieradzkim poseł PiS ma 10 tys. zł oszczędności.
Małżonka, jak napisał w oświadczeniu Mastalerek, zaoszczędziła identyczną kwotę. Poseł deklaruje własność dwóch nieruchomości o łącznej wartości
480 tys. zł. W Sejmie zarobił 144, 7 tys. zł w uposażeniu i diecie, jeździ renault laguna (2008). Spłaca dwa kredyty, łącznie 49 tys. zł, oraz pożyczkę od osoby prywatnej - 15 tys. zł.
Iwona Śledzińska-Katarasińska (PO)
Łódzka posłanka zaoszczędziła ponad 177 tys. zł. Poza złotówkami ma jeszcze 885 dolarów i 863 euro. 42-metrowe mieszkanie z 1975 r. wyceniane jest na
100 tys. zł, drugie 64-metrowe w stanie surowym na 225 tys. zł. Posłanka ma jeszcze 1/4 udziałów w mieszkaniu 32-metrowym (10 - 15 tys. zł.). W Sejmie zarobiła 170 tys. zł, w radzie programowej TVP 4,5 tys. zł, a emerytury otrzymała 82,3 tys. zł. Jeździ audi A1 (2011), wartym około 40 tys. zł.
Małgorzata Niemczyk (PO)
Same tylko papiery wartościowe łódzkiej posłanki są warte 479 tys. zł.Oprócz tego na koncie zgromadziła 20 tys. zł i blisko 70 tys. zł w funduszach. W Sejmie zarobiła blisko 147 tys. zł, 6 tys. zł na prawach autorskich, 67,9 tys. zł z najmu, a 334 tys. wskutek wyroków sądowych. Nieruchomości, w których posłanka ma udziały, są warte ponad 2,5 mln zł. Samochody: volkswagen scirocco (2008) i fiat punto (2010). Spłaca dwa kredyty, łącznie na 160 tys. zł.
Cezary Olejniczak (SLD)
Poseł ze Starego Waliszewa odłożył na koncie 15 tys. zł. 300-metrowy dom wart jest prawie 500 tys. zł, 38-hektarowe gospodarstwo ponad 2 mln zł i przyniosło ponad 12 tys. zł dochodu. W Sejmie zarobił 147 tys. zł, na dopłatach bezpośrednich 53,7 tys. zł. Jeździ skodą octavią (2001), ma sprzęt rolniczy warty
ponad 400 tys. zł. Spłaca kredyty i pożyczki na ponad 140 tys. zł.
Artur Ostrowski (SLD)
Poseł z Piotrkowa Tryb. zaoszczędził 55 tys. zł. Jego 178-metrowy dom wart jest 450 tys. zł. W ubiegłym roku poseł w Sejmie zarobił 135,1 tys. zł (uposażenie)
oraz 30,3 tys. zł diety poselskiej. Jeździ citroenem C4 picasso, rocznik 2008. Spłaca kredyt, który zaciągnął na budowę domu, dokładnie 180,1 tys. franków szwajcarskich.
Krystyna Ozga (PSL)
Posłanka PSL ma na koncie 487 tys. zł i 36,8 tys. dolarów. Blisko 300-metrowy dom wyceniany jest na 410 tys. zł, a 42-metrowe mieszkanie na 150 tys. zł, kolejne trzy nieruchomości na 140 tys. zł. W Sejmie posłanka zarobiła blisko 160 tys. zł, emerytura przyniosła ponad 52 tys. zł, a zarząd główny Ochotniczej Straży Pożarnej 1,5 tys. zł. Jeździ fiatem sedeici (2012). Posłanka pożyczyła 100 tys. zł.
Jan Tomaszewski (PO)
Łódzki poseł PO (wcześniej PiS) odłożył na koncie 60 tys. zł.130-metrowy dom Tomaszewskiego szacowany jest na pół miliona zł. Około 2,4 tys. zł poseł Tomaszewski pobiera co miesiąc w ramach stypendium dla medalistów olimpijskich, natomiast nie wpisał do oświadczenia kwot uposażenia i diety poselskiej.
Ma dwa samochody: daewoo nubirę rocznik 2000 oraz chevroleta captivę z 2011 roku.
Źródło: dzienniklodzki.pl
16 05 2015 Jedni mają realizować strategię dla Piotrkowa, inni będą ich kontrolować.
W skład Komitetu Sterującego do spraw monitorowania realizacji „Strategii Rozwoju Miasta Piotrków Trybunalski 2020” weszli ponownie przedstawiciele środowiska naukowego, środowiska piotrkowskiego biznesu, organizacji pozarządowych. Celem tego zespołu jest kontrolowanie postępu prac w zakresie wykonania zapisów strategii, a wiec monitorowanie tego, co robi Urząd Miasta i jego jednostki podległe - mówi sekretarz miasta Bogdan Munik.
Jak będzie działał komitet?
- Będzie to polegało na tym, że powołane z kolei przez prezydenta cztery zespoły robocze, a więc Zespół ds. Rewitalizacji, Zespół ds. Innowacyjności, Zespół ds. Infrastruktury i Ekologii oraz Zespół ds. Edukacji i Mobilności Zawodowej będą co kwartał przedstawiały konkretne wyniki swoich prac – dodaje Bogdan Munik. Źródło: ePiotrkow.pl
Wow!Wow!Wow! Jeden pracuje trzydziestu go kontroluje. Urzędnik zawsze wyprzedza pracą. I mamy odpowiedź na zadawane często pytanie: Skąd mamy tylu urzędasów ? Ano powstało coś w rodzaju urzędniczego perpetuum mobile, jedni wymyślają przepisy, drudzy je egzekwują a inni jeszcze tych poprzednich kontrolują no a tych kontrolujących kontrolują jeszcze inni.
Tak więc widzicie że w tym całym galimatiasie nie ma czasu na pracę. No a urzędnik chce podwyżki dostać więc kombinuje i kombinuje co by tu jeszcze takiego
wykombinować by wyglądała na to że mam tak dużo pracy. Zobaczcie jak ci urzędnicy w urzędach biegają tak jakby robotą byli zawaleni.
A to tylko taka zmyłka by przypadkiem petent nie zdążył o coś się zapytać. No albo praca przypadkiem go nie dogoniła.
Chwil kilka Wróbla Ćwirka. Z życia wyższych sfer.
19 03 2015 Ekobieg Ziemi Piotrkowskiej.
http://lodzkie.naszemiasto.pl/artykul/ekobieg-ziemi-piotrkowskiej,3318779,art,t,id,tm.html
Ekobieg trasa główna. Start na stadionie do parku koło ruin pałacyku „meliny” dalej Cegielnia na składowisko eternitu gdzie będzie zorganizowany punk żywieniowy i Lisiarnianą, Spacerową na stadion.
18 03 2015 Składowisko eternitu w Moszczenicy razi mieszkańców.
Składowisko eternitu w Moszczenicy razi mieszkańców. Problemem są też śmieci w zabytkowym parku oraz niezagospodarowany pałacyk, w którym lokalni
miłośnicy napojów wyskokowych zrobili sobie melinę. Co na to gmina?
Źródło: http://piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/artykul/skladowisko-eternitu-w-moszczenicy-razi-mieszkancow-zdjecia,3318463,artgal,t,id,tm.html
Wójt prawdomówny jak Tusk!
Usuwanie azbestu (eternitu). Transport i utylizacja.
Usunięte z dachu płyty powinny być umieszczone na palecie i dokładnie owinięte folią, aby na żadnym etapie transportu nie był potrzebny załadunek i rozładunek pojedynczych płyt: folia chroni przed rozprzestrzenianiem się pyłu w trakcie składowania i transportu. Powinna to być folia polietylenowa grubości nie mniejszej niż 0,2 mm. Musi być zabezpieczona przed przypadkowym odwinięciem przez zgrzewanie lub oklejenie brzegów taśmą klejącą. Do pakowania odpadów azbestowych nie wolno używać worków papierowych.
No a jak są prawidłowo składowane płyty eternitowe to widać na zdjęciach. Wójt powiedział: Gdy uzbiera się wystarczająca ilość eternitu....,
Składowanie pięciu pełnych Tirów zdemontowanego eternitu to jeszcze mało. Ba drugi tyle znajduje się na dachu pieca.
Jak usunąć szkodliwy eternit?
Dokładnie opisano na stronie: http://www.dzienniknowy.pl/aktualnosci/pokaz/10251.dhtml
Obowiązek inwentaryzacji. Co roku w terminach do 31 stycznia należy inwentaryzację zaktualizować.
Wójt zarabia tyle co prezydent Warszawy a nie wie co się w gminie dzieje.
24 03 2015 Mieszkańcy nie chcą śmieci, chcą parku.
Bomba ekologiczna na terenie Moszczenicy? Prawie. Sterty śmieci zalegają bowiem na terenie pomiędzy gminnym wysypiskiem a byłą cegielnią. Nie lepiej jest w kompleksie parkowo- pałacowym w centrum gminy.
Źródło: http://www.epiotrkow.pl/news/Mieszkancy-nie-chca-smieci-chca-parku-,21596
Bomba ekologiczna na terenie Moszczenicy.
Na terenach byłej cegielni w Moszczenicy są składowane dziesiątki ton eternitu i to od bardzo wielu lat. Pełno jest też powyrzucanych śmieci w tym szkodliwych dla środowiska. Park w centrum Moszczenicy przypomina jeden wielki śmietnik a z pałacu po dawnych właścicielach zrobiono sobie melinę pijacką. Fetor moczu i kału już teraz jest wyczuwalny a co to będzie gdy temperatury przekroczą 20, 30 stopni? Mało tego rujna grozi zawaleniem a nad bezpieczeństwem przybywających tam czuwa baner i to mało widoczny. Cegielnia leży daleko od Urzędu Gminy to i w oczy tak nie razi. No ale o pałacu w którym okoliczni pijacy wylali tysiące metrów sześciennych moczu i zostawili setki ton kału że nie wspomnę o wymiocinach to wójt słyszał ba mniemam nawet że latem czuł jego bliskość.
Mało tego obok pałacu znajduje się szkoła a nauczyciele milczą jak zaklęci. Widocznie pobrane kredyty dla byłej dyrektorki paraliżują ich. Podsumowując tereny po byłej cegielni i park ekipy sprzątające to widziały chyba jeszcze za kadencji wójta z ubiegłego wieku.
No ale jak podnieść opłaty za śmieci dla mieszkańców gminy Moszczenica aż o 60% to radni i wójt doskonale wiedzieli. Ba przy okazji wójtowi zafundowali podwyżkę w wysokości 2700 zł. Tylko jakoś ci sami radni i wójt nie potrafią zadbać o czystość i porządek na terenie gminy.

28 03 2015 Pięć firm pozywa miasto Piotrków.

Pięć firm pozwało miasto Piotrków z powodu niewłaściwego ich zdaniem sposobu naliczania podatku od nieruchomości. Miasto zabezpieczyło w
budżecie miasta - na wypadek przegranej - 3 miliony złotych. Wkrótce pierwsza rozprawa.
Źródło: http://www.epiotrkow.pl/news/Piec-firm-pozywa-miasto-Piotrkow,21637#
Każdy werdykt sądu będzie niekorzystny dla miasta. I oto jest pytanie być albo nie być. Te pięć firm to dopiero wierzchołek góry gniewu wynurzający się otchłani. Wygra miasto firmy się przeniosą. Przegra miasto to na wypłatę odszkodowań pójdzie cały budżet.
Skąd mamy tylu urzędasów ? Prezydent miasta, poseł, minister czy inny tam ludź - nad nie musi zarabiać ponad 12 tys. złotych na miesiąc i do tego mieć dodatkowo kilka razy więcej z delegacji czy innych przywieli. Mało tego nie musi zatrudniać kilku wice- , do tego kilkunastu asystentów i kilkudziesięciu doradców z nazwy społecznych a praktycznie droższych od najlepszych specjalistów.
Nie twierdzę że administracja państwowej różnego szczebla jest niepotrzebna. Oczywiście, że jest potrzebna. I tam, gdzie jeden urzędnik nie daje sobie rady,
trzeba przyjąć drugiego. Lecz zatrudnienie trzeciego i czwartego bez wątpliwości doprowadzi do paraliżu instytucji. A u nas w kraju, administracja rozrasta się i pęcznieje, jak niekontrolowany zacier do produkcji bimbru. I w taki sposób potwornie się degeneruje. Praktycznie żaden urząd w Polsce nie działa prawidłowo. Od ministerstwa, do wójta w gminie.No na ten przykład: Czy minister finansów musi mieć aż ośmiu wiceministrów? Skąd mamy tylu urzędasów ? To proste: Powstało coś w rodzaju perpetuum mobile - jedni wymyślają przepisy, drudzy je egzekwują. 
06 02 2015 Mieszkańcy gminy Moszczenica nie godzą się na podwyżkę opłat lokalnych i organizuj protest.
1.6 tysiąca mieszkańców protestuje przeciwko podwyżkom opłat. Wójt tłumaczy, że podwyżki wynikają z przepisów prawa oraz inflacji i są niezależne od gminy. Będzie referendum? Burzliwa sesja Rady Gminy w Moszczenicy.
Listy z podpisami przeciw podwyżce pensji w wysokości 2700 złotych dla wójta i podwyżkom za ścieki zostały złożone.
Pomimo pozrywania zaproszeń na V sesję Rady Gminy mieszkańcy nie zawiedli i przybyli tłumnie. Budynek Urzędu Gminy pękał w szwach. Mieszkaniowców
bulwersowało przyznanie podwyżki wójtowi w wysokości 2700 złotych a mieszkańcom w nagrodę za odbiór śmieci podwyżkę opłat z 5zł od osoby na 8 zł.
Posiedzenie Rady. Dla radnych krzesła, na stole czekoladki, kawa, ciasteczka a dla mieszkańców znacznie zwiększone opłaty, ciasny korytarz z miejscami stojącymi i spanikowana Przewodnicząca Rady. To tak po bożemu i demokratycznemu. 2700 złotych podwyżki dla wójta Moszczenicy, będzie zarabiał prawie tyle co prezydent Piotrkowa, Łodzi, Warszawy. No i gdzie tu sprawiedliwość.
Po sesji internauci pisali na ePiotkow.pl. Komentarze usunięte przez cenzurę.
~zadowolony na wieść o przewrocie w Moszczenicy (Gość) 31.01.2015
Taczki dla Wójta i całej Rady Gminy (w właściwie Klubu Miłośników Piekarka) stały przed Urzędem Gminy i na nich czekały. Jaja też były w pogotowiu. Wójt i jego kolesie zasłużyli na to, aby ich natychmiast odwołać. Podnieśli opłatę za śmieci o 60% i uważali, że to im przejdzie jak po maśle. Podnieśli wszystkie podatki i na co oczekiwali, na oklaski. Przyłożyli ludziom olbrzymie opłaty adiacenckie. A co tam, niech płacą. A sobie dali podwyżki diet o prawie 100%, a Wójtowi wynagrodzenie o przeszło 35%. Na tym nie koniec. Sołtysi mają dostać diety o 50% większe. I Komisja Alkoholowa (której Przewodniczącą jest
Przewodniczącą Rady Gminy Iwona Pietrzkowska, a w składzie jest jeszcze chociażby Halina Derach i córka radnego i zarazem wiceprzewodniczącego Rady Gminy Marka Dziadczyka) ma mieć dużą podwyżkę diet. I Prezes Rogalski zapowiadał podwyżkę wody i ścieków o co najmniej 4%. I za to się ludzie oburzyli i
ruszyli na Gminę. Najprawdopodobniej dojdzie wkrótce do działań w celu przeprowadzenia referendum o odwołanie całej Rady Gminy i Wójta.
~MM (Gość) 31.01.2015
["I Komisja Alkoholowa (której Przewodniczącą jest Przewodniczącą Rady Gminy Iwona Pietrzkowska, a w składzie jest jeszcze chociażby Halina Derach i córka radnego i zarazem wiceprzewodniczącego Rady Gminy Marka Dziadczyka) ma mieć dużą podwyżkę diet/zadowolony-na-wiesc-o-przewrocie-w-Moszczenicy"] a jak sobie radzą członkowie piotrkowskiej komisji (np. była radna p.Wójcik?) A może do takich "komisji" powinny członków rekomendować jakieś organizacje społeczne a nie władza?
~mieszkaniecGazomia (Gość) 31.01.2015
Szanowni forumowicze czy dopiero teraz ludziom otwierają się oczy jakiego Dziada wybrali na wójta? to przecież najbardziej fałszywy człowiek w samorządzie...jak on miał czelność oczerniać w poprzedniej kampanii Lecha ze stan w jakim jest gmina...przecież kto ma władzę w samorządzie?...rada gminy a kto był jej przewodniczącym od początku po PRLu jak nastał samorząd...Piekarek? czyz nie? czy o to chodzi żeby dookoła ludziom sprzedawać tylko fałszywe uśmiechy? a cała ta klika za te machloje powinna iść do kryminału..."Czerepach" Rogalski i reszta kolesi...szanowni forumowicze, mieszkańcy gminy
i wszyscy co to czytają...zróbmy coś razem w tej gminie bo jak tak dalej pójdzie to ta ekipa....o np. Pan Dziadczyk...farbowany lis...kiedyś trzymał z Lechem a teraz to co? fumfel Łysego...sprzedadzą wszystko i będą się z nas śmiać....szumowiny!!!
~Jacy jesteśmy (Gość) 31.01.2015
Jak w Jerozolimie,niedawno najlepszy wójt który wzbogacił Gminę Moszczenicę o 40 milionów,a teraz z nim na krzyż.
Wyjaśnienia Wójta Gminy skierowane do Mieszkańców.
Wójt tłumaczy, że podwyżki wynikają z przepisów prawa oraz inflacji i są niezależne od gminy.
Panie wójcie Kapela Tolka Gałązki siada przy tym co pan wypisuje i mówi. To jest dopiero kabaret a raczej czeski film który trwa kilka godzin i nikt nie wie o co chodzi. To że wzrosły tak znacznie opłaty za odbiór śmieci i inne, mieszkańcy gminy Moszczenica mogliby zrozumieć tylko nie mogą pojąć dlaczego tak bardzo
wzrosło pana wynagrodzenie, wynagrodzenie radnych etc. etc. Skoro rosną koszty to należy szukać oszczędności. Skoro brakuje pieniędzy w Gminie to powinni oszczędzać wszyscy a nie wzrostem kosztów utrzymania Gminy obciążać tylko mieszkańców a urzędników nagradzać znacznymi podwyżkami, premiami, trzynastkami etc. etc.
28 01 2015 Kraków Airport: prognoza na ten rok – ponad 4 mln pasażerów.
Ponad 4 mln pa­sa­że­rów, czyli o 5 proc wię­cej niż w re­kor­do­wym ze­szłym roku za­mie­rza ob­słu­żyć w tym roku Mię­dzy­na­ro­do­wy Port Lot­ni­czy Kra­ków- Ba­li­ce. Jak po­wie­dział PAP pre­zes lot­ni­ska Jan Pa­mu­ła, wynik ten bę­dzie osią­gnię­ty mimo wciąż trwa­ją­cej roz­bu­do­wy portu. Irlandzki przewoźnik stawia sobie
ambitne cele. W tym roku Ryanair chce obsłużyć we Wrocławiu milion pasażerów, czyli prawie połowę wszystkich podróżnych, którzy skorzystali z wrocławskiego lotniska w zeszłym roku.
Kraków Airport: prognoza na ten rok ponad 4 mln pasażerów, Wrocław ponad 2 mln. Z lotniska w Łodzi skorzystało w roku ubiegłym około 250 tys. pasażerów (dane nieoficjalne) Jaki będzie spadek liczby pasażerów w tym roku. A co na to prezydent Zdanowska w Łodzi? Wynagrodzenia dla władz miasta i dyrekcji Lublinka na maksa a pasażerów lotnisko odstrasza i tylko olbrzymie straty generuje.
24 01 2015 Hanna Zdanowska wymienia ludzi w radach nadzorczych.
SLD wchodzi do grySLD wskazuje 7 kandydatów do rad nadzorczych spółek komunalnych w Łodzi. PO robi roszady.
Dziwna ta Polska cała.
No patrzcie a ja myślałem że w radach nadzorczych znajdują się najlepsi z najlepszych specjalistów a okazuje że to zwykli partyjniacy mający grzać stołki i
produkować gazy cieplarniane za co otrzymują sowite wynagrodzenie.
Znam takie spółki miejskie gdzie w rada nadzorcza i dyrekcja jest kilkakrotnie większa od ilości zatrudnionych w niej zwykłych pracowników.
Niech żyje i umacnia się braterska przyjaźń i współpraca.
Przyjaźń, sojusz i współpraca gwarancją bezpieczeństwa i rozwoju Łodzi.
Foto na podstronie:Foto-szopka-2
22 01 2015 Coraz mniej mieszkańców w Piotrkowie. Dlaczego?
Gdyby tak ludności w Polsce przybywało jak długów to już dawno przegonilibyśmy Chińczyków i Tusk a teraz Kopacz musieliby wprowadzić restrykcyjne ograniczenie liczby urodzin.
A to jest najlepszy komentarz o skuteczności naszej polityki prorodzinnej.
Jak podkreślono na międzynarodowym Forum Demograficznym w Berlinie, Polska jest przykładem państwa, gdzie podczas tylko jednej dekady współczynnik narodzin spadł z jednego z najwyższych w Europie do jednego z najniższych w świecie.

22 01 2015 Łódź weźmie 450 mln zł kredytu i wyemituje obligacje za ponad 200 mln zł.
Kredyty łatwo się bierze. Łódź się zadłuża w iście ekspresowym tempie przy stale malejącej liczbie ludności. Jeszcze nie tak dawno miasto liczyło
prawie 900 tys. mieszkańców a za niedługo zostanie 500 tys. I to jest niepokojące bo znaczy się że wszystko zostaje przejadane a niewiele inwestowane w nowe miejsca pracy. Inaczej nowymi większymi kredytami spłacamy te stare. Krótkowzroczna polityka takie efekciarstwo prezydent Zdanowskiej,
transformacja ustrojowa stała się zabójcza dla tego miasta.
Kto z kim gdzie i za co?
Dorota Jankowska wiceburmistrzem Sulejowa a Grzegorz Adamczyk doradcą prezydenta Piotrkowa decyzją Wojciecha Ostrowskiego.
Poszedł ostro jak przecinak!
Przyzwoitkę do towarzystwa burmistrzowi dali? A mieszkańcy uwierzyli że ten burmistrz coś w Sulejowie zmieni . No bo taki był sympatyczny i wrażliwy na dobro ogółu. Zadaję sobie pytanie dlaczego go kupili? Mniemam że za Młody Sulejów dla Pokoleń. Zawiodłem się na panu co innego mówił pan przed Starostwem i przy Wapiennikach. Idzie pan śladami Palikota.
Nowy doradca prezydenta Chojniaka będzie dużo lepszy od Króla Octu ba Piotr Żyła mu nie dorówna. Znaczy się jest to doradca z zawodu!
Najwyższa podwyżka w pow. piotrkowskim dla wójta Moszczenicy.
Burmistrzowie mają mniej.
Reelekcja po demokratycznemu i po bożemu w Moszczenicy. Rada Gminy w Moszczenicy jednogłośnie bez mrugnięcia okiem przyznaje wójtowi  podwyżkę w wysokości prawie 3000 złotych. Wielce Szanowny Panie Piekarek gminą trzęsiecie od bardzo dawna no a ile tak nowych miejsc pracy poza Urzędem Gminy przybyło w tym czasie w gminie.  Jaka jest średnia płaca na terenie gminy wyłączając budżetówkę tzn. pracowników Urzędu Gminy jej spółek oraz
nauczycieli?  W uzasadnieniu czytamy że wójt był jednym z najmniej zarabiających wójtów. No właśnie kto w tej gminie rządzi? Prezes czy wójt? Zatem jaką podwyżkę dostał prezes?
Pakt o nieagresji. Nowa koalicja. Stare układy. Foto na podstronie: Foto-szopka
14 01 2015 W gminie Moszczenica wzrosły opłaty z 5 złotych na 8 za odbiór odpadów zebranych selektywnie a do 16 złotych za odbiór odpadów
zmieszanych od osoby. Podobno była to najkorzystniejsza oferta. No ale w tej gminie wójt otrzymał prawie trzy tysiące podwyżki pensji.
Znaczy się dla władzy czekoladki dla nas wyższe podatki. To tak po bożemu i tak demokratycznie.
Dziwna koalicja PO - SLD jak Alicja omamy wywołuje.
Piekarkowi - wójtowi Moszczenicy, miejscowe kobitki publicznie umyły nogi. Ale nie w podzięce, że znowuż został wójtem, lecz dlatego, że brudnymi nie  wypada deptać poszatkowanej w beczce kapusty. Umywania nóg bez umywania nóg.Trzeba wiele pokory w społeczności aby umyć komuś nogi, ot tak po prostu wodą i mydłem. Wielkim szacunkiem darzę wspólnoty w których obmywa się nogi i uznaję to, ale zastanawiam się czy chodzi tutaj o rytuał czy może o
coś innego? Zastanawia mnie jedna rzecz odnośnie obmywania nóg, czy wspólnoty, które to praktykują na swoich nabożeństwach, czy w takich grupach obmyto by nogi bezdomnemu z ulicy, który nie ma się gdzie  podziać i możliwości umycia. W tych wspólnotach osoby, którym myje się  stopy tak naprawdę już swoje nogi miały czyste, umyte przedtem i wypielęgnowane w swoich domach. Tylko czy tak naprawdę czyste panie Piekarek? Kałużyński nie mył się nigdy i czysty był. Ważne że patronka szkoły omamów(czy to jest po polskiemu?) nie wywołuje.
Widocznie taka jest wola nieba i taki jest przywilej polskiej demokracji. Omamy natomiast powodował Kasprzak... a z wolą nieba zgadzać się trzeba. 
30 12 2014 Dryfująca wyspa znowu zagrozi miastu?
Bugaj urwał się z łańcuchów. Dryfująca wyspa na jeziorze Bugaj po raz pierwszy dała o sobie znać w ubiegłym roku. Wówczas udało się ją przymocować do większej wyspy na jeziorze Bugaj. Teraz, w święta spacerujący piotrkowianie mieli okazję znowu zobaczyć dryfujący obiekt. Czy to ta sama wyspa?
Trudno ocenić. Tym razem też zbliżającą się do jazu wodnego wyspą nie zainteresował się ani sztab kryzysowy, ani straż pożarna.
To krzywda ta ludzka...nie skwer... wszelkie kajdany zrywa i jak wyspa po Bugaju pływa. Matuchno kochana zobacz ile tej krzywdy jest w Piotrkowie? Tu fabryka, tam huta i jeszcze jedna fabryka i jeszcze jedna huta no i Sigmatex i Meble i...Czyżby Dzwony Bugajskie szykowały się do bicia na trwogę?
27 12 2014 Fabryka pakowania sałaty w Piotrkowie?
Fabryka pakowania sałaty w Piotrkowie? Grupa Prima Flor chce zbudować fabrykę, w której będzie pakowana sałata z importu i na eksport.
Polsko- hiszpańska spółka bierze pod uwagę dwie lokalizacje: Piotrków lub Wrocław.
Grupa Prima Flor Polska założona przez właściciela największej dojrzewalni bananów w kraju porozumiała się z hiszpańskim potentatem sałat i planują
wspólnie zbudować fabrykę, w której warzywa te będą pakowane.
Na chwilę obecną jako firma Prima Flor dostarczamy polskim klientom sałaty bezpośrednio z Hiszpanii - dodaje Szulc.
Hiszpańscy rolnicy już zacierają ręce i liczą zyski a nasi rolnicy będą podziwiali chwasty na polach. W tym roku bez żadnej kontroli ze strony polskiej docierały do Polski młode ziemniaki, warzywa kupowane bezpośrednio na polu u hiszpańskiego rolnika. Polski producent sałaty musi się liczyć z tym że Hiszpanie kupią co dziesiątą główkę sałaty a resztę zwrócą jako niepełnowartościowy towar. Tak ja to robią na chipsach etc. etc.
20 12 2014 Powiat piotrkowski – lider w umieraniu.
Jeśli chodzi o umieralność, powiat piotrkowski zajmuje niechlubne, wysokie miejsce – twierdzą pracownicy Starostwa Powiatowego w Piotrkowie.
Co można z tym zrobić i czy stowarzyszenia, koła gospodyń lub klub sportowy to dobre miejsce, aby promować zdrowie wśród mieszkańców powiatu?
Powiat piotrkowski powiatem ludzi starych i dlatego jest bardzo biednym powiatem. Zawdzięczamy to między innymi transformacji ustrojowej w 1989 roku kiedy w Piotrkowie i okolicy zlikwidowano wielkie zakłady przemysłowe a w zamian dano tylko magazyny, markety i centra administracyjno-  usługowe. Dlaczego? Ano dlatego że Piotrków stał się nieprzyjaznym miejscem dla budowy nowych zakładów pracy dających zatrudnienie i przyciągających młodych wykształconych fachowców. Będzie jeszcze gorzej bo wszystkie najważniejsze arterie komunikacyjne dziwnym zbiegiem okoliczności zaczynają omijać powiat piotrkowski szerokim łukiem. No a sama Trasa Katowicka słynna Gierkówka to za mało. Starosta zaś mówi o idei zdrowego żywienia. Przecież ta idea dotyczy tylko bogatych bo biedni jedzą to co znajdą i kiedy znajdą i nie mają czasu na przebieranie a tym bardziej zastanawianie się bo następna taka okazja szybko może się nie zdarzyć.

20 12 2014 Czy w Piotrkowie mamy gaz łupkowy?
Z takim pytaniem, zadanym nieco z przekąsem, przyszedł do nas jeden z mieszkańców miasta. Przyszedł, bo od dłuższego czasu obserwował,
jak przy ul. Krakowskie Przedmieście z ziemi wydobywa się gaz i... nikt na to nie reaguje.
Wcale ale to wcale nie są to śmichy chichy. Pewnie że Piotrków ma gaz łupkowy przecież dzięki tak wspaniałemu prezydentowi nadal znajduje się w
epoce kamienia łupanego albo i jeszcze dalej.
Kto dorówna Naczelnikowi Sokalskiemu! To były piękne dni... Przed Centralnymi Dożynkami Piotrków nowe oblicze zyskał, jak się wtedy diametralnie zmienił. Szkoda że to były ostatnie takie dożynki gdzie niewielkie miasta takie potężne fundusze otrzymywały. Przez osiem miesięcy poprzedzających główne
uroczystości centralnego Święta Plonów 1979 Piotrków przypominał jeden wielki plac budowy etc etc etc. No i jakoś tego nie można powtórzyć ba miasto i powiat jest coraz to bardziej spychany na boczny tor. W najbliższym dwudziestoleciu wszystkie wielkie inwestycje te drogowe jak i przemysłowe ominą nas
szerokim łukiem. A to nie jest bezpośrednią zasługą mieszkańców a władz i to nie tylko tych regionalnych.
Dziś w regionie Tomaszów jest na topie. Za kilka lat ma szansę stać się drugim miastem po Łodzi. A za kilkanaście lat? Podobno z Tomaszowa jest najbliżej
do Warszawy. No a w Piotrkowie i okolicy sielsko i anielsko. Pakt o nieagresji. Nowa koalicja. Stare układy. Foto na podstronie: Foto -szopka .

20 12 2014 Łódź nie poradzi sobie z zadłużeniem?
Prezydent zaprzecza Regionalna Izba Obrachunkowa alarmuje, że Łódź może nie poradzić sobie z rosnącym zadłużeniem. RIO co roku ocenia projekt budżetu miasta na przyszły rok, zanim jeszcze przyjmą go radni. Zdaniem Izby, tym razem władze miasta bardzo optymistycznie podeszły do dochodów.
Dziś miasto Łódź to wielki za przeproszeniem burdel. Jednej inwestycji nie skończą a już rozpaczając dwie następne. Genialni doradcy pani prezydent wpadli
na genialny pomysł kredytami na nowe inwestycje uratować miasto przed bankructwem. To jest dokładnie tak jak to zrobił  hrabia von Rostowski ratując finanse publiczne kupując ich dług. Poza tym dla kogo to wszystko? To lotnisko, dworzec PKP, trasa W – Z, tunel średnicowy. Miasto się wyludnia, urzędników, marketów przybywa. Zadłużenie miasta rośnie w zastraszającym tempie. A nad wszystkim czuwa: Łódka Przymierza SLD i PO. Dokąd ta łódka zmierza?
Szczęście ma dwa oblicza. Foto na  podstronie: Foto- szopka-2
06 11 2014 W czwartek (6 listopada) odbyło się oficjalne otwarcie oczyszczalni ścieków w Piotrkowie.
Uroczystość poprzedziła dni otwarte zmodernizowanej oczyszczalni, którą będzie można zwiedzać 7 i 8 listopada.
Komfort, ekologia, oszczędność tak reklamuje oczyszczalnię czołówka krótkiego film TVpiotrkow.
Oczyszczalnia po modernizacji ma większą wydajność, ładnie wygląda, wykonawca dbał o estetykę. Jak na razie nie śmierdzi i wszystkie parametry zanieczyszczeń odprowadzanego oczyszczonego ścieku są grubo poniżej normy. No na ten przykład CHZT wymagane poniżej 150 mg O2/dm3
wynoszą 44.4 mg O2/dm3. I to by było wszystko co można dobrego powiedzieć o tej modernizacji.
Nowoczesności jakoś nie widziadłem. Znaczy się nie powaliła mnie na kolana. Zaskoczony jedynie byłem archaicznymi rozwiązaniami technologicznymi. Wszystkie te rozwiania znane i stosowane są przynajmniej od kilkunastu lat.
Niepokoi mnie  ilość odfiltrowanego osadu która wynosi 180 m3 na dobę( dane otrzymane podczas dni otwartych) i to że jakaś firma coś z nim robi?
Dla porównania GOŚ w Łodzi, oczyszczalnia już leciwa i dla prawie milionowej aglomeracji ma osadu odfiltrowanego według danych z 2013 roku 212 m3 na dobę. Utylizacja osadu ma decydujący wpływ na koszty obróbki ścieków. W czasie dni otwartych nie uzyskałem informacji kto i gdzie wywozi odfiltrowany osad. Bezpośrednie wywożenie na pola po wapnowaniu jest zabronione odpowiednią ustawą. 
Osadów z oczyszczalni komunalnych nie można wywozić na pola - stwierdza Lesław Bilski z Polskiego Towarzystwa Inżynierii Ekologicznej
 i Polskiego Klubu Ekologicznego. Odory to pikuś, w porównaniu z tym co te odpady zawierają. Stwarzają zagrożenie epidemiologiczne, skażają wody gruntowe i glebę. Ponadto zawierają w dużym stężeniu metale ciężkie takie jak kadm, nikiel, ołów i rtęć. Skażenie metalami utrzymuje się w ziemi przez wiele lat. Wolno osadami nawozić uprawy roślin energetycznych, ale musi to być uzgodnione z terenowym oddziałem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Rolnicy korzystający z osadów muszą mieć ponadto podpisane wieloletnie kontrakty z producentami biopaliw. Sprawą wywozu na pola w okolicach Wągrowca zainteresował się Departament Gospodarki Odpadami Ministerstwa Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.
06 11 2014 Szykują się kolejne podwyżki!
Tysiące łodzian dostanie po kieszeni. Łódzkie spółdzielnie mieszkaniowe dostają informacje o horrendalnych podwyżkach opłat za wieczyste użytkowanie miejskich gruntów. To oznacza również wzrost czynszów dla mieszkańców. Niemal dwa razy więcej niż do tej pory będzie musiała zapłacić w przyszłym roku magistratowi SM im. Jagiełły na Bałutach za użytkowanie wieczyste niecałego hektara gruntów. Opłata wzrośnie z 11 do 21 tys. zł, rok później
do prawie 43 tys. zł, a w 2016 r. do ponad 64 tys. zł. To niemal sześciokrotnie więcej niż w tym roku!
– Za 89,5 ha, które mamy w wieczystym użytkowaniu, płacimy obecnie miastu co roku 490 tys. zł – mówi Zdzisław Okrasa, prezes SM „Teofilów”.
– W naszym przypadku podwyżka będzie więc bardzo dotkliwa. Czym spowodowany jest taki wzrost opłat?
Za szaleństwa pani prezydent Zdanowskiej, dworzec PKP, trasa WZ, etc. etc. nadchodzi czas zapłaty.
04 10 2014 Brak namalowanej białej linii pozwala nie płacić za parkowanie.
Płatna strefa powinna być oznaczona nie tylko znakiem pionowym, ale także białą linią. Czy powinniśmy płacić za postój w nieprawidłowo oznaczonych miejscach? Wybierając miejsce w płatnej strefie parkowania, warto zwrócić uwagę na białą linię. Powinna ona wytyczać płatne miejsca parkingowe.
Jeśli jej nie ma nie powinna być pobierana opłata za parkowanie. Taką decyzję podjęło jeszcze w ubiegłym roku Ministerstwo Transportu, Budownictwa i
Gospodarki Morskiej. Choć MTBiGM zastąpiło Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, rozporządzenie z listopada 2013 roku nadal obowiązuje. Przepisy, regulujące oznakowanie płatnej strefy parkowania, weszły w życie w tegoroczne walentynki. Okazały się doskonałym prezentem dla kierowców, bo na wielu ulicach w kraju zwalniają one z opłat za postój. Dlaczego? Bo drogowcy nie dostosowali oznakowania do rozporządzenia. Tym samym zarządcy dróg nie mogą wystawić kierowcom mandatu.
- Przy okazji poprosiliśmy ministerstwo o jednoznaczną interpretację nowego rozporządzenia, dotyczącego oznakowania. Poinformowało nas, że oprócz oznakowania pionowego, czyli znaku D-44, płatna strefa parkowania powinna też być wyznaczona poprzez oznakowanie poziome w postaci namalowanej białej linii - tłumaczy Stanisław Sosnowski, zastępca dyrektora ds. transportu zbiorowego Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu w Częstochowie.
- Jeśli oznakowanie jest niekompletne, nie można pobierać opłat. Źródło: dziennikłodzki.pl
27 09 2014 Domaracki lewicowcem?
Od kiedy? Szkoda SLD bo mogą na tym stracić. Do PiSu by go nie wzięli bo modlił się do telewizora a do PO jest za uczciwy.

Świeckie państwo, świeckie miasto.

W Piotrkowie Trybunalskim katecheci mają 100 razy więcej pracy od nauczycieli etyki. Łączna liczba ich godzin dałaby 50 etatów, najwięcej w podstawówkach - prawie 20. Można więc szacować, że Piotrków wydaje na religię w szkołach ponad 2,5 mln zł. Zaś nauka etyki w jednej podstawówce i w jednym gimnazjum (co daje pół etatu) kosztuje magistrat około 25 tys. zł.
16 09 2014 Sadownicy chcą pomocy finansowej.
Ponad 1500 sadowników z województwa łódzkiego ubiega się o pomoc finansową w związku z rosyjskim embargiem na jabłka oraz niektóre warzywa.
Jak wam nie wstyd sadownicy. Urzędnicy tyrają od samego rana do ciemnej nocy światek piątek i niedziele i podwyżek nie dostają. No a jak tu żyć za to najniższe wynagrodzenie wśród braci urzędniczej 3000 złotych czy nawet za to średnie ponad 5000 złotych. Ciężko ale nie narzekają tylko tyrają. Nawet nie mają czasu na zabawę.

16 09 2014 Gminy w pułapce dotacji.

Fiskus domaga się od samorządów wielomilionowych zwrotów subwencji oświatowej, informuje "Rzeczpospolita". Problem dotyczy nawet ponad 200 miast,
powiatów i gmin. Niektórzy już płaczą i płacą. Urzędy kontroli skarbowej sprawdziły czy samorządy w latach 2009-2010 prawidłowo naliczały należną im subwencję oświatową. To pieniądze, które za ich pośrednictwem płyną z budżetu państwa do szkół. Subwencja naliczana jest na ucznia i może
być różna, np. zależna od typu szkoły.
Samorządy jeszcze radzą sobie jako tako w przeciwieństwie do państwa. Zwrot tych subwencji będzie się wiązał z kolejnymi podwyżkami już i tak bardzo wysokich opłat i zobowiązań wobec gminy, miasta. No a że państwo zwraca tylko 80%  kosztów jakie ponoszą samorządy na szkolnictwo to cicho sza.
Mało tego w gestii samorządów jest utrzymanie budynków oświatowych. To chore państwo szuka gdzie się da pieniędzy dla swych oddanych urzędników
nie bacząc na to że dobija opłatami swych obywateli .
11 09 2014 Premier Donald Tusk spotkał się w Łodzi z prezydent Hanną Zdanowską.
Wspólnie kibicowanie siatkarzom Polski i z USA. Tak to „podziałało” na polskich siatkarzy że przegrali. A może musieli przegrać?
Cyganeria się spotkała, koralików i skrzypka tylko brakowało. A Szanowny Pan Ordynat Ziemi Łódzkiej, Piotrkowskiej, Sieradzkiej etc etc. tak zajęty że nie miał czasu na tak ważne spotkanie dotyczące Łodzi. No tak walczy o jeden z najważniejszych stołków w Platformie.
Donald Tusk przyjechał do Łodzi na mecz polskich siatkarzy z Amerykanami w mistrzostwach świata. Zanim pojechał do Atlas Areny, spotkał się w magistracie z prezydent Łodzi Hanną Zdanowską. Przy prezentacji na meczu został wygwizdany przez publiczność zgromadzoną w łódzkiej Atlas Arenie.
Nie będzie miło wspominał tej wizyty...
09 09 2014 NFZ wypowiedział łódzkim szpitalom kontrakty na chirurgię.
Dyrektorzy łódzkich szpitali dowiedzieli się, że NFZ wypowiada im umowy na świadczenia z zakresu kardiologii interwencyjnej i chirurgii ogólnej.
Zgodnie z zaleceniami międzynarodowymi, jedna pracownia hemodynamiki wystarcza na 300 tys. mieszkańców. Zrodził się pomysł, aby ograniczyć liczbę kontraktowanych pracowni kardiologii interwencyjnej w Łodzi z 5 do 3, a w zamian za to zwiększyć dostępność do leczenia zawałów w regionie.
- System nie zapewniał równomiernego dostępu wszystkim pacjentom do pracowni hemodynamiki - mówi Anna Leder, rzecznik łódzkiego oddziału NFZ.
 - Niektórzy dyrektorzy szpitali wnioskowali o wyrażenie zgody na pracę w systemie dyżurowym - dodaje Anna Leder.
No i to jest jedyna i słuszna decyzja. Każdy sukces musi być okupiony wyrzeczeniami, potem, łzami i krwią.
A takim sukcesem jest niewątpliwie otrzymanie stanowisk w PE przez Tuska i Bieńkowską. Funkcja przewodniczącego Rady Europejskiej to niezłe profity.
Na stanowisku szefa tej instytucji Donald Tusk będzie pobierał 125 tysięcy złotych miesięcznie. Zaś komisarz Bieńkowska będzie pobierała
87 tys. zł miesięcznie.
Pytanie ile musiała za te stanowiska zapłacić Polska? Przecież to PO i PiS wprowadzili w Polsce obowiązek płacenia za miejsce na liście tak rozpowszechniany na Zachodzie. Dla tuskowej magnaterii będą czekoladki a dla nas wyższe podatki.

09 09 2014 Budowa dworca Łódź Fabryczna.
880 tys. zł dla miasta za każdy dzień przekroczenia terminu. Odpowiedź na list wykonawcy nowego dworca Fabrycznego, który twierdzi, że nie
dotrzyma terminu budowy, jeszcze nie jest gotowa, ale magistrat ma jako argument w dyskusji kary umowne.
Kombinuj dziewczyno, kombinuj.
Hipotetycznie rozważając to przy dobrej koniunkturze miasto może krocie zarobić na tym że nie wybuduje pomnika Zdanowskiej i Grabarczyka zwanego
Dworcem Łódź Fabryczna. Czegoś tutaj nie rozumiem? Nie dotrzymanie terminu budowy dworca będzie się wiązało z przepadkiem dotacji. O jakiej dotacji mówimy? Przecież unijnej na budowę dworca miasto nie dostanie. A miało być tego unijnego dofinansowania ok. 1,2 mld zł.
Który to już raz urzędnicy Zdanowskiej wykazali się brakiem troski o majątek miasta.
06 09 2014 Czy festyn zorganizowano na placu budowy?
Zanim otwarto wyremontowaną ulicę POW, zorganizowano festyn z okazji... otwarcia wyremontowanej ulicy POW. Kolejność co najmniej dziwna, ale nie w
tym problem. Jeden z miejskich radnych pyta urzędników, kto wydał zgodę na urządzenie imprezy dla mieszkańców na terenie placu budowy.
A już dajcie spokój czepiacie się jak rzep psiego ogona. Na dużo większe place budowy wycieczki są wpuszczane ba festyny organizowane. Plac budowy jest wtedy kiedy robotnicy na nim pracują. Zawsze można z placu budowy wyłączyć kawałek by goście mogli sobie na nim poszaleć. Oczywista oczywistość z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Jedynie do czego można mieć pretensje to że w czasie trwania festynu dzikie zwierze wdarło się na jego tern
i szalało i szalało i szalało..... No ale tu zawiniła Straż Miejska i Policja a nie pan prezydent. Przecież mogli użyć broni!
Taki team jest w stanie wyrwać każdego Chojaka razem z korzeniami.
Czy urzędujący prezydent nie zawaha się działać poza granicą przyzwoitości i postąpi tak z Siostrami jak z Pampuchem. Chciałbym aby prezydent
Chojniak i jego zastępca ujawnili rachunki za wynajęcie mecenasa Króla do obrony swoich interesów jak i interesów miasta.
Mam nadzieję, że wreszcie skończą się dla urzędników czekoladki a dla nas coraz to wyższe podatki.
Czas rozliczeń jest bardzo bliski i to zależy tylko od Ciebie drogi wyborco.
17 08 2014 Festyn z okazji otwarcia ulicy POW w Piotrkowie zorganizowały w niedzielę (17 08 2014 r)władze miasta.
Choć prace na remontowanym odcinku jednej z najważniejszych ulic w mieście już się (prawie) zakończyły, POW przez najbliższe dni nadal będzie nieprzejezdna.
Po festynie z okazji otwarcia ulicy POW w Piotrkowie pojawił się w sieci film nagrany telefonem komórkowym, który przedstawia utarczkę między pełnomocnikiem prezydenta miasta ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, zdrowia i pomocy społecznej a członkiniami PIO.
Nagrane zachowanie urzędnika, który wyrywa kobietom balony, gestem pokazuje "wynocha" i każe im opuścić festyn już wywołuje negatywne komentarze,
ale władze miasta nie widzą w tym niczego niewłaściwego.
Incydent nie incydent wszystko zależny jak się patrzy ? Ale nikt nie zauważył, że tak wielkie otwarcie obyło się przez mszy i pokropienia. To tak jakby ktoś majtek nie założył i poszedł w gości. Brawo panie prezydencie Chojniak za odwagę. No bo co teraz powie przewielebny.
Oj nie popisał się pański Król Octu Buraczanego. Ciekawe jaki tytuł w tym roku zostanie mu nadany. Wyrwibalonik, Gbur.....Dziecko tak w maliny nie dałoby się wpuścić. Bystra dziewczyna niczym Hanka Bielicka dała popalić Królowi Octu Świerzbowego.. Szkoda że nie wiedziałem o tej akcji? Myślałem nuda nie warto być. A jednak? Protestujemy w tej samej sprawie tylko dlaczego nie razem? Buraki sobie wędrowały. Burak cukrowy, biały. Burak czerwony. Burak w occie marynowany. Ocet spirytusowy Ocet burakowy Ocet świerzbowy. Wolbórz z chrzanu na świecie słynie. Czy Piotrków tak ze świerzbowego octu zasłynie.?
Pyk, pyk, pyk z fajeczki. Cyk, cyk, cyk z flaszeczki. Fajeczka, browareczek. Ławeczka, ogródeczek. Pyk, pyk, pyk ....
Stoi przed dworcem Trakto- lokomotywa. Foto na podstronie: Foto szopka
13 08 2014 "Cieszę się, że mogliśmy wkręcić w to nasze dzieciaki"
- Z wielką radością zgodziłem się na udział dzieci z Oratorium w akcji „Kolorowa Lokomotywa” - mówił na antenie Strefy FM ojciec Gracjan Kubica, gwardian klasztoru ojców Bernardynów w Piotrkowie.
Pomimo wielu przeciwności. Pomimo tego że prezydent Chojniak tory pozrywał. Lokomotywa jednak przyjedzie do Piotrkowa. Brawo za odwagę i odłożenie na bok podziałów politycznych bo dobro dzieci jest najważniejsze. Nie rozumiem tych co dla zaspokajanie własnych ambicji gotowi są odmówić miłego spędzenia czasu najmłodszym. Jak trzeba nienawidzić dzieci, bliźnich by tak postępować. Jak może taka osoba co tydzień do komunii przystępować.
Cuda, cuda się objawiają.
Ojcze Gracjanie próżne Twe modły, próżne u Stwórcy staranie
Rozum przez Stwórcę jest dobrze strzeżony i nikt go więcej nie dostanie
ponad to co otrzymał gdy na świat przybywał.
Módl się więc Przewielebny Ojcze Gracjanie by nikt chorym nie bywał.
Bo na rozum każdy sam wytrwale ciężko pracuje
i otrzymuje go tyle na ile zasługuje.
Może i cud się zdarzy. Na prezydenta i innych dygnitarzy
Stwórca olśnienie ześle, odrobiną wiedzy obdarzy.
Znikną waśnie, podjudzanie i wzajemne się opluwanie......
Takie to moje wierszoklety jest gdybanie.
Prezydencie Piotrkowa jest jeszcze inna droga gdy rozumu brakuje.
Można go kupić, codziennie na Balcerku rencista taki na rowerze nim handluje..........
19 08 2011Tylko czy jest przygotowany na taką epidemię.
27 07 2014. Szatan z Piotrkowa żyje jak król.
1300 zł za dzień izolacji Mariusza Trynkiewicza. Sprawdziliśmy, ile kosztuje KOZZD w GostyninieMariusz Trynkiewicz, zapomniany dziś przez media "szatan z Piotrkowa", zbiera w Gostyninie pozytywne noty. Jest cichy, spokojny i ugodowy. W utworzonym specjalnie dla niego Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym przebywa zupełnie sam. Jak dowiedział się dziennik.pl jego utrzymanie do tej pory kosztowało podatników prawie 240 tys. złotych.W pierwszych sześciu miesiącach 2014 r. środki poniesione w związku z utrzymaniem KOZZD wyniosły 237 570 zł - mówi nam Krzysztof
Bąk, rzecznik ministerstwa zdrowia, któremu podlega ośrodek.A to oznacza, że gostyniński ośrodek funkcjonuje niemal jak ekskluzywny, a do tego jednoosobowy hotel, gdzie jedna doba od pół roku kosztuje ponad 1,3 tys. złotych.
To dokładnie tyle ile zapłacił minister Sikorski za kolację z hrabią von Rostowskim. Nie ma to jak w izolacji lepiej jak u mamy. Takiemu to dobrze żyje sobie
jak książę z bajki i wszyscy wokoło na paluszkach biegają ba chronią go by nawet muszka czy komar beztroskiego życia mu nie zakłóciły.
14 06 2014 Moszczenica ma darmowy internet.
12 milionów złotych kosztowała budowa sieci światłowodowej Internetu szerokopasmowego w 4 gminach: Moszczenica, Ujazd, Czarnocin i Będków.
Laptopy ma otrzymać 514 osób, osoby te będą także korzystać przez okres 5 lat z bezpłatnego dostępu do sieci. W sobotę w Moszczenicy podsumowano
realizację programu e- leader. Kilkanaście osób już dziś otrzymało laptopy.
- Poza tym wszystkie placówki oświatowe oraz jednostki organizacyjne 4 urzędów gmin naszego konsorcjum dostaną łącze światłowodowe o przepustowości
2 razy 1 Gb/s – dodaje Krzysztof Jędrzejczyk, z-ca wójta gm. Moszczenica. Z Internetu będą mogli korzystać bezpłatnie również wszyscy mieszkańcy wspomnianych gmin, na razie będzie to prędkość 512 kb/s. Władze gmin czekają jeszcze na decyzję Urzędu Komunikacji Elektronicznej, który może
wyrazić zgodę na korzystanie przez społeczność z szybszego Internetu.
29 06 2014 Z igły zrobił widły a z zegarka komputer i jeszcze mu części na telefon zostały.
Złogi komunistyczne w Moszczenicy. Projekt E- leader wielka feta w amfiteatrze. Wszak wszem i wobec ogłoszono że w czterech gminach jest ogólnie dostępny internet szerokopasmowy. Bawiono się do białego rana. Wójt wzion sobie przykład z premiera Tuska czy I sekretarza PZPR z dawnej Bawełnianki i poszedł na całość w nadmiernym propagowaniu swego wielkiego sukcesu. No bo ten internet jest tak szybki że go złapać nie można i będzie za jakiś tam
bliżej nieokreślony czas internet socjalny z hamulcami, ograniczeniami a może i nawet opłatami. Znaczy się jak za komuny wybudowali kładkę przez strumyk
a radości i chwalenia było tak jakby oddali do użytku Tower Bridge na Moszczance.
Piotrków Trybunalski miasto sukcesu.
O kilku takich co zadłużenie miasta o 100 mln złotych w ciągu jednego roku zmniejszyli.

16 05 2014 Skarbnik o zadłużeniu Piotrkowa.
Na 109 milionów złotych zadłużony na koniec 2013 roku był Piotrków. Wiesława Łuczak - skarbnik miasta jest zadowolona z takiego poziomu długu miasta.
- Dług zmalał ze 114 mln na koniec 2012 roku do 109 mln, a więc o ponad 5 mln wartości bezwzględnej.
No jestem pod wielkim wrażeniem w rok spłacić ponad 100 mln długu to nawet największym optymistom się nie śniło. Brawo i jeszcze raz brawo panie prezydencie. Zasłużył pan, panie prezydencie Chojniak na wielkie uznanie wszak to ewenement w skali światowej. Tylko patrzeć jak do Piotrkowa zaczną zjeżdżać delegacje z całego świata. Jak to dobrze że nowe hotele zostały wcześniej pobudowane.
Pisałem nie tylko ja: 14 04 2013 r. Zamiast 22 mln - prawie 200 mln długu.
Zadłużenie Piotrkowa dramatycznie rośnie. W ciągu 10 lat z 22 mln zrobiło się prawie 200 mln długu. Ale że zadłużenie bez końca rosnąć nie może, dlatego niebawem nakłady na inwestycje samorządu spadną do kilku milionów złotych. Władze miasta jednak z uporem maniaka powtarzają, że wskaźniki ustawowe nie są przekroczone.
Dotyczy artykułu "Sprostowanie do informacji", który ukazał się na portalu ePiotrkow.pl w dniu 11 kwietnia 2013 roku dotyczące artykułu
"Zamiast 22 mln - prawie 200 mln długu", który ukazał się na portalu ePiotrkow.pl 18 marca 2013 roku.
George J. Stigler. amerykański ekonomista twierdził: Jeśli będziemy torturować dane wystarczająco długo, przyznają się do wszystkiego. Panie Kacperek po miesięcznym maltretowaniu danych dochodzi pan do wniosku, że faktyczne zadłużenie Piotrkowa na koniec 2013 roku planowana jest na
kwotę 149.927 mln zł. czyli o 50,073 mln zł mniej niż podano. No jestem pod wielkim wrażeniem. Doceniam kunszt tych co przygotowali Panu te zestawienia
liczbowe. Prawie, no już prawie, byli tak blisko, by wykazać nadwyżkę budżetową miasta na koniec 2013 roku. Jednak jak zwykle coś im nie wyszło, świadczy to o niewielkich kwalifikacjach i posiadaniu podstawowej wiedzy z zakresy kreatywnej księgowości nowej dziedziny nauki autorstwa profesora vel bakałarza
Rostowskiego. Jedna z takich machlojek: ILE MAMY PALCÓW U OBU RĄK?10 NIE PRAWDA 11. PROSZĘ JE POLICZYĆ OD KOŃCA 10, 9, 8, 7, 6 PLUS POZOSTAŁE 5 TO JEST 11.Tak z grubsza wygląda kreatywna księgowość.Odkąd uchwalono regułę wydatkową, która zacznie obowiązywać od 2014 roku a która to mówi, że jeżeli miasto chce zaciągnąć kredyt, to musi mieć tak zwaną dodatnią marżę, to znaczy, że suma dochodów miasta musi być wyższa od wydatków a wysokość różnicy jest odpowiedzią na pytanie, jaki kredyt miasto jest w stanie obsłużyć. Dziwnym zbiegiem okoliczności nagle wszystkie samorządy w Polsce zaczęły wykazywać gwałtowny spadek zadłużenia w stosunku do poprzednich lat.
Znaczy się pomimo kryzysu Piotrków spłacił prawie 50 mln długów!!! Kolejny cud Tuska czy kolejny szwindel Rostowskiego!!!!
Dlaczego zadłużenie jest liczone według specjalni skonstruowanego na tą okoliczność wzoru???No na ten przykład do zadłużenia dolicza się tylko raty i odsetki kredytów, pożyczek za dany rok....Panie wiceprezydencie wystarczyło tylko spłatę wszystkich rat wraz z odsetkami przesunąć o trzy lata a mielibyśmy istny Eden. Książki by o cudzie piotrkowskim pisali a ile delegacji..... Zatem jaki jest faktycznie zadłużenie Piotrkowa trzysta a może czterysta milionów złotych???W ciągu ostatnich kilku lat na realizację różnych projektów pozyskano ponad 386 mln złotych w tym dofinansowanie z Unii wyniosło około 225 mln
złotych. Gdzie są te pieniądze? Jak za dotknięciem czarodziejskiej wróżki, znikły setki milionów złotych.!!!
To takie moje, sklavego może i dyrdymały. 
09 05 2014 Budują stumetrowy wiatrak przy lotnisku.
Tuż przy lotnisku piotrkowskiego aeroklubu ma wkrótce wyrosnąć blisko stumetrowa elektrownia wiatrowa. Urzędnicy przekonują, że budynek spełnia wszystkie wymogi, ale piloci pukają się w czoło: - Przecież tutaj szkolą się niedoświadczeni uczniowie, obok skaczą spadochroniarze i latają szybowce. Katastrofa będzie kwestią czasu - ostrzegają i proszą o pomoc wojewodę i prokuratorów: - Zdrowy rozsądek musi wygrać z mało precyzyjną interpretacją prawa. Maszt ma powstać niemal na ścieżce podejścia do lądowania. Odchylenie wiatraka od osi pasa to zaledwie 10 stopni mówi Jarosław Cempel, dyrektor piotrkowskiego aeroklubu. Cempel zaznacza, że elektrownia może być przyczyną tragedii, jeżeli pilot z powodu złych warunków atmosferycznych zboczy ze ścieżki podejścia. Dlatego też robi, co może, żeby wstrzymać budowę blisko stumetrowego masztu. Poprosił o interwencję wojewodę. Napisał też do prokuratury, informując, że wójt gminy Wola Krzysztoporska mógł złamać prawo. Na razie nie dostał żadnej odpowiedzi.
Rzecznik prasowy Urzędu Lotnictwa Cywilnego, w mailu do redakcji Strefy FM pisze, że "planowana elektrownia o wysokości 95 m nad poziom terenu, nie będzie naruszać wyznaczonej powierzchni ograniczającej, określającej maksymalną, dopuszczalną wysokość zabudowy".
Piotrkowie by zarobić jedną złotówkę to miejscowe władze pójdą pieszo do Łodzi.
Dla obecnych władz tylko pieniądz się liczy nie ochrona środowiska czy bezpieczeństwo.
Nie tak dawno wydano zezwolenia na składowanie odpadów m.in. niebezpiecznych w Wapiennikach w Sulejowie obok Zalewu Sulejowskiego, w otulinie Sulejowskiego Parku. W kwietniu 2012 roku władze powiatu piotrkowskiego podjęły kontrowersyjną decyzję o udzieleniu zezwolenia prywatnemu przedsiębiorcy na zbieranie odpadów najbardziej niebezpiecznych dla ludzi i środowiska m.in. azbest, siarczan żelazowy, rtęć, freon....
Dopiero ostre sprzeciwy mieszkańców Sulejowa spowodowały wstrzymanie wykonania tej decyzji. 
23 04 2014 Zdanowska obraża się na radnych, radni na Zdanowską!
Wojna prezydent z Radą Miejską. Polityczna awantura przerwała obrady sesji Rady Miejskiej w Łodzi. Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zarzuciła radnym działanie na szkodę miasta i straszenie łodzian po czym wyszła z sali. Większość radnych uznała, że mieszkańcy Łodzi i oni sami zostali tymi słowami obrażeni i oczekują przeprosin. Uznali, że za niemożliwe kontynuowanie obrad Rady Miejskiej i przegłosowali zamknięcie sesji.
25 04 2014 Prezydent Zdanowska znów atakuje radnych:
"Wasze decyzje mają fatalne skutki dla Łodzi" Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska nie zamierza przepraszać łódzkich radnych za swoje wystąpienie
na środowej sesji, podczas którego oskarżyła ich o działanie na szkodę miasta oraz urządzanie politycznych igrzysk zamiast pracy na rzecz Łodzi i jej mieszkańców.
Frontalny atak na radnych. To bardzo dobra taktyka pani prezydent. Znaczy się już zaczyna brakować pieniędzy na bieżące zobowiązania miasta i trzeba znaleźć kozła ofiarnego. Brak w listopadzie tylko 0.2% wartości całego budżetu spowodował zawieszenie płatności dla ZUS za pracowników oświaty, opłat za energię cieplną, za energię elektryczną, za wodę i ścieki, za gaz.....Jakie płatności, inwestycje... miasto musi zawiesić Tak to jest kiedy przychody są bezwzględnie podporządkowane wydatkom bo bilans musi się zgadzać i trzeba spełnić kryteria do otrzymania następnych kredytów.
A pani prezydent nadal żyje w świcie bajki.

21 04 2014 Dworzec Łódź Fabryczna: zamkną przejazd pod wiaduktem na Tramwajowej.
Od 26 kwietnia nie przejedziemy ul. Tramwajową pod wiaduktem kolejowym.
Warto zaplanować objazdy, bo odcinek będzie zamknięty do końca budowy dworca.
Od kilku lat w Łodzi rozpoczyna się bardzo wiele inwestycji drogowych które nie są kończonew terminie. Prezydent Zdanowska już nie panuje nad finansami miasta kredytami na nowe inwestycje chce te stare ratować. Mam nadzieję że Radosny Wiceprezydent pomimo ucieczki zostanie rozliczony tak jak jego szefowa. Zdanowska to najgorszy prezydent w historii miasta.Zdawałoby się się że jako kobieta powinna lubić porządek a jest wręcz przeciwnie. 
No a w Tuszynie
Policjanci polujący na kierowców samochodem na cywilnych numerach rejestracyjnych nie potrafią prawidłowo zatrzymać pojazdu do kontroli.
Technika ich przerasta i małpimi gestami dają znaki do zatrzymania się. W ramach oszczędności komendant zabrał im lizaki a nie naumiał ich jak
włącza się światła i tablicę z tyłu samochodu. Poradziłem im by chociaż czapką machali wtedy będzie wiadomo o co chodzi bo tak jak ktoś podskakuje, wymachuje za szybą, nie wyprzedza a tylko zrównuje się tak jakby miał złażony ogranicznik prędkości to nie wiadomo kto to jest i o co mu chodzi.

02 04 2014 Zarobki w Piotrkowie. Ile wynosi średnia pensja?
Piotrkowianie nie bogacą się, a wręcz przeciwnie. Większość po prostu klepie biedę. Według najnowszych danych statycznych pod względem zarobków
trybunalski gród jest na szarym końcu w województwie łódzkim. 2.741 zł brutto - tyle wynosi przeciętne wynagrodzenie brutto w Piotrkowie, a i tak wielu mieszkańców ,,robi" za 1500 zł na rękę. Zatrważające jest to, że przy takich zarobkach nie tylko trudno jest związać koniec z końcem, że coraz więcej rodzin zmuszonych jest wrzucać do koszyków najtańsze produkty, ale i to, że nie ma mowy o odłożeniu na wczasy, czy choćby ,,czarną godzinę". Więcej niż w
Piotrkowie zarabiają praktycznie w całym województwie poza pięcioma powiatami.
To przeciętne wynagrodzenie w Piotrkowie pomimo że zawyżone i tak plasuje miasto i powiat na szarym końcu w województwie. Władze miasta, powiatu,
posłowie przespali a raczej walkowerem oddali drogę ekspresowa S8 omijającą Piotrków. Tym samym pogrzebana została szansa na budowę S12 od Piotrkowa. Dziś jedynym rozsądnym rozwiązaniem dla budowy S12 jest jej początek w okolicach Rzgowa. Magazyny logistyczne na które tak wszyscy narzekali że to obozy pracy wkrótce znikną z okolic miasta. No bo kto i co je tutaj zatrzyma. Podatki, opłaty.....urok prezydenta, mądrość przewodniczącego rady czy może bystrość sekretarza.

31 03 2014 Urząd Miasta w Piotrkowie podsumował dziś realizację projektu.
"Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Piotrkowie Trybunalskim", w ramach którego 100 piotrkowian i dwie miejskie instytucje dostały łącznie 136 komputerów z darmowym dostępem do internetu. Jeden milion żłotych przeciw cyfrowemu wykluczeniu
Podobno Król Octu za ten projekt zainkasował 50 tysięcy dlatego taki zadowolony i tak wystrojony a mecenas ponad 200.
Film.
Nad pięknym, modrym Bugajem.
Pędzą konie po betonie.... na podstronie: Foto szopka


29 03 2014 PiS ogłosiło łódzką listę kandydatów do Parlamentu Europejskiego.
Prawo i Sprawiedliwość w sobotę na konwencji w Pałacu Poznańskich przedstawiło pełną listę kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Poza czołówką
listy, czyli europosłem Januszem Wojciechowskim, byłą eurodeputowaną Urszulą Krupą oraz posłem Witoldem Waszczykowskim, których przedstawiono
przed tygodniem, pokazano kolejnych siedmioro kandydatów.
Były premier zapewnił po raz kolejny, że gdy PiS wygra wybory do Sejmu, Łódź może liczyć na specjalne traktowanie ze względu na skalę problemów społecznych, które powstały po transformacji, mówił również o potrzebie wybudowania dużego portu lotniczego między Warszawą a Łodzią.
02 04 2014 Kaczyński: Nasz plan przełamie kryzys demograficzny i podniesie standard życia.
Mamy plan, który przełamie kryzys demograficzny i podniesie standard życia w Polsce pod każdym względem - moralnym, ekonomicznym i społecznym - mówił dziś na spotkaniu z mieszkańcami Jeleniej Góry (woj. dolnośląskie) prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Kaczyński stał się już niestrawny. Lubię herbatę słodką ale trzy łyżki to stanowczo za dużo a prezes obiecuje  mi że będą ją słodził pięcioma a nawet ośmioma.
Z Kaczyńskimi jest jak z czekoladą, gdy ich za wiele chce się rzygać.
Janusz Wojciechowski to jest „społecznik” jak na razie jedyny ze wszystkich list wyborczych na którego warto zagłosować.
Kampania wyborcza nabiera rozpędu. POszły konie po betonie. Tusk straszy wojną
Matuchno kochana kto nas zaatakuje? Dzidek z kolegami z Wehrmachtu, może Stirlitz a może sam Bruner?
A wszystko to zależy do tego, czy wybory do Parlamentu Europejskiego wygra Platforma, czy nie.
20 03 2014 Serbski zbrodniarz wojenny trafił do więzienia w Piotrkowie Trybunalskim.
Dzisiaj do więzienia w Piotrkowie Trybunalskim trafił serbski zbrodniarz wojenny gen. Radislav Krstić - dowiedziała się nieoficjalnie telewizja Superstacja. Informacje te potwierdził w rozmowie z INTERIA.PL por. Jakub Białkowski z Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim.
Areszt Śledczy w Piotrkowie Trybunalskim to jeden z najnowocześniejszych w Polsce dla samych „asów”: Prezes Amber Gold Marcin P, olimpijczyk
Roman W. teraz generał....
Fiu, fiu jakie bryki na parkingu tam bywają! Zastanawia mnie rzecz jedna wieczorem i weekendy parking pustoszeje.
Czyżby przepustki osadzeni otrzymywali i każdy do domu legalnie wieje? Podobno z tego aresztu nie da się uciec. Ma się rozumieć bo i po co????

15 03 2014 Pierwszy tzw. woonerf, czyli podwórzec powstanie w centrum Łodzi.
Pierwszy tzw. woonerf, czyli podwórzec będący jednocześnie ulicą, deptakiem, parkingiem i miejscem spotkań mieszkańców
powstanie na odcinku ul. 6 Sierpnia w centrum Łodzi. Projekt ma być realizowany w ramach budżetu obywatelskiego, jego koszt to 1,4 mln zł.
I znowu obiecanki... Łódź jest jedynym miastem gdzie zawsze tylko pewne są nowe obiecanki pani prezydent Zdanowskiej. Ostatnio tak się zagalopowali że dwa tunele naraz chcieli budować po tym jak wcześniej pięć dworców, trzy stadiony, małe centrum Expo...i sam Bóg wie co tam jeszcze mieli wybudować.
Łódź traci płynność finansową!!!! Dziś miasto jest tak zadłużone, że magistratu bez kredytu, nie jest stać na zakup papieru toaletowego dla urzędników
i petentów.. Pomimo fatalnej sytuacji finansowej miasta pani prezydent nagradza premiami swoich urzędników. Brak w listopadzie tylko 0.2% wartości całego budżetu spowodował zawieszenie płatności dla ZUS za pracowników oświaty, opłat za energię cieplną, za energię elektryczną, za wodę i ścieki,
za gaz......A pani prezydent szasta pieniądzmi na lewo i prawo. Kredytami na nowe inwestycje chce miasto przed bankructwem uchronić.
Pani prezydent dalej za błazenadę chce pani ze swoją ekipą pobierać co miesiąc po kilkadziesiąt tysięcy złotych??? Pomimo że Wasza troska o dobro miasta, zarządzanie nim, funta kłaków nie jest warta.

13 03 2014 Zapowiedzieli społeczną rewitalizację Piotrkowa.
Urząd Miasta, Komenda Miejska Policji, Uniwersytet Jana Kochanowskiego oraz Sąd Okręgowy zawarły porozumienie o współpracy, które ma na celu
prowadzenie wspólnych działań skierowanych na przygotowanie, realizację i monitorowanie projektu pn. "Rewitalizacja Społeczna Miasta Piotrkowa Trybunalskiego".
Za rewitalizację Piotrkowa biorą się najwyższe z najwyższych władz miasta. No i bardzo dobrze. No i nie są to śmichy chichy i szczęka nie opada a do góry się
podnosi ze zdziwienia a nos opada na kwintę. Przecież to są fachowcy z najwyższej półki najlepsi z najlepszych ba „wirtuozi” w swoim fachu. Prezydent to specjalista od kręcenia...betoniarki. Doctor to sztukator nad sztukatory wszystko zregeneruje, naprawi, połata. Bogdan to czarodziej od malowania zaś
komendant to specjalista od betonowania, ubijania inaczej pałowania. Zaś Jego Magnificencja Rektor ma zapewnić kadry fachowców we
wszystkich specjalizacjach lepszych jak kształci słynna Alma Mater Oxford. Asesor to zbrojarz na zbrojarze specjalista od krat wszelakich a klawisz od grania na nich. A dla czemu to wózkowy,specjalista od octem odkażania umowy nie podpisywał?
Ha? I to wszystko społecznie. He, he, he i za darmo i tylko za zwrot kosztów poniesionych na dojazdy.
Otwarcie nowej siedziby Starostwa Powiatowego.
Jaśnie Wielmożny Panie Starosto karoca pod pałac zajechała.
Foto na podstronie: Foto-szopka
05 03 2014 Miss z Piotrkowa wspomogła lokalną instytucję kosiarką marki Honda.
Czasami piękny goździk może stać się gwoździem do.....
Powiadają że uroda nie idzie w parze z mądrością.
A tu Miss Polski zamiast goździka kosiarkę marki Honda prezydentowi Chojniakowi wręcza..
Matuchno kochana to „redyk” w Piotrkowie będzie? Gdzie? U kogo?
W magistracie prezydent wielkanocne strzyżenie zarządzi?
Tak jak w niedalekim Kosowie gdzie mieszańcowy przed świętami w rowie „kładą się” a sołtys jedzie traktorem i kosiarką rotacyjną
wszystkich strzyże na jedno kopyto.
17 02 2014 Rośnie zadłużenie Łodzi.
Dług wynosi już ponad 2,1 mld zł.  Radny SLD Władysław Skwarka, przewodniczący komisji finansów Rady Miejskiej, przedstawił w poniedziałek podsumowanie realizacji budżetu miasta na 2013 rok. Podkreślił, że Łódź zadłuża się w zastraszającym tempie.
W 2002 r. miasto miało 474 mln zadłużenia. Na koniec 2013 r. dług wyniósł 2,113 mld zł, a w tym roku Łódź ma zadłużyć się na kolejne pół miliarda złotych.
- W tej kadencji Łódź zadłużyła się na 1,4 mld zł. W dodatku ciągle utrzymuje się tendencja wzrostowa zadłużenia.
To niebezpieczne dla budżetu miasta - alarmuje Władysław Skwarka.
Prezydent Zdanowska zadłużyła miasto!!!! Fakt ale nie tylko na swoje życzenie. Dziś takie są trendy wymuszane przez światowe organizacje finansowe.
Rządy na całym świecie zadłużone są obecnie na około 33 biliony euro. Z tej kwoty ponad jedna trzecia to dług krajów europejskich.
Tak potężnych długów jeszcze nie było . Na pocieszenie pozostaje fakt że aktywa finansowe całego systemu światowego są ponad 100 razy wyższe.
Dług w świecie narósł między innymi z powodu zbyt rozbudowanej administracji publicznej i złym zarządzaniem kapitałem gromadzonym na przyszłe emerytury czy inne świadczenia socjalne. Czy poziom zadłużenia światowego przekroczył już granice zdrowego rozsądku???
Zatem czy warto się długami przejmować??? Długi te są wykreowane li tylko przez banki. Nie ma w obiegu takich pieniędzy by można było spłacić od razu wszystkie długi. Powstaje zatem pytanie do kogo wpłyną tak gigantyczne sumy pieniędzy? Skąd się biorą pieniądze na wszelkie pożyczki, skoro wszyscy są zadłużeni, a banki również ogłaszają bankructwa? Skoro są to tylko "pieniądze" wirtualne (nieistniejące). Czy zatem należy je spłacać?
Czy "kryzys" realnie istnieje, czy też służy elitom bankierskim do terroryzowania społeczeństw?

17 02 2014 Pani prezydent się nie poskarżysz.
Hannie Zdanowskiej brak czasu dla petentów – W maju minie dwa lata, odkąd czekam na spotkanie z prezydent Łodzi Hanną Zdanowską
 – poskarżyła się nam czytelniczka, która chciała porozmawiać z panią prezydent o problemach ze znalezieniem pracy.
– Kiedy dzwonię do Urzędu Miasta z pytaniem o termin spotkania, ciągle słyszę, że nadal jest on nieznany.
Nie zawracajcie głowy pani prezydent drobnostkami.
Pani prezydent bardzo ciężko pracuje nad zadłużaniem miasta o kolejne setki milionów złotych.
Zacytuję: W tej kadencji Łódź zadłużyła się na 1,4 mld zł. W dodatku ciągle utrzymuje się tendencja wzrostowa zadłużenia.
To niebezpieczne dla budżetu miasta - alarmuje Władysław Skwarka.
Nic dziwnego skoro z każdej złotówki przeznaczonej na inwestycje osiemdziesiąt groszy to koszty obsługi tych inwestycji.
Zatem niech nikt się nie dziwi że tak drogo budujemy.

16 02 2014 John Godson w krakowskim teatrze jako biały Zorro.
Łódzki poseł John Godson (Polska Razem) zagrał jedną z ról w 14. Reality Shopce Szoł, wystawionej w sobotę w krakowskim Teatrze Groteska.
Na scenie zaprezentowało blisko 30 polityków – samorządowców i parlamentarzystów – którzy śpiewali, tańczyli i wygłaszali monologi.
Czym jeszcze nas Godson zaskoczy???
Godson jako Rejtan broni wartości chrześcijańskich.....
Godson jako kandydat na papieża.....
Godson renegatem.....
Godson jako kandydat na prezydenta Łodzi....
Godson w chórze Gospel Godson Familie śpiewał.....
Godson jako Zorro rudy lis w białej masce...
Czyżby aluzja do najukochańszego premiera naszego.
A jeszcze nie tak dawno z premierem na tam tamie grywał.
08 02 2014 Marek Belka: zostać "Łodzianinem 20-lecia" to niewyobrażalny zaszczyt
Szef Narodowego Banku Polskiego i b. premier Marek Belka został "Łodzianinem 20-lecia".
Wybrano go spośród dotychczasowych laureatów – zainicjowanego przed laty przez Radio Łódź - plebiscytu na "Łodzianina Roku".
Ale się narobiło. Chyba jakaś belka spadła na kapitułę plebiscytu że takiego dokonała wyboru ?
Szukam i szukam i jakoś nie mogę znaleźć. Co takiego zrobił prof. Belka przez ostatnie dwadzieścia lat dla Łodzi?
No tak wprowadził podatek Belki ale nie tylko dla Łodzi i co jeszcze???
Według mnie Łodzianinem 20-lecia powinien zostać prof. Niesiołowski za szczaw i mirabelki.
Każde polskie dziecko wie że w mieście Łodzi rośnie najzdrowszy szczaw i można zbierać najdorodniejsze mirabelki.
Film: Niesiołeczka w Krzywym Zwierciadle na podstronie: Foto-szopka-2
28 01 2014 W UMŁ wręczono medale dla pracowników urzędów pracy.
We wtorek w Urzędzie Miasta Łodzi odznaczeni zostali wybitni pracownicy urzędów pracy z regionu łódzkiego. Medale za długoletnią służbę oraz wspieranie,
rozwój i promocję zatrudnienia w województwie łódzkim wręczyli wojewoda Jolanta Chełmińska i jej zastępca Paweł Bejda.
No i jak to nazwać??? Bezrobocie rośnie w zastraszającym tempie a wojewoda taką fetę organizuje dla Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia.
Ordery i odznaczenia przyznawane są za wybitne osiągnięcia, zasługi. Mam rozumieć że w przyszłym roku medale dla tej grupy pracowników
będą przyznawane tylko jeśli bezrobocie przekroczy 30%. W Polsce Urzędy Pracy nie są po to aby znaleźć pracę, tylko po to aby mieli tam zatrudnienie znajomi królika. Co z tego że na ekranach monitorów zainstalowanych w PUPach przesuwają się atrakcyjne oferty pracy jak są one już od kilku lat nieaktualne.Zmienić na inne nie jest tak łatwo a puszczać pornusy nie wypada.No a w przypadku kontroli zewnętrznej można się wykazać efektywnością.
Oferty są tylko chętnych nie ma. Zastanawiające jest to dlaczego w Agencjach Pracy mają aktualne oferty pracy a w PUPie nie. Agencja zatrudnia i zarabia a PUP duma nad papierkami i pochłania spore środki z budżetu. Zatem już dawno ten archaiczny przybytek jakim jest PUP, pozostałość po minionej epoce, powinien być zlikwidowane
Ciekawe ile milionów na premie za 2013 rok przeznaczono???

25 01 2014 Miejska Karta Seniora w Łodzi. Co oferuje miasto?

Miejska Karta Seniora w Łodzi fizycznie nie istnieje. Z Karty mogą korzystać mieszkańcy Łodzi którzy przekroczyli 60. roku życia. Wystarczy okazać
dokument to potwierdzający (np. dowód osobisty).
Karta seniora! Idea li tylko. Dla bardzo zdrowych seniorów którzy mają jeszcze dość sił by poruszać się o własnych silach.
Znaczy się dla takich co kiedyś byli „wybrańcami narodu" i zawsze żyli ponad stan.
No bo ci pozostali tak zostali wyeksploatowani przez panujące reżimy po 1989 roku, że nawet nie mają siły podnieść szklani herbaty bo państwo
odebrało im wszystko nawet prawo do godnego traktowania i właściwej opieki lekarskiej.
Zatem to tylko pusty gest.
Budżet obywatelski!
Ile w tym fałszu i obłudy! W Łodzi to zaledwie 1% wydatków miasta.I gdyby policzyć koszty obsługi tego "pomysłu" to przekroczą one wartość za jaką zostaną wykonane zgłoszone projekty przez obywateli. No ale obywatele będą teraz za cały budżet miasta odpowiadać?
Piotrków jest w szczęśliwej sytuacji ma wspaniałego prezydenta Krzysztofa Chojniaka któremu dobro miasta szczególnie leży na sercu.
W 2013 roku według przyjętego bardzo dobrego budżetu wydatki miasta pierwszy raz w historii Piotrkowa przekroczyły 500 mln złotych.
To tylko dzięki tak dynamicznemu rozwojowi miasta prezydent odniósł wielkie referendalne zwycięstwo.
Zatem żaden budżet obywatelski jest niepotrzebny prezydent Chojniak wie najlepiej jak wydać pieniądze.
Panie prezydencie tak trzymać. Powiem więcej zastał pan miasto zaniedbane, rozkopane a zostawi piękne, odbudowane.
16 01 2014 r. Budżet Łodzi na 2014 rok przyjęty po 17 godzinach obrad!
Budżet Łodzi został uchwalony o godz. 1:45 głosami 40 radnych. Przeciw głosował tylko radny Witold Rosset.
Śmichy chichy! Budżet Łodzi Czyli „Baśnie tysiąca i jednej nocy” opowiada Hannerezada kapłanka Wielkiego Kozła.
Ciekawe czy też płacze czytając budżet tak jak premier gdy ogląda razem z córką Króla Lwa.
Płakać to my płaczemy ba łzy same nam płyną. Dlaczego te obrady tak długo trwały? O zwiększone diety wojna szła.
Bo kłócili się o przysłowiową pietruszkę.
Kolejny nadzwyczaj twórczy i radosny budżet z kolorowymi szlaczkami, kwiatuszkami i aniołkami. Przygotowany dla potrzeb banków by udzieliły kredytów jak i pism wysyłanych do Komisji Europejskiej w celu wyłudzenia dofinansowania.
Budżetu przygotowany z wykorzystanie najwyższej matematyki według najnowszych metod opartych na rachunku prawdopodobieństwa i  liczbach urojonych.
Kto dziś walca prowadzi? Bo kto walcem PO Łodzi jedzie to widać, słychać i czuć
To ma nazywać się budżet! Śmiechu warte. Wystarczy że wydatki wzrosną o 0.2% i kasa miejska ma olbrzymie problemy by zapłacić wszystkie zobowiązania w terminie. Brak w listopadzie tylko 0.2% wartości całego budżetu spowodował zawieszenie płatności dla ZUS za pracowników oświaty, opłat za energię cieplną, za energię elektryczną, za wodę i ścieki, za gaz.....
Tak to jest kiedy przychody są bezwzględnie podporządkowane wydatkom bo bilans musi się zgadzać i trzeba spełnić kryteria do otrzymania następnych kredytów. A pani prezydent nadal żyje w świcie bajki.
21 12 2013 r Czego zabrakło w raporcie o Łodzi.
Miniony tydzień dosyć niespodziewanie przyniósł mi kolejny dowód na to, że łodzianie coraz bardziej interesują się swoim miastem.
Dwa dni po ukazaniu się "Polityki" w której był raport o Łodzi, próbowałem gazetę kupić. Graniczyło to z cudem. pisze Jacek Grudzień
Kto wykupił „Politykę”? Władze miasta były niezadowolone z raportu. Prezydent Łodzi zwróciła uwagę, że w raporcie brak jest teraźniejszości i przyszłości.
Znaczy się nie ma wizji pani prezydent. Nie jest ważne co jest ważne jest co będzie To nic że w Łodzi najmniej płacą ale za to najwięcej mieszkańców z niej ucieka. To nic że miasto traci płynność finansową. No ale pani prezydent co chwila raczy nas swymi kolejnymi wizjami „miasta obiecanego”
Oj co to będzie co to będzie....... Słucham Zdanowskiej, Radosnego Wiceprezydenta i czuję się jak w bajce w której wszyscy udają, że król ma szaty a nie ma odważnego który by powiedział, że król jest już nagi.
12 12 2013 r. Przewodnicząca Rady Miejskiej do Zdanowskiej: Czyta Pani za dużo kryminałów.
Przewodnicząca Rady Miejskiej w Łodzi, Joanna Kopcińska, w odpowiedzi na oświadczenie prezydent Łodzi w sprawie obrad Rady Miejskiej
wystosowała list do Hanny Zdanowskiej.
Fragment listu:
Szanowna Pani Prezydent.
Rada Miejska w Łodzi pracuje dla dobra mieszkańców, w ich imieniu i wsłuchując się w głosy i oczekiwania łodzian.
.....
Podobnie jak niedopuszczalna jest ocena czasu pracy Rady Miejskiej w sytuacji gdy Pani Prezydent proponuje rozpatrywanie pakietu uchwał, tuż przed obradami Rady Miejskiej, łamiąc regulaminowe zapisy. Rozumiejąc potrzeby Miasta, wiedząc jak ważna jest ich pilność dla łodzian radni godzą się je
rozpatrywać, nadrabiając tym samym nieudolność czy opieszałość Urzędu Prezydenta. To ja powinnam apelować do Pani Prezydent o opamiętanie.
Joanna Kopcińska
Pani prezydent nadal żyje w świcie bajki. Ciekawe czy jak premier też płacze oglądając ulubioną bajkę premiera „Król Lew” Ta pani we wszystko uwierzy i jest
przekonana że posiada nadprzyrodzony dar tworzenia. A prawda jest taka że za jej rządów tak zadłużyła miasto że dziś bez kredytu, Łodzi nie jest stać na zakup papieru toaletowego do magistratu. Ktoś genialny wymyślił że kredytami na nowe inwestycje będzie można spłacać zadłużenie!!!
Miasto wpadło w spiralę zadłużenia wielki czas na redukcje zatrudniane w magistracie i społkach miejskich.

11 12 2013 r Dlaczego komendant straży miejskiej w Łodzi został zwolniony?

Łódzcy radni przez kilka godzin dopytywali w środę o przyczyny zwolnienia z końcem roku komendanta straży miejskiej Dariusza Grzybowskiego.
O odwołaniu komendanta zadecydowała prezydent Hanna Zdanowska.
Mam inny pomysł na funkcjonowanie straży miejskiej - wyjaśniła Zdanowska. - Gdy obejmowałam urząd, to umówiłam się z komendantem,
że jeśli nasze drogi zaczną się rozchodzić, to grzecznie się rozstaniemy. Ten moment nadszedł. Prezydent Łodzi chce, aby strażnicy miejscy stali się strażnikami osiedlowymi, których każdy zna z nazwiska i może w każdej chwili zwrócić się do nich o pomoc.
Wolę nie mieć dochodów do budżetu z tytułu mandatów, ale zwiększyć poczucie bezpieczeństwa łodzian - tłumaczy Zdanowska.
No ładnie Straż miejska zastąpi policję zgodnie z ostatnimi zalecaniami Tuska i Rostowskiego Znaczy się to pasożytnicze państwo wpływy z podatków będzie przeznaczało na wynagrodzenia dla swej pasożytniczej armii urzędników i spłatę kredytów by otrzymać kolejne kredyty.
Dziś SM jutro samorządy przejmą całkowicie utrzymanie oświaty i służby zdrowia a pojutrze wypłaty świadczeń emerytalnych.
Jak rabowano Polskę!!!Wszystko zaczęło się na początku 1989 roku w czasie tzw. „okrągłego stołu”, potem było tylko gorzej.
Więcej na stronie: sklave.manifo.com podstrona główna

11 12 2013 r. Raport "Polityki" o Łodzi: czarny PR szkodzi miastu.

Czuję niedosyt - powiedziała Hanna Zdanowska w klubie 6. Dzielnica, w czasie debaty podsumowującej raport tygodnika "Polityka" o Łodzi.
Prezydent Łodzi zwróciła uwagę, że w raporcie brak jest teraźniejszości i przyszłości.
Edwin Bendyk z "Polityki", jeden z autorów raportu podkreślał, że Łódź jest niedoreklamowana. Zauważył, że miasto od lat boryka się z problemem czarnego PR z zewnątrz, ale też i jego mieszkańcy patrzą na miasto ponurym wzrokiem. Zaznaczył, że Łódź może być miastem obiecanym, pod warunkiem, że nastąpi splot sprzyjających okoliczności.
Tadeusz Markowski z UŁ dodał, że nasze miasto było potwornie wyeksploatowane w czasach PRL a ówczesnym władzom zależało na tym,
by o Łodzi źle mówiono. Markowski ubolewał, że łodzianie w to wszystko uwierzyli.
Leszek Jażdżewski z Liberte podsumował: w raporcie wypadliśmy w sposób zniuansowany.
Nie jesteśmy miastem sukcesu, ale nie jesteśmy też miastem upadłym
Czarne szkodniki P...R....elu Tuska i jego jedenaste przykazanie: Od dziś wśród wszystkich Polaków powinna panować atmosfera radości i przekonanie, że osiągnęliśmy sukces. Słucham Zdanowskiej, Radosnego Wiceprezydenta i czuję się jak w bajce w której wszyscy udają, że król ma szaty a nie ma odważnego który by powiedział, że król jest już nagi.
Promowanie miasta.
Mam już nawet slogany. Łódź skansenem Europy. Piotrkowska przyjazna dla kloszardów. Łódź tonie, podaj rękę tonącej. 
27 11 2013 Miasto Łódź nie zapłaci za ZUS dla nauczycieli. A za media?
Miasto, które jest w trudnej sytuacji finansowej, nie chce płacić składek w grudniu i poprosiło o odroczenie zapłaty do stycznia 2014 r.
Chodzi o kwotę 3 mln zł plus 25 tys. zł opłaty za prolongowanie. Okazało się, że miasto wystąpiło także do Dalkii o odroczenie płatności faktur lub
zmniejszenie opłat za energię cieplną, do PGE za energię elektryczną, do ZWIK za wodę i ścieki oraz do PGNiG. 
Łącznie miasto chce zaoszczędzić w tym roku na ZUS i mediach prawie 6 mln zł, które zapłaci już w styczniu z nowego budżetu na 2014 rok.
Jedyne co jest pewne to to że w przyszłym roku czekają nas znaczne podwyżki.
Łódź traci płynność finansową!!!! Dziś miasto jest tak zadłużone, że magistratu bez kredytu, nie jest stać na zakup
papieru toaletowego dla urzędników i petentów..
Pomimo fatalnej sytuacji finansowej miasta pani prezydent nagradza premiami swoich urzędników.
Brak w listopadzie tylko 0.2% wartości całego budżetu spowodował zawieszenie płatności dla ZUS za pracowników oświaty, opłat za energię cieplną,
za energię elektryczną, za wodę i ścieki, za gaz......A pani prezydent szasta pieniądzmi na lewo i prawo. Kredytami na nowe inwestycje chce miasto
przed bankructwem uchronić. Pani prezydent dalej za błazenadę chce pani ze swoją ekipą pobierać co miesiąc po kilkadziesiąt tysięcy złotych???
Pomimo że Wasza troska o dobro miasta, zarządzanie nim, funta kłaków nie jest warta.

04 12 2013 Władze Łodzi porozumiały się z Żydowiczem. Ugody nie akceptują radni.
Jeśli Rada Miejska nie zdecyduje się na ugodę i przekazanie 4,8 mln zł Fundacji Sztuki Świata, której założycielem jest Marek Żydowicz, to miasto zostanie pozwane o znacznie większą kwotę. Taką zapowiedź złożył w środę Żydowicz na spotkaniu z radnymi komisji ds. Nowego Centrum Łodzi.
Władze Łodzi chcą mieć pełną kontrolę nad instytucją kultury EC1 Łódź - Miasto Kultury. Dlatego zaproponowały układ: zrekompensują fundacji
poniesione nakłady na rewitalizację EC1 (4,8 mln zł) w zamian za odzyskanie pełnej kontroli nad EC1 Łódź - Miasto Kultury.
Cudu nie będzie do porozumienia nie dojdzie. Tusk już rozgrzeszył i pobłogosławił panią prezydent wraz z baronami PO.
Teraz wszystko zależy tylko od pani prezydent a raczej jej doradców. No a oni nie pozwolą by ktoś spoza obecnego układu mafijnego decydował
o obsadzaniu dobrze płatnych stołków w EC 1. Przecież całe rodziny i rzesza znajomych czeka na specjalnie dla nich stworzone stanowiska.
Dane z grudnia 2011 roku.
6409 zł wynosi średnia pensja w miejskiej instytucji "EC1 Łódź Miasto Kultury",a jej dyrektor zarabia ok. 12 tys. zł brutto.
Takie dane padły podczas posiedzenia komisji kultury Rady Miejskiej w Łodzi.Liczba etatów w tej instytucji,
zajmującej się sprawą Nowego Centrum Łodzi, to 24,6.
A PO kilku latach kiedy wszystko zostanie już POzamiatane EC 1 zostanie sprzedane.
Ważni z punktu widzenia PO i Cezarego Grabarczyka oficjele mogą liczyć na etat w magistracie lub spółkach.
29 11 2013 Marek Żydowicz dyrektorem EC-1?
Fundacja Sztuki Świata wskazała Marka Żydowicza jako kandydata na dyrektora EC-1 Łódź - Miasto Kultury. Decyzję podejmą władze miasta.
Z końcem roku kończy się kadencja dyrektora EC-1 Adama Komorowskiego. Kandydata na nowego dyrektora wskazuje Fundacja Sztuki Świata
(prezydent Łodzi może go zatwierdzić lub nie). Fundacja zaproponowała Marka Żydowicza, szefa festiwalu Camerimage
To tylko propozycja.
Cudu nie będzie. Tusk już rozgrzeszył i pobłogosławił panią prezydent wraz z baronami PO. Teraz wszystko zależy od pani prezydent a raczej jej doradców.
No a oni nie pozwolą by ktoś spoza obecnego układu mafijnego decydował o obsadzaniu dobrze płatnych stołków w EC 1. Przecież całe rodziny i rzesza znajomych czeka na specjalnie dla nich stworzone stanowiska.
Dane z grudnia 2011 roku.
6409 zł wynosi średnia pensja w miejskiej instytucji "EC1 Łódź Miasto Kultury",a jej dyrektor zarabia ok. 12 tys. zł brutto.
Takie dane padły podczas posiedzenia komisji kultury Rady Miejskiej w Łodzi.
Liczba etatów w tej instytucji, zajmującej się sprawą Nowego Centrum Łodzi, to 24,6.
A PO kilku latach kiedy wszystko zostanie już POzamiatane EC 1 zostanie sprzedane.
Ważni z punktu widzenia PO i Cezarego Grabarczyka oficjele mogą liczyć na etat w magistracie lub spółkach.

29 11 2013 Komendant straży miejskiej do dymisji! Tak zadecydowała Hanna Zdanowska
Dariusz Grzybowski, komendant straży miejskiej w Łodzi, tylko do końca tego roku będzie pełnił swoje obowiązki.
W styczniu prezydent Łodzi ma powołać nowego szefa tej formacji.
30 10 2013 r. Straż miejska w Łodzi do likwidacji? Obywatelski projekt uchwały.
Likwidacja straży miejskiej w Łodzi jest możliwa. Do Rady Miasta Łodzi wpłynął obywatelski projekt.
Plany likwidacji straży miejskiej poparło 7 tys. 740 mieszkańców Łodzi.
To jest odpowiedź pani prezydent.....na wniosek mieszkańców o likwidację łódzkiej straży miejskiej.
Pod wnioskiem o likwidację strażników złożono prawie 8 tys. podpisów.
No ta zmiana komendanta ma wszystko odmienić
Ciekawe jaką posadę obecny komendant otrzyma w magistracie lub EC 1???

28 11 2013 Łódzkiej oświaty nie stać na ZUS, ciepło, prąd, wodę i gaz
Gdyby łódzka oświata była firmą, ekonomiści uznaliby ją za bankruta. W połowie listopada wyszło na jaw, że magistrat, zwrócił się z prośbą do ZUS
o odroczenie składek za łódzkich nauczycieli. W środę okazało się, że urzędnicy rozpoczęli podobne rozmowy z Dalkią
i Łódzkim Zakładem Energetycznym - prosząc o zwłokę w opłatach. W budżecie Łodzi zabrakło również pieniędzy na rachunki za wodę i ścieki oraz gaz.
27 11 2013 r Dobra wiadomość dla łodzian podróżujących tramwajami i autobusami MPK.
Najprawdopodobniej w 2014 r. nie będzie zaplanowanej przez radnych jeszcze w 2012 r. kolejnej podwyżki cen biletów MPK.
Miasto traci płynność finansową!!!! Brak w listopadzie tylko 0.5% wartości całego budżetu spowodował zawieszenie płatności dla ZUS za pracowników
oświaty.....A pani prezydent szasta pieniądzmi na lewo i prawo. Kredytami na nowe inwestycje chce miasto prze bankructwem uchronić.
Pani prezydent dalej za błazenadę chce pani ze swoją ekipą pobierać co miesiąc po kilkadziesiąt tysięcy złotych???
Pomimo że Wasza troska o dobro miasta, zarządzanie nim, funta kłaków nie jest warte.

28 11 2013 Marek Janiak zwęża łódzkie ulice!
Ma być bezpieczniej, bo kierowcy będą jeździć wolniej. Marek Janiak, architekt miasta, aby zwiększyć bezpieczeństwo na łódzkich ulicach postanowił je… zwężać do 7 metrów. Taki los spotkał wyremontowaną właśnie ulicę Kopernika. To samo dzieje się z przebudowywaną właśnie ulicą Rojną na Teofilowie.
Uzasadnienie Janiaka jest proste: - Węższa ulica na pewno jest bezpieczniejsza, bo auta się na niej nie rozpędzają. Janiak podkreśla też, że dzięki zwężeniu jezdni można poszerzyć chodniki, a pasy ruchu na zwężonej ulicy Kopernika mają szerokość 3,5 metra, są więc zgodne z normami.
Opinię Janiaka w realizacji projektów modernizacji ulic w Łodzi uwzględnia Zarząd Dróg i Transportu. Dlatego cała ul. Rojna zostanie zwężona z dotychczasowych 8 - 10 metrów do „standardowych” 7 metrów.
Ciekawe co powie Unia na ten genialny pomysł????
Dofinansowanie jest liczone do kilometra bieżącego według unijnych standardów.
Tusk wybudował rozsypujące się autostrady. Afera goni aferę.... Dziesiątki lat walczono o poszerzenie ulic w Łodzi a pan Janiak
dla oszczędności z powrotem je zwęzi. No ale za rządów Tuska widocznie to już taka tradycja wszystko chrzanić.

27 11 2013 Prezydent Łodzi zamierza podnieść opłaty za wodę
Wszystko wskazuje na to, że od stycznia za metr sześcienny wody zapłacimy o 9 groszy więcej, zaś za odbiór ścieków o 30 gr więcej niż w tym roku.
Łódzcy radni negatywnie zaopiniowali projekt podwyżki, ale zapewne wprowadzi ją prezydent Hanna Zdanowska w formie zarządzenia.
Obecnie za wodę płacimy 3,86 zł za metr sześcienny. Cena wzrośnie do 3,95 zł. To niewiele w porównaniu z Katowicami, gdzie opłata wynosi 5,64 zł.
W Bydgoszczy ustalono 5,51 zł, w Warszawie 4,54 zł, Gdańsku 4,37 zł, Wrocławiu 4,27 zł, Szczecinie 4,09 zł.
- To nie podwyżka, tylko urealnienie stawek - przekonuje Romuald Bosakowski, prezes ZWiK. - Spółka obniżyła koszty o 8 mln zł. Zaczynamy proces restrukturyzacji, zmniejszamy zatrudnienie. To powoduje, że doszło tylko do korekty o 9 gr. Prezes ZWiK przekonywał, że łódzka kranówka jest jedną z
najtańszych i najlepszych w Polsce.
Urealnienie stawek!!! No a kiedy nastąpi urealnienie naszych zarobków.
Dla pani prezydent przy tak wyrugowanym wynagrodzeniu to żadna podwyżka a dla przeciętnego mieszkańca jest to znaczna podwyżka.
Łódzka kranówka jest najtańsza w kraju????
Nieprawda tańsza jest w Opolu, Białymstoku, Kaliszu, Włocławku.....
A porównując cenę wody do realnych zarobków jest jedną z najdroższych w kraju.
18 11 2013 W szpitalu im. Kopernika będą prześwietlać pacjentów PET.
Pacjenci Regionalnego Ośrodka Onkologicznego w Łodzi zyskają w poniedziałek dostęp do najnowocześniejszej i najbardziej precyzyjnej metody wczesnego
diagnozowania nowotworów. Szpital im. Kopernika w Łodzi - jako jedyny w regionie - ma w pełni wyposażoną pracownię do badań PET, czyli pozytonowej tomografii emisyjnej. Chodzi o diagnozowanie nowotworów w najwcześniejszym stadium.
Będzie to kolejny „salon” NFZ z „wysokimi progami”.
Wydano pieniądze, sprowadzono najnowocześniejszy sprzęt......
Chorzy powinni się cieszyć a będą nadal płakać i cierpieć. Tak to już u tej Polsce jest zamiast leczyć NFZ chwalą się tym co kupili
bo na leczenie jak zwykle nie ma pieniędzy. Pacjenci w całej Unii z wyjątkiem Polski mogą sobie wybrać kraj gdzie chcą by ich leczono.
Narodowe Formacje Zabijania to przechowalnia dla lokalnych kacyków i ich rodzin. Oni muszą żyć w luksusie a pacjenci mogą cierpieć.

16 11 2013 r Budżet Łodzi 2014: duże inwestycje i wielki deficyt.
Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska przedstawiła w piątek projekt budżetu na 2014 rok. Przyznała, że to trudny budżet z wysokim deficytem,
ale i z wieloma inwestycjami. Dochody miasta mają być mniejsze o 11,5 proc. w porównaniu z tegorocznym budżetem.
Mniejsze mają być też wydatki - o 4,6 proc. w porównaniu z 2013 rokiem.
Na 2014 rok zaplanowano dochody w wysokości 3,239 mld zł. Planowane wydatki to 3,89 mld zł. Deficyt 651 mln zł ma być pokryty z obligacji (600 mln zł), kredytu zagranicznego (50 mln zł) i pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (1 mln zł).
Projekt budżetu spełnia wymogi wskaźników wynikających z ustawy i finansach publicznych. W przyszłym roku po raz pierwszy najważniejszym wskaźnikiem będzie nadwyżka operacyjna, czyli różnica pomiędzy dochodami i wydatkami bieżącymi. Została ona zaplanowana na poziomie 170 mln zł. Ustawa stawia wymóg, aby średnia wartość nadwyżki operacyjnej z trzech ostatnich lat pokrywała jednoroczną spłatę długi.
Łódź ma tę średnią na poziomie 75 mln zł, zaś w latach 2011 i 2012 nadwyżka operacyjna wynosiła zaledwie po 25 mln zł.
Dlatego obecnie nadwyżka operacyjna musiała być tak duża.
Miało być zaciskanie pasa!!!! A będzie zaciskanie pętli na szyi!!!! No i bal na kilkaset par. Cała sala tańczy z nami urzędnikami!!!!I
Znowu budżet nadzwyczaj twórczy i radosny z kolorowymi szlaczkami, kwiatuszkami i aniołkami.Opracowany według specjalnie przygotowanego wzoru
szarlatana ba twórcy księgowości kreatywnej samego wicepremiera finansów dla potrzeb banków by udzieliły kredytów jak i pism wysyłanych
do Komisji Europejskiej w celu wyłudzenia dofinansowania.
Zadłużenie Łodzi na koniec 2012 to 1,8 mld zł. Zadłużenie Łodzi na koniec 2014 roku ma wynieść aż 2 mld 636 mln.
Pomimo olbrzymich kredytów, dofinansowań i sprzedaży resztek majątku jakie miasto jeszcze posiada......
Nadwyżka operacyjna a Urząd Miasta prosi ZUS o odroczenie przekazywania składek należnych za pracę osób zatrudnionych w szkołach, przedszkolach
i w innych placówkach oświatowych, podległych samorządowi. Robi to ze względów budżetowych.
Jeśli chcemy by miasta wyszły z zapaści gospodarczej w jakiej się znajdują.
To już wczoraj powinna nastąpić w budżetówce obniżka wynagrodzeń o 50% i redukcja zatrudnienia o 50%.

16 11 2013 r. Krzywe szyny po wielkim remoncie, który będzie powtarzany...
Szyny tramwajowe na ul. Zielonej są pofalowane, chociaż od zakończenia prowadzonych tam prac remontowych minęło niewiele ponad miesiąc. Remontowano ulicę w sierpniu i wrześniu, a teraz jak się tędy przechodzi, to widać, że szyny są bardzo nierówne, wiją się jak wąż
To tak radośnie PO Stępniowemu!!!
Z wielkim przytupem. Jedno z praw Murphy’ego mówi. "Jeśli Radosny Wiceprezydent ma jakąkolwiek możliwość zrobienia błędu, to go zrobi". 
14 11 2013 r Ks. dr Grzegorz Dziewulski nowym rektorem kościoła Panien Dominikanek w Piotrkowie
Ks. dr Grzegorz Dziewulski jest doktorem teologii fundamentalnej i wykładowcą w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi.
Tak to jest jak sodowa uderzy do głowy wtedy język nie panuje nad rozwagą
Nie ukradł nie zabił a z więzienia i długów nie wyjdzie.
No nareszcie kościół będzie kościołem a nie fabryką
Nazwisko mocne.
Surowa dyscyplina.
Asceza, pokuta, dewocja.....
Z cyklu:Jedna pani powiedziała drugiej pani. Będzie centrum Elżbietanek????zamiast Dominikanek????
No a może West Point ewentualnie Police Academy???
Poseł Elżbieta Radziszewska w programie telewizyjnym TVN powiedziała, że docierały do niej sygnały, że ksiądz Bochyński sam mógł dopuszczać
się czynów pedofilskich. No a głuchy telefon to specjalność pani poseł.
I już wiadomo o co w tym wszystkim chodziło.
Pani poseł nie dopełniła obowiązków urzędniczych poprzez niezawiadomienie organów ścigania o przestępstwach, których miał się dopuścić ksiądz, a o których miała wiedzieć ewentualnie dopuściła się pomówienia księdza Ireneusza Bochyńskiego???
Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie podjęła decyzję o przesłuchaniu w charakterze świadka panią poseł.
No i na tym się skończy bo pani poseł jest bardzo ale to bardzo zajęta....A czym to widać i słychać.

14 11 2013 Bliźniacze ronda w Piotrkowie imienia Lecha i Marii Kaczyńskich?
Jak za komuny w każdej miejscowości pomnik, popiersie, szkoła, ulica towarzysza Lenina
Tak dziś za totalitarnej demokracji brzoza złamana, krzyż, kamień, tablica..... prezydenta Lecha.
Katyń jakiż to był symbol, jaka to była świętość dla narodu, dla mnie. Co dziś z tego symbolu - świętości pozostało?
Kiedyś za mówienie prawdy o Katyniu byłem szykanowany. Dziś na słowo Katyń ataków furii dostaję....
Tak, tak panowie Komorowski, Macierewicz, Kaczyński, Tusk, kardynale Dziwisz .... to dzięki wam.
I nie dziw się kardynale że sami starcy tak z przyzwyczajenia przychodzą na te marsze.
Szkoda, że nasze dzieci,wnuki.... na hasło Smoleńsk czy Katyń będą wzdychać ze znudzeniem, że znowu Kaczyński...
Zabawa trwa świat inny wymiar ma.
Próba poprawienia dzieła spapranego od samego początku kończy się ostatecznie jego totalnym spapraniem. Tyle mówi jedno z praw Murphy’ego.
Za panowania Radosnego wiceprezydenta dla urzędników jest tak jak za króla Sasa jedz, pij a popuszczaj pasa.
Miasto oparło się carowi.Nie poddało się Hitlerowi. Stalina przetrzymało. Zdanowskiej, nie..... ....przetrwało.
04 11 2013 Rozpoczęto budowę tunelu do dworca Łódź Fabryczna.
Dworzec dla duchów???? Kto za budowę pomnika Grabarczyka i Zdanowskiej zapłaci???
Wiadomo mieszkańcy Łodzi będzie to około 3000 złotych na osobę.
Dworzec PKP jest potrzeby tylko czy aż tak duży??? Tyle dworców PKP zamyka. Dziesiątki wyremontowanych czekają na najemców.....
Łódź w zastraszającym tempie wyludnia się a władze nic a nic nie robią by to powstrzymać.
Za lat dziesięć, dwadzieścia będzie to dworzec z całym centrum tylko dla duchów.
06 11 2013 Nie będzie pociągów z Łodzi do Radomia i Lublina
Ministerstwo transportu nieprzychylnie odniosło się do petycji o przywrócenie połączeń kolejowych między Łodzią, Radomiem i Lublinem.
Pociągi przestały jeździć z Łodzi przez Radom do Lublina kilka lat temu. Przyczyną jest fatalny stan torów kolejowych.
Podróżnym pozostają zatłoczone busy i autobusy PKS.
Trwa przebudowa dworca Łódź Widzew.
Budowa trzech peronów na stacji Łódź Widzew jest częścią większego projektu o wartości prawie 240 mln zł.
Wykonano już modernizację linii obwodowej między Łodzią Kaliską przez Łódź Chojny do Łodzi Widzewa za 35 mln zł.
Przebudowa stacji na Widzewie łączy się również z budową linii kolejowej od tego dworca w stronę Łodzi Fabrycznej.
To jest polska rzeczywistość. To nie komedia. W Łodzi nowe dworce kolejowe się buduje.
No a co robi kolej??? Kolej kolejne połączenia Łodzi z innymi miastami likwiduje.
Zatem dla kogo te dworce się buduje????
Tylko dla urzędników bo takie duże budowy pozwalają im w luksusie się pławić.

10 11 2013 r. Wszyscy jak jeden huzia na księdza Irka.

No a co on takiego powiedział że znane mu są przypadki....
Podziwiam go za to że może i chce dotrzymać tajemnicy spowiedzi.
Niejeden za psi grosz najlepszego przyjaciela, matkę sprzeda byle tylko przy korycie zostać....
Jakie męki księża muszą znosić spotykając się ze złoczyńcami i udając jakby nic o nich nie wiedzieli. Sami nawzajem się spowiadają i milczą jak głazy.
No a wyobraźmy sobie naszych polityków gdyby mieli takie możliwości....
Poszli za ciosem!!!!
09 11 2013 Pokaz najnowszej kolekcji Macieja Zienia odbył się wczoraj w warszawskim kościele św. Augustyna.

Krótkie sukienki modelek, muzyka z filmów "Dziecko Rosemary" i "Tajemnica Brokeback Mountain", wybieg, publiczność.
Za wybieg dla modelek posłużyła nawa główna. Profanacja?
07 10 2013 r. Z igły zrobiły się widły.
Rostowski chce odejść? To księdza na pożarcie rzucają!!!
Hyc...hyc...bochenek podskakuje i na piecu się wyleguje.
Panienka poszła za ciosem na Pulitzera poluje.
W Toruniu jest ojciec Tadeusz w Piotrkowie ksiądz Ireneusz.
Da Bóg będzie radio, będzie telewizja Dominikanka no i może bazylika???
Gniew, złość odbija się negatywnie na pracy wątroby.
Ksiądz Bochyński bardzo wiele robi dla tego miasta i to się nie podoba!!!
Co powiedział ksiądz a co usłyszała dziennikarka różni się i to bardzo.
Cytuję kontrowersyjny fragment: „Ale mamy i dzieci 10-letnie, trochę starsze i znam przypadki, gdzie ich życie intymne potrzebowało wcześniejszego zaspokojenia. Same dzieci “wchodziły” do łóżek dorosłych, chcąc być spełnionym. I to był wybór dziecka.”
Wszyscy czytają i nie zwracają uwagi na „I ZNAM PRZYPADKI”. Kto jak kto ale ksiądz wie o największych naszych tajemnicach wyjawianych podczas spowiedzi a tajemnica spowiedzi jest przez prawo honorowana.
Prawda w oczy kole. Co sobie wychowaliśmy to i mamy.
14, 15 lat..... chłopiec wzrost ponad 196 centymetrów i 100 kg żywej wagi.
Dziewczynka 12, 13 lat....wymalowana, fryzur, ciuchy z najwyższej półki, cyce jak balony....
Kiedyś to starsi koledzy, koleżanki taką małolatę z dyskoteki wyganiali i co najważniejsze nie przyszła do szkoły wymalowana
w wyzywającym ubraniu, z fają w ustach....etc.... etc....
A dajcie wy wszyscy księdzu dobrodziejowi spokój!!!!
08 11 2013 r. Ksiądz Bochyński odwołany z funkcji rektora
W związku z postępowaniem dyscyplinarnym ksiądz Ireneusz Bochyński został zwolniony z funkcji rektora kościoła akademickiego Panien Dominikanek w
Piotrkowie Trybunalskim - poinformowała w piątek łódzka kuria. Tego dnia ksiądz został przesłuchany w prokuraturze.
Odwołać to należy Arcybiskupa Metropolitę Łódzkiego.
Czasy średniowiecza i Świętej Inkwizycji minęły bezpowrotnie.
Jego Ekscelencja poczuł się urażony tym, że ksiądz Bochyński na kolanach nie błagał o zezwolenie na udzielenie wywiadu.
Jakoś Jego Ekscelencja nie czuje się urażony tym że Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź od 2011 r. żyje w okazałej rezydencji zaś po ogrodach okalających pałac spaceruje nawet stado danieli!  Ponoć właśnie tu odbywały się libacje mocno zakrapiane alkoholem.....
podczas których arcybiskup poniewierał swoich podwładnych.
Więcej na podstronie: Główna
Wywiad z ks. doktorem Ireneuszem Bochyńskim.
http://www.epiotrkow.pl/news/Odwaznie-i-kontrowersyjnie-o-pedofilii-w-Kosciele,16498
25 10 2013 r. Bez ściemniania. Co tam komu na wątrobie leży...
Ksiądz Bochyński, zaraz po odebraniu Złotej Wieży Trybunalskiej za przykrycie zabytku taflą szkła, poszybował tak wysoko,
że aż zaczął mówić... Michalikiem.
Gniew, złość odbija się negatywnie na pracy wątroby. Ksiądz Bochyński bardzo wiele robi dla tego miasta i to się nie podoba!!!
Li tylko dlatego że to ksiądz??? Miłościwie nam Panujący wolą większości spośród mniejszości wybrany prezydent Chojniak niewiele robi a raczej dopełnia dzieła zniszczenia miasta i jest uwielbiany.
W Toruniu jest ojciec Tadeusz w Piotrkowie mamy księdza Ireneusza no i należałoby wymienić księdza Arkadiusza
Da Bóg będzie radio będzie telewizja Dominikanka no i może bazylika???
Mam nadzieję że kolejny Ogólnopolski Festiwal Nadzieja zagości w murach U Panien....
Ksiądz Arkadiusz też wiele dobrego dla tego miasta czyni.
Przewielebni Księża Dobrodzieje
Szczęść Boże i Bóg zapłać.
Szczęść Boże! mówił panicz, idąc koło żniwa,
I grzecznie zdjął czapeczkę przed gromadką bożą.
—Bóg zapłać! — tysiąc wdzięcznych głosów się odzywa,
Rośnij nam drogi paniczu pod opieką Bożą.
Mateczko! — rzekło dziecię — jak ci ludzie mili!
Tak mnie słodko pobożnem słówkiem pozdrowili.
Prawda, aż miło słyszeć — odpowie mu matka —
Grzecznyś był dla gromadki, dla ciebie gromadka.

21 10 2013 r. Szkoły jazdy w Łódzkiem masowo upadają. Podobno brakuje kursantów????

W Łodzi działa obecnie 108 szkół jazdy, w kwietniu 2012 r. było ich aż 162. To znaczy, że upadła co trzecia szkoła.
Szacuje się, że do końca roku zostanie tylko 50-60 szkół. W innych miastach regionu sytuacja również nie wygląda dobrze.
No a to??? Osoba która prowadzi pojazdu bez wymaganych uprawnień(tzn. nigdy ich nie nabyła lub je utraciła) otrzyma mandat 500 zł bez punktów karnych.
Należy POdziękować Rostowskiemu za to, że tak dba o nasze bezpieczeństwo na drogach.
To było do przewidzenia. Ostatnie zmiany w przeprowadzaniu egzaminów. To była wspaniale zaplanowana i perfidnie wprowadzana
akcja zniszczenia polskich szkół nauki jazdy!!!
Na Słowacji, w Czechach, Niemczech.....mamy taniej i pewność ze zdamy.
Tak zrobiono z akcyzą na alkohol i papierosy, aborcją, rozliczeniami pomiędzy Rosją...
Dziś jeszcze raz rząd chce znowu podnieść akcyzę na alkohol i papierosy.
Merkel już się raduje a nasi "mądrogłowi" nie mogą zrozumieć jak to jest????
Niemiecka gospodarka w głębokim kryzysie, rozwijają się kilkakrotnie wolniej od nas a bezrobocie u nich gwałtownie spadało.
Zaś niemieccy obywatele żyją kilkakrotnej lepiej jak Polacy.
17 10 2013 r. 7 dni Piotrków Bełchatów.
Siedział w więzieniu niesłusznie, teraz chce odszkodowania. Jak utrzymać się za 1,6 zł brutto?
Nie narzekajcie "wybrańcy narodu" ledwo wiążą koniec z końcem ze te marne grosiki jakie dostają, każdy ponad 10 tys złotych.
No a ci co są na tak zwanych stażach i pracują jako niewolnicy za około 800zł. na rękę.....
Nigdy partyjność nie dawała takich profitów i nigdy jeszcze partyjniakami nie byli ludzie tak pozbawieni troski o dobro wspólne, tak cyniczni....
NO BO CO W NICH JEST TAKIEGO, CZEGO MY Z REGUŁY NIE MAMY ŻE ZASŁUGUJĄ NA TAKIE WYGÓROWANE WYNAGRODZENIA.
Czas z tym skończyć.
16 10 2013 W MOK w Piotrkowie wręczono nagrody MEN i kuratora oświaty dla nauczycieli
Ponad 200 pedagogów ze szkół w pow. piotrkowskim, bełchatowskim, radomszczańskim, tomaszowskim i opoczyńskim
jest na liście wyróżnionych nagrodami i odznaczeniami MEN oraz Łódzkiego Kuratora Oświaty.
Nie na próżno jest powiedzenie "obyś cudze dzieci uczył"
Byłem nie dawno w szkole podstawowej jak takie szkraby na przerwie rozrabiały.
MATKO ŚWIĘTA BEZ PORZĄDNEGO KIJA I UBIORU STRACH PORUSZAĆ SIĘ PO KORYTARZU i to maluszki co ledwo chodzą a co się dzieje w gimnazjum gdzie chodzą dzieci he he około 2 m i wagi ponad 100 kg.
Po wyjściu ze szkoły musiałem na ławeczce posiedzieć by ochłonąć
No i jak to nazwać??? W lutym przyznano medale za długoletnią służbę dla pracowników urzędów pracy.
Bezrobocie rośnie w zastraszającym tempie a tu taką fetę się organizujedla Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia.
Ordery i odznaczenia przyznawane są za wybitne osiągnięcia, zasługi.Mam rozumieć że w przyszłym roku medale dla tej grupy pracowników będą przyznawane tylko jeśli bezrobocie przekroczy 20%.Skandal w NFZ! Nas nie leczą, a sobie dali olbrzymie premie
06 10 2013 r. Czy referenda lokalne to pieniądze wyrzucone w błoto?!
Grupa radnych chce zmian w ustawie o referendum lokalnym. Referenda dzielą społeczeństwo, poza tym generują duże koszty, dlatego właśnie 12 rajców z Piotrkowa postanowiło apelować do premiera o pilne (!) zmiany.
Wszem i wobec i każdemu z osobna wiadomym jest, że nie dojdzie do referendum bez kontrkandydata. Niewielu jest takich co lubi obstawiać w ciemno.
Zastanawiające jest dlaczego nie znalazł się taki odważny kandydat, który chciałby stanąć w szranki z obecnie urzędującym prezydentem???
Obawa, strach???
Czy może wszyscy liderzy już są kupieni lub dobrze ustawieni i nie leży im na sercu dobro ogółu mieszkańców ??? Dziś nie ma zwycięzcy są tylko wielcy przegrani a przegranymi ....są...mieszkańcy miasta. Obecna władza liczy się tylko z tymi grupami społecznymi które mają swoje zdanie. Zobaczcie jak ta władza strasznie boi się wysokiej frekwencji wyborczej. Dla tej władzy wysoka frekwencja na wyborach jest groźniejsza od czołgów , terrorystów...na ulicach miasta.
Gdy tysiąc gęsi zagęga,
popatrz, jaka to potęga.
Stanisław Jerzy Lec

05 10 2013 r. Awaria ciepłociągu w Piotrkowie usunięta
Awarie są i będą i na to nie mamy specjalnie wpływu. No ale możemy zminimalizować ich skutki jak i częstotliwość występowania.
Gospodarze miasta, prezesi jedyne co potrafią w szybkim tempie wprowadzić to podwyżki.
Wiadomo wpierw gaże dla prezesów, dyrektorów...i przerośniętej ponad miarę administracjikosztem okrojenia stanowisk warsztatowych...
Na samiuteńkim końcu dbanie o stan techniczny urządzeń, magistrali....Jak się dba tak się ma.

03 10 2013 r. Dworzec PKP w Piotrkowie. Nie ma zapowiedzi pociągów.

Pasażerowie na piotrkowskim dworcu PKP nie usłyszą zapowiedzi o przejeżdżających pociągach.
Swego czasu nie było bardzo długo jednego skrzydła drzwi wejściowych.
Od dawna mówię i piszę że w Piotrkowie powinien być jeden dworzec kolejowo autobusowy plus centrum handlowo rozrywkowe
Na remonty dworca PKP tyle pieniędzy już wydano że kilka nowych by postawiono.
A dworzec PKS to szkoda mówić, to rudera przynosząca wstyd miastu..
No tak tylko jak to zrobić gdy jest dwóch a nawet trzech właścicieli, którzy nie chcą ze sobą rozmawiać tylko kłócą się pietruszkę a tracą miliony.
To tak jak z tym psem ogrodnika, który sam nie zje a drugiemu nie da.
Mało pasażerów to zamiast dworca będzie przystanek taki jak w Babach, Chrustach....czy Jarostach....
To w jakim celu tę ruderę remontowali za ponad 20 mln złotych

02 10 2013 r. Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie umorzyła śledztwa,
w których badane było podejrzenie, jakoby publiczne pieniądze, za pośrednictwem ośrodka kultury i zarządu dróg, były wykorzystywane do prowadzenia kampanii wyborczej prezydenta Piotrkowa Krzysztofa Chojniaka w 2010 roku.
Nie do wiary???... a jednak prawdziwe!!!!
Prezydent czysty jak łza.
Obojętne.
Tak czy siak,
nieważne i tak ja
jestem czysty jak łza....
Hej! Hej! Hej!....
Jestem Polakiem.
Nie kradnę samochodów i nie jestem pijakiem.
Co obchodzi cię jak korzystam z szaleństwa:
bez czy w pasach bezpieczeństwa?....
Mieszkańcy Mediolanu przecierali we wtorek oczy ze zdumienia, gdy na jednej z głównych ulic starego miasta pojawił się
fragment łodzi podwodnej, wystającej spod chodnika.
Po referendalna cisza.
Kupiono liderów i kupuje się nadal dlatego społeczeństwo tkwi w takim marazmie.
W tym mieście niemożliwe są jakiekolwiek zmiany!!!!
Ten z ambony i konfesjonału steruje życiem miasta.
Mówi co jest cacy a co jest be.
To miasto już umarło.....
Dziś Piotrków jest tak zadłużony, że magistratu bez kredytu, nie jest stać na zakup papieru toaletowego dla urzędników i petentów..
Natomiast konta bankowe zarządzających nim pękają w szwach.
W tym mieście codziennie od ranaprzeżywasz to samo, co krok: zdumienie, ulica nieznana,olśnienie, nieznany ci blok....
Marek Konieczko opuścił RiG przeszedł do prezydenckiej koalicji Razem dla Siebie....
Pani frał - A jakaszto konieczność..Konieczko?!
Konieczko - Ko-o-nieczna.
Anusiak - Nie wiedziałem Konieczko rze jesteś koniecznom koniecznościom!
A tu bochenków.... bochenków....chleba..... nam trzeba i to dobrze wypieczonych a nie hyc.... hyc.... z pieca na piec.

Panie Marcinie nie należy składać broni.
To miasto jest bardzo odporne na wszelkie zmiany.
Wokół już nowy duch a w Piotrkowie jak za dawnych lat za piecem się siedzi.
Tak było z Solidarnością na wsiach już prężnie działała a do Piotrkowa miasta wojewódzkiego dopiero po ponad roku wkroczyła,
chociaż księżna namawiali ba sale kościelne udostępniali.....
Nie do wiary a jednak prawdziwe. Wierzyć się nie chce, że tak można było wytresować społeczeństwo i to w ciągu dwudziestu kilku lat.
Staliśmy się całkowicie zależni od wybrańców narodu. Jedyne co potrafimy dziś robić to pochylać głowy i po cichuteńku by nikt nie usłyszał biadolić.
Dlatego władza staje się coraz to bardziej zachłanna, beztroska, zadufana w sobie...bo wystarczy raz dać władzy malutki palec a natychmiast urąbie nam całą rękę. Dziś władza nie liczy się z naszym zdaniem no bo jak ma się liczyć skoro go nie mamy. Nie dziwota przeto, że podwyżka goni podwyżkę a władza baluje, ucztuje.....korupcja i nepotyzm króluje. No bo kto i co tej władzy może zrobić??? No kto jej podskoczy??? Znajdzie się taki???
Stoimy i czekamy niczym te krowy by nas dojono z tym, że krowa ma prawo ryczeć i ma prawo do swobodnego wypasu a nam tego zabrania się....
Świat według Kiepskich.
W tym kraju to świnia świnię pogania!

27 09 2013 r. Rżanek zamiast Gąsiora
W zarządzie Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa nastąpiła istotna zmiana wieloletniego wiceprezesa i jednocześnie dyrektora piotrkowskiego muzeum,
pana Marcina Gąsiora zastąpił Michał Rżanek.
Rżanek tu Rżanek tam lepiej będzie Razem....nam...
To była konieczna, konieczność.
Tym to sposobem, niezwykle przemiły i bardzo zapracowany pan Mazur ma groźnego konkurenta w piastowaniu funkcji i stanowisk.

25 09 2013 r. Lewica już szykuje się do wyborów

Już za nieco ponad rok odbędą się wybory samorządowe. Kto będzie rywalizował o fotel prezydenta Piotrkowa? Tego jeszcze nie wiadomo,
jednak poszczególne ugrupowania szykują już swoich kandydatów.
W Sojuszu Lewicy Demokratycznej wytypowano już grupę, spośród której wybrany zostanie ostateczny kandydat.
Są to osoby znane, szanowane, z autorytetem, czyli Ewa Ziółkowska, Bronisław Brylski, Jan Dziemdziora.
Panie Towarzyszu Pośle Ostrowski ja nadal czekam kiedy ostro zaczniecie napier...ać tak jak to obiecaliście w Wyższej Szkole Handlowej w
grudniu ubiegłego roku. Inaczej to tylko szkoda tych społeczników od lat zaangażowanych i znających lokalne problemy potrafiących dbać o interesy społeczeństwa, którymi tak się szczycie. Znowu..... ktoś..... ich wyprzedzi....z systemu synekur dysponujących wszelkimi przywilejami....
                                                                          Referendalnik
                                                                                        Uśmiechnij się, jutro będzie lepiej!
Ja sklave niewolnik.
Idę głosować bo takie Jaśnie Wielmożni Wybrańcy Narodu dali mi prawo.
Gdzie krzyżyk postawię ???
To Jaśnie Wielmożni Wybrańcy Narodu  nie muszą wiedzieć!!!!
Dowiedzą się po głosowaniu.
Niewolnik a ma możliwość wyboru.
Toż to rewolta!!!!
A w dyby takiego...

Bytka abo ne bytka – to je zapytka.
Cytuję:Karty do głosowania zostały przekazane prezydentowi.
Chojniakowi??? To chyba nie może być prawdą???.......
Niech ktoś da mi kopa bym się obudzi!!!
Wicia na kocie jedzie???
Sam też policzy głosy???

Nie pozwólcie zniszczyć Piotrkowa!!!

Idźcie na referendum głosować. Co to za prezydent który tak boi się swoich zwolenników, że zabrania im udziału w referendum????
Zobaczcie do czego doprowadziła polityka rządzących po 1989 roku.
Dziś miasto wygląda jakby wymarło???
Pustki na ulicach i w galerii.
Gdyby nie niedziela kiedy to wiara schylona do samej ziemi pędem do kościoła gna by wysłuchać Słowa Bożego jak i cysarskiego.
Tak można by było mniemać.
Pamiętam jeszcze nie tak dawno to miasto całą dobę życiem tętniło. A na ulicy Słowackiego przeciskać trzeba było się takie tłumy spacerowały......
Jakie dziewczyny się wyrywało.......
Bolek za europejskość pozbawił nas wszystkiego.
Oświadczenia majątkowe.
Ile zarobili prezydent, wiceprezydenci, starosta, przewodniczący rady Piotrkowa Tryb. w 2012 roku???
na podstronie: Polityka
Ich jest stać na wszystko a Ciebie drogi wyborco nawet nie jest stać by iść glosować????

13 09 2013 r. Cieszą się zwolennicy prezydenta.

Prezydenckie ugrupowanie Razem........dla siebie ....i swoich rodzin już prowadzi 8:0
Mecenas kosi przeciwników jeden po drugim jak wytrawny żeniec a może piłkarz?? Sukces goni sukces. Ciekawe jak poczują się zwolennicy prezydenta,
kiedy przyjdzie pora spłaty długu....wdzięczności.......biorąc pod uwagę fakt że mecenas jest niezwykle skrupulatny i dokładny i niczego nie przeoczy.....
Czy też tak głośno będą krzyczeli i z rozkoszą większe opłaty ponosili??
Czy ich zasobne jeszcze dziś portfele to wytrzymają???
Bo z nas biednych żuczków już nic nie da się wycisnąć.???
Może przyjdzie nam wszystkim, którzy jeszcze w mieście ostali, udać się poniewierkę....
Dziś premier jak nigdy potrzebuje ludzi sukcesu być może narażam się przyszłemu komisarzowi....
W Moszczenicy już z córunią całą gminą władają. Władza ciśnie nas ponad miarę a my z wdzięczności jak grzeczne kotki łasimy się do niej.

13 09 2013 Referenda powinny być ostatecznością...rozmowa z prof. Jerzym Regulskim.
Bytka abo ne bytka – to je zapytka.
No nie ma to jak młodość przemawia!!!!....
W tym mieście codziennie od rana przeżywasz to samo,
co krok:zdumienie, ulica nieznana,olśnienie, nieznany ci blok..........
Czy pan wie co to znaczy głód, bieda.....???
Pan nigdy nie zarabiał najniższej krajowej.....Dyskutuje się z pełnymi żołądkami.

Hala balonowa to dopiero wierzchołek góry lodowej.
Kolejne sprawa dla prokuratora to:
Komputery dla ubogich rodzin z Piotrkowa – prawie 8000 zł jeden.
Internet szerokopasmowy w gminach Moszczenica, Ujazd, Będków, Czarnocin.
Budowa oczyszczalni ścieków..To co stare już się rozsypała..... i dziś ścieki do rowów okolicznych się przepompowuje.
Mieszkańcy ul. Południowej w Wolborzu skarżą się na fetor z kanału ściekowego z piotrkowskiej oczyszczalni. Problem pojawił się w kwietniu.
Dlaczego wybrano najdroższą kancelarię prawną do obsługi tych projektów????
Każdy projekt to kopalnia złota dla kancelarii a miejscy i gminni prawnicy grzeją stołki.
No i należałoby się przyjrzeć  Traktowi Wielu Przekrętów czy jak kto woli Traktowi Wielu Parkingów.
PIOsenka miasto oblatuje.
Co usłyszy to podśpiewuje.
Krzyś ze złości zielenieje.
Jędruś ze zdziwienia dębieje.
Boguś ze strachu siwieje.
Marianek z rozpaczy szaleje.
Jesień i deszcz...... leje.
Razem......
Maksymalnie bierzemy
Minimalnie dajemy
Razem.....
Nasze dokonania.
Rekordowe zadłużanie.
Kosmiczne opłaty.
Razem.....
Co Wasze to nasze.
A co nasze to wara!

11 09 2013 Wiadomości ePiotrkow.pl
Czy TV Piotrków jest rzetelna? O to zapytaliśmy przedstawiciela koalicji i opozycji.
TV Piotrków jest rzetelna i wiarygodna a swym słownym kunsztem i przenikliwością dorównuje wielkiemu mistrzowi Jerzemu Urbanowi
rzecznikowi rządu w Złotych Czasach Komunizmu.
Jerzy Urban 1981–1989 rzecznik prasowy rządu PRL.
Podczas konferencji nie tylko unikał odpowiedzi na szczególnie drażliwe pytania, ale nie wahał się bez zmrużenia oka kłamać.
Tym bardziej iż jako rzecznik prasowy rządu podlegał szczególnej ochronie.
Pamiętamy jego : Rząd sam się wyżywi.
Czy dzisiejsze Niesiołowskiego: Rząd zawsze się wyżywi, a Wy możecie żreć szczaw z nasypu!
Na a pani redaktor Elżbieta dorównuje ba góruje już nad panią Ewą W.....jeszcze trochę a będziemy mieli w Piotrkowie, Hannę S.....
Coś Ty Marcinie władzy zrobił,
że przed sady pozywają zanim w pierwej coś złego żeś uczynił.
.....
Każdego z takich jak Ty świat nie może
Od razu przyjąć na spokojne łoże,
I nie przyjmował nigdy, jak   wiek  wiekiem
Bo glina w glinę wtapia się bez przerwy,
Gdy sprzeczne ciała zbija się aż ćwiekiem
Później… lub pierwéj…
Cyprian Kamil Norwid

10 09 2013 r. Przed Sądem Okręgowym w Piotrkowie rozpoczął się wczoraj kolejny proces w trybie wyborczym.

Tym razem prezydent Krzysztof Chojniak żąda sprostowania informacji PIO na temat zadłużenia miasta.
Prezydent wniósł o sprostowanie kłamliwych informacji dotyczących zadłużenia miasta, spadających wpływów do budżetu.
Według mec. Michała Króla, pełnomocnika prezydenta Krzysztofa Chojniaka zadłużenie miasta na prawie 200 milionów jest całkowitą nieprawdą.
Prezydent Chojniak i inni wybrańcy narodu nie boją się tak odwołania jak rozliczenia!!!!!
Być może mamy możliwość pierwszy raz w powojennej historii Polski rozliczyć grupę trzymającą władzę????
Wystarczy tylko mały kamyczek ruszyć a runie cała lawina która zmiecie istniejący układ mafijny.
Dlatego wszyscy powinniśmy iść na referendum tak jak mówi POsłanka. Wbrew doktrynie Tuska.
Karin Stanek i jej przebój sprzed lat Malowana lala dziś na topie.
No to POdjechali z kiełbasą....wyborczą .....pod sam dworzec. Migotek piecze ją na chojninie.... regionalna nazwa gałęzi świerku..... z odrobiną
krzewinki....i z balonu ją serwuje.

08 09 2012 r. Zadłużenie w dół, bo przesuwamy inwestycje?

„Zadłużenie ostro w dół” - chwalą się urzędnicy na magistrackiej stronie internetowej.
To ma jedynie omamić piotrkowskie społeczeństwo - twierdzi opozycja.
"M" napisał(a):
Od chwili, w której poznaliśmy termin referendum, nie tylko prace za ponad 50 milionów zostały przeniesione na przyszły rok
(by zmniejszyć wysokość długu)
Wystarczy jeszcze przenieść spłatę kredytów, pożyczek etc. etc. na następne lata a zakończymy rok na plusie.
CUD PIOTRKOWSKI czyli jak spłacono ponad 50 milionów długu w ciągu jednego roku.
Amerykę kolejny raz odkryli, tym razem w konserwie
14 04 2013 r. Zamiast 22 mln - prawie 200 mln długu.
Zadłużenie Piotrkowa dramatycznie rośnie. W ciągu 10 lat z 22 mln zrobiło się prawie 200 mln długu. Ale że zadłużenie bez końca rosnąć nie może, dlatego niebawem nakłady na inwestycje samorządu spadną do kilku milionów złotych. Władze miasta jednak z uporem maniaka powtarzają,
że wskaźniki ustawowe nie są przekroczone.
Dotyczy artykułu "Sprostowanie do informacji", który ukazał się na portalu ePiotrkow.pl w dniu 11 kwietnia 2013 roku
dotyczące artykułu"Zamiast 22 mln - prawie 200 mln długu", który ukazał się na portalu ePiotrkow.pl 18 marca 2013 roku.

George J. Stigler. amerykański ekonomista twierdził: Jeśli będziemy torturować dane wystarczająco długo, przyznają się do wszystkiego.
Panie Kacperek po miesięcznym maltretowaniu danych dochodzi pan do wniosku, że faktyczne zadłużenie Piotrkowa na koniec 2013 roku
planowana jest na kwotę 149.927 mln zł. czyli o 50,073 mln zł mniej niż podano. No jestem pod wielkim wrażeniem. Doceniam kunszt tych co przygotowali Panu te zestawienia liczbowe. Prawie, no już prawie, byli tak blisko, by wykazać nadwyżkę budżetową miasta na koniec 2013 roku.
Jednak jak zwykle coś im nie wyszło, świadczy to o niewielkich kwalifikacjach i posiadaniu podstawowej wiedzy z zakresy kreatywnej księgowości nowej dziedziny nauki autorstwa profesora vel bakałarza Rostowskiego.
Jedna z takich machlojek: ILE MAMY PALCÓW U OBU RĄK? 10 NIE PRAWDA 11.
PROSZĘ JE POLICZYĆ OD KOŃCA 10, 9, 8, 7, 6 PLUS POZOSTAŁE 5 TO JEST 11.
Tak z grubsza wygląda kreatywna księgowość. Odkąd uchwalono regułę wydatkową, która zacznie obowiązywać od 2014 roku a która to mówi,
że jeżeli miasto chce zaciągnąć kredyt, to musi mieć tak zwaną dodatnią marżę, to znaczy, że suma dochodów miasta musi być wyższa od wydatków
a wysokość różnicy jest odpowiedzią na pytanie, jaki kredyt miasto jest w stanie obsłużyć. Dziwnym zbiegiem okoliczności nagle wszystkie samorządy w Polsce zaczęły wykazywać gwałtowny spadek zadłużenia w stosunku do poprzednich lat. Znaczy się pomimo kryzysu Piotrków spłacił prawie 50 mln długów!!!
Kolejny cud Tuska czy kolejny szwindel Rostowskiego!!!!
Dlaczego zadłużenie jest liczone według specjalni skonstruowanego na tą okoliczność wzoru???
No na ten przykład do zadłużenia dolicza się tylko raty i odsetki kredytów, pożyczek za dany rok....
Panie wiceprezydencie wystarczyło tylko spłatę wszystkich rat wraz z odsetkami przesunąć o trzy lata a mielibyśmy istny Eden.
Książki by o cudzie piotrkowskim pisali a ile delegacji.....
Zatem jakie jest faktycznie zadłużenie Piotrkowa trzysta a może czterysta milionów złotych???
W ciągu ostatnich kilku lat na realizację różnych projektów pozyskano ponad 386 mln złotych w tym dofinansowanie z Unii wyniosło około 225 mln złotych. Gdzie są te pieniądze? Jak za dotknięciem czarodziejskiej wróżki, znikły setki milionów złotych.!!!
To takie moje, sklavego może i dyrdymały
...........
modernizacja oczyszczalni ścieków w Piotrkowie polegająca tylko na podłączeniu nowych użytkowników trwa już ponad piętnaście lat i będzie trwała i trwała i trwała....... tylko w tamtym roku wydano na nią około 76 mln złotych a przez te wszystkie lata prawie miliard złotych.!!!!!
To co stare już się rozsypała.....i dziś ścieki do rowów okolicznych się przepompowuje. Mieszkańcy ul. Południowej w Wolborzu skarżą się na fetor z kanału ściekowego z piotrkowskiej oczyszczalni. Problem pojawił się w kwietniu. ......

01 09 2013 r. Święta lotnictwa w Piotrkowie

Drugi dzień festiwalu Fly Fest 2013 rozpoczęto od odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 100-lecie piotrkowskiego lotniska,
dokonał tego Stanisław Ziębiec.
Fly Fest dla jednych udany dla innych kompromitacja.
Tak to jest jak kropidło do kąta się odstawia to i pogoda posłuszeństwa odmawia.
MZK dało plamę??? Mają kasy. że nie wiedza co z nią zrobić to i olali imprezę dodatkowych kursów nie dali.
No a ja tak czekałem, ba nawet dychę za parking zapłaciłem, zdrowie nadwyrężyłem...
Wróbelki ćwierkały a bard co na cytrze koło Bernardynów grywa to potwierdził, że przy odsłonięciu tablicy pamiątkowej mieli być obaj........przeciwnicy.... ????
Ciekawy byłem niezmiernie jak sobie nożyczki...... przekażą????
No i czy będzie sakramentalne?????....Przekażcie sobie znak pokoju...... Idźcie w pokoju........ Ofiara spełniona.......
A pan prezydent przy obrazie jak przemawiał to miał minę jakby na niej stał.
Przecież pampuchy serwowali w innym sektorze.
No a kiełbaski z balonu Migotek serwował.

27 08 2013 Fly Fest: Będzie można zaparkować na lotnisku
Olbrzymi i zarazem jedyny parking na terenie imprezy Fly Fest 2013. Będzie znajdować się on na płycie lotniska.
Parking 10 zł ale impreza jest bezpłatna a wstęp wolny.
Wow! Wow! Wow!
No aż usiadłem panie Marcinie, mistrzu kamuflażu, magi tajemnej, marketingu etc etc. etc.
Lepiej już brzmi co łaska ale nie mniej jak .......
Wydaje mi się, że w tym przypadku oplata przekroczy wartość, którą zwykli obywatele są w stanie zaakceptować.
10 złotych i żadnych nadzwyczajnych atrakcji poza jedną.........pan.
Pomysły speców od PR nie zawsze trafiają w gusta klientów.
No a tak miało być wspaniale, nowe miało nadejść....

28 08 2013 r. Prokuratura potwierdziła - balon pękł.
Obrady piotrkowskiej Rady Miasta rozpoczęły się od mocnego akcentu.
Na sali pojawiła się grupa osób w maskach z twarzami prezydenta Chojniaka i dyrektora OSIR-u Leszka Heinzla.
28 08 2013 r. STOP awanturom! - agitowali przed Urzędem
29 08 2013 r. Sprawdzą, czy wykorzystali niepełnosprawnych
Podczas przerwy w obradach sesji Rady Miasta, grupa osób manifestowała swoje niezadowolenie z faktu przeprowadzenia referendum w Piotrkowie.
Wśród tych osób byli między innymi niepełnosprawni - podopieczni piotrkowskich Warsztatów Terapii Zajęciowej.
Triumf sprawiedliwości społecznej nad ideologią partyjną.
Wpierw przewodniczący wyrzuca przy użyciu siły młodych ludzi z sesji Radyby za chwilę wyjść do demonstrujących niepełnosprawnych
wobec których użyto podstępu lub siły by uczestniczyli w manifestacji.
Dziś Temida na oczy przejrzała!!!
I opaskę zrzuciła na szyję obywateli.
DAJCIE MI CZŁOWIEKA, A JA JUŻ ZNAJDĘ NA NIEGO PARAGRAF - jest to stalinowska zasada działania radzieckiego prokuratora generalnego
 A. Wyszyńskiego, wykorzystywana często w krajach realnego socjalizmu, dawnego obozu państw zależnych od ZSRR. Podobnie słynne jest jeszcze powiedzenie Dzierżyńskiego, jednego z twórców utopijnego komunizmu: Nie ma niewinnego, są tylko źle przesłuchiwani... Czy dzisiaj jest inaczej?
W czasach PRL na hasło ...prokurator... można się było spodziewać wszystkiego, tylko nie przestrzegania prawa. Prokurator obowiązkowo należy......
Był Proces Dwudziestu Trzech.
Był też Proces Tatara.
Dziś zrobiono krwawego tatara z siedemnastki PiOtrkowian.
Ten proces przejdzie do historii jako: Królewski Proces Siedemnastu PiOtrkowian w Grodzie Trybunalskim.
Prawo jest dla biednycha sprawiedliwość dla bogatych czyli sprawujących władzę.
Grupa nacisku daje o sobie znać.
Obywatelowi w kraju rządzonym od 1989 roku przez kolejne reżimy przysługuję tylko prawo ba obowiązek płacenia podatków.......
A dzisiejsza wolność dla śmieszności demokracją przez dyktatorów nazywaną polega na tym że  masz jeszcze prawo
do wyboru miejsca w którym będziesz robił to co ci każą.
Przykazanie Tuska:
Od dziś wśród wszystkich Polaków powinna panować atmosfera radości i przekonanie, że osiągnęliśmy sukces. 
Modlitewnik Piotrkowski.
Pod Twoją obronę uciekamy się panie...
Naszymi prośbami racz nie gardzić w potrzebach naszych.
Pan mym pasterzem: nie brak mi niczego pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach.
Przykazanie Tuska:
Od dziś wśród wszystkich Polaków powinna panować atmosfera radości i przekonanie, że osiągnęliśmy sukces.
Hyc , hyc bochenek w piecu się wyleguje.
Obywatelowi w kraju rządzonym od 1989 roku przez kolejne reżimy  przysługuję tylko prawo ba obowiązek płacenia podatków.
A dzisiejsza wolność dla śmieszności demokracją nazywaną polega na tym że masz jeszcze prawo do wyboru miejsca
w którym będziesz robił to co ci każą.

Wiadomości z 18 08 2013 r. Mamy ponad 9 tysięcy bezrobotnych
Jest gorzej niż przed rokiem. W czerwcu 2012 roku mieliśmy 8425 bezrobotnych, tymczasem pierwszą połowę 2013 kończymy ze stanem 9085.
......
Wiadomości z piotrkowskiego PUP, sprzed miesiąca: Ok. dwustu miejsc pracy ma firma Partner Logistic w Wolborzu.
Jeśli ktoś myśli o pracy za granicą, może skorzystać z ofert serwisu EURES, którego bazę znajdziemy m.in. na stronie pośredniaka.
- W tej chwili jest 140 ofert pracy
Obecnie najbardziej opłacalna jest praca w Holandii, można tam zarobić 280 euro na tydzień etc,. etc. etc.....
No masz ci babo placek a w Piotrkowie praca czeka i nie ma chętnych na nią.
Mało tego w ofertach można przebierać jak w ulęgałkach.
Ewenement w skali kraju!!!!! A tak wszyscy na panią Gawrońską narzekają.
Uwierzyłem, że to sowieci odbudowali Polskę PO wojnie i wyzwolili nas.
Uwierzyłem w jednego Tuska, Ojca Wszech uwielbianego, Stworzyciela Stadionów i Autostrad, wszystkich dotacji z Unii widzialnych i niewidzialnych.
I w jednego Pana Rostowskiego, doradcę Tuska prawdomównego, który z Putina jest zrodzony przed wszystkimi długami.
Tusk z Tuska, Europejskość z Europejskości, Fakty prawdziwe z TVNu prawdziwego.
Przez Lisa stworzone, mówione. Współistotne Tuskowi, a przez Niego wszystko się stało........
Zatem skąd nagle takie złe wiadomości???
Trzeba rządu, który nie będzie kłamał. Rząd Tuska robi to na okrągło.
Pasą się za nasze!!!
Miasto ubożeje a konta zarządzających nim z dnia na dzień pęcznieją i to w zastraszającym tempie.
I to ma być sukces!!! Platformy i jej rządów!!!
Donald Tusk obiecywał tanie, sprawne państwo.
Niestety zamiast tego mamy Rzeczpospolitą nagrodową w myśl hasła PO żyje się lepiej.
Zastanawiające jest to dlaczego w Agencjach Pracy mają aktualne oferty pracy a w PUPie nie.
Agencja zatrudnia i zarabia a PUP duma nad papierkami i pochłania spore środki z budżetu.
Zatem już dawno ten archaiczny przybytek jakim jest PUP, pozostałość po minionej epoce, powinien być zlikwidowany.

Bezrobocie rośnie i będzie rosło!!!
Znam kilka zakładów w Polsce, które zostały zlikwidowana a produkcje przeniesiono do sąsiednich krajów lub Włoch bo tam
fiskus nie jest taki pazerny i rząd dba przede wszystkim o rodzime firmy.
No a w Polsce kto ma dbać o rodzime firmy skoro premier to Niemiec a szef finansów i minister spraw zagranicznych to Anglicy,
którzy dbają tylko o interesy finansjery światowej.
Zobaczcie jakich majątków się dorobili a raczej ile nagrabili. Nie dość że rozkradli Polskę to jeszcze do wojny domowej chcą doprowadzić przy wydatnej pomocy z nazwy tylko opozycji a w rzeczywistości wiernych sojuszników.
Przypomina to zabawę w dobrego i złego policjanta. Wczoraj Kaczyński był tym złym, dziś jest nim Tusk.
Robią wszystko by naród wyszedł na ulicę a oni wtedy bezpiecznie wywiozą swoje majątki.
Tusk grozi nam pięścią....bo co szczawiowa i mirabelki mu nie smakowały od związkowców, górników....
bo co on ma inny żołądek a może z innej gliny jest ulepiony.
Nie, nie Tusk sam siebie ulepił...

Jedyna propozycja pracy PUPu to staż za 820 złotych na ręka całkowicie refundowany.
Pracodawcy wpierw likwidują stanowiska pracy by potem zgłaszać zapotrzebowanie na staże.
Od 23 08 2013 obowiązuje nowelizacja Kodeksu pracy i ustawa o związkach zawodowych, wprowadzająca dłuższe okresy rozliczeniowe oraz
ruchomy czas pracy. Zmienione przepisy pozwolą firmom na dostosowanie czasu pracy pracowników do aktualnego poziomu zamówień w zakładzie pracy.
Rząd Tuska przyjął też ustawę o ochronie miejsc pracy przed likwidacją, która pozwoli pracodawcy obciąć etat i zmniejszyć wynagrodzenie o połowę a czas pracy pozostawić bez zmian.
Ta ustawa ma za zadanie dbać o interesy kapitału zagranicznego.
Teraz pracodawca będzie mógł obciąć pensję nawet o 1600 złotych a etaty o połowę. W zamian może liczyć na dotację dla firmy, która mimo załamania gospodarczego, wstrzymuje się od zwolnień. W tym roku przedsiębiorcy mogą liczyć na 200 mln złotych. Śmieszne to są pieniądze bo w Funduszu Pracy jest siedem miliardów złotych na które to łapę położył Rostowski.
No i mamy nową grupa pracowników, półbezrobotni...
Powinna się pani/pan cieszyć, nie zwalniam pani/pana, tylko obcinam etat.
Tak teraz będzie można usłyszeć -ba już się słyszy- od swojego pracodawcy. Oczywiście wynagrodzenia też zostaje obcięte o połowę ale czas pracy pozostaje taki sam. No i jak tu teraz utrzymać rodzinę??? Takich osób już nie brakuje. W wielu przedsiębiorstwach doszło do podobnych przekształceń.
Niby pracownicy zatrudnienie mają, ale za marne grosze. Nie wiedzą, czy opłaca się im czekać na polepszenie sytuacji, szukać innego zatrudnienia czy już wybrać się do „pośredniaka” i trwają w takim stanie zawieszenia. Dziś strach przed zasileniem szeregów bezrobotnych jest wyjątkowo silny, gdyż perspektywa znalezienia nowej pracy nie jest szczególnie zachęcająca.Tusk za europejskość sprzedał Polskę. Zanim co niektórzyzorientują się to Tusk, Rostowski i pozostała banda wylądują na intratnych stanowiskach w instytucjach międzynarodowych razem ze zagrabionymi majątkami.....

14 08 2013 r. PFM kiedyś duma miasta, zniknęła z powierzchni ziemi.
Czy jest już inwestor, który postanowi wybudować coś w miejscu po fabryce?
No i wreszcie powstanie ten obiecany dwa lata temu gigantyczny park rozrywki na Bugaju......Park of Poland w Piotrkowie Trybunalskim.....
Co prawda przez ostatnie dwa lata magistrat rozrywek nam nie żałował ba mieliśmy ich nawet w nadmiarze co niektórym to, to rozrywanie bokiem wyszło.
Nowe auto, balon, pikiety, przeprowadzki szkół, szkoły zastawione, podwyżki goniły podwyżki a to referendum a to dziurawe jezdnie jak po wielkim kataklizmie...... No i beztroska, nonszalancja....zawsze szelmowsko uśmiechniętych miejskich urzędników.

11 08 2013 r. Każda kobieta, która zdecyduje się na poród w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika
w Piotrkowie, otrzyma tzw. pakiet upominkowy.
Urodzisz na Rakowskiej a dostaniesz w prezencie sesję fotograficzną, kalendarz, gratulacje.....
B.B.C.Piotrków i wróbelki ćwierkają, że każdy rodzic dostąpi zaszczytu uścisku dłoni obu trzech doctorów.
Zaś Dobry Duszek Kacper.....podaruje kwiaty i swój portret z przemiłym uśmiechem

22 08 2013 r. Hala balonowa: Przetarg był ustawiony?
Po długim śledztwie prokuratury w sprawie sposobu zakupu hali balonowej przy ul. Belzackiej postawiono zarzuty dyrektorowi OSiR-u,
Leszkowi Heinzlowi. Grozi mu do dziesięciu lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa. Wykonywane są dalsze czynności w zakresie
konstruowania kolejnych zarzutów.
Baloniku nasz malutki, rośnij duży okrąglutki. Balon rośnie, że aż strach. Przebrał miarę no i TRACH....
Śledztwo jest rozwojowe.....Sprzątaczki jeszcze usłyszą zarzuty!!!!
No a boss chodzi i się śmieje.
Hulali po polu i pili kakao.
Trójniak „Sekrety Barona” prosto z gaju bawełnianego.
Moszczenicka Silna Grupa Ski...Kiflowa.
Ostatni czasy dzień w dzień szlifuje schody w macierzystej gminie.
O posady już zabiegają????
Kolejne sprawa dla prokuratora to:
Komputery dla ubogich rodzin z Piotrkowa – prawie 8000 zł jeden.
Internet szerokopasmowy w gminach Moszczenica, Ujazd, Będków, Czarnocin.
Budowa oczyszczalni ścieków..
Dlaczego wybrano najdroższą kancelarię prawna do obsługi tych projektów????
Każdy, projekt to kopalnia złota dla kancelarii a miejscy i gminni prawnicy grzeją stołki.
Było o śwince czas na królika.
W Złotych Czasach PRL-u nie było tylu złodziei.
Był tylko Ali Baba ze swoimi czterdziestoma rozbójnikami.
No a dziś na każdym rogu jak nie Ali Baba to Al Capone....

Leją asfalt oj leją.
Kitu przy tym nie żałuje żadna ze stron.
Grzeszą co niektórzy oj grzeszą.
Nawet i po siedem grzechów głównych już mają.
Ciekawe czy na ostanie okoliczność ulica Glapia nową nawierzchnię otrzyma.
No a może już ją wyremontowali i dlatego prokurator taki raban robi???
Kilka tygodni tam nie byłem no to jestem nie w temacie.
Przecież Jaśnie Pana Barona z balona nie zrzucą.
No a w karocy poobija się a to szlachcic ba królewska krew w nim płynie.
Kosztów miasto by sobie dodatkowych tylko narobiło.
Z ostatniej chwili Czarodziejska Kula się poruszyła.
Ciekawe kto pod nią klina podłożył???

10 08 2013 r. Piwo Dominicanes w Piotrkowie

Jedną z atrakcji i niespodzianek tegorocznej Biesiady Trybunalskiej oraz Jarmarku Dominikańskiego było premiera bezalkoholowego piwa Dominicanes robionego w oparciu o recepturę panien dominikanek.TAJEMNICĄ POLISZYNELA jest to dlaczego ks. Bochyńskiego tak „wszyscy” chwalą.
Kwestią czasu jest kiedy ksiądz rozszerzy swą działalność po za mury klasztorne....
Przecież zna się na zarządzaniu jak mało kto. Mógłby nawet zostać nowym Cysorzem!!!!
Jest jeszcze jeden ksiądz o którym „wszyscy” zapominają to ks. Arkadiusz Lechowski twórca Festiwalu Nadzieja.
Razem mogli by wiele zdziałać niestety kurii jest to nie na rękę
Bywało, bywało że nie jedno mszalne z dobrodziejem na plebani się wychlało.
Siostrzyczki i braciszkowie kiedyś to miody pitne przednie robili.
Dziś piwo i to bezalkoholowe....

28 08 2013 r. Obrady piotrkowskiej Rady Miasta rozpoczęły się od mocnego akcentu.
Na sali pojawiła się grupa osób w maskach z twarzami prezydenta Chojniaka i dyrektora OSIR-u Leszka Heinzla.
Przewodniczący Rady Miasta, Marian Błaszczyński wyprosił grupę z sali obrad.
Podczas przerwy w obradach sesji Rady Miasta, grupa osób manifestowała swoje niezadowolenie z faktu przeprowadzenia referendum w Piotrkowie.
Wśród tych osób byli między innymi niepełnosprawni - podopieczni piotrkowskich Warsztatów Terapii Zajęciowej.
Powinny głowy polecieć???
Przewodniczący nadużywa władzy i łamie prawo,a kierownik piotrkowskich Warsztatów Terapii Zajęciowej przepraszam za wyrażenie
niepełnosprawnych jak kukiełki wozi po mieście zapominając, że to nie lalki........Sodomia i Gomornia w Grodzie nad Strawą!!!
Każdy wuj na swój strój. Przewodniczący Rady Miasta powinien w trybie natychmiastowym zostać odwołany.
Popełnia kardynalne błędy, ba przekracza swoje kompetencje, nadużywa władzy.
Fragmenty konstytucji, która nie obowiązuje wybrańców narodu.art. 61 Konstytucji..........obywatele, mieszkańcy tej czy innej wspólnoty samorządowej chcąc skorzystać ze swojego prawa do wstępu na sesje rady, mogą to zrobić i nie muszą być przy tym biernymi obserwatorami. Prawo wstępu na te zgromadzenia oznacza bowiem, że mogą również zabierać głos; zadawać pytania, wygłaszać opinie, etc. etc....A co robi przewodniczący wyrzuca
siłą z sali obrad obywateli którzy nie zakłócali porządku obrad w przeciwieństwie do tych przed magistratem.
No coś Marian narobił. Potwierdziłeś że prawo jest dla biednycha sprawiedliwość dla bogaczy.
B.B.C nadaje. Prezydent nie kłamie. Stop podwyżkom. Każdy w magistracie pracuje,nie udaje, nie picuje. Prezydent obniżki funduje.
Marian na litość boską cóżeś to uczynił!!!
W Tobie była jedyna i ostania nadzieja.
Pół miasta Tobie ufało ba miało nadzieje, że dasz prezydentowi na wstrzymanie.
Przeciw miastu i jego mieszkańcom znowu wystąpiłeś!!!
Chcesz li by miasto do Sodomy się upodobniło.
Czyżby „doctor” Hipokratesa na Mamonę zamienił??

No i nie doczekam się zakończenia modernizacji oczyszczalni w Piotrkowie. Życia mi braknie.
Kiedy zaczynali budowę oczyszczali młodzikiem byłem. Dziś skroń już siwa a budowa oczyszczalni jeszcze trwa.
Troszkę historii. Modernizacja oczyszczalni ścieków w Piotrkowie przejdzie do historii miasta jako przykład niefrasobliwość miejskich urzędników w wydawaniu publicznych pieniędzy i beztroskim planowaniu zadłużenia miasta na gigantyczne kwoty rzędu setek milionów złotych. Modernizacja jeszcze się nawet
nie rozpoczęła a już niedługo piętnastolecie będzie świętowała i tylko w tamtym roku wydano na nią około 76 mln złotych a przez te wszystkie lata prawie miliard złotych.!!!!! Co niektórzy już doktoraty na ten temat napisali ba i jest już profesor biegły w tym temacie a bardowie na całym świecie pieśni o tej
modernizacji śpiewają...Ogłoszony przez miasto przetarg na wykonanie dokumentacji oczyszczalni pozostawiał wiele do życzenia i przedstawiciele dwóch poważnych firm zajmujących się projektowaniem i budową oczyszczalni w Polsce z góry oświadczyli, że udział w tak źle przygotowanym przetargu ich nie
interesuje. Podobno wybrano najlepszego wykonawcę z tych co się ostali i to z najnowocześniejszą technologią.......Wygląda to tak ci co potrafią to nie chcą a ci co chcą nie potrafią.
Ta modernizacja polegająca tylko na podłączeniu nowych użytkowników trwa już ponad piętnaście lat i będzie trwała i trwała i trwała. ......
To co stare już się rozsypała......i dziś ścieki do rowów okolicznych się przepompowuje.
Mieszkańcy ul. Południowej w Wolborzu skarżą się na fetor z kanału ściekowego z piotrkowskiej oczyszczalni.
Problem pojawił się w kwietniu. W maju zmęczeni fetorem ludzie napisali do urzędu miejskiego, a ten do spółki Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja,
bo ścieki płyną z Piotrkowa, z modernizowanej oczyszczalni.
Tymi rowami i po modernizacji będzie odprowadzany ściek....... oczyszczony razem z osadem czynnym?????
Fajne to w stronę Sulejowa nie można to Wolbórz znaleźli.
11 08 2013 r. Drożej nie znaczy więcej.
Już się z gąską witali, już miliony z parkomatów liczyli, a tu się okazuje, że nie tacy łodzianie głupi...
Krzywa Laffera to klasyczna ekonomiczna koncepcja dowodząca, iż nadmierny wzrost opodatkowania zamiast przynosić większe dochody, powoduje ich
spadek. Gdy podnosimy podatki, wpływy rosną, ale tylko do momentu, gdy obciążenia nie przekroczą wartości,
której obywatele już nie są w stanie zaakceptować
Leszcze śpiewają.....Kombinuj.....kombinuj.....
Jak ognia unikam stref płatnego parkowania. No a jak nie ma innego wyjścia to się kombinuje.....
To mi przypomina taka anegdotę z czasów kiedy społeczeństwo było bogate.
Nie było tylu złodziei(był tylko Ali Baba ze swoimi czterdziestoma rozbójnikami) wśród wybrańców narodu.....w Złotych Czasach PRL-u.
Złote Czasy PRL-u.
Młody po studiach zootechnik dostał za zadanie obliczyć ile krowa w PGR daje dziennie mleka.
Przybył na wieś i liczy, udój trwa 10 min ilość mleka 12L.
A więc to będzie: na godzinę, he 6 x 12 = 72 L na a przez 24h to będzie....................
To znaczy że możemy miliony litrów mleka eksportować i tak zostanie go nam w nadmiarze.
Czy aby to tylko PRL- u dotyczy.
Archimedes wynalazł śrubę bez końca. No a przybłęda zza morza kreatywnie ją ustroił i państwo polskie doprowadził do tragicznego końca.
Krzywa wieża Vincenta wali się.
Zlikwidować płatne strefy parkowania na ulicach.
No bo kto na tym zarabia? Komu kogut znosi złote jaja???
Ciekawi mnie jedno jakie pieniądze przeznaczają duże markety by władze nie zmieniły decyzji
o płatnej strefie parkowania obok sklepów, restauracji ......
Jaki rzeczywisty zysk przynoszą miastu wpływy z opłat za parkowanie??
Ile rocznie setek tysięcy złotych miasto otrzymuje z pobieranych opłat za parkowanie???
A tak po prawdzie to kto na tym robi interes??? Miasto???
Miasto tylko traci bo odchodzą z tych miejsc gdzie obowiązuje płatna strefa parkowania przedsiębiorcy ze swoimi firmami.
Całe ulice zamierają. Co najdziwniejsze to gospodarze miasta doskonale o tym wiedzą!!!
Nic nie robią bo co lobby sieci dużych marketów nie pozwala na to.???
Nie dość że nie płacą podatków dochodowych w Polsce to jeszcze niszczą lokalne firmy.

08 08 2013 r. Bary i sklepy przy al. Politechniki zostaną zburzone.

Na terenie planowanej budowy centrum sportu z olimpijskim basenem robotników nie widać.
Zaś kanclerz uczelni, czyli osoba odpowiedzialna za największe inwestycje, był w środę niedostępny.
Z danych dotąd udostępnionych przez Politechnikę Łódzką wiadomo, że firmy budowlane mogły zgłaszać się do przetargu na budowę
centrum do 10 maja, a harmonogram budowy zakłada zakończenie jej pierwszego etapu do 10 grudnia 2013 r.
Cała inwestycja ma służyć studentom i łodzianom od 31 grudnia 2015 r.
Robotników budowlanych nie widać!!!!!
Ano nie widać i długo ich nie zobaczymy. Budowlańcy też potrafią liczyć i nie mają zamiaru do każdej budowy dokładać,
bo de facto już nie mają z czego. Skończyły się czasy kiedy do przetargu stawało po kilkanaście firm i zamiast 300 tysięcy jakie
przeznaczył inwestor na budowę firmy oferowały wykonanie za 200 tysięcy.
Finał był taki że wykonawca musiał dołożyć 200 tysięcy.
13 08 2013 r. Firmy budowlane upadają. Co z gwarancją na miejskie obiekty?
Centrum Dialogu przy ul. Wojska Polskiego w Łodzi miało być gotowe w maju 2011 r.
Upadłość firmy Remo-Bud, która budowała centrum, sprawiła, że inwestycja zostanie ukończona dopiero w tym miesiącu.
Upadłość ogłosiły też firmy, które budowały bloki komunalne i boiska orlik. Co z naprawami gwarancyjnymi?
Firmy budowlane padają jak muchy!!!!
Wykończył je Rostowski nie płacąc w terminie za wybudowane autostrady.
Znam kilkanaście rodzinnych firm budowlanych, które to w ostatnich dwóch latach popadły w poważne tarapaty finansowe pomimo,
że na brak pracy nigdy nie narzekały.
Szefowie tych firm mówili dziś na tej budowie stracę na następnej zarobię i wyjdę na swoje.
No przecież tych fachowców nie zwolnię bo gdzie znajdę drugich takich......Dziś sam nie ma co do miski włożyć a pod drzwiami siedzi komornik
pomimo że ma stos faktur za które mu zleceniodawcy nie zapłacili.
Rostowski wykończył firmy budowlane i nie tylko. Dziś w Polsce podatki są zbyt wysokie i źle wydawane.
Skoro budowlanka pada to i cała gospodarka jest katastrofalnej sytuacji.
Państwo POlskie POd przewodnią siłą Rostowskiego i Tuska znalazło się na skraju bankructwa.
Tusk z namimy z torbami.
Jeszcze trochę a boso będziemy chodzić, korzonkami żywic się i popijać kranówę z kałuży.
Kim ....Ich.... Sen... Rostowski z radością nas kiwa.
W myśl najnowszego hasła Tuska;
Żyjmy bliżej natury.

07 08 2013 r. W Piotrkowie utworzą strefy grillowania?
Strefy grillowania mają pojawić się w Piotrkowie w przyszłym roku.
Grillowanie w mieście, w blokowisku.......Pomysł iście szatański!!!!
Kiełbaska na chojninie....z dodatkiem krzewinki....Godzilla ogień roznieci....Tylko grillować.
No tak tylko że sępów jest zbyt wiele i dla grillującego nic ale to nic nie pozostanie prócz dymu.
No a może warto wrócić do wspólnego z sąsiadami czasu spędzania.
Pamiętam czasy kiedy do jednego mieszkania tłumy się zwalały i jakoś to nie przeszkadzało, nie wadziło......
Na telewizję się chodziło. .
Wtedy każdy wiedział kto na osiedlu mieszka, wszyscy się znali, nawet kłaniano się sobie..... a dziś jedynie można usłyszeć
spir////dalaj dziadu. Zatem może wspólne grillowanie nas do siebie zbliży i jak za dawnych lat.....
sąsiad z sąsiadem pogada, sąsiad sąsiadowi pomoże...
27 07 2013 r Weterynarze alarmują.
Straty będą ogromne  jeśli dotrze do nas afrykański pomór świń.
POmór, POmór Matka Natura zesłała za te wszystkie niegodziwości. No tak tylko, że te nasze świnie, przez nas, naszą krwawicą wykarmione.
Bardzo dobrze odżywione, każden świń to POnad 100 kg żywej wagi, są bardzo odporne na wszelkiej maści zarazy.
POdobno w epicentrum wybuchu jądrowego też przeżyją.

25 07 2013 r. Praca na w Piotrkowie, powiecie i za granicą. Gdzie zarobić?
Ok. dwustu miejsc pracy ma firma Partner Logistic w Wolborzu.
Jeśli ktoś myśli o pracy za granicą, może skorzystać z ofert serwisu EURES, którego bazę znajdziemy m.in. na stronie pośredniaka.
- W tej chwili jest 140 ofert pracy
Obecnie najbardziej opłacalna jest praca w Holandii, można tam zarobić 280 euro na tydzień
Dzień w dzień słyszymy, czytamy....!!!!!
Pracy nie ma ponad dwa miliony Polaków. To najwięcej o od sześciu lat.
No masz ci babo placek a w Piotrkowie praca czeka i nie ma chętnych na nią.
Mało tego w ofertach można przebierać jak w ulęgałkach.
Ewenement w skali kraju!!!!! A tak wszyscy na panią Gawrońską narzekają.
Od dziś wierzę, że to sowieci odbudowali Polskę PO wojnie i wyzwolili nas.
Wierzę w jednego Tuska, Ojca Wszech uwielbianego, Stworzyciela Stadionów i Autostrad, wszystkich dotacji z Unii widzialnych i niewidzialnych.
I w jednego Pana Rostowskiego, doradcę Tuska prawdomównego, który z Putina jest zrodzony przed wszystkimi długami. Tusk z Tuska,
Europejskość z Europejskości, Fakty prawdziwe z TVNu prawdziwego. Przez Lisa stworzone, mówione. Współistotne Tuskowi, a
przez Niego wszystko się stało........

25 07 2013 r. Sezon polowań rozpoczęty. Łódź w budżecie na 2013 r.

zaplanowała wpływy z mandatów straży miejskiej na poziomie 10.5mln zł to jest o 3 mln zł więcej niż w zeszłym roku.
Czy to oznacza, że w tym roku mieszkańcy miasta będą bardziej roztrzepani i będą gorzej parkować? Czy może liczba urządzeń i nowych zakazów
wzrośnie na tyle, że przyniesie o 3 mln zł większe wpływy??? Iście szatański pomysł pani prezydent Straż Miejską przykuć do radarów, blokad na koła
i zatrudnić 10 urzędników plus komendanta i stworzyć I Brygadę..... Anty......śmieciową.
Będzie wilk syty i owca cała.
22 07 2013 r. Kwiatek do kożucha. O jeden most za daleko.
Pani prezydent sam, samiusieńki Stępień dał radę skontrolować wszystkie śmietniki. No a pani chce zatrudnić aż 10 urzędników plus komendanta i stworzyć
I Brygadę..... Anty......śmieciową.
My, Pierwsza Brygada,
Śmieciowa gromada,......
Znaczy się co ma pani bardzo ale to bardzo wyjątkowego zastępcę, herosa.....Za dwunastu tyra i jeszcze co niektórzy narzekają na forach,
że nic nie robi tylko kasę z kasy miejskiej bierze. No a komendant Lassard i jego ferajna dalej będzie do radarów przykuta i z blokadami
polowanka sobie urządzać.
01 08 2013 r. Dziś rusza do pierwszego boju I Brygada Anty...Śmieciowa.
No a gdzie przejdzie swój chrzest bojowy????
Kto zastał komendantem tej ferajny????
Pan Joński idzie dalej i chce Policję Śmieciową powołać, tak jak Feliks Edmundowicz takie CzK do usuwania ........”śmieci” ........
Kiedyś czekiści dziś śmieciowi cykliści.
Alleluja, alleluja, alle....lu...ja
19 07 2013 r. Łódzki ZUS zbuduje sobie pałac za 33 miliony!
Blisko 33 mln zł zamierza wydać Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Łodzi na budowę nowego biurowca.
Stanie on przy ul. Lipiec Reymontowskich na Żabieńcu.
Właśnie ogłoszono przetarg na generalnego wykonawcę.
Sarkofag budują.
"Błogosławiony owoc żywota twojego, JE... ZUS"
Złodziejski Urząd Społeczny
Zakład Utylizacji Staruszków.
Zakład Ucisku Społeczeństwa
Zapewniamy Ubogą Starość
Gdzie mój kapitał ??? Oddajcie to co mi ukradliście bandyci!!!! Przez czterdzieści lat!!!
Dziś Tusk z Rostowskim rabują OFE z naszych pieniędzy.Fajnie to tłumaczą OFE zbyt dużo na nas zarobiły a co oni robią
wszystko zabierają nie pozostawiając nawet grosika.
Bądź czujny!! Wróg nie śpi!!
Tusk za europejskość sprzedał Polskę. Zanim co niektórzy zorientują się to Tusk, Rostowski i pozostała banda wylądują na intratnych stanowiskach w instytucjach międzynarodowych razem ze zagrabionymi majątkami.
Dawno już ulica nie przypomniała rządzącym gdzie ich miejsce w szeregu. Dawno już ulica bata nie trzymała. Dlatego władza o ulicy już dawno zapomniała.
Tusk grozi nam pięścią....bo co szczawiowa i mirabelki mu nie smakowały od związkowców, górników.... bo co on ma inny żołądek
a może z innej gliny jest ulepiony. Nie, nie Tusk sam siebie ulepił...

17 07 2013 r. Tunel podziemny Kaliski - Fabryczna priorytetem Ministerstwa Transportu

Tunel z Łodzi Kaliskiej do Łodzi Fabrycznej ma mieć długość 5,7 km. Inwestycja znalazła się na 25 miejscu wśród 58 priorytetowych inwestycji kolejowych,
które Ministerstwo Transportu przyjęło w ramach „Strategii rozwoju transportu do 2020 roku”.
Jestem pod wrażeniem. Priorytet na 25 miejscu wśród 58 inwestycji kolejowych.
No nie posikałem się.
Gomułka i Gierek zapalali zielone światła dla budowy....., rolnictwa, prywatnej przedsiębiorczości
W praktycy oznaczało to że taka budowa nigdy nie została ukończona a na rolnictwo i dla prywatnych przedsiębiorców nałożono nowe kontrybucje.....
Tunel to już w latach sześćdziesiątych był w planach.
Ba mieli go wybudować wcześniej jak metro w Warszawie.
No i zawsze była to priorytetowa......inwestycja....

16 07 2013 r. Mogą wstrzymać budowę dworca Łódź Fabryczna!
Firma z sąsiedztwa kontra wojewoda
Firma Enkev z ul. Targowej, która sąsiaduje z terenem nowego dworca Łódź Fabryczna, wciąż stara się unieważnić
decyzję wojewody łódzkiego w sprawie pozwolenia na jego budowę.
Polska to dziki kraj. Kraj w którym rybka, piesek, kotek... mają więcej praw od zwykłego obywatela.
Kraj w którym malutka żabka potrafi wstrzymać inwestycję infrastrukturalną wartą miliardy złotych.
W tamtym roku 06 09 2012 r. pisałem. Budowa Fabrycznego do historii przejdzie!!!!
Zburzyć potrafili a na więcej kasy nie starczyło! No bo kto za ten wykop ma zapłacić???
Rostowski już zadbał o to by kasy PKP, miejskie, państwowa, etc. etc. świeciły pustkami.
Unia ma swoje problemy i realizację modernizacji polskich kolei do 2030 roku odłożyła.
Nadzieja jedyna i ostatnia w mieszkańcach miasta.Wystarczy tylko by każdy mieszkaniec dał niewielką kwotę około 3000 zł na budowę dworca!!!!
No i pomnik ku chwale Cezarego i Hani zostanie wybudowany.
Na kogo teraz czas? Jaki jeszcze pretekst się znajdzie by wstrzymać budowę??
Archeolodzy zablokują wykop a może saperzy??? Ewentualnie ekolodzy zaprotestują przeciwko niszczeni środowiska nornic i ryjówek.
Najważniejsze to to by prezydent pieniądze na budowę dworca otrzymała. Wtedy budowa dworca uratuje miasto przed tym by nie wpadło w spiralę
zadłużenia????? No a wtedy urzędniczy ród będzie mógł się rozmnażać i rozmnażać...
13 07 2013 r. Piotrkowski PUP ma ofertę dla bezrobotnych i pracodawców.
80 osób będzie miało szansę skorzystać ze stażu finansowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Piotrkowie.
Nabór wniosków ruszy już w najbliższy poniedziałek.
Staż jak sama nazwa wskazuje nie służy do zdobycia nowych kwalifikacji, nauki konkretnego zawodu.......
Stażysta musi spełniać bardzo często abstrakcyjne i nierealne wymogi jakie stawiają wobec niego pracodawcy.
Dlaczego to pracodawca a nie PUP decyduje kto u niego będzie na tak zwanym stażu???? Przecież państwo z naszych podatków pokrywa wszelkie koszty związane ze stażem i to jego przedstawiciele powinni o tym decydować.
Absolutny hit, złota myśl.....my pokornie chcemy, szkoda że nie błagamy na kolanach.
Tak jakby nie można było tego obligatoryjnie wymagać.
Cytuję:
Staż trwa 4 miesiące. Chcemy jednak, aby po upływie tego czasu osoby te zostały w pracy,
aby otrzymały umowę o pracę na okres nie krótszy niż 3 miesiące. - powiedział pracownik PUP.
Według mnie jest to koleiny ukłon rządu Tuska w stronę kapitału zagranicznego. Tym sposobem pracodawcy otrzymują niewolników do bardzo często ciężkiej
pracy. Stażowe to tylko około 820 złotych na rękę. Bywa tak, że wpierw zwalniają a za miesiąc zatrudniają oczywista oczywistość na staż.
Tak to jest jak czele rządu stoją obcokrajowcy, którzy bardzo nie cierpią Polaków.

11 07 2013 r. Fabryka Inżynierów XXI wieku Politechniki Łódzkiej ma być gotowa 30 września 2013 roku.
Fabryka Inżynierów powstała przy ul. Stefanowskiego w centrum kampusu PŁ. Część hal fabrykanta Szai Rosenblatta wyburzono, pozostałe odrestaurowano i
teraz przylegają do nowoczesnego gmachu na Politechnice Łódzkiej. Politechnika Łódzka szacuje, że w ciągu pierwszych pięciu lat od wybudowania gmachu
Fabryki Inżynierów XXI w. z jego infrastruktury skorzysta ok. 5 tys. studentów. Na wybudowanie Fabryki Inżynierów Politechnika Łódzka
pozyskała 54 mln zł z funduszy unijnych
Cudo Fabryka Inżynierów
Cieszyć by się należało ba z radości do góry podskakiwać.
A jednak jakoś nie raduję się w przeciwieństwie do cioci Angeli czy Miłościwie Nam Panującej Elżbiety II....
Z naszych to podatków wybudowano tą uczelnię.
Za nasze podatki będą kształceni inżynierowie, którzy wyjadą w świat za chlebem bo w Polsce nie będzie dla nich miejsca.
Kiedy słyszę Unia dofinansowuje, Unia daje, Unia tamto, Unia to ....
To tak sobie myślę.
Gdyby Gierek miał taką propagandę, to dzisiaj Solidarność kojarzyłaby się ludziom nie z Wałęsą, ale z lubelską fabryką czekoladek.
No i po takim praniu mózgu wierzę, że to sowieci odbudowali Polskę po wojnie.
Fakt brali za to od nas węgiel a my płaciliśmy im zbożem, mięsem, ziemniakami.....
Unia nic nam nie daje zwraca tylko część płaconych składek, które to przewyższają znaczenie to co otrzymujemy z powrotem.
01 07 2013 r. Wywalenie ekipy Chojniaka to będzie połowiczny sukces.
Należy wywalić z magistratu tych co dziedziczą od pokoleń stanowiska lub za zasługi zostali mianowani.
Według ogólnie dostępnych danych zatrudnionych w instytucjach i spółkach miejskich (bez nauczycieli w szkołach i przedszkolach 1858 osób) na terenie Piotrkowa jest około 1500 osób ze średnią pensją netto około 3000 złotych na miesiąc co daje rocznie około 54 miliony złotych. Jeśli tutaj nie nastąpią drastyczne cięcia to będzie tylko zmiana nazwiska na stołku prezydenta.
I nie ma, że zlituj się, bo to ciocia, wujek, sąsiadka.....
Trzeba zmusić Rostowskiego by w pełni refundował wydatki na oświatę, policję, służbę zdrowia.... Łaski nie robi.
No i najważniejsze należy rozliczyć tych co sprawują i sprawowali władzę.
Takich majątków się dorobili.
Za nasze tak się paśli.

28 06 2013 Prezydent Piotrkowa nagrodził 59 miejskich urzędników.
Dostali od 900 do 1000 zł. Za co, dla czemu???
Panie prezydencie nie masz pan Boga w sercu!!!! No tak wpierw trzeba serce mieć.
Dawno już powinno nastąpić łączenie urzędów.
Nie dość że w tym samym urzędzie są powielane stanowiska to mamy jeszcze po kilka instytucji które zajmują się tymi samymi sprawami.

29 06 2013 r. Kilkadziesiąt osób straci pracę w szkołach.
Zwolnienia w szkołach ponadgimnazjalnych, których organem prowadzącym jest powiat piotrkowski. Przeanalizowaliśmy sytuację ekonomiczną pięciu
naszych szkół i okazało się, że oszczędności są niezbędne. To między innymi efekt postępującego niżu demograficznego - mówi Stanisław Cubała, starosta powiatu piotrkowskiego.
Za wszelką cenę utrzymać Powiatowe Centrum Zarządzania Oświatą,
Naród ma pracować a nie leżeć na piasku.
Cytaty z Gomułki
Naród ma pracować a leżeć to ma w piasku.... Rostowski
Redukcje w oświacie są niezbędne to fakt.Tylko nie należny je przeprowadzać od dupy strony.
Mamy kuratorium z urzędnikami 18 pracowników plus dyrekcja, jest i Referat Edukacji w magistracie też z wieloma urzędnikami plus kierownictwo.
W Starostwie zaś od 1 Stycznia 2013 mamy Powiatowego Centrum Zarządzania Oświatą z wieloma urzędnikami plus dyrekcja.
A żeby było śmieszniej to w każdej gminie jest referat oświaty i w każdej szkole jest urzędnik ....od oświaty i edukacji....
Sam scyzoryk w kieszeni się otwiera. Urzędnicy z delegatury kuratorium obsłużyliby całe województwo i jeszcze mieliłyby czas na kawę.
Szkoły likwidują bo niż demograficzny.
OK! Tylko jakoś nie słychać by urzędy zamykali ba by chociaż etaty w nich redukowali.
Przecież każden kij ma dwa końce. Skoro ludność w Polsce maleje to po kiego diabła urzędy tak rozbudowywać.
Dawno już powinno nastąpić łączenie urzędów.
Nie dość że w tym samym urzędzie są powielane stanowiska to mamy jeszcze po kilka instytucji które zajmują się tymi samymi sprawami.

01 07 2012 Pisałem... Reforma szkolnictwa małymi kroczkami zmierza ku temu,

by łączyć klasy np. pierwszą z drugą...W niektórych rejonach jest to już praktykowane. Pewnego dnia gdy obudzimy się, stanie to się normą, gdy jeden nauczyciel będzie uczył wszystkie dzieci z danego rejonu, za datki od rodziców...Wszak tak już w Polsze bywało....
No bo tak po prawdzie demokracja i przymus nauczania to aż w oczy kole.
Jeszcze na dodatek wystawianie ocen.
To już absolutny absurd.
A precz z tym komunistycznym anachronizmem.
Tusk i PO wkroczyli na właściwa drogę......
Nie może być by uczeń pozbawiał premii, nagrody zapracowanego, zatroskanego sprawami kraju, miasta..... urzędnika.
Subwencja w oświacie wynosi tylko 80%!!!!!
I nie są brane pod uwagę koszty utrzymania placówek oświatowych.
Dlaczego te 20% przeznaczane jest dla ministerialnych urzędasów między innymi na premie????
30 05 2013 r. Szefowa piotrkowskiego Urzędu Pracy apeluje do władz miasta
o uruchomienie w mieście prac społecznie użytecznych. Miasto (ustami pełnomocnika prezydenta) twierdzi, że efekt tych prac jest żaden.
- Pisałam, apelowałam, tłumaczyłam. Dlaczego nie chcemy pomóc ludziom?- pyta dyrektorka PUP-u.
Ależ władze miasta pomagają całym sercem, podnosząc gdzie się da i gdzie można opłaty.
Patrzcie Gawrońska się obudziła.
No i jakim intelektem zabłysła.
Dziś prace interwencyjne są organizowane tylko przez te samorządy, podmioty gospodarcze które jest stać na niewielką dopłatę
do dofinansowania jakie otrzymają z PUP.
Poziom refundacji: kwota zasiłku podstawowego 794,20 zł oraz składki na FUS: minimalne wynagrodzenie najniższa krajowa.
Dziś Piotrków jest tak zadłużony, że magistratu bez kredytu, nie jest stać na zakup papieru toaletowego dla urzędników i petentów..
Natomiast zorganizować prace społeczno użyteczne nie jest takie proste i łatwe. Policzmy koszty przeszkolenia, zapewnienia ubrań, narzędzi etc. etc. etc dodajmy do tego kłopoty jakie stwarzają tacy najemnicy to poniesione koszty wielokrotnie przewyższą wartość efektów jakie uzyskamy.
Poza tym musimy zredukować zatrudnienie wśród tych dobrze pracujących.
Piotrkowski PUP należy do przodujących w województwie
Zawdzięcza to między innymi polityce jaką prowadzi dyrekcja, gdzie za byle drobnostkę traci się status bezrobotnego.
Dlaczego dyrekcja PUP pomimo że osiągnęła już wiek emerytalny nadal grzeje tyłki na państwowych posadkach???
Aż tak dobrze pilnuje i dba o interesy królika i jego znajomych???
Fakt przecież miliony złotych nie mogą trafić do obcych.

23 05 2013 W Piotrkowie będzie rondo Lecha i Marii Kaczyńskich.
Lecha i Marii Kaczyńskich jedno, Zygmunta Zaremby drugie - takie imiona mają nosić bliźniacze ronda w Piotrkowie.
Porozumienie w tej sprawie zawarli przedstawiciele piotrkowskiego SLD i PiS-u.
Radni: Bronisław Brylski z Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Adam Gaik z Prawa i Sprawiedliwości czekają teraz na zajęcie się tą sprawą przez prezydenta.
Zdałoby się powiedzieć że SLD zaprzedało duszę diabłu. No czy tam odwrotnie. A wydawało się że diabeł, diabłu swej duszy sprzedać nie może.
Jednak w Polsze jest to możliwe.
Co na to Dziemdziora???
Tylko patrzeć jak zdarzy się cud i piorun w pioruna uderzy POdczas zmiany statutu w czerwcu.
Cud to czy fenomen ulicy Wroniej w Piotrkowie?
Areszt Śledczy w Piotrkowie jeden z najnowocześniejszych, wszystko jest naj.....
Nie dziwota że sami znamienici w nim kary odbywają.
Fiu, fiu jakie bryki na parkingu tam bywają!!!????
Zastanawia mnie rzecz jedna wieczorem i weekendy parking pustoszeje.
Czyżby przepustki osadzeni otrzymywali i każdy do domu legalnie wieje?
Państwo w państwie.
Najbardziej strzeżone miejsca w Polsce, to skarbówki.
Nie kraczcie więc Wronia taka ma być.
Odgórne zarządzenie.
Przecież zasieków nie postawią by utrudnić dostęp do wielce szacownych instytucji.
Zatem dziury i wyrwy spełniają tę rolę.
Te wyrwy w jezdni są specjalnie zrobione podobno przez saperów by uniemożliwić szybką jazdę
ba zmuszają nas do slalomu by łatwiejsza była identyfikacja osób jadących samochodem.
Przecież w tym celu na dachu szacownych instytucji umieścili punkty obserwacyjne.
Kto nie wierzy niech się zatrzyma i przez lornetkę filuje.....
Dalszy ciąg historyjki budowy Dworca Fabrycznego w Łodzi.
04 05 203 r. Pomarzyć w cieple dobra rzecz. Po co stać w deszczu na peronie.....
Władze Łodzi opierają się na nieaktualnych i niepełnych badaniach ruchu. Obecne prognozy ruchu samochodowego zakładają,
że Łódź Fabryczna będzie obsługiwać 200 tys. pasażerów dziennie. PKP jednak obniżyło te prognozy do 100 tys. osób na dobę.
Znaczy się partia z nami, my torbami.
Mam tylko taką małą wątpliwość??? Czy w epoce Szczawiu, Mirabelek i Głodzenia Ptakówzdążą dworzec Łódź Fabryczna wybudować?
Jaspers jakoś nie chce uwierzyć że Fabryczny będzie obsługiwać 100 tys. podróżnych dziennie????
Dla porównania Warszawa Centralna obsługuje dziennie około 60 tys podróżnych.
Niesiołeczkę zagrają??? i wszystko będzie cacy.
No a na ten przykład.Lipsk - prawie 1 milion mieszkańców. Położony w centrum miasta lipski Dworzec Główny jest największym pod względem
powierzchni dworcem na naszym kontynencie. Dziennie korzysta z niego ponad 150 tys. pasażerów mających do wyboru ok. 1000 pociągów lokalnych i dalekobieżnych, a także szybkiej kolejki miejskiej (S-Bahn).
Pani Pelagia i Laskowik:
ZL -...... Niech pani nam powie - ile pani sama takich bombek zrobi?
BS - Sama jak tak siądę i robię... to zrobię gdzieś tak 283!
ZL - To jest norma dzienna.
BS - A dla kogo ten wywiad?
ZL - To jest dla telewidzów dziennika wieczornego.
BS - O, to bez kozery powiem pińćset! (oklaski) A co ja durna baba, 10 tysięcy! 50! Milion sześćset!!!

02 05 2013 r. Dwa stadiony na Orle i Łódź oszczędzi 300 mln zł.
Decyzja o budowie jednego stadionu miejskiego na terenach Orła przy ul. 6 Sierpnia w Łodzi może skutkować tym,
że w kasie miasta zostanie nawet 100 mln zł. A nie jest wykluczone, że zyski mogą być trzy razy większe.
A to było tak.
Zarabiam około 1500 złotych miesięcznie. Było nie było jest to kupa kasy. Postanowiliśmy z żoną okazałą willę wybudować.
Przecież nie będziemy z trójką dzieci gnieździć się na 16 metrach kwadratowych. Banki przecież tylko czekają by dać nam kredyt.
Policzyliśmy, przekalkulowaliśmy to jeszcze raz, zastanowiliśmy się......Warto by trochę grosza zaoszczędzić???
Tak więc, zamiast willi pół piętro mieszkalne, na konstrukcji drewnianej zamontujemy, taką antresole. Dzięki temu dodatkowy metraż mieszkalny zyskamy.
No i tym sposobem zaoszczędzimy parę milinów.
Znaczy się możemy sobie dziś pozwolić na zakup paczki masła roślinnego, kilograma cukru i......

04 05 2013 r. ŁKS idzie po pomoc do prezydent Łodzi
Grupa inicjatywna Akademii Piłkarskiej ŁKS i Stowarzyszenia Kibiców ŁKS, która zamierza odbudować wielką piłkę przy al. Unii
ma dla władz Łodzi konkretne propozycje.
Uzyskali oni list intencyjny od firmy Mosty Łódź SA, która chce przystąpić do nowego przetargu na budowę stadionu i deklaruje,
że jest w stanie zrealizować inwestycję na warunkach, które ponad rok temu uzyskało konsorcjum firm Mostostal Zabrze i Budus.
Prezydent Zdanowska pomoże???
Tak jak Gierek całym sercem, może nawet je poda na tacy???
Pomoże owszem ale sprzedać teren na którym stoi stadion przy Alei Unii Lubelskiej
Będzie to potężny zastrzyk gotówki dla miejskiej kasy.
Nowe dwa stadiony??? Obiecanki cacanki a ......
Dziś prezydent obieca wszystko bo sama wierzy we wszystko co jej podpowiedzą i jest przekonana że posiada nadprzyrodzony dar tworzenia....
A prawda jest taka że za jej rządów tak zadłużyła miasto że dziś bez kredytu, miasta Łodzi nie jest stać nawet na zakup papieru toaletowego do magistratu.

02 05 2013 r. Psy się załatwiają, strażnicy nie kontrolują.
Psie odchody na trawnikach to nie jest nowy problem. To problem całoroczny, który jeszcze intensywniej daje się we znaki mieszkańcom na wiosnę,
kiedy zniknie śnieg. A Straż Miejska, póki co, nie kontroluje.
Bezkrólewie istna Sodomia i Gomoria.
Syf kiła i mogiła.
Wstyd, sromota i gołota.
Mamy słabą, nieudolną władzę zatem każdy robi co mu się podoba. Władzę która pieskowi, kotkowi daje większe prawa jak ich właścicielowi.
No to i mamy tego efekty kilka ton zwierzęcych odchodów codziennie.
Odchodów które nie tak szybko ulegają rozkładowi bo pupilki są przeróżnymi karmami karmione. Sztuczne te karmy, na silikonie chyba bo odchody po nich wygadają jak klocki i leżą i leżą ....
No i co z tego że zgłoszę do Straży Miejskiej czy na policję że piesek tego pana / tej pani zostawił na chodniku pól kilogramowego klocka j
ak i tak nie przyniesie to żadnego efektu?? O przepraszam zostanę ukarany za pomówienie.
02 04 2013 r. Show kto ma więcej rozpoczęty.
Oświadczenia majątkowe składane przez notabli. Czymże są i czemu mają służyć???
Według mnie są wyrazem najwyższej buty i arogancjiokazanej przez składającego oświadczenie majątkowe.
No bo czym wytłumaczyć fakt wykazania majątku kilku dziesięciomilionowego zdobytego w okresie sprawowania mandatu, zajmowanego stanowiska etc, etc....
bez obawy o konsekwencje jakie to może wywołać. Składający oświadczenia majątkowe są niczym bogowieim im nie można nic zarzucić a tym
bardziej rozliczyć. Sami siebie rozgrzeszają a pokutą plebs obarczają.
Powstała wśród notabli swoista rywalizacja chęć pokazania swojej pozycji innym.
Wszak wiadomo od tysiącleci im więcej posiadasz tym masz większą władzę.
Te oświadczenia majątkowe mają tylko pokazać społeczeństwu jak „państwo” potrafi być hojne i wyrozumiałe dla swych oddanych i wiernych sług.

Po drodze krajowej tylko 20 na godzinę
Kombinatorzy z urzędów na dziury znaleźli lekarstwo ograniczenie prędkość!!!
Czy to uratuję od wypłat odszkodowań za uszkodzone samochody??? Nie ma bezpiecznej prędkości są tylko prędkości trudne do utrzymania podczas jazdy.
Odpowiednie przepisy regulują kiedy należy zamknąć drogę ze względu na zły stan techniczny drogi zagrażający bezpieczeństwu ruchu.
Dlaczego jest to nieprzestrzegane???
Przecież za łamanie tych przepisów są sankcje karne!!! Mniejsze zło czy lepsze dobro jest brane pod uwagę a może zasługi nominowanego inż. miasta.
A złóżmy zbiorowy pozew przeciwko prezydentowi Chojniakowi o świadome narażanie mieszkańców miasta na utratę zdrowia lub kalectwo ze względu na katastrofalny stan nawierzchni ulic. Będzie to precedens no ale za coś pan prezydent bierze po kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. 
28 03 2013 r. Czy miasto Piotrków Trybunalski wpadło już w spiralę zadłużenia?
Wszystkie znaki na Niebie i Ziemi wskazują na to, że tak.
Naprawdę tęga głowa to wymyśliła, że państwa, miasta mogą wydawać więcej niż zarabiają/zabierają mieszkańcom,
jest to jeden z największych kantów w historii ludzkości.
Dzięki temu nad przygotowaniem budżetu można się wiele nie zastanawiać wystarczy go patykiem na wodzie napisać.....
Tak, tak bo co to za budżet jak jego zmiana po stronie wydatków o 1% powoduje takie problemy.
Na litość boską po stronie wydatków zaplanowano 500 mln. złotych a tu parę groszy ma cały budżet zawalić się???
Znaczy się tak misternie budowana piramida finansowa Madoffa zaczyna sypać się.
Zbyt długo były torturowane dane i dziś już nie chcą przyznać się do wszystkiego
Dochodzi do sytuacji kiedy kredyt kredytem nie jesteśmy już w stanie spłacić bo matematyka jest bezwzględna ze swym prawem ciągu geometrycznego.
Według ogólnie dostępnych danych zatrudnionych w instytucjach i spółkach miejskich (bez nauczycieli w szkołach i przedszkolach 1858 osób) na
terenie Piotrkowa jest około 1500 osób ze średnią pensją netto około 3000 złotych na miesiąc co daje rocznie około 54 miliony złotych.
Panie prezydencie jeśli pan kochasz to miasto a nie mamonę to zrób pan coś z tym!!!
Miałem okazję kilka dni temu być na poligonie w Drawsku. Powiem krótko tam bezdroża są w lepszym stanie jak ulice w Piotrkowie.
Piotrkowskie ulice można porównać do drogi dla czołgów czy toru motokrosowego jaki tam się znajduje.
Denerwujące jest to że w miastach ościennych jakoś poradzili sobie z dziurami.
Nie wierzyłem, że można i nie potrafiłem jechać samochodem 30 km/h. Jednak jest to możliwe od kilku tygodni w Piotrkowie i o dziwo nikt nie trąbi.
Trzeba tylko uważać bo nawet na bardzo szerokiej ulicy można się cmoknąć bokami samochodu.
Ja uciekam i on ucieka, przed kraterem czy lejem po bombardowaniu miasta.
Ależ to się trzeba nakręcić kierownicą. Ze 30 kilometrów wczoraj przejechałem i nie trafiłem na ulicę bez dziur.
Tak było wczoraj, przedwczoraj..........
Wiem, wiem niektórzy to mają takiego pecha że w drewnianym kościele cegła im na głowę spadnie.
Widocznie do takich pechowców należę.
27 03 2013 r. Piotrkowskie władze miasta odstraszają potencjalnych inwestorów.
W innych miastach rządzący robią o wiele więcej, aby przyciągnąć różne firmy. W Piotrkowie takiej wizji brakuje - twierdzi Adam Banaszczyk,
prezes firmy Emerson Polska, jednego z największych piotrkowskich pracodawców.
Fakt nikt nie inwestuje w Piotrkowie prócz Hearing no ale Niemiec robi to już z przyzwyczajenia i ma na dodatek specjalne preferencje.
Inwestorzy omijają Piotrków szerokim łukiem bo wokół jest o wiele taniej.
- Bardziej pracuje się nad niedorozwojem tego miasta i nad tym, co zrobić, by ludzie jak najszybciej stąd uciekli.
Rządzący robią wszystko, by odstraszyć potencjalnych inwestorów. To droga przez mękę. Nie pamiętam, kiedy pozyskano ostatnio jakiegoś inwestora.
W Mielcu na przykład powstało całe gigantyczne miasto przedsiębiorców – mówi Banaszczyk
Parku Technologicznego na razie nie ma, ale nie znaczy to, że nowych technologii w mieście nie będzie. Przypomnijmy, już w maju
w piotrkowskim Logistic City rozpocznie się produkcja pierwszej na świecie elektronicznej kostki do gry Dice+. Docelowo firma, która będzie wytwarzać
to urządzenie zamierza zatrudnić około 100 osób.
Budowa Parku Technologicznego w Piotrkowie jest spóźniona o kilkanaście lat. Mało tego miasto jest bardzo zadłużono to i opłaty będą wysokie???
Drogi a szczególnie ulice w mieście w są katastrofalnym stanie. Czy tym miasto przyciągnie przyszłych inwestorów, wątpię.
Jeszcze nie przymilkły echa Parku Rozrywki na Bugaju a już radujemy się z produkcji kostki...i to w Piotrkowie.
Myślicie że Chińczycy odpuszczą. No a ci młodzi ludzie jeśli nie chcą stracić wszystkiego co posiadają to najszybciej niech opuszczają Polskę.
Zanim fiskus a raczej Rostowski do gołej skory ich ogoli.
07 03 2013 r. Władze powiatu piotrkowskiego nie porzucają pomysłu zmiany siedziby starostwa.
Trwają poszukiwania odpowiedniego budynku. W orbicie zainteresowań znalazł się między innymi budynek w centrum miasta,
w którym kiedyś mieściła się siedziba NBP.
Wyremontują, zaadaptują i czy zdążą się wprowadzić???
O jednego jest za dużo!!!
Urząd Miasta albo Starostwo innej alternatywy już nie ma.
Nadchodzą czasy gwałtownych zwolnień w administracji....
Poziom zadłużenia światowego przekroczył już granice zdrowego rozsądku???
Do lamusa możemy odłożyć modelu rozwoju gospodarczego opartego na corocznym wzroście długu.
Czeka nas cała dekada powolnego zmniejszania zadłużenia. Pytanie jakim i czyim kosztem to się odbędzie? Jaką drogę obiorą poszczególne kraje?
Dziś władze miasta walczą tylko o swoje przetrwanie??? Chociaż jeszcze jeden miesiąc, chociaż jeszcze jeden rok.......
Zauważyłem dziwną rzecz im miasto bardziej zadłużone tym ma coraz to większe, śmielsze palny inwestycyjne.
Bywa tak że jest to rzucanie się z motyką na słońce.
Bełchatów, Piotrków Trybunalski
172 mln - tyle wynosi prognoza przychodów budżetu miasta. Na takie środki miasto Bełchatów może w 2013 roku liczyć. Nie zakładamy
dużego deficytu budżetowego. Nie porywamy się na duże zobowiązania kredytowe.
440 mln - planowane dochody Piotrkowa na 2013 rok pomimo to deficyt sięgnie prawie 70 mln zł.
Wydatki zaś trybunalskiego grodu przekroczą pół miliarda złotych.
Zmiana prezydenta nic nie zmieni w Piotrkowie. Potrzebne są zmiany w całym kraju i to zmiany systemowe. Inaczej przedstawienie będzie trwało nadal bo
zamienimy tylko jedną kukiełkę a tu należy wszystkich aktorów rozliczyć i odebrać im to co zagrabili.
Do lamusa możemy odłożyć modelu rozwoju gospodarczego opartego na corocznym wzroście długu. Czeka nas cała dekada powolnego zmniejszania zadłużenia. Pytanie jakim i czyim kosztem to się odbędzie? Jaką drogę obiorą poszczególne kraje?
28 02 2013 r. Dyrektor w krzyżowym ogniu pytań.
Radni są zbulwersowani tym, co dzieje się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4, czyli piotrkowskim “Oksfordzie”.
Uczniów ubywa, i to w zastraszającym tempie (w ciągu kilku lat aż 43%!), z pracy zwolniono już 13 nauczycieli.
Wyjaśnień żądają już nie tylko ci zwolnieni przez dyrektorkę, ale również miejscy radni.
Oksford szkoła z tradycjami dla śmieszności przez tych z techników i liceów tak nazwana...W szkole tej kształcono wykwalifikowanych pracowników
w danym zawodzie. Absolwent otrzymywał tytuł czeladnika i furtkę by zostać mistrzem. Kto pracował na zachodzie wie co to znaczy.
Uczeń zobowiązany był do odbywania praktyk zgodnych z wybranym programem nauczania właściwym dla danego zawodu.
Kto dziś zatrudni ucznia w zawodzie...??? Kto mu powie że z tego będzie miał chleb?? Źle się dzieje że dziś nie ma miejsca dla tego typu szkół ??
Świadczy to o słabości państwa polskiego!!! Uczyłem i uczę zawodu i za moich się nie wstydzę, są pełnowartościowymi samodzielnymi fachowcami.
Potrafią nawet tych z tytułem inż. doc. w kozi róg zapędzić.
17 02 2013 r. Kim jest Michał Król, adwokat prezydenta Krzysztofa Chojniaka?
O mecenasie Michale Królu piotrkowianie pierwszy raz usłyszeli, kiedy brawurowo wybronił przed sądem
przewodniczącego miejskiej rady Mariana Błaszczyńskiego od zarzutu zatajenia w swoim oświadczeniu majątkowym faktu sprawowania funkcji
wiceprezesa klubu sportowego, prowadzącego działalność na majątku miasta. Niedługo potem magistrat podpisał z kancelarią Króla umowę na świadczenie obsługi prawnej inwestycji "Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Piotrkowie" opiewającą na blisko 260 tys. zł, z czego UE refunduje 85 proc.
Od 2010 r. też Michał Król świadczy usługi prawne dla magistratu, który na stałe zatrudnia 8 osób w zespole radców prawnych.
Rocznie miasto płaci mecenasowi Królowi ponad 20 tys. zł. W tym roku - 23,3 tys. zł.
Obsługa modernizacji oczyszczalni ścieków opiewa na blisko 260 tys. zł
Król ma na koncie ponad 15-letnią pracę w samorządzie. Był wiceprzewodniczącym sejmiku, wiceprezesem WFOŚiGW....
Tyle o kwalifikacjach, kompetencjach.... adwokata.
Gmina Moszczenica też od niedawna sponsoruje kancelarię adwokata.....
Podobno jest nawet hojniejsza od Piotrkowa.
Zastanawiające jest to dlaczego wybrano kancelarię do obsługi prawnej modernizacji oczyszczalni wcześniej zatrudniając w magistracie prawników
ba jest nawet wydzielono Biuro Prawne
Zrozumiałbym może gdyby to był wielki projekt wart przynajmniej kilkadziesiąt miliardów złotych.
No a ci radcy prawni, prawnicy zatrudnieni w magistracie to prócz brania pensji coś więcej jeszcze potrafią?
05 02 2013 r. Ponad prawem, ponad narodem, ponad wszystkim.
Od części diet w związku z podróżą służbową trzeba zapłacić podatek.
Nie dotyczy to diet poselskich, diet radnych czy innych dygnitarzy partyjnych.....
Otrzymane od pracodawcy diety przypadające na czas podróży służbowej są zwolnione od podatku dochodowego tylko do pewnej wysokości.
Z diet przekraczających wyznaczone przez przepisy limity pracownik musi rozliczyć się z fiskusem.Pracownikowi wyjeżdżającemu w podróż służbową pracodawca zobowiązany jest zapewnić diety na wyżywienie podczas wyjazdu. Diety stanowią dla pracownika przysporzenie majątkowe wynikające ze stosunku
pracy, co oznacza, że stanowią przychód ze stosunku pracy podlegający opodatkowaniu. Przepisy podatkowe przewidują jednak w pewnych okolicznościach zwolnienie diet od opodatkowania. Kiedy dietę trzeba opodatkować. Zgodnie z art. 16 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wolne
od podatku dochodowego są diety i inne należności za czas podróży służbowej pracownika oraz osoby niebędącej pracownikiem, ale wyłącznie
do wysokości określonej w odrębnych ustawach lub w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie wysokości oraz warunków
ustalania należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży
służbowej na obszarze kraju oraz poza jego granicami.Chodzi tu obowiązek opodatkowania tej części diety, która przekracza wartość limitu określonego na podstawie rozporządzenia dotyczącego podróży służbowych.Warto podkreślić, że pracodawcy spoza sfery budżetowej nie będą musieli przestrzegać wartości narzucanych przez rozporządzenie, ale tylko pod warunkiem, że sami określą warunki wypłacania należności z tytułu podróży służbowej w układzie zbiorowym pracy lub w regulaminie pracy czy też w umowie o pracę (jeżeli pracodawca nie jest obowiązany do ustalenia regulaminu wynagradzania). W
praktyce jednak robi to niewielu pracodawców - reszta zdaje się na graniczną wartość diety, jaką wskazuje rozporządzenie.
Ile wynosi ta kwota? Obecnie kwota diety wynosi 23 zł za każdą dobę podróży.
Natomiast połowa tej kwoty obowiązuje w przypadku, gdy podróż odbywa się na terenie Polski i trwa od 8 do 12 godzin.
W przypadku podróży trwających poniżej 8 godzin, dieta nie przysługuje w ogóle.
A zatem, od każdej nadwyżki ponad limity 23 zł bądź 11,50 zł pracodawca będzie musiał odprowadzić podatek.
Wyższe diety już od marca. Warto mieć na uwadze, że z dniem 1 marca obowiązywać będzie znowelizowane  rozporządzenie dotyczące należności z tytułu podróży służbowych. Sporą zmianą jest zmiana wysokości diety - wzrośnie do 30 złotych za każdą dobę podróży i odpowiednio do 15 zł w przypadku podróży krajowych trwających od 8 do 12 godzin.
12 02 2012 r. Księga wyjścia, exodus.
Kiedy zaczną zwalniać w magistratach, spółkach miejskich wtedy wkroczymy na drogę reform na drogę ku lepszej przyszłości. Tylko jak to przeprowadzić
skoro urzędnik średniego szczebla zagwarantowane ma zatrudnienie aż do samiuteńkiego zejścia plus premie ba jego stanowisko jest dziedziczne.
Mamy kryzys to solidarnie wszyscy winni ponosić jego konsekwencje. Wtedy to i urzędnik będzie zainteresowany by przeciwdziałać skutkom kryzysu.

13 02 2013 Dziś posypywanie głów popiołem już nie wystarcza.
Władza nadal jest butna i arogancka. Może sadzenie na rozżarzonych węglach by pomogło a co niektórym rozgrzany piec chlebowy i pobyt w nim na trzy
zdrowaśki.  Zaś w beznadziejnych przypadkach siła balonówki jest przeogromna - jak mawiał mój były kamrat. Wystarczyło by ich kilkanaście na mieście
a ile by mogły zdziałać.......Miasto by odżyło i mieszkańcom lżej by się zrobiło gdyby tego ciężaru troszkę ubyło. Ile razy jeszcze na siłę robotnik będzie uszczęśliwiany? Ile razy jeszcze będzie robotnikowi mówiło się co jest dla niego dobre a co jest złe.
Należy odebrać oligarchii, fortuny powstałe po 1989 roku zagrabione narodowi. Wreszcie surowo rozliczyć sprawujących władzę .
Wtedy możemy myśleć o jakiś zmianach.

14 02 2013 r. Kto zarabia? Komu kogut znosi złote jaja???

Pytam się ile rocznie setek tysięcy złotych miasto Piotrków Trybunalski otrzymuje z pobieranych opłat za parkowanie???
A tak po prawdzie to kto na tym robi interes???
Miasto??? Miasto tylko traci bo odchodzą z tych miejsc gdzie obowiązuje płatna strefa parkowania  przedsiębiorcy ze swoimi firmami.
Całe ulice zamierają. No ale można zatrudnić kilkunastu urzędników, którzy będą czuwali na prawidłowym rozliczeniem wpływów z opłat za parkowanie.
Dworzec PKP wyremontowano no i co z tego jak on już dziś jest martwy i długo jeszcze martwym pozostanie bo dla kliku tysięcy
wpływu do kasy miejskiej z opłat za parkowanie zniechęca się potencjalnych najemców....

15 02 2013 r. Dziura tu dziura tam!!!!
Mam okazję odwiedzać dość często inne miasta. Powiem to tak takich dziur i w takich ilościach jak w Piotrkowie nie uświadczy się nigdzie indziej.
No na ten przykład dziś zanim wyjechałem z miasta to już kilka razy zaglądałem pod samochód.
Przejechałem około 200 km drogami którejś tam z kolei klasy i nie zaliczyłem żadnej dziury. Wróciłem szkoda gadać i to wybieram te ulice z najlepszą nawierzchnią. Czasami to i 5 km muszę nadrobić by do domu dojechać.
04 02 2013 r. Łódzka policja prowadzi dochodzenia w sprawie wykroczeń popełnionych przez Władysława Serafina.
Polityk PSL jechał za szybko w terenie zabudowanym, mimo że kilka lat temu stracił prawo jazdy, a odpowiedzialności chciał uniknąć zasłaniając się immunitetem europosła... którym nie jest. Władysław Serafin został zatrzymany 20 sierpnia przez policję w Sieradzu.
W terenie zabudowanym jechał ponad 100 km/h. Policjantom powiedział, że jest europosłem i chroni go immunitet.
Na dowód swoich słów pokazał legitymację. W ten sposób uniknął wysokiego mandatu i 10 punktów karnych.
Mnie to wcale a wcale nie dziwi!!!
Tak było i tak jest.....
Prawo jest dla biednych a sprawiedliwość dla bogaczy. No bo kto im podskoczy??? Jeszcze się taki nie urodził.
Po 1989 roku nie nastała wymarzona, słodka demokracja. Nastał czas chaosu, grabieży, montowania się band złodziejskich, wybuchania afer,
panoszenia się biurokracji itp. Znaleźli się tacy co oszukali i okradli cały Naród i oszukują i okradają nadal, dochodząc do kolejnych, coraz wyższych funkcji
w Państwie lub Unii Europejskiej. W kolejnych wyborach znowu ich "wybierzemy", bo tak jest skonstruowany system wyborczy, że ci co się obłowili
są uprzywilejowani i stać ich na kampanię wyborczą. WYBORCY NICZEGO O NICH NIE WIEDZĄ znaczy się wiedzą tylko tyle ile im w bilbordach się wciśnie.
Czy zatem rewolucja ustrojowa trwa nadal, czy może dopiero czas na nią????
01 02 2013 r Zarząd Powiatu Piotrkowskiego powołał na dyrektora Powiatowej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej
w Piotrkowie Tryb. - Marka Stanika.
Nikt nie uprzedził, nikt nie rozmawiał, nikt nie konsultował
Z 31 pracowników pedagogicznych Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Piotrkowie zwolnionych z pracy zostanie kilkanaście osób.
Szukają głupszych od siebie!!!
Powiat otwiera swoją poradnię psychologiczno- pedagogiczną w Piotrkowie. Jedna nie była w pełni obciążona a tu będzie następna.
Kto na tym zyska kto straci to już inna bajka.
Dyskusje kogo zwolnić, jakimi kryteriami się kierować są absurdalne i mają służyć tylko temu by jak najwięcej osób nie zostało zwolnionych.
Piłka jest krótka redukcja etatów musi się odbyć i to bez żadnego rozczulania się i to jak najszybciej.
Robotników to setkami w Piotrkowie wyrzucano z zakładów i nikt szat nie rwał.

30 01 2013 r. Producent materacy może opóźnić budowę Fabrycznego.
Produkująca materace firma Enkev, której siedziba sąsiaduje z placem budowy dworca Łódź Fabryczna, nie daje się wywłaszczyć.
Przedłużające się postępowanie w tej sprawie może opóźnić zakończenie budowy Fabrycznego.
Budowlańce to udańce.
Robią dobrą mina do złej gry!
Nie martwią się tym że kasa pusta jest jak bęben i na dodatek Unia kurek przykręca bo nie ma go kto pilnować.
Jedynym ich zmartwienie jest opóźnienie budowy.
No a wybrani Europarlamentarzyści mają na głowie zupełnie co innego jak pilnowanie kurka przed dokręcaniem.

30 01 2013 r. Wójt Czarnocina na czwartym miejscu w Polsce
Leon Fortak zajął czwarte miejsce w ogólnopolskim rankingu “Perły Samorządu 2012” organizowanym przez redakcję “Dziennika Gazety Prawnej”.
Wójt Czarnocina pan Fortak siła dobrego zrobił dla mieszkańców.
Mam okazję kilka razy w roku przejeżdżać przez Czarnocin i powiem pięknieje i rozwija się ta miejscowość z sezonu na sezon.
Był jeszcze jeden taki wójt ale ku rozpaczy mieszkańców zrezygnował z ubiegania się o fotel już burmistrza.
Pan Sęk wielki społecznik niezwykle zaangażowany w lokalne sprawy.
Wielki szacun panowie. Szkoda wielka panowie że jest was tak niewielu.

29 01 2013 r."Lokale dla kreatywnych" w Łodzi bez WC i z grzybem na ścianach
Władze Łodzi zaprosiły w weekend młodych artystów i przedsiębiorców na wycieczkę po "lokalach dla kreatywnych".
Artyści byli w szoku: zobaczyli grzyb, brud i brak toalet.
No a kto jest autorem tego projektu???
Nos mi mówi że Stępniopiatkowski.
Ta kreatywność urodziła się w miejscu gdzie nikt nie ma o niej najmniejszego pojęcia.
Mało tego kreatywność z magistratu wyganiana jest drzwiami i oknami przez bezduszność, tępotę, arogancję i konserwatyzm......
Dlatego program ten spali na panewce.
Żyję już tyle lat a jeszcze nie było mi dane spotkać kreatywnego urzędnika w magistracie.

26 01 2013 r. Urzędnicy kompetentni, ale nieuprzejmi.
Pracownicy łódzkich urzędów nie muszą być życzliwi. Uprzejmość nie jest wymagana podczas rekrutacji. Ostatnio jednak pojawił się wyjątek.
Wśród wymagań dodatkowych na stanowisko podinspektora w wydziale ekonomicznym Nowego Centrum Łodzi wpisano "bezkonfliktowość i życzliwość".
Urzędnik. Wystarczy że jest a że są nieuprzejmi....
No i co z tego???
Co może nie wolno im ???
Przecież to pany całą gębą!!!!
A Maharadżowie nie muszą być kompetentni a tym bardziej uprzejmi.
Wystarczy że posiadają plecy a raczej prawo dziedziczenia.
Wszak teraz w kapitalizmie a raczej w tym tworze powstałym po 1989 roku dziedziczy się majątek, znajomości, profesurę, zawód adwokata,
aktora i lekarza, status celebryty i bytność na telewizyjnym ekranie.
Jako jedyna grupa zawodowa a raczej sekta mają zagwarantowane zatrudnienie aż do samiuteńkiego zejścia plus premie.
Premia urzędnikowi należy się bez względu na to jak pracuje.
Sami wyhodowaliśmy nową rasę Niebiesko(Błękitno) Krwistych znaczy się tych wysoko urodzonych lub jak kto woli Methemoglobinemistów,
która niczym pasożyty wsiadła nam na plecy i doi nas niemiłosiernie.
Buta i arogancja wśród sprawujących władzę przekroczyła granicę przyzwoitości.
Tej władzy nikt nic już nie może zrobić???
No bo kto jej podskoczy???
Znajdzie się taki???
Maksymalnie nas wyzyskują, okradają a my udajemy że tego nie widzimy.
Giganty mocy i gigantyczne inwestycje ???
No a gdzie tak po prawdzie one są???? Bełchatów, Piotrków Trybunalski
172 mln - tyle wynosi prognoza przychodów budżetu miasta. Na takie środki miasto Bełchatów może w 2013 roku liczyć. Nie zakładamy dużego deficytu
budżetowego. Nie porywamy się na duże zobowiązania kredytowe.
440 mln - planowane dochody Piotrkowa na 2013 rok pomimo to deficyt sięgnie prawie 70 mln zł. Wydatki zaś trybunalskiego grodu
przekroczą pół miliarda złotych.
Gospodarność, rozrzutność.
Finansista, hochsztapler
Realista, utopista
No ale u nas będzie referendum!!!!
Co wy na to????
Mamy kryzys to solidarnie wszyscy winni ponosić jego konsekwencje.
Wtedy to i urzędnik będzie zainteresowany by przeciwdziałać skutkom kryzysu.
Tymczasem oszczędza się przede wszystkim na polityce socjalnej, zdrowotnej, edukacji, zapobieganiu przemocy.
Prezydent apeluje o oszczędności a sam groszem na lewo i prawo szasta i nie folguje.
To kogo to oszczędzanie dotyczy? " Zapałka dzielona na cztery" a "Miliony w błoto"
Mam pomysła!!!
Urzędasów z magistratu, starostwa, ZUS, US etc etc zapędzić do pedałowania elektrowni(dynama) napędzania.
To najprostszy sposób kryzysu zażegnania bo nadwyżka prądu będzie do sprzedania.
Drżyjcie z Konina z Bełchatowabo to pomysł szalony z Piotrkowa.
Wiecie jaka za nim pójdzie mamona.
Szkoły likwidują bo niż demograficzny.
OK ! Tylko jakoś nie słychać by urzędy zamykali ba by chociaż etaty w nich redukowali.
Przecież każden kij ma dwa końce.
Skoro ludność w Polsce maleje to po kiego diabła urzędy tak rozbudowywać.
NIESTETY, NIE ŻYJEMY W ŚWIECIE PRAWDY. ŻYJEMY W ŚWIECIE POZORÓW; PRAWDA JEST TOWAREM
NIEOPŁACALNYM ANI W POLITYCE, ANI W BIZNESIE.
Tylko czy o to chodzi by na piedestale stali hochsztaplerzy, wszelkiej maści cwaniacy, obłudnicy etc etc.
Był MZDiK, będzie ZDiUM  Wielki Trybun z Warszawy
w całym kraju obligatoryjnie nakazał zmienić nazwy w związku z wprowadzeniem Ustawy Śmieciowej od połowy tego roku.
Zmiana nazwy to najmniej istotna rzecz!!! Ekologia też.Co przepracowaliby się i na kawusię czasu by nie było??
Czy przed wyborami w 2014 roku już zaczynają nagradzać najbardziej oddanych jedynej i słusznej.....Szwindel po piotrkowsku.
Znaczy się o ile osób została zwiększona Rada Nadzorcza spółki no i ile osób przybyło w dyrekcji.Nie będę pytał bo to nie wypada
o ile wzrosły wynagrodzenia na tych stanowiskach??? Zarząd Dróg i Utrzymanie Miasta Czy aby podołają utrzymać miasto
przed porwaniem przez wartkie nurty Strawy....Komorniczej.
Pluskwy!!!!
W pociągu pamiętającym czasy Kolei Warszawsko - Wiedeńskiej to normalne.
Kiedyś można było palić w przedziałach to robale uciekały.
Dziś w trosce o własną kieszeń PKP zabrania palić.
Dzięki temu sprząta się taki skład od wielkiego święta, że nie wspomnę o dezynfekcji.......
No to robale mają idealne środowisko.

Zamykacie szpitale otwierajcie krematoria!!!
Specustawa nie rozwiąże problemów publicznej służby zdrowia. Przesunie tylko zobowiązania zadłużonego państwa na zadłużone już samorządy.
Mamy już funkcjonującą ustawę o szkolnictwie gdzie refundacja to 70% kosztów tylko wynagrodzeń a gdzie koszty utrzymania placówek????
Następne wielkie oszustwo Rostowskiego by ukryć faktyczne zadłużenie Polski.
Znaczy się będzie demokratycznie po równo podatki, składki dla rządu a koszty dla samorządów.

09 01 2013 r. 30 złotych ze śniadaniem – tani nocleg w mieście

Jeszcze nie otwarty, a już wzbudza spore zainteresowanie. Mowa o hostelu na Starym Mieście przy Centrum Demokracji u Panien Dominikanek.
Adaptacja pomieszczeń już dobiega końca.
To 30 złotych jest z VAT, podatkiem Belki, akcyzą, podatkiem od nieruchomości, powierzchni przeznaczonej na działalność gospodarczą, deszczowym, śmieciowym, dochodowym, podatkiem za wyłączenie powierzchni z użytkowania rolnego,podatkiem od wzbogacenia, nabycia praw własności.... no i z kosztami koncesji, pozwolenia, prowadzenia rachunkowości.....
Zostanie w takim układzie ze dwa złocisze z których należy zapłacić.... Gdy te podatki dołożymy do ceny 30 zł to wyjdzie około 100 złotych.
W Licheniu porównywalny nocleg kosztuje od 80 złotych a jaki tam jest ruch.
Znaczy się dotacje, dotacje.......
Jak ktoś chodzi co tydzień do kościoła to musi mieć sporo na sumieniu a przecież kościół mógłby przyjść do niego.

04 01 2013 r. Bez ściemniania. Do chama na jezdni słów kilka
Policyjne statystyki i notki lokalnych reporterów dopełniły w 2012 roku obraz nędzy i rozpaczy. Więc dzisiaj prosto z mostu.
Wow! Wow! Wow!
Czytam posty i patrzałki przecieram ze zdziwienia. Sami święci za kierownicami siedzą. Na rany ich przykładać. Tylko że święci garnków nie lepią!!!!
Obłuda świętoszka. Ja w pełni wykorzystuje to co mam pod maską.
Uwielbiam jak przed światłami obok mnie zatrzyma się taki podrasowany. Ile wtedy jest uciechy te spojrzenia, ta zadziorność....
Oponki się śmieją, wszyscy wieją....Ostatnio to tak pociągnęliśmy od 3 Maja do Kostromskiej.
Cham, pirat.....może?? Mam kilka milionów kilometrów przejechane w tym dwie stłuczki nie z mojej winy no i kilka mandatów.
Wiem co to znaczy jazda na suwak ba stosuję ją. Jak wyjadę na ulice Piotrkowa to muszę zachęcać innych kierowców ba specjalnie sygnalizować im,
no wyjeżdżaj, nie stój godzinę  i nie czekaj bo w Piotrkowie nie doczekasz się .
Chamstwo - cham chama chamem chami.
24 12 2012 r. Wigilia SLD na Zielonym Rynku w Łodzi
W poniedziałek na Zielonym Rynku w Łodzi politycy SLD zorganizowali dla łodzian wigilijny poczęstunek.
Posiłki wydawali łodzianom m.in. poseł Dariusz Joński oraz radny Tomasz Trela.
Jakoś nie słyszałem o podobnych wigiliach organizowanych przez POPiSówkę czy PSL.
Przepraszam no ale to łamanie się (opłatkiem tego bym tak nie nazwał)...... na salonach prezydent, wojewody, biskupa.... to chyba zupełnie inna bajka.

23 12 2012 r. Koniec Świata był czy dopiero będzie???
Kiedy będzie koniec świata?
Gdy papież będzie odprawiał mszę na Kremlu a Lenin powstanie i krzyknie towarzysze, to koniec świata!!!
Koniec roku to czas takiego małego podsumowania. Rodzina tradycyjna, własny domek, trzy samochody
Wszyscy pracują.
Wow! Wow! Wow!
Toż to bajka, Tuskolandia wspaniała!!!!
No jest tylko małe ale takie maciupenieczkie.
67% z należnego wynagrodzenia zabiera nam państwo.
80% z tego co zostanie oddajemy miastu, gminie....
Zostaje z tego niewiele jednak i tak dużo że co chwila apelują by się i tym dzielić.
Wielebny też wygląda z utęsknieniem  na swoją dolę.
Trochę statyki wg danych z GUS.
Typowa polska rodzina posiadająca dom na kredyt, dwoje rodziców pracujących zarabiających średnią krajową i posiadającą dwójkę dzieci.
Rodzina państwu rocznie oddaje:
Podatki              9 405,58 zł
Składki            18 682,10 zł
Inne opłaty        2 178,00 zł
Razem            30 265,68 zł
Rodzina od państwa rocznie otrzymuje:
Świadczenia zdrowotne     2 106,11 zł
Edukacja                        14 091,77 zł
Razem                           16 197, 88 zł

Nie tylko Majowie przewidzieli!!!!! Trzy asteroidy zbliżają się do Ziemi i spadną 21 12 2012 na terenie Polski....
Koniec świata czy tylko koniec Polski???
PRZEPOWIEDNIE KRÓLOWEJ SABY
Przed końcem świata urodzi się na ziemi Antychryst, potomek Diabła i Lucypera.
Ten urodzi się z jednej niewiasty Babilonu, znanym będzie na całym świecie, gdy chodzić po ziemi będzie, nauczać i rozpowszechniać
swoją naukę diabelską, a ludzi kusić i odciągać od prawdziwej wiary Mesjasza. Zadziwiać będzie ludzi mnogimi cudami nadzwyczajnymi, iż wielu mniemać będzie, że moc ta pochodzenia niebieskiego będzie, a właściwie Lucyper go nią obdarzy. Zaś ci którzy nie zechcą przyłączyć Się do niego, tych ścigać
pocznie, prześladować i męczyć.
PRZEPOWIEDNIE NOSTRADAMUSA.
Koniec świata jest już blisko? Nostradamus przepowiedział III wojnę światową. Najstraszniejszą ze wszystkich.....Według Nostradamusa, jasnowidza i okultysty żyjącego w XVI wieku, koniec świata może nadejść właśnie w 2012 roku. Zwiastować go mają m.in. "ogień na niebie ciągnący za sobą iskrzący się ogon", "ostatni papież o oliwnej skórze" oraz "seria kataklizmów, definitywnie zamykająca rozwój życia na Ziemi".
Kapitan Harris, Komendant Lassard i jego ferajna.
Straż Miejska w założeniach miała pilnować porządku w urzędach, instytucjach miejskich....
Wszak strażnik to wartownik, stróż, ochroniarz.....No a co zrobiono!!!
Policjant stał się urzędnikiem przykutym do biurka a nie do pracy w terenie.
Zaś ze strażnika miejskiego zrobiono policjanta i to bez kwalifikacji.
Zyskał na tym tylko budżet państwa bo podatki przeznaczone na utrzymanie policji poszły na
premie dla ministerialnych urzędników a samorządy zostały dodatkowo obciążano wysokimi kosztami utrzymania strażników miejskich......Jednak są i tego plusy bowiem można było
posadzić wielu wybitnie zasłużonych i całkowicie oddanych na dobrze płatnych etatach.
No i masz ci babo placek strażnik bez kompetencji, bez bata taki zwykły stróż taki powiedzmy
ORMOwiec. Toż taki strażnik nie będzie miał żadnego poważanie.
Nikt nie będzie czuł przed nim respektu. Przecież tak nie mogło być !
Stworzono więc coś pośredniego pomiędzy Yakuzą, Strażnikami Teksasu, CzK, NSDAP a znanego w Polsce SB...... No bo gdzie ci fachowcy mieli znaleźć pracę???? Przecież oni do niczego innego nie nadawali się.

Co dalej będzie z ustawą śmieciową??? POPiSówki ciąg dalszy.
Czy podzieli los wielu innych wspaniałych ustaw przygotowanych i uchwalonych przez wyjątkowych
nieudaczników.....
No na ten przykład ustawa zdrowotna, jesteśmy ubezpieczeni a za leczenie płacimy ba sami musimy
sprawdzać czy nas pracodawcy ubezpieczają.
Czy ustawa o szkolnictwie gdzie samorządy same muszą szkoły finansować a państwo bierze podatki.
Mniemam że za wywóz śmieci gmina weźmie z góry pieniądze, przehula je, a my będziemy
musieli sami je wywieźć na własny koszt.
Doszło do tego, że to pazerne państwo jeszcze nie opodatkowało jedynie posiadania przez szarego obywatela własnego cienia. No ale słuchy już chodzą, podobno parlament nad tym usilnie pracuje że mają być instalowane cienimaty....
Skubi du
Nie skubią, skubani, skubanych skubańców
a skubią nadal oskubanych mieszkańców.

Statystyczny znaczy się nie dotyczy!!!
Statystyczny łodzianin zapłaci od 100 do 300 procent więcej niż dotychczas - zwracał uwagę
Piotr Adamczyk, radny PiS. Znaczy się dziś płacę piętnaście złotych na miesiąc za wywóz śmieci pomimo że nie zawsze pojemnik jest pełny. No a po podwyżce zameldowanych jest pięć osób
to będzie 5 x 12.69 zł= 63.45 zł lub 5 X 16.50 zł = 82.50 zł czyli ponad 400% lub ponad 500%.
Miast nie zarobi bo w związku z wprowadzeniem tej ustawy powstają nowe stanowiska i to bardzo wiele.
No a jaka ulgę otrzymają radni????

Co nam zostało z tych lat?
Gdy Łódź wyciem syren i dymem kominów się budziła.
Z tej Ziemi Obiecanej przez wielu tak dumnie nazywanej ba opisywanej.
Z Piotrkowskiej tętniącej życiem i pełnej mieszczan........
Transformacja gdzieś to wszytko przetrwoniła nowi bogowie zniszczyli.
Czy cena za te przemiany zbyt wielką się nie stała?
Bo co nam te przemiany dały, prócz braku pracy i chleba....
Szaleństwo zatacza coraz większe kręgi.
Jeśli jest kryzys, to oszczędzać powinni wszyscy,
tymczasem oszczędza się przede wszystkim na polityce socjalnej,
zdrowotnej, edukacji, zapobieganiu przemocy.
Źle prowadzone Państwo pod przywództwem Platformy
szuka u obywateli kasy na nagrody i premie dla swych pasożytniczych urzędników - wiadomo,
urzędnik państwowy nie wypracowuje dóbr, za to zachłannie i niesamowicie pochłania je nie licząc się z faktem, że nie zabija się "kury znoszącej złote jajka".
Co jak co, ale doktorek to ma gadane.
Przewodniczący Rady Miasta musi odejść!!!!
Razem z Hordami Wygłodniałych Wielmożów na Stołkach za Zasługi
Zasiadających i Rządnymi Grosiwa Wszelakiego Radnymi
Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie sprawdza, czy jeden z piotrkowskich lekarzy
orzeczników przyjął korzyść majątkową.

Pod światłym przywództwem Wielkiej Trójki
Tylko w nich nasza siła!
Tylko w nich nasza nadzieja!
Tylko u nich nasz dobrobyt!
Tylko dla nich pracujemy!
A mnie to wszystko już wali.
Cieszę się tak jak cały naród z premiera picera.
W domu ponarzekam jak wszyscy,
Na ulicy głowę pochylę by kołki mogli na niej lepiej ciosać....
Co mi tam że rozkradli majątek wielu pokoleń.....
Co mi tam że byle nieudacznik przy korycie siedzi....
Co mi tam że cały naród jak bydło jest traktowany....
A tak po prawdzie czy jeszcze coś z tego co kiedyś
Polską było pozostało...
W połowie pełne? nie, puste do połowy.
Tak się toczą wewnątrz głowy
NOCNE POLAKÓW ROZMOWY.
Amber bamber na rozmowach też bywa????
Wszak szmalu mu jeszcze przybywa.

Stworzono prawo które ma przede wszystkim chronić interesy rządzących.
Jednak nawet najdoskonalsze prawo wola większości może obalić.
Jagnę która tak po prawdzie nic złego nie czyniła wręcz przeciwnie .....
gromada zgodnie z obowiązującym wtedy prawem na rogatki wsi wywiozła
Jam gotów. Wici rozesłane.
28 czerwca 1956 roku był to tzw. czarny czwartek.
Pierwszy raz robotnik wystąpił przeciwko
swojemu dobroczyńcy ba obrońcy.
Partii która w demokratycznych wyborach też zdobyła władzę.
Oni się nie bali chociaż przy pomocy czołgów im tłumaczono.
Jaka ta demokracja jest dobra i wspaniałomyślna
Jak dba o ich interesy o ich los.
Dziś czołg przybrał inne kształty
bo ekonomia tak mu nakazała
Tragedia gdzieś w kącie się schowała
by siła jednostki tryumfowała.
Żądajmy głośno i dobitnie by prezydent, premier, posłowie się określili
dla kogo pracują i czyich interesów bronią.
Patrzmy „obrońcom narodu” na ręce i rozliczajmy, nawet brutalnie.
Wszak takie prawo daje nam konstytucja.
Przygotowania do Euro 2012 pochłonęły 100 mld złotych.
NFZ nie ma pieniędzy.
Gigantyczne pieniądze polskich pacjentów zniknęły z NFZ.
Kasa państwa jest pusta jak bęben.
Polska pogrążona jest w kłamstwie i obłudzie.
Dług publiczny Polski wynosi około 975 mld zł.
Zdaniem prof. Janusza Jabłonowskiego z departamentu statystyki NBP.
Dług Polski wynosi już 3 BILIONY zł !!!
To dzięki Tobie Donald .
To dzięki Tobie Vincent.
Dekalog Wybrańców Narodu.
Tak panowie, ja nie potrafię nic, ty nie potrafisz nic, on nie potrafi nic.
To razem właśnie potrafimy tyle, w sam raz tyle, żeby rządzić ...
Ja nie umiem nic, ty nie umiesz nic, on nie umie nic.
To razem właśnie możemy tyle, w sam raz tyle, żeby zniszczyć wszystko....

Dlaczego znowu Polska przewodzi stawce......????
Dlaczego tak wielu kierowców nie zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych kiedy pieszy już na nim jest??? No i na dodatek w najbiedniejszych krajach Europy!!!!
Kulturze osobistej co nie którzy to przypisują. Mamy taką sama jak inne nacje. Wystarczy poobserwować rodaków w przykładowej Szwecji czy Norwegii.
Dlaczego tak to się dzieje???
Po pierwsze.
Tam można wszystko zaplanować i jedynym zmartwienie zwykłego obywatela pracującego nawet za najniższą pensję jest to gdzie wyjedzie w przyszłym roku na wczasy.
Podrugie.
Tam gdy popełnię wykroczenie drogowe to na 99% za nie słono zapłacę
a w Polsce na 99% ujdzie mi to na sucho.
Dlaczego???
Bo policjant stał się w Polsce urzędnikiem przykutym na stałe do biurka a nie do pracy w terenie.
No i co z tego że będziemy mieli jedne z najlepszych przepisów ruchu drogowego
skoro nie ma kto ich egzekwować???

18 09 2012 Piotrków Trybunalski finanse miasta.

Dziś zadłużenie miasta wynosi już prawie 200 mln złotych przy jego dochodach około 320 mln złotych. Obecnie miasto by mogło wywiązywać się ze swoich zobowiązań finansowych powinno zbilansować swój budżet. Znaczy się konieczne jest zwiększenie wpływów do kasy miejskiej minimum o 10 milionów złotych rocznie ( około 120 zł na każdą osobę) lub redukcja wydatków na taką kwotę. Przy tym założeniu miasto nie będzie rozwijało się a długi będą rosły.

Dopiero zwiększenie wpływów o 50 milionów rocznie( około 600zł na osobę) lub redukcja wydatków na tym poziomie pozwoli by miasto zaczęło spłacać kredyty i powoli rozwijać się ...

Według ogólnie dostępnych danych zatrudnionych w instytucjach i spółkach miejskich (bez nauczycieli) na terenie Piotrkowa jest około 1500 osób ze średnią pensją netto około 3000 złotych na miesiąc co daje rocznie około 54 miliony złotych.


Busy podróżowanie nimi dostarcza wielu niezapomnianych chwil.
Kilka razy miałem ten zaszczyt skorzystać z jazdy nimi.
To że coś warczy skrzypi to jeszcze nic tylko jak usiąść i czego się trzymać ????
gdy wokoło aż lepi się od brudu!!!! No czasami bardzo rzadko ale zdarzy się rodzynek prawie jeszcze nowy.....
Dlaczego policja nie kontroluje autobusów PKSu??? Wiele z nich w ogóle nie powinno wyjechać w trasę a jadą i o dziwo policja, straż miejska nic nie widzi!!!!
Nawet jak ciągnie za sobą chmurę dymu!!!
Jeśli jedzie coś przed tobą i jak okiem sięgnąć nikt przed tym nie jedzie
a za tobą ciągnie się niekończony się sznur samochodów.
To jesteś w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego.
Jeśli widzisz cosik takiego zdezelowanego, kopcącego i jadącego bokiem jest to na pewno piotrkowski PKS. Wtedy wnuczkom mówię że to jedzie autobus pozostawiony przez Niemców kiedy uciekali z Polski w 1945 roku. Znaczy się jest to swoista zemsta Hitlera.

Historia pewnej oczyszczalni. Piętnaście lat minęło jak jeden dzień.

03 09 2012 r Prezydent zastawił pod kredyty szkoły i OSiR

- Obciążyliśmy hipoteki sześciu szkół i budynków Ośrodka Sportu i Rekreacji, aby uzyskać nie kredyt, a bardzo korzystnie oprocentowaną pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, którą przeznaczymy na modernizację oczyszczalni ścieków, czyli jedną z najważniejszych inwestycji w historii miasta - powiedział prezydent Krzysztof Chojniak, gość wtorkowego „O tym się mówi”.

08 09 2012 r. Zgodnie z zaleceniami Urzędu Zamówień Publicznych miasto wykluczyło firmę Budimex z przetargu na modernizację oczyszczalni ścieków. Choć oferta konsorcjum została wybrana jako najkorzystniejsza przez komisję przetargową, to w trakcie obowiązkowej kontroli przez UZP okazało się, że pracownicy wykonawcy nie spełniają wszystkich warunków postawionych przez zamawiającego.

Modernizacja oczyszczalni ścieków w Piotrkowie przejdzie do historii miasta jako przykład niefrasobliwości miejskich urzędników w wydawaniu publicznych pieniędzy i beztroskim planowaniu zadłużenia miasta na gigantyczne kwoty rzędu setek milionów złotych.

Modernizacja jeszcze się nawet nie rozpoczęła a już niedługo piętnastolecie będzie świętowała i tylko w tamtym roku wydano na nią około około 76 mln złotych. Co niektórzy już doktoraty na ten temat napisali ba i jest już profesor biegły w tym temacie a bardowie na całym świecie pieśni o tej modernizacji śpiewają...

Ogłoszony przez miasto przetarg na wykonanie dokumentacji oczyszczalni pozostawiał już wiele do życzenia i przedstawiciele dwóch poważnych firm zajmujących się projektowaniem i budową oczyszczalni w Polsce z góry oświadczyli, że udział w tak źle przygotowanym przetargu ich nie interesuje.

Podobno wybrano najlepszego wykonawcę z tych co się ostali i to z najnowocześniejszą technologią. I co też nie pasuje??? Czy może znowu źle dokumentację wykonano???

Wygląda to tak ci co potrafią to nie chcą a ci co chcą nie potrafią.

11 09 2012 r Wow! Wow! Wow!

Coś na górze w Warszawie się dzieje, że posłanka na Sejm Radziszewska wypowiada się w lokalnej sprawie. A kiedy zostanie, wyprzedany już do końca cały majątek miasta, ten materialny to pozostanie jeszcze do sprzedania ostatni kapitał jaki miasto posiada, ten ludzki kapitał.
Kiedy prezydent zacznie go sprzedawać???? No i od kogo zacznie???
Proponuję wpierw brylantów wśród kapitału tego ludzkiego się pozbyć.No na ten przykład za docktora to niezłą kasę można by było otrzymać, bo to brylant nad brylanty nawet Cullinan przy nim blask by stracił.
A takich pomniejszych brylancików w Piotrkowieto jest ci bez liku.
No i to może miasto uratować!!!!

Gęsi Rzym uratowały, Marian Piotrków uratuje!!!


PIO znowu pomogło prezydentowi

specjalnie nagłaśniając niewiele znaczący fakt zastawienia szkół by odwrócić uwagę o obecności xsylamitu w budynkach Gimnazjum nr 2.

To że zastawił prezydent szkoły to nie jest takie straszne w porównaniu do tego co się dzieje w Gimnazjum nr. 2. Przepisy jasno określają sytuację w przypadku wykrycia xsylamitu. Budynek powinien być wyłączony z użytkowania do czasu jego usunięcia. Następnie po przeprowadzeniu badań stwierdzających brak obecności ksylamitu komisja powinna protokołem przekazać budynek do użytkowania. Jeśli jest taki protokół to powinien zostać upubliczniony!!!!! Dziwne że przez tyle lat truli dzieci???? I nikt o tym nie wiedział czy nie chciał wiedzieć??? Przecież śmierdziało to należało zlecić badania!! Prezydent Chojniak powinien ponieść za to surowe konsekwencje. Władze miasta i dyrekcja szkoły chcą by po wykryciu ksylamitu nadal uczyły się tam dzieci !!!! Po tym podpisuje się przewodniczący Rady Miasta, docktor!!!

Jak wam nie wstyd....Zapomniałem oni wstydu i honoru nie mają. Każdy uczeń z Gimnazjum nr 2 z powodu narażenia na utratę zdrowia powinien skarżyć prezydenta i przewodniczącego o odszkodowanie.

Proponuję tam magistrat przenieść. Co ludzi chcę narazić???

06 09 2007 r. Sądowi w Pruszczu Gdańskim grozi likwidacja z powodu wykrycia w budynku trującego xsylamitu.

25 09 2007 r Sąd w Pruszczu Gdańskim zostanie zlikwidowany

i przeniesiony do Gdańska. Rozporządzenie w tej sprawie Ministerstwo Sprawiedliwości wyda prawdopodobnie 1 października. Nie pomogły protesty mieszkańców i lokalnych władz - poinformował wczoraj Cezary Bieniasz-Krzywiec, starosta gdański, podczas spotkania z wójtami gmin powiatu gdańskiego.

- Rozpatrujemy oferty dotyczące innych pomieszczeń dla sądu w Pruszczu, ale obiekty te wymagają remontów lub przynajmniej prac adaptacyjnych - informuje Rafał Terlecki, rzecznik Sądu Okręgowego w Gdańsku. - Na to potrzeba czasu. Nie możemy czekać,gdy zagrożone jest zdrowie pracowników.

14 09 2012 Xylamit, silnie rakotwórcza substancja używana powszechnie do lat 80-tych w budownictwie jako impregnat do drewna.Wówczas był obowiązek jego używania a szczególnie przy budowie tysiąclatek. Może znajdować się także w lepiku używanym do klejenia parkietów, izolacji ścian, etc... Czy w czasie przeprowadzanych remontów w klasach związanych z wymianą parkietów, podłóg etc. etc. usunięto warstwę lepiku??? Jeśli tak to gdzie został przekazany do utylizacji??? Badania przeprowadzane na próbkach powietrza pobranych w badanych pomieszczeniach nie mogą wykazać obecności xylamitu w lepiku, ponieważ nie są nakierowane na stwierdzenie obecności dioksyn pod podłogą.

Sprawa xylamitu jest zazwyczaj"wyciszana" przez administratorów obiektów publicznych, takich jak szkoły. Powód? Odszkodowania, których żądają rodzice chorych dzieci, lub nauczyciele. Nie mam dostępu do dokumentacji dlatego tak ogólnikowo podchodzę do tej sprawy.

Przepisy jasno określają sytuację w przypadku wykrycia xsylamitu chociaż w jednym pomieszczeniu użytkowanego budynku. Budynek powinien być wyłączony z użytkowania do czasu jego usunięcia. Następnie po przeprowadzeniu badań stwierdzających brak obecności xsylamitu w całym budynku komisja powinna protokołem przekazać budynek do użytkowania.

Jeśli jest taki protokół to powinien zostać upubliczniony!!!!!

Ad. dość zorientowana (gość)napisała:

W magistracie następna ekipa zrobi czystki do kierownikówr referatów włącznie, a w szkołach nastąpi personalna rewolucja. Z kadry w ten czy inny sposób zarządzającej miastem nie pozostanie ani jeden urzędnik.”

Pamiętam czasy jak w magistracie z pięćdziesiąt osób pracowało. No i do dziś na niektórych stanowiskach średniego szczebla zarządzania, koordynujących, samodzielnych, pozostały te same rodziny. Zdarza się że i te same osoby. Żaden z dotychczasowych włodarzy miasta nie dokonał jakichś zasadniczych zmian kadrowych w wyżej wymienionej grupie.. No bo jak to rodzinę swoją miał pozwalniać!!!! Myślę że i koleiny prezydent rewolucji kadrowej nie dokona.

Niestety po 1989 roku nie nastała wymarzona, słodka demokracja.

Nastał czas chaosu, grabieży, montowania się band złodziejskich,wybuchania afer, panoszenia się biurokracji itp.

Nie denerwujcie pana prezydenta. Przecież to nauczyciel i na dodatek elektryk.

Tak jak Bolek. Pamiętacie jak Pierwszy Elektryk Rzeczypospolitej po przegranych wyborach podjął decyzję że wraca do pracy w stoczni....Jak szybko załatwili mu stałą pensyjkę byle tylko nie wracał do pracy
i nie majdrował przy elektryce. Takiego fachmana i tak załatwili??? Później dziwili się że im stocznię zamknął. To tylko tak przypominam dla zdrowotności by co niektórzy na forum zbytnio nie szaleli. 

Cuda się zdarzają!!!!

To w oknie wizerunek postaci się pojawi. No na ten przykład na budynku ZUSu od kilku dni pojawia się Jan Paweł II

foto:

sklave.manifo.com/foto-szopka

To na rynku takie cosik od ho ho ho albo dłużnej rzuca mięsem niemiłosiernie, ba próbuje nawet śpiewać

swym przepitym gardłem. I nic się nie dzieje. Podobno jest pod specjalną ochroną policji i straży miejskiej. Parasol ochronny nad nim rozpostarto!!!

A spróbuj takiemu zwrócić uwagę lub łomot spuścić to zaraz cała policja ze SM się pojawi i masz kolegium zagwarantowane lub hotel na Wroniej.

Dlaczego w Polsce mamy tylu naciągaczy???

Śmieć śmiecia śmieciem pogania.
Dlatego w Polsce niemożliwe staje się możliwym.


17 08 2012 r. Kameleon.
Sami Swoi gminę Moszczenica we władanie wzięli.
Jak to człowiek potrafi się zmienić przez tyla lat zasiadania na stołku przewodniczącego był hamulcowym wszelkich inicjatyw, inwestycji etc. etc .
Tak myślałem jeszcze kilka dni temu. Dziś już inaczej to postrzegam. Fakt za żadnego wójta tyle nowych inwestycji nie było, poprawił się stan dróg, ulic etc.etc.
Co prawda prawie wszystkie te inwestycje zostały zainicjowane za poprzednich włodarzy gminy.
No ale obecny wójt pomimo trudności jakie panują w całym kraju doprowadza je do realizacji.
Brawo i jeszcze raz... , niestety to byłoby już za dużo....
Moszczenicki desant urzędujący w Piotrkowie przeistoczył się moszczenicki układ desygnując do pracy w UG Moszczenica córkę wice. która to po tatusiu przejęła schedę no i mecenasa no i etc. etc.
Hala ma już swego patrona no i dziwnym trafem czy zrządzeniem losu dyrektorem jej zostanie syn patrona. Prezesem gminnej spółki został człowiek o odpowiednich kwalifikacjach znaczy się ma wykształcenie wyższe i tak przypadkowo był doradcą, szefem sztabu wyborczego...
W całej Polsce szkoły likwidują ba w gminie Moszczenica też jest przewidziane kilka szkół do likwidacji ewentualnie do sprywatyzowania. Pomimo tego wójt dla kilku uczniów postanowił nową szkołę w rodzinnych Jarostach pobudować. Ikea budowę szkoły sponsoruje ładnie powiedziane??? Pięknie to brzmit ylko proszę powiedzieć w zamian za co??? No i kto będzie rocznie około 1.5 mln zł. na utrzymanie tej szkoły łożył? Czy ten podarunek koszulą Dejaniry się nie stanie???
Czy amfiteatr też otrzyma patrona???

Czy miasto wpadnie w spiralę zadłużenia?

Finanse miasta są w katastrofalnej sytuacji.

Miasto zaciąga kolejny kredyt w wysokości 660 mln na

spłatę odsetek od wcześniej zaciągniętych kredytów???

Prezydent Łodzi powinna jak najszybciej opracować program naprawczy łódzkich finansów. Tego domaga się przewodniczący miejskiej Komisji Budżetu. Witold Rosset alarmuje, że bez radykalnych zmian w zarządzaniu pieniędzmi miasto wpadnie w spiralę zadłużenia.
Już teraz Łódź jest na granicy maksymalnego poziomu zadłużenia, jednak wciąż zaciąga kolejne kredyty – w tym roku na łączną kwotę ponad 660 mln zł. Z drugiej strony dochody miasta nie wystarczają na spłatę zobowiązań. Stąd, zdaniem szefa miejskiej Komisji Finansów, konieczność ratowania łódzkiego budżetu.

Zatem czekają nas podwyżki, podwyżki, podwyżki...
Bo ta władza tylko to potrafi perfekcyjnie robić!!!
Zdaniem Rosseta wątpliwe są również zaplanowane dochody budżetu. Przykład: w 2013 roku prezydent Hanna Zdanowska chce sprzedać Aquapark Falę za 60 mln zł. Zdaniem Rosseta to nierealne. Podobnie ocenia to opozycja i zarzuca Prezydent Łodzi, że źle zarządza majątkiem gminy wartym prawie 15 mld złotych - to m.in. należące do miasta nieruchomości czy spółki miejskie. W zeszłym roku miasto zarobiło dzięki temu majątkowi 293 mln zł. Dwa lata temu dochód był aż o ponad 60 mln zł wyższy.

Jak tłumaczy zaplecze Hanny Zdanowskiej, dyskusja o przyszłorocznym budżecie dopiero się zaczyna, a prezydent ma pełną wiedzę o sytuacji miasta.

Nastroje uspokaja także ekonomista Stefan Krajewski. Jak twierdzi, podobne problemy finansowe przeżywa obecnie większość samorządów.

Pierwsze czytanie przyszłorocznego budżetu najprawdopodobniej w listopadzie. Do tego czasu nad jego kształtem pracować będą komisje Rady Miejskiej. 

Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW