Na Wesoło
19 01 2017 "Premier Szydło wyrobiła 1500 procent normy i wybudowała nam dworzec". PiS uraziło dumę łodzian. 
Domagają się wyjaśnień."Premier Szydło wyrobiła 1500 procent normy i wybudowała nam dworzec". PiS uraziło dumę łodzian. Domagają się wyjaśnień
Patrząc na to zdjęcie zastanawiam się czy to Judasz całuje Chrystusa a może to Chrystus całuje Judasza. Szydło wyrobiła 1500% normy w produkcji broszek i przyznawaniu dotacji dla szkoły jej męża. 
Misiewicz ma prowadzić swój program w TV Trwam: Gotuj z Misiem. Zdarzyła się rzecz niepodobna Kaczyński rozbił moździerz aptekarski, a przecież to on służył do rozbijania?

Polska polityka jest debatą pomiędzy panem z Żoliborza, wójtem z Brzeszcz i plebanem z Torunia – poseł Michał Kamiński.

Statystyczny Polak oddaje co miesiąc 1156 zł do ZUS. Gdyby tę kwotę odkładać samodzielnie,to po 30 latach pracy, oszczędności sięgały by 941 357 złotych. Z tej kwoty można by było wypłacać sobie emeryturę równą 5000 złotych przez 25 lat. 
Z Saryusza Wolskiego:
-Co musi się zmienić, żeby polskie drogi odpowiadały normom europejskim?
- Normy europejskie.....

Obiecuję wprowadzić San Escobar do Unii Europejskiej.


Jacek Saryusz – Wolski jest doktorem ekonomii politycznej socjalizmu.

Kto pamięta, ten wie jak bardzo był to utopijny przedmiot. Uczona np. jak obliczyć ile każdy obywateli PRL-u ma zużyć produktów a państwowe zakłady pracy ich wyprodukować. Fundament pod tą pseudonauką położył Lenin a wzmocnił go nauczyciel narodów, geniusz językoznawstwa i chorąży pokoju Jozef Stalin w swym dziele: „Ekonomiczne problemy socjalizmu w ZSSR”
Wprawdzie stanęliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Odkąd krowa została zapłodniona przez człowieka, znacznie wzrosło pogłowie bydła.
Gdybyśmy mieli blachy, to byśmy produkowali konserwy. Ale nie mamy mięsa.
W tym roku na każdego obywatela przypada po pół świni, a jak komuś mało to może dostać jeszcze po ryju!

Trzeba jednak Kaczyńskiemu przyznać, że jak dobiera idiotów na ministrów, to nie jakieś podróbki, tylko naprawdę idiotów prima sort. Jerzy Skoczylas, satyryk.

Raz Szydło szepcąc pacierze
Rzym zwiedziła w żółtym moherze
A papież Franciszek
Ku uciesze mniszek
Pierwszy raz rzekł głośno „nie wierzę”


28 03 2017 Znowu mają komitety płonąć bo tak chce Macierewicz z Kaczyńskim!?

Do dziś pamiętam jak płonęły komitety. W czołgu siedział syn lub za tarczą ZOMO a ojciec i matka szli i palić komitety! I co ci synkowie mieli robić? Pamiętam jak dowódca kompani czołgów zaznaczył kredą linię i ogłosił że kto ją przekroczy zostanie zabity. No i stało się taki kilkuletni szkrab wymknął się spod kontroli rodziców i przekroczył kredową linię....!? A ten debilny oficer strzelił do szkraba i wtedy tłum ruszył a żołnierze zrobili tylko jedno dowódcę wypchnęli za linię. Nie wiem jak długo to trwało kilkadziesiąt sekund czy kilkanaście minut w każdym bądź razie po dowódcy nawet plama krwi nie pozostała.
Jeszcze kilkadziesiąt miesięcy temu, sam jak ten kołek protestowałem na ulicach Piotrkowa. Pukano się na mój widok w czoło ale nikt mnie nie atakował fizycznie. Dziś bałbym się wyjść z worem na plecach czy kosturem ? Dlaczego? Musiałbym się zmierzyć się z dwoma bandami! Pamiętacie wizytę Palikota w Piotrkowie jak się darli neofaszyści. Przechodziłem kilkakrotnie koło nich i nikt mnie nie zaczepił. Wtedy wielkolud ze szpiczastym nosem i jego pani chcieli bić ale neofaszystów. W Rynku zaś kilka lat później ten sam wielkolud darł się i atakował KODziarzy : Na szubienicę! Ty gnoju, szmato! Spierd...!Do cyrku gnoju! W taki sposób mamy znowuż budować komunizm. To ja się z tego bałaganu wypisuję.
Obawiam się tylko jednego, że Macierewicz przejmie władzę w państwie i wyda wojsku rozkaz strzelania do demonstrantów którzy niezadowoleni wyjdą masowo na ulice. PiSizm jest gorszy od faszyzmu.
Dziś fanatycy PiSu są groźniejsi od gestapowców. W jednej ręce trzymają krzyż a w drugiej karabin. Kaczyński zagonił PiS w kozi róg. Kaczyzm się przejadł i naród od niego torsji dostaje. Zobaczcie jak ulica się budzi i jak spontanicznie prezesa wita! 
21 03 2017 Dramatyczna sytuacja kadrowa rządu. Zaczyna brakować idiotów do obsadzania najważniejszych stanowisk.
Jeszcze przed rokiem walili drzwiami i oknami, dziś jest ich już jak na lekarstwo. Nawet 80 proc. ministerstw, urzędów centralnych i spółek skarbu państwa ma problem ze znalezieniem idiotów na najważniejsze stanowiska kierownicze – wynika z danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, do których dotarł ASZdziennik.
Jeżeli rząd szybko nie znajdzie odpowiedniego rozwiązania, pracom gabinetu Beaty Szydło grozi całkowity paraliż – alarmują eksperci.
– Problem jest z każdym dniem coraz większy – zdradza w rozmowie z ASZdziennikiem jeden ze specjalistów resortu pracy. – W tej chwili brakuje idiotów w zasadzie na każdym szczeblu, a ministerstwa nie są w stanie realizować przyjętych na bieżący rok planów i założeń.
Dla lokalnych idiotów może to oznaczać nadejście złotych czasów.
– Idioci coraz częściej będą dyktować warunki zatrudnienia, bo rząd będzie odczuwać coraz większą presję i trudności ze znalezieniem rąk do pracy – tłumaczy. – A co za tym idzie, będzie gotowy pójść na ustępstwa – tłumaczy ekspert.
Jego zdaniem ministerstwa mogą kusić idiotów dodatkowymi benefitami. Nieoficjalnie mówi się o przyznawaniu wysokich odznaczeń państwowych na zachętę i premiach uznaniowych w postaci weekendowej osobistej kolumny aut BOR.
Jak dowiaduje się ASZdziennik, ratunkiem może być wznowienie naboru na kierunku "Janusz zarządzania", które za poprzednich rządów uruchomiła warszawska SGH, oraz budowanie wizerunku rządu jako miejsca, w którym idioci najlepiej mogą rozwijać się na najważniejszych stanowiskach.
Źródło: ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia są zmyślone.

21 03 2017 Znamy prawdziwy powód zwolnienia Makłowicza z TVP. „Zrobił zupę z brukselki i mówił, że była dobra”
Pół kilograma brukselki, cztery szklanki rosołu drobiowego, ziemniaki, cebula, listek laurowy. To tylko niektóre ze składników zupy, którą Robert Makłowicz przyrządził w czasie jednego z odcinków swojego programu znanego z telewizyjnej Dwójki. Tylko dzięki czujności władz TVP nie doszło do emisji antypolskiego materiału. Źródło: ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia są zmyślone.
Sędzia, prokurator, policjant, premier i prezydent wszystkich Polaków, we wszystkich sprawach. Oto Jego Wysokość Jarozbaw „Balbina” Kłamczyński. 
Pod koniec kadencji PiS Kaczyński przechadza się po Warszawie wraz z jednym ze swoich doradców.
Oglądając wystawy sklepowe mówi: Patrz ! Spodnie 50 zł, koszula 40 zł, marynarka 100 zł, futro 150 zł. Nie wiem o co ludziom chodzi, że jest tak źle, jest dość tanio. Wszyscy mówią, że nikogo na nic nie stać.
Doradca popatrzył na prezesa z wielkim zdziwieniem, i najdelikatniej jak tylko potrafił...mówi do szefa : Panie prezesie. To jest pralnia.


W Polsce jest ponad 10 tysięcy kościołów. Rocznie na ich utrzymanie z budżetu wydajemy 35 mld złotych.
Program 500+ kosztuje 22 mld złotych. Zaprzestanie finansowania kościoła z budżetu pozwoliłoby sfinansować program 500 złotych na każde dziecko bez powiększania dziury budżetowej. Co jest ważniejsze dla rządu? Dobro dzieci czy pasibrzuchów?

Gdyby PiS was nie okłamał w kampanii wyborczej i przyznał się :
Podniesie podatki, zabroni aborcji i antykoncepcji, wyrzuci nauczycieli na bruk, zamknie kopalnie, obsadzi stanowiska swoimi rodzinami, zabierze ulgi podatkowe dla małżeństw i na dziecko, da emerytom kilka złotych podwyżki i zabroni dorabiać, obrazi powstańców warszawskich, wycofa całą pomoc dla Wielkiej Orkiestry Owsiaka, zadłuży Polskę najbardziej w historii, odda miliony Rydzykowi.... Czy naprawdę wybralibyście PiS i dali im to wszystko zrobić?

Nauczycielka pyta ucznia:
Jasiu dlaczego napisałeś że odległość geograficzna to rzecz względna
Bo kiedyś najbliższa droga do polskiego parlamentu wiodła przez Moskwę, a teraz wiedzie przez Toruń.

W Polsce lepiej być dilerem narkotykowym jak przedsiębiorcą!?

Diler narkotykowy w Polsce: nie musi rejestrować działalności; brak ZUS, VAT, PIT, CIT; brak kosztów księgowych; ponosi ryzyko od 3 do 10 lat pozbawienia wolności; narażony jest na kontrolę policji po uzyskani nakazu prokuratora; pracownicy dilera dostają do ręki 100% zarobionych pieniędzy.
Przedsiębiorca w Polsce: musi zarejestrować działalność; płaci ZUS, VAT, PIT, CIT; koszty księgowe; ponosi ryzyko do 25 lat pozbawienia wolności; narażony jest na kontrolę US bez nakazu; pracownicy przedsiębiorcy dostają 52 % zarobionych pieniędzy(48% zabiera państwo)

Wniosek.
My Naród Polski zgodnie z Ustawą o Ochronie Zdrowia Psychicznego z dnia 19.08.1994 r. art.21(data generacji 25.05.2009 r) wnioskujemy o przymusowe leczenie psychiatryczne ob. Jarosława Kaczyńskiego. Prosimy o jak najszybsze rozpatrzenie naszego wniosku, ponieważ obawiamy się, że w wyniku działań tej osoby może dojść do tragedii. 
Podstawa: Ustawa o Ochronie Zdrowia Psychicznego z dnia 19.08.1994 r. art.21
Brudna Polska” spala rocznie 64 mln ton węgla brunatnego a „Zielone Niemcy” 180 mln ton. Ale to Polska stoi pod pręgierzem Europy.

I choćbyś nie wiem jak ciężkiego młota użył, to są w tym kraju ludzie, którym zdrowego rozsądku do łba nie wbijesz.


Jak to jest, że tak wielu inteligentnych ludzi, tak nagle po wstąpieniu do PiS-u traci rozum.


Jarosław Kaczyński pełen kompleksów, paranoi i żółci, budząc w ludziach najniższe emocje, przekupuje ich własnymi pieniędzmi ciągnie kraj na krawędź przepaści.


Prezerwatywy dla posłów tylko na recepty.

PANCERNIK SEICENTO KRÓLEM POLSKICH DRÓG WKRÓTCE ZASTĄPI ROSOMAKI.

Prawie ksiądz minister Radziwiłł wprowadzi do sprzedaży bez recepty, tabletki ZAMIAST SEKSU których domagają się panie posłanki wielkie aktywistki z PiSu. Tabletki na owsiki nie skutkują a wiercić, czy zdejmować buty w ławie poselskiej nie przystoi.
MIECZE ŚWIETLNE zamiast długopisów to ostatni szalony pomysł szalonego ministra Macierewicza. Zużyte świetlówki idealnie do tego się nadają a jakie są efekty!? Spróbujcie. 
Matuchno kochana znowuż telewizja kłamie?
Spotykają się w zaświatach Hitler z Kaczyńskim Jarosławem...
- Gdybym ja miał twoje gestapo to w tydzień byłby koniec z opozycją.
- Gdybym ja miał twoją telewizję to do dziś nikt by nie wiedział, że przegrałem wojnę - odpowiedział Adolf..."Pracownik nie jest winien swemu pracodawcy służalczości i posłuszeństwa. Jest mu jedynie winien usługę, za którą otrzymuje zapłatę, będącą nie łaską, lecz zasłużonym wynagrodzeniem." Ludwig von Mises

Kaczyński poruszy niebo i ziemie by Owsiak Nobla nie otrzymał. No bo Nobel należy się ojcu Tadeuszowi z dziedziny fizyki, za poruszenie ciemnej masy falami radiowymi.

Przychodzi Jarek do wróżki i mówi:
- Opowiedz mi o mojej przyszłości.
- Widzę, że jedziesz odkrytym, długim samochodem, a wokół samochodu setki tysięcy Polaków.
Jarosław się uśmiecha.
Wróżka komentuje:
- Widzę, że ludzie są bardzo zadowoleni, stoją z flagami, krzyczą radośnie i mają szczęśliwe twarze.
- Kochają mnie... A czy ściskam im ręce?
- Nie
- A dlaczego? 
- Trumna jest zamknięta. 
Trzy najbardziej zbrodnicze ideologie w historii Europy: nazizm, komunizm, pisizm.

Wałęsę atakują ci, którzy spóźnili się na rewolucję lat &0 i 80 i niewiele zrobili dla uzyskania niepodległości. Marcin Kierwiński

1992: Aresztowano mnie wiele razy. Za pierwszym razem, w grudniu 1970 roku, podpisałem 3 albo 4 dokumenty. Podpisałbym prawdopodobnie wtedy wszystko, oprócz zgody na zdradę Boga i Ojczyzny, by wyjść i moc walczyć. Nigdy mnie nie złamano i nigdy nie zdradziłem ideałów ani kolegów. Lech Wałęsa

Lech Wałęsa nie jest ideałem(...) ale odegrał historyczną rolę dla tego kraju, dla nas wszystkich. Kaczyński, choćby żył 1000 lat, nie dorośnie do piet Wałęsie, gdy chodzi o zasługi dla Polski. Wałęsie należy się szacunek – Kaczyńskiemu słowo potępienia. Włodzimierz Cimoszewicz 
Bardzo, ale to bardzo nie podoba mi się atak na wielką przyjaźń, by nie powiedzieć szlachetne i głębokie uczucie między ministrem Macierewiczem a jego pupilem panem Misiewiczem. Dawno nie widzieliśmy w sferze publicznej takiego przywiązania, takiego bezkompromisowego oddania, takiej wierności. Chciałoby się powiedzieć, jeden nie może bez drugiego. Tyle narzekamy na polityczny cynizm, na konformizm, brak lojalności, interesowność, a tu - proszę! - relacja, głęboko bezinteresowna, czysta jak łza i to w takim złym świecie. Naprawdę imponuje mi to. Piękne! Platońskie uczucie, rzadkie.... Ludzie nie czepiajcie się! Magdalena Środa 
Do sklepu papierniczego przychodzi brudny, niechlujnie ubrany klient:
- Czy są portrety Kaczyńskiego? - pyta sprzedawcę.
- Są.
- A portrety Dudy?
- Także są.
- To poproszę po 10 sztuk.

Po paru dniach ten sam klient wraca do sklepu papierniczego. Wygląda już nieco schludniej.
- Proszę 20 portretów Kaczyńskiego i 20 portretów Dudy.
Minęło znowu kilka dni i sytuacja się powtarza. Tyle że tym razem klient ubrany jest w elegancki garnitur i prosi po 50 portretów Kaczyńskiego i Dudy.
Kiedy następnym razem ten sam człowiek podjechał pod sklep własnym samochodem i poprosił o 100 portretów jednego i drugiego wodza IV RP, sprzedawca nie wytrzymał i pyta:
- Panie, o co chodzi z tymi portretami? I jak pan dorobił się samochodu? Jeszcze niedawno nie miał pan w czym chodzić.
- Otworzyłem strzelnicę za miastem. 
Tak się bawi elita od Macierewicza! Komu komu jeszcze bo zaraz idę do domu. I zakręcił i zawirował DJa nie przekonał. Zatem wziął sprawy w swe ręce i krzyczał: W GÓRĘ PANNY KIECKI BO PRZYJECHAŁ KSIĄŻĘ MAZOWIECKI.
Król życia Misiewicz w akcji w Białymstoku: Chcesz być ministrem? Kolejka dla wszystkich! Umizgi do przyjaciela z palarni! Kocham wszystkie kobiety!? Awantura i urwany film!
Co na to tatuś Antoś? Znowu odeśle Misiewicza na odwyk!? Memy na podstronie: Śmieszne zdjęcia

Wyobraźmy sobie taką sytuację, w Polsce za kłamstwa wyrywa się język a za kradzież obcina dłoń. Wiejska i sami niemi ze sterczącymi kikutami. Rada Ministrów i nie ma z kim uścisnąć dłoni a porozmawiać można tylko w języku migowym. Pójdźmy dalej tym tokiem rozumowania i zobaczmy co się dzieje w urzędach i instytucjach. Wow! Wow! Wow! Staliśmy się narodem bełkocącym i kikutami machającym.

Z zeszytu ucznia:
Misiewicz w klubie studencki W Białymstoku rozpracowywał agenta Smirnoff i agentkę Stolicznaja

Macierewicz wie co mówi bo codzienne rozmawia z PiSdeckim...

Jak poseł na mównicy coś bredzi, to taką zapadnię zrobić i chlast go do piwnicy i będzie z głowy.

Żyjemy w czasach , w których kelnerka zarabiająca 6 zł za godzinę musi perfekcyjnie znać minimum dwa obce języki a polityk nie umie się wypowiedzieć nawet w ojczystym języku.

Nie, w ogóle wybory zlikwidujemy i będzie spokój. Wicemarszałek sejmu Ryszard Terlecki
Patrzę na niego i myślę sobie: mój boże, co ja bym zrobiła gdyby to mój syn taki był. Rzecznik PiS Beata Mazurek o Bartłomieju Misiewiczu.

Oklaski dla pana Kazimierza i całej ochrony, która tak wspaniale jechała. Antoni Macierewicz o zamachu na niego pod Toruniem.
Nie oddajcie Polski w obce ręce! Nie oddajcie jej sługusom, co za srebrniki zdradzili Nas, a teraz udają, że o los Polski im chodziło. Im chodzi o nową niewolę, niewolę gospodarczą. Z nią już łatwiej nas pokonają. Z nią Polska w kolejną niewolę w padnie” - Anna Walentynowicz

List młodego Polaka do polskiej pani premier!
Kredyt hipoteczny 1100 zł
Czynsz 300 zł
Internet 50 zł
Telefon 50 zł
Energia elektryczna 190 zł
Gaz 250 zł
Razem 1940 zł
Zarabiam na czysto 2000 zł

A jeszcze muszę coś zjeść, ubrać się i chciałbym pojechać podczas urlopu na 7 dni nad nasze polskie morze. Pani premier mam 30 lat i chciałbym się usamodzielnić ale nie stać mnie.

W PiSie jest tak samo jak na Marsie. Do chwili obecnej śladów istot rozumnych nie stwierdzono.
Patrząc na to zdjęcie zastanawiam się czy to Judasz całuje Chrystusa a może to Chrystus całuje Judasza. Szydło wyrobiła 1500% normy w produkcji broszek i przyznawaniu dotacji dla szkoły jej męża. Jak ona przypomina mi Genowefę Pigwę: Skecz:
Dzień dobry, jesteśmy z telewizji! Już? Dzień dobry.

.. Dobry!
.. Czy może nam pani powiedzieć, na terenie jakiego zakładu się obecnie znajdujemy?
.. Tego ni mogę powiedzieć, bo to jest tajemnica państwowa! Mogę tylko powiedzieć, że mam 5 złotych od bombki.
.. Jak pani ma na imię?
..Pelagia! Jestem starszą pracownicą w tym zakładzie. Pracuję już tutaj ho-ho-ho-ho,,, a może i dłużyj. Mój mąż i dzieci też tu pracują, a ich zdjęcia są za zakładem.
..Przed zakładem.
..Za, bo się rozbudowujemy.
..Znaczy za starym.
..Stary też tam wisi. Z zakładem jesteśmy bardzo związani, szczególnie przez kasę zapomogową.
..Pani się uspokoi, to wszyscy tak mają, prawda. Pani Pelagio, czy pani jeszcze może,,,,
..No pewnie.
..Czy pani jeszcze może nam powiedzieć, jakie bombki produkujecie?
..Panie, różne, różniste. Tu się robi tak: kuliste, w kształcie grzyba i cygara.
..Cały czas mowa o o bombkach choinkowych.
..Też. A, a wie pan, jaki mamy asortyment? Od A do N.
..Cicho!
..To się wytnie...
..Cicho! Pani Pelagio, eee, tutaj widzę ma pani napisane tutaj na karteczce, eee, brygadzist,,, brygadzistka oraz miszcz zmia,,, no „mistrz” się inaczej pisze.
..Sama pisałam. Jak coś czasem kombinuję, jak tak siądę i myślę,,,
..Głupieje na starość, ja wiem. Niech pani nam powie, ile pani sama takich bombek zrobi.
..Sama jak siądę i robię, to zrobię gdzieś tak,,, dwieście osiemdziesiąt trzy.
..To jest norma dzienna?
..A dla kogo ten wywiad?
..To jest dla telewidzów dziennika wieczornego...O, to bez kozery powiem pińćset! Dziesięć tysięcy! Pięćdziesiąt! Milion! 
Z encykliki Leszka Balcerowicza guru polskiej transformacji. Na Forum Gospodarczym w Krynicy zaskoczył: „Musimy doganiać Zachód, a jeśli zaczniemy krócej pracować i więcej zarabiać, to zaczniemy się cofać.”
I to jest właśnie geniusz Balcerowicza!? Czyli aby dogonić Zachód musimy dłużej pracować i jeszcze mnie zarabiać? A powiedz że to sobie samemu towarzyszu Balcerowicz, ministrom, posłom, senatorom i tej całej hołocie z samorządów.
Głodowe pensje chcą dać nam
A sami brać miliony
A ty człowieku radź se samUtrzymaj dzieci, żonę.
Pucz żartem pucz serio. Eta risunok maleńkiego puczisty
Nie pucz, kiedy odjadę, sercem będę przy tobie....!?
A pucz Ci w oko!
To był pucz! Puczniała Saska Kempa.
Tisze, sałdat, słyszysz, sałdat, pucz wsiegda budu ja!
Spoko chłopaki nie puczą. Memy na podstronie: Śmieszne zdjęcia 
POSTANOWIENIE NOWOROCZNE.
1. Krzyż przenieść do kościoła.
2. Lecha przenieść na Powązki.
3. Jarosława przenieść na emeryturę.
4. PiS przenieść na śmietnik historii.

…..i będzie spokój w tym pięknym kraju!

Baco chodzicie do kościoła.
- Ano chodze
- Dloczego?
- Bo żona koże
-No tak, ale nie dość, że chodzicie do kościoła to jeszcze całujecie w nogi tego krucyfiksa czyli Pana Jezusa
- No, to tyż prowda , bo żona koże
- A tak baco, Jarosława to byście tyż w nogi pocałowaliA jużci, żebym pocałowoł, co by tylko wisioł!
03 01 2017 Katechizm polskiego dziecka sprzed bardzo wielu lat.
Kto ty jesteś? - Polak mały.
Jaki znak twój? - Orzeł biały.
Gdzie ty mieszkasz? - Między swemi.
W jakim kraju? - W polskiej ziemi.
Czym ta ziemia? Mą ojczyzną.
Czym zdobyta? - Krwią i blizną.
Czy ją kochasz? - Kocham szczerze.
A w co wierzysz? - W Polskę wierzę.
Czym ty dla niej? - Wdzięczne dziecię
Coś jej winien? - Oddać życie."
Katechizm polskiego dziecka po 1989 roku.
Kto ty jesteś? – Polak mały
Gdzie Twój kraj jest? – Gdzieś na skraju
Ale czego? – Tej ruiny
Kto go zniszczył? – Ci złoczyńcy
A dlaczego? – Bo tak chcieli.
Co zrobili? – Zaprzedali
A co z ziemią? – Tanio poszła
W czyje ręce? – Tych co przyszli
A dlaczego? – No dla zysku
A w co wierzysz? – W siebie wierzę
Katechizm polskiego dziecka dziś.
Kim ty jesteś? - Prezydentem.
Jaki znak twój? - Pismo święte.
Kto cię wybrał? - Naród głupi.
Kto namawiał ? - To biskupi.
Kogo słuchasz – Noo ..prezesa.
Co ci z tego? - Pełna kiesa!
Ułaskawisz ? - Tak ziomali.
Co sąd na to? - Niech się wali.
A przepisy? - Pluję na nie.
Konstytucja ? - Sranie w banie.
Kochasz władzę ? - Kocham szczerze. A w co wierzysz ? - W Jarka wierzę.
Z encykliki Morawickiego:
30 tys. zł zwolnione z podatku to konieczność docenienia... ciężkiej pracy polityków!
6600 zł. to konieczność docenienia tych co płacą największe podatki....i tyrają na polityków.
Wódki nie przepijesz, roboty nie przerobisz, kobiety nie zrozumiesz. Codziennie leczyć kaca to dla wybrańców narodu ciężka praca. 
Dobra Zmiana sami cudotwórcy.
"Rządowy samochód wpadł w poślizg i Jarosław Kaczyński ten samochód z tego poślizgu wyprowadził"– skomentował Ryszard Czarnecki. Panie prezesie a prawo jazdy!!!
Zastępca Macierewicza Bartosz Kownacki powiedział o Francuzach: To są ludzie, którzy uczyli się od nas jeść widelcem. Francja to dzika kraj!!!
„CZŁOWIEK Z BRĄZU“ dystychem DEFENSOR POLONIAE MACIEREWICZ SINGER. Popiersie KOR-owca Antoniego Macierewicza do filmu Andrzeja Wajdy zostało odlane w brązie przez rzeźbiarza Ryszarda StryjeckiegoUcieczki to jego specjalność. Po Smoleńsku Macierewicz serwował się ucieczką z Bratysławy. Znaczy się z pola bitwy też pierwszy ucieknie. No tobardzo dobrego mamy ministra. Ucieczka Macierewicza ze spotkania. Zabrał nawet tabliczkę! Jak do ucieczki to tylko Macierewicz.Beata Kempa w rozmowie z Kamilą Baranowską: gdyby nie to, co robi minister edukacji Anna Zalewska, byłaby masa pożarów w całym kraju. Szast, prast! I już Pawlak nie jest pierwszym strażakiem RP! 
 „(...) Wolność jest tylko wówczas, gdy Naród tworzy jedność, a lud w nim żyjący , czuje się włodarzem , nie zaś niewolnikiem garstki opętanych(...) Jan Paweł II

Z encykliki pełniącego z woli Kaczyńskiego obowiązki prezydenta Andrzeja Dudy:
Protestujący powinni przeprosić Kaczyńskiego!!! Obywatele, którzy nie głosowali na PiS powinni się z tego wyspowiadać. Jako pokutę powinni chadzać na wiece poparcia dla PiSu i rządu. No i oczywiście nie grzeszyć przy następnych wyborach.

Jedno z haseł protestujących przed sejmem: Ojcze nasz, któryś jest w Niebie obroń nam Polskę, bo ją PiS roz....wali.


Z encykliki pełniącej z woli Kaczyńskiego obowiązki premiera: Opozycja destabilizuje nam rozpierdalanie Polski.
Bardzo zazdroszczę temu, kto to hasło wymyślił. W kilku słowach oddaje istotę rzeczy. Andrzej Saramonowicz.
Z netu: Na kaczora
Nad rzeczką, opodal krzaczka,
mieszkał kaczor, nie kaczka.
Bajka przewrotnie nieścisła.
Bo tu Żoliborz i Wisła.
No i kaczor, nie kaczka.
Burak, a nie w buraczkach.
Kaczor wpadł na pomysł nowy
by zakazać w stawie mowy.

Tak by gęsi nie gęgały
i by w stawie przez rok cały
taka wasza k...acza mać,
tylko kwa-kwa mógł słyszeć
- „ Ludzie wy dupy swe ruszcie!
Pieczcie kaczora na ruszcie!”
- „Stary jest i łykowaty.
Węgle na niego to straty.
Stanąłby w gardle kością
swoją zawiścią i złością .
Na zgagę potrzebne proszki,
bo z żółci – zwyczajnie gorzki!”
- „Ludzie on nie do jedzenia
On tylko do....upieczenia.
Czy to prawda że akta Kaczyńskich zginęły w tym samym oddziale prokuratury w którym pracował prokurator Piotrowicz?

Chirurdzy rozmawiają kogo najlepiej lubią operować.
Najłatwiej można zoperować polityków PiSu. Nie mają serca, nie maj kręgosłupa, nie mają jaj, a dupę i głową można bez problemu zamienić miejscami.

Oda do PiSu.
Na górze róże, na dole bratki,
rzygać się chce na widok Beatki,
na dole bratki a niżej maliny,
rzygać się chce na widok Krystyny
a jeszcze niżej piękne piwonie
rzygać się chce na myśl o klęczonie,
pod piękną piwonią goździki widać,
na widok prezesa też się chce rzygać
powiędły kwiaty zostały badyle
rzygam na PiS i mam ich w tyle.
Smacznego. Pozdro.

Z listu do Koryntian.
Drogi Boże, zabrałeś już mojego ulubionego aktora Patricka Swayze, piosenkarza Michaela Jacksona ,pisarkę Joanne Chmielarską …..Chcę powiedzieć że moją ulubioną partią jest PiS a moim ulubionym prezesem jest Kaczyński.

Pewnego dnia na bezludna wyspę trafiły trzy osoby. Dwóch facetów i Krystyna Pawłowicz. Panowie zobaczyli Kryśkę i...tak się narodził homoseksualizm. 
Jarek Kaczyński spał
W 35. rocznicę przespania przez Jarosława Kaczyńskiego stanu wojennego. Nie wiem, kto jest autorem tego wiersza, ktoś mi go przesłał. Publikuję, bo szkoda, żeby się zmarnował
Chłopcy z Targówka i ze Śródmieścia
Pomnijcie Jarka co stan ten przespał
Ludzi łapali, w ludzi strzelali
Jarek Kaczyński spał!
*************
Gdy w telewizji brak teleranka
Gdy na górników czeka łapanka
W wygodnym łożu , na Żoliborzu
Jarek Kaczyński spał
*************
Jeden zraniony, drugi zabity
Krew się polała grudniowym świtem
A tam w łóżeczku, na poduszeczce
Jarek Kaczyński spał!
************
Gdy w kinie „Moskwa” film o Wietnamie
Jarosław woli drzemać przy mamie
Na prawym boku, w ciepłym półmroku
Jarek Kaczyński spał!
********
Już Kuroń leży na styropianie
bo go pobili zomowskie dranie
Drżą robotnicy, a on w szlafmycy!
Jarek Kaczyński spał!
********
Nie płaczcie dzieci, płakać nie warto
W miękkiej piżamie, z różową kokardą.
Za chleb, za wolność, za nową Polskę
Jarek Kaczyński spał! 
********
30 11 2016 A.D. 18.06.2019 ? Urodziny Jarosława Kaczyńskiego. PRZEPOWIEDNIA? Prezes kończy 70 lat!
Z okazji okrągłych urodzin jubilat otrzymuje znakomity prezent od swoich wiernych podkomendnych: prezydenta, premier, marszałku sejmu, ministrów i zwykłych działaczy PIS.
Zakończyło się śledztwo smoleńskie. Antoni Macierewicz przedstawił wyniki komisji, z których wynika, że co prawda zamachu nie było ale winny zaniedbań był Tusk bo atakował Lecha Kaczyńskiego co wpłynęło na rozdzielenie wizyt. Pełna lista winnych osób stanowiąca 34 strony została wręczona prezesowi osobiście. Wszyscy winni już i tak siedzą w więzieniach za działalność opozycyjną i knowania przeciwko dobrej zmianie. Nie mniej jednak oskarżenie smoleńskie wpłynie niewątpliwie na przedłużenie wyroków.
Więcej na podstronie Polityka
List obywatelka Rzeczypospolitej Polskiej do Ministra Macierewicza.
27 11 2016 Żądanie odszkodowania od MON za katastrofę smoleńską.( Jak wszyscy to wszyscy?
Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej wzywam Ministerstwo Obrony Narodowej reprezentowane przez Ministra Antoniego Macierewicza do zawarcia ugody i wypłacenia mi jednego miliona złotych ( 1 milion PLN) w związku z katastrofa smoleńską, która miała miejsce 10 kwietnia 2010 roku.
UZASADNIENIE:
w wymienionej katastrofie zginęło 96 osób, które reprezentowały Polaków czyli i mnie osobiście, jako obywatela Polski. W opinii ministra MON, Antoniego Macierewicza katastrofa ta została spowodowana przez błędy administracji rządowej lub zamach przez te władze inspirowany. W związku z powyższym doznałem ogromnych cierpień natury psychicznej i niewyobrażalnej traumy, ciągle pogłębianej przez miesięcznice, kolejne ekshumacje oraz nieustanne rozdrapywanie ran.
Pragnę również zwrócić uwagę, że w związku z katastrofą poniosłem poważne straty materialne, gdyż prezydent RP Lech Kaczyński( co potwierdzają obecne władze) był największym mężem stanu wolnej Polski, który miał wprowadzić nasz kraj na wyższy poziom rozwoju. W związku z jego przedwczesna śmiercią, kraj nasz nie wszedł na wyższy poziom rozwoju, a ja i moja rodzina poniosła z tego powodu znaczące straty. Mając ten fakt na uwadze stwierdzam, że gdyby Lech Kaczyński nie zginął/poległ(niepotrzebne skreślić) w katastrofie, wówczas moje zarobki byłyby co najmniej dwukrotnie wyższe.
Pragnę zaznaczyć, że nie jestem spokrewniony z nikim z ofiar katastrofy lecz to nie ma znaczenia, gdyż Lech Kaczyński, był prezydentem wszystkich Polaków, czyli także moim. Nie ma również znaczenia, że go nie lubiłem ponieważ dotychczasowa praktyka stosowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej wskazuje na to, że odszkodowania wypłacano także osobom, które nie darzyły sympatią osobę za które otrzymały odszkodowanie. Trudno bowiem zaprzeczać, że pani Beata Gosiewska, będąc w separacji z mężem Przemysławem pałała do niego pozytywnymi uczuciami. Separacja z natury rzeczy nie jest przecież efektem miłości lecz wzajemnej niechęci
Podtrzymując moje argumenty, wnioskuje jak powyżej.
Obywatel RP podpis.Polacy gorszego sortu łączcie się. Tylko w pozwie zbiorowym może wygrać tak prosta sprawę. Wałęsa obiecał każdemu po 100 milionowa złotych Polski. Weźmy chociaż po milionie. Kontakt: https://www.facebook.com/jan.stepien.1829
Z Morawieckiego: Ten rok w gospodarce może być gorszy od poprzedniego. Ale za to będzie lepszy od następnego.

- Jak się nazywa facet, który żyje z młodych kobiet?
- Alfons
- A jak się nazywa facet, który żyje ze starych kobiet?
- Rydzyk

- Czy nasza edukacja już wstała z kolan?- Tylko z tego , na którym pisana jest ustawa.
06 12 2016 Uczmy się wiersza, który będzie obowiązkową lekturą w nowej podstawówce. Poeta Rymkiewicz 
"Do Jarosława Kaczyńskiego" 
"Ojczyzna jest w potrzebie – to znaczy: łajdacy
Znów wzięli się do swojej odwiecznej tu pracy
Polska – mówią – i owszem to nawet rzecz miła
Ale wprzód niech przeprosi tych których skrzywdziła
Polska – mówią – wspaniale lecz trzeba po trochu
Ją ucywilizować – niech klęczy na grochu
Niech zmądrzeje niech zmieni swoje obyczaje
Bo z tymi moherami to się żyć nie daje
I znowu są dwie Polski – są dwa jej oblicza
Jakub Jasiński wstaje z książki Mickiewicza
Polska go nie pytała czy ma chęć umierać
A on wiedział – że tego nie wolno wybierać
Dwie Polski – ta o której wiedzieli prorocy
I ta którą w objęcia bierze car północy
Dwie Polski – jedna chce się podobać na świecie
I ta druga – ta którą wiozą na lawecie
Ta w naszą krew jak w sztandar królewski ubrana
Naszych najświętszych przodków tajemnicza rana
Powiedzą że to patos – tu trzeba patosu
Ja tu mówię o sprawie odwiecznego losu
Co zrobicie? – pytają nas teraz przodkowie
I nikt na to pytanie za nas nie odpowie
To co nas podzieliło – to się już nie sklei
Nie można oddać Polski w ręce jej złodziei
Którzy chcą ją nam ukraść i odsprzedać światu
Jarosławie! Pan jeszcze coś jest winien Bratu!
Dokąd idziecie? Z Polską co się będzie działo?
O to nas teraz pyta to spalone ciało
I jest tak że Pan musi coś zrobić w tej sprawie
Niech się Pan trzyma – Drogi Panie Jarosławie"Milanówek, 19 kwietnia 2010 roku 
Większość Polaków uważa, że podatki są za wysokie, a Kaczyński jest za niski

Czym różni się piwo od naszego rządu?
W piwie męty są na dnie a w rządzie na górze.


Do Superministra PiSu Morawieckiego.
Dlaczego Mercedes dostaje zwolnienie z podatków?
Bo zatrudni 1000 osób.
A co dostanie 1000 osób które same założą firmy?
Podatek 40%


Jednolity podatek ma mieć kilka progów czy to sprawiedliwe?
Sprawiedliwość społeczna wymaga aby ten co zarabia powyżej 6000 zł płacił więcej.
Zatem czy dieta poselska będzie opodatkowana? Nie!!!
Polska, rok 2025. Spotyka się dwóch kumpli na ulicy i gadają: Słyszałeś, że rząd planuje wprowadzić podatek wzrokowy?
To znaczy ?
No będziemy płacić za to, że możemy patrzeć oczami i oglądać świat.

Nie no kuźwa ludzie teraz na pewno się zbuntują...
A tak w ogóle to gdzie idziesz ?
Zapłacić podatek od mówienia i oddychania.

Za PRL panowała bieda, ale robotnik miał przynajmniej zagwarantowane:
8 godzinny dzień pracy.
Płatne urlopy.
Płatne ubezpieczenie.
Posiłki regeneracyjne.
Płatne chorobowe.
Premie, trzynastki....

11 11 2016 Wchodzą Aniołki Apokalipsy, Edward Dziewoński i Wiesław Michnikowski: halo, Kuba, kto mówi, ale czy Kuba, ale kto mówi, jeżeli nie Kuba, moje nazwisko pana nic nie powie...
Były ksiądz rzymskokatolicki wchodzi i były rzecznik Komendy Głównej Policji w jednej osobie, Paweł Biedziak w roli trzeciej osoby, Radcy Najwyższej Izby Kontroli: Jeszcze raz bardzo proszę o usunięcie mnie z grupy mailowej. Nie chcę otrzymywać od Pana maili. Paweł Biedziak
Wchodzi Kuba, przeprasza, Kuba, przedstawia się, kłania uprzejmie: Ja tylko w kwestii formalnej, czy Paweł  Biedziak wchodzi z adresu służbowego Najwyższej Izby Kontroli z obowiązku, czy jak kot z pęcherzem, za potrzebą prywatną, że tak powiem, żeby ulżyć sobie? A może wykorzystuje państwowy adres do prowadzenia prywatnej korespondencji, jak ostatnio Hilary Clinton w Ameryce?
Diabełek wchodzi z rogami wystającymi spod czapki moherowej, krzyczy: Bolek! Bolek! Podśpiewuje sobie podochocony na melodię Przepijemy naszej babci, rozmowa kontrolowana, z bratem z Arłamowa, o kasie w kółko i na okrągło to samo, jak nie w totolotka, to ze żydami amerykańskimi o geszeftach, które najlepiej robi się na głupocie Polaków; obrzydliwy, antypolski sracz poszczany; za twe zbytki chodź do Piekła, boś ty brzydki! Niesprany! Wymachuje widłami służbowo do publiczności.
Kuba: rozmowy przerwane przez Macierewicza z Europejczykami, żeby można zrobić przekręt ze żydami amerykańskimi i Zakładami Lotniczymi z Mielca, który te w całości jako propolskie nabyli propolscy po  znajomości pazerności sitwy miejscowych.
Diabełek: Bolek, stań do Apelu z tchórzem Jarosławem, który był przeca per procura w Magdalence, kot z pęcherzem, tak niedawno jeszcze biegał, ustalał własnoręcznie listę statystów na Plan Filmowy do Katynia, gdzie mieli polec na ołtarzu ojczyzny Nowej Wiary, sekciarzy spod Krzyża na Krakowskiem,nie uznani wszak jeszcze przez Bergoglio za braterską sektę zielonoświątkowców, nie skumani jeszcze nawet, jak Biedziak na Pułaskiej z Waltzową, a już głosi herezję konieczności zapomnienia o ofiarach Smoleńska.
Judasze, skasowali bez polisy, z łaski Tuska srebrniki bólowe, po dwieście pięćdziesiąt tysięcy na łepek, winnego nie znaleźli,  mordercy, a żyd i pedał zapomina już, że sam ukuł Teorię o Nadzwyczajnie Trwałym Związku Transcendentalnym Bliźniaków Jednojajowych. Czy jemu na skorupkę padło? Czy to skutki uboczne odstawienia prochów? Miesięcznica wstrzymana? W ciąże z kotem zapadł? Mesjaszu fałszywy, za twe zbytki, chodź do Piekła, boś ty brzydki.
Uwe, Poeta Polski: Piekło, Niebo, było Pismo w tej sprawie do Premiera Polski. Tam hitlerowski Niemiec w mundurze Wehrmachtu zamordował Polaków, a premier Marcinkiewicz żopy dał, jak Jarosław na Majdanie, nie odpisał nawet żyd na wniosek o godne upamiętnienie miejsca martyrologii Narodu Polskiego; rodziny się wyrzekł, łeb dla Esterki stracił. Strach pomyśleć, co jeszcze z takim być może, jak mu chłopca przystojnego podstawią! Z oczyma rozmarzonego, jak Arthur Rimbaud.
Diabełek: Hej, sekciarzu z miesięcznicą po aborcji, za twe zbytki, chodź do Piekła, pogadamy pragmatycznie, jak Trump z Bolkiem o wtyczkach! Wymachuje widłami.
Kuba: gratuluję powagi uczestnikom listopadowych Marszy Syjonu!
Uwe do Kuby: GIT SZABES; już mamy piątek, 11 listopada.
Kociniak: Czy do Powstania pana może?
Kuba: ja nie Kuba, a jeżeli nie Kuba, to moje nazwisko pana nic nie powie...  Z Panem Bogiem Z Frankfurtu nad Menem czytał Stefan Kosiewski
29 09 2016 Dotacja ministerialna.
Klasa Łukaszka, pod opieką pani od polskiego, wybrała się do Warszawy. Zwiedzili muzeum Powstania Warszawskiego imienia Lecha Kaczyńskiego, muzeum Lecha Kaczyńskiego imienia Żołnierzy Wyklętych i muzeum Żołnierzy Wyklętych imienia Powstania Warszawskiego.
- Mamy jeszcze jakieś dwie godziny - pani od polskiego spojrzała na zegarek. - Proponuję czas wolny. Zbiórka tu, gdzie teraz jesteśmy, pod ministerstwem...
- A ministerstwa nie można zwiedzić? - przerwał okularnik z trzeciej ławki zaglądając ciekawie za sztachety płotu.
- Co też opowiadasz! - żachnęła się pani, ale naciskana przez uczniów poszła się spytać. Wróciła bardzo zaskoczona.
- Zgodzili się! Doprawdy, nie wiem co o tym myśleć. Zachowujcie się porządnie, bo jak któreś z was zastrzeli ochrona, to sam się potem będzie tłumaczył rodzicom!
I
weszli.Przyjął ich sam minister, osobiście
.- Nie jest pan zajęty? - zdumiała się polonistka.
- Nie - uśmiechnął się szeroko minister.
- A co pan robi? - zainteresował się Gruby Maciek.
- Pracuję. Bo w porównaniu do poprzedników my pracujemy i zajmujemy się tym, by efekty naszej pracy odczuli wszyscy Polacy.
Odezwał się Łukaszek:
- Mąż mojej dozorczyni kazał mi się spytać czy będzie program wódka plus
?
- Nie... Ale... To całkiem ciekawy pomysł - minister podszedł do tablicy i sięgnął po mazak. - Pozwolisz, że zanotuję?
- Panie ministrze - szepnęła z rozpaczą pani od polskiego. - Wódka piszemy przez o kreskowane...
W tym momencie otwarły się drzwi gabinetu i wszedł jakiś facet w średnim wieku z papierem w ręku.
- O - powiedział zdziwiony. - Zenona nie ma?
- Jakiego Zenona? - spytał minister.
- No, Zenona ministra.
- Zenon już od ładnych paru lat nie jest ministrem.
- A - stropił się facet z papierem.
- A o co chodzi? Daj no pan te kartki... Co? Dotacja? I to za co?! Składa pan wniosek o dotację?!
- Kiedyś co roku składałem.
- I co, dawali?- Nie, musiałem się odwoływać do ministra. Przychodziłem do Zenona i on mi dawał.
Minister był bardzo wzburzony.
- Ale wie pan, teatr, sztuka... - próbowała mediować pani od polskiego.
- Jaki teatr? - zdziwił się facet. - Ja robię galanterię betonową. Bloczki, krawężniki, płytki chodnikowe...
Pani polonistka sięgnęła po polszczyznę soczystą, poprosiła pana by gwałtownie się oddalił i dodała, że sprzedaż owej galanterii powinna być źródłem jego utrzymania, a nie ministerialne dotacje.
- Jak to??? - oczy faceta zrobiły się okrągłe ze zdziwienia. - Mam żyć z tego co mi klienci dadzą?!
Ależ to... To jest... Niezgodne z demokracją! Duszno mi! Boję się! Źródło: niepoprawni.pl
Gdzieś w równoległej rzeczywistości.
Wyobraź sobie Niemca, który po pracy w polskiej fabryce pod Berlinem jedzie polskim autem do polskich hipermarketów w swoim miasteczku i kupuje polskie towary...a ten market nie płaci w Niemczech podatku bo został z tego zwolniony przez niemiecki rząd...Ten Niemiec nie zarabia dużo ma kredyt w polskim banku i jakoś wiąże koniec z końcem. Wielu jego znajomych wyjechało do Polski. Pracują w szklarniach i budowach. Jego koleżanki zrywają truskawki albo opiekują się starymi Polakami. Niemieccy politycy mówią , ze emigracja jest dobra bo to szansa dla Niemców.

15 09 2016 Olsztyński działacz PiS Selim Chazbijewicz napisał "Odę do Kaczyńskiego".
"O Jarosławie Wielki, władco dusz Polaków"
Niby zwycięski Chrobry wzmacniasz państwo nasze,
Ty , który od nowa polską godność wskrzeszasz,
Jak orzeł ponad skałą wzlatujesz i zawsze,
To Ty masz rację, Ty na pomoc spieszysz.

Tyle dróg przejść musiałeś, wodzu nasz zwycięski,
Tyle klęsk przejść musiałeś by podnieść się z klęski,
Tyle lat musiałeś czekać by teraz już w chwale,
Rządzić Polską, by zmieniać nasz kraj stale

W kierunku mocarstwa od morza do morza,
By wszystkie narody od Bałkanów po Bałtyk
A nawet ptaki co krążą w przestworzach,
Wielbiły Polskę i wielbiły jej wodza.

O Jarosławie Wielki, władco dusz Polaków,
Który nasz naród wyprowadzisz z klęski,
Który zdobędziesz imperium Lechitów,
I znów odrodzisz Warszawę i Kraków.

Niech będzie pamięć Twego brata Lecha
Na zawsze w kraju świętego Wojciecha
Łączyć a nie dzielić naród nasz wybrany.
09 09 2016 Szokujące doniesienia z jednego z kin. W drugiej minucie seansu "Smoleńska" słychać wybuch śmiechu.
To już drugi wybuch .Smoleńsk wchodzi oficjalnie do terminarza szkolnych wyjść do kina dnia 9 września. To pierwszy film w historii polskiego kina, który jeszcze przed premierą został ogłoszony polskim kandydatem do Oscara.
Znalezione w necie:
Smoleńsk jest wszędzie,
Jest na wsi, w mieście,
Jest w oczach ludzi, w niewinnym geście,
Smoleńsk jest rano, jest też wieczorem,
Jest, gdy sąsiadka miele ozorem,
Smoleńsk jest w grudniu, w styczniu i w maju,
Smoleńsk jest w pracy i gdyś na haju,
Jest przy obiedzie, przy podwieczorku,
Smoleńsk od środy jest aż do wtorku,
Smoleńsk jest w parku, jest na ulicy,
Jest też w oborze, gdzie trzoda kwiczy,
Jest w kiosku Ruchu, jest też w markecie,
Bo o Smoleńsku głośno jest w świecie,
Słuchają zdrowi, słuchają chorzy,
Co o Smoleńsku Antek znów tworzy
Jakie teorie eksperci mają
I do wierzenia co zapodają.
Jest na Interii, jest na Onecie,
Że na Onecie, to sami wiecie,
Na Wirtualnej, na blogach różnych,
Czasem poprzecznych, czasem podłużnych.
Smoleńsk jest w willi i w starej chacie,
Smoleńsk u Tadka i na Polsacie.
Więc się nie skradaj po żarcie w nocy,
Bo ci z lodówki Smoleńsk wyskoczy.
Znalezione w necie:
Nam lecieć nakazano..., wszedłem do kokpitu
i spojrzałem na pole...trzeba brata spytać,
jak przekonać pilota by w mglistej atmosferze,
odwagą pokonał nieprzyjaciół wieżę,
z której Moskal przez radio próbuje dyktować
Prezydentowi Polski - gdzie ma wylądować.
Przez mgłę dostrzeże prawdę człowiek wielkiej cnoty,
co przejrzał dziadów, małpy czerwone oraz palikoty.
I z czystym sercem powie, że mgły tej przyczyna
tkwi w potajemnym spisku Tuska i Putina.
Chcą mnie z drogi zawrócić i wysłać do Mińska;
już widzę, jak się cieszy pewna morda świńska.
Lecz ja się nie ulęknę broniąc racji stanu;
już raz mnie zaciągnęli do Azerbejdżanu.
 Wylądujemy tutaj, żeby zbaranieli
jak Tusk, kiedy wkroczyłem na salę w Brukseli.
A w najgorszym przypadku - śmierć na posterunku!
Przynajmniej cały naród nabierze szacunku.
I aby nie mówili "Lechu-Kamikadze",
najlepiej, jeśli jeszcze brata się poradzę.
"Jarku, jest pewien problem i wygląda ślisko,
Ruskie chcą nas skierować na inne lotnisko"!
"Ależ to oczywista przecież oczywistość,
że kłamią, by nam zepsuć całą uroczystość!
Nie będzie nas kontroler wodził po manowcach,
bo przecież to samolot na bazie bombowca.
Nawet gdy walnie w ziemię, to się nie rozwali,
powiedz wieży, że stoi, gdzie zomowcy stali.
Będziemy postępować tak jak było w planie,
wiesz przecież co masz robić - Wykonać Zadanie!
A Błasik niech tam dobrze przypilnuje!
Zadzwoń ponownie do mnie jak już wylądujesz.
By Ci dodać otuchy - odmówię paciora,
I masz błogosławieństwo Ojca Dyrektora".
Czego nie powiedziano w tej rozmowie braci,
tego że, by władzę odzyskać, trzeba czasem stracić.
Gdybyś jednak wpakował przy tym rękę do nocnika,
cały naród Cię uczci jako męczennika".
Obiecanki cacanki, a głupiemu radość.
Obiecanki cacanki, a w Polsce jak kto chce
Byleby na stołek szybko dostać się
Obiecanki cacanki, każdy z nas to zna
A więc grosik do grosika zbieramy co dnia.
Obiecanki cacanki, a w Polsce jak kto chce
Od tych banialuków w głowie kręci się
Obiecanki cacanki, każdy z nas to zna
Jednak Antoś wciąż w kieszeni dziury tylko ma
Kiedyś w nocy śniło mi że
Że ja Antoś, biedny chłopak, posłem zostać chcę
Lecz ja disco polo całe życie tylko gram
Więc jak z grajka ma wyrosnąć nagle wielki pan
Obiecanki cacanki, ajajajajaj
Stworzę wam, kochani, w Polsce drugi ra
jObiecanki cacanki, ajajajajaj
A ja wam do tego dodam trochę niezłych jaj
(Hej, panie! A te sto baniek to gdzie jest?) 
Znalezione w necie.
Pewien karaluch, wredny gość,
Uparcie lazł po władzę.
Lecz naród, konsekwentnie dość
W ryj dawał tej łamadze.
Więc się karakan w norze skrył
Słysząc narodu gwizdy
I zamiast siebie (sprytny był)
Wziął dwie, posłuszne glizdy.
Lecz gdy oślizgła para glizd
Wygrała już wybory,
Gdy ucichł już narodu gwizd,
Karakan wypełzł z nory!
I rządzić zaczął niby car
A glizdy wielbiąc pana,
Dziękując mu za władzy dar
Wspierają karakana.
Tak więc narodzie wielki mój,
robale twoim panem.
Dwie gli zdy cię zorbiły w h..,
Do spółki z karaczanem.
28 01 2016 Kaczyzm, czyli wojna z Rosją.
Komunikat Ministerstwa Prawdy nr 524: Kaczyzm, czyli wojna z Rosją. Grozi nam wojna z Rosją. Oto poseł Platformy tow. Grupiński podzielił się plotką, że Macierewicz chce wysłać wojsko po wrak Tupolewa. To jednak nie koniec złych wiadomości. Bo oprócz wojny z Rosją grozi nam też sojusz z Rosją.
Przestrzegł przed tym tow. red. Lis, zdaniem którego kaczyści grają melodię Kremla.
Co z tą Rosją - zdają się pytać masy robotnicze. Odpowiedź jest jednak bardzo posta. Kaczyński chce wejść w sojusz z Putinem, zdemontować Unię Europejską, podbić cały zachód, przyłączyć Rosję do Schengen i korzystając z braku kontroli granicznej wysłać Macierewicza na czele kolumny pancernej po wrak Tupolewa. To oczywiście doprowadzi do realizacji świeckiego proroctwa Platformy, czyli zapowiadanej od długiego czasu wojny z Rosją, dzięki czemu Kaczyński będzie mógł władać całą Europą od Atlantyku po Ural. By żyło się gorzej! By żyło się gorzej wszystkim!  Źródło: vod.gazetapolska.pl
PetRu
Tup, tup, tup
idzie Komitet Ochrony Dup,
a któż dzisiaj dupy czyści?
rzecz jasna, POstkomuniści,
Maszerują, Petru ludzie
rozmyślając wciąż o cudzie,
że gdzieś się podzieje PiS
i nastanie PO - bis.
Wykrzykują swoje racje,
że walczą o demokrację.
A tymczasem czuje Naród,
jakiś ordynarny smród,
wychodzący
gdzieś od Petru,
pewnie mu się pali swetru,
na złodzieju czapka gore,
jakież to jest wszystko chore.
POkazuje PetRu butę,
Peta łatwo zgasić butem.
Źródło: niepoprawni.pl
Duda ułaskawił Kamińskiego, a jeszcze w maju... A oto się objawił Sędzia Najwyższy.
Prezydenta zapraszam do lektury:Henryk Sienkiewicz: Krzyżacy Rozdział XIX
- Nie przeczę ci, że w Rzymie byłeś, ale wyglądasz na piwożłopa - mówił Czech.
- Strzeż się wiekuistego potępienia - odrzekł nieznajomy - albowiem mówisz do człowieka, który zeszłej Wielkanocy jadł jaja na twardo z Ojcem Świętym. Nie mów mi na takie zimno o piwie, chyba o grzanym, ale jeśli masz gdzie przy sobie gąsio-rek z winem, to daj mi dwa lub trzy łyki, a ja ci
miesiąc czyśćca odpuszczę.
-Byłem, panie, w Ziemi Świętej, potem zaś w Konstantynopolu i w Rzymie, skąd przez Francję wróciłem do Malborga, a z Malborga jechałem na Mazowsze,
obwożąc relikwie święte, które pobożni chrześcijanie radzi dla zbawienia duszy kupują.
- Jakież to relikwie po świecie wozisz?
- Wożę i odpusty, i relikwie, które to odpusty są różne: są całkowite i na pięćset lat, i na trzysta, i na dwieście, i na mniej, tańsze, aby i ubodzy ludzie
mogli je nabywać i tym sposobem czyśćcowe męki sobie skracać. Mam odpusty na przeszłe grzechy i na przyszłe, ale nie myślcie, panie, abym pieniądze, za które je kupują, sobie chował... Kawałek czarnego chleba i łyk wody - ot, co dla mnie - a resztę, co zbieram, do Rzymu odwożę, aby się z czasem na nową wyprawę krzyżową zebrało.
Wałęsa budował Japonię, Tusk Irlandię, a Kaczyński Budapeszt. Zacznijmy budować Polskę.
To taka gmina!
Piękny kraj tu - lasy, góry,
Jest Pomorze, są Mazury,
Jest Warszawa, Wisła płynie,
Pieśń wciąż wzlata, że nie zginie!

Mąż pobił żonę, że teraz kona,
Bo ponoć zupa była za słona,
Wnuczek wykręcił numer babuni,
By znów mieć kasę dla swojej suni.

Ktoś tam kiełbasy odświeża stare,
By trzosik nabić swój ponad miarę,
Kibole pociąg zdemolowali,
Kiedy na meczyk sobie jechali.

Pijany zabił z dzieciątkiem matkę,
Starszy młodszemu zabrał łopatkę,
Ten sprzeniewierzył, ów okradł brata,
Tamtym powiewa, a onym lata.

Jeden drugiego tutaj nabiera,
Bo taka w Polsce dzisiaj maniera.
Polak Polaka i Polka Polkę,
Adam Józika, Ewa Mariolkę.

Mijają dzionki, miesiące, lata.
Choć różnie mówią i różnie plotą,
To ani Merkel i ani Putin
Nie każą być nam POLSKĄ HOŁOTĄ!

Tu wszystko chore, przełajdaczone,
Spaprane do cna, wyjałowione,
Przegniłe drzewca, spróchniałe belki,
Dawno stąd zniknął rozsądek wszelki.

Tu co dzień goni skandal aferę,
Prymityw zwykły ściga się z zerem,
Kocioł garnkowi wytyka błędy,
Jakieś uwagi ma ćwok do mendy.

Zbawcy, mesjasze, pijane głąby
I zaczadzone kasiorą trąby,
Prostaki zwykłe i postrzelone,
Głupki normalne i nieskończone.

Bo takie państwo mamy tu, sorry,
Miechy łajdactwa, grand pełne wory,
Żadnego nigdzie światełka nie ma,
Jest za to wszędzie totalna ściema.

Dziś już nie wierzy tu nikt nikomu!
Ale jesteśmy w swym własnym domu,
Gdzie wszędzie kpina i popelina!
I nic nie zmienisz! To taka gmina!
ZDRAJCY NAS POUCZAJĄ CZYM JEST PATRIOTYZM
zdrajcy nas pouczają czym jest patriotyzm
zza szklanej barykady…zza reduty kłamstwa
ci którzy nam rozkradli wszystkie ściany domu
mówią dziś o godności narodu i państwa..

nad grobem naszych ojców sprzedajny polityk
z pamięci i z historii nad grobami drwi
mówi o wolnej Polsce i o wspólnym domu
syn bandyty co miał ręce unurzane w krwi

zdrajcy nas pouczają czym jest patriotyzm
krzyżem wciąż nasza wolność wbita w każdy dzień
dzwoni łańcuch niewoli w sercach patriotów
gdy na głowy nam pada orłów czarnych cień

niech nas nie oszukuje żaden Żyd czy Niemiec
bo nas Matka-Ojczyzna swą miłością broni
każdy kto wierzy w Boga Honor i Ojczyznę
słyszy jak w Jego sercu polskie larum dzwoni

nas Oda do radości Mazurkiem nie budzi
póki my żyjemy Polska nie umarła
póki nam nadziei zgraja sprzedawczyków
i zaprzańców z reduty serca nie wydarła

płoną mosty pamięci przez zdrajców niszczone
dym snuje się i duszność śmiertelnie nas trwoży
zdrajcy nas pouczają czym jest patriotyzm
bawiąc się długą smyczą unijnej obroży…
Źródło: niepoprawni.pl/blog/lwow47

Z kolan powstaje Młodości Cud,
Tradycjom wierny i polskiej mowie !
Zadrżała sitwa i jej miernoty,
Słysząc Młodości Skrzydeł zew !
Kończy się panowanie hołoty,
Nadchodzi Wolności Śpiew !
Trzeba z Młodymi naprzód iść,
Szczyty zdobywać nowe !
Kurewstwo wszelkie batem bić,I
z dumą podnosić polską głowę !
Kapliczka Wolności
Na dróg rozstaju w Kapliczce malutkiej
Pan Jezus rozmyśla, z twarzą szarą smutkiem
Gdzież są Ci obrońcy i wyznawcy moi
Któż dziś za Wiarę i Ojczyznę stoi?

Gdzieżeś ty upadł, mój miły Narodzie
cóżeś ty zobaczył w zepsutym Zachodzie?
Łupieżczy sąsiedzi najlepszych wybilii
na ich miejsce zdrajców sprowadzili.

Elitę stworzyli z najgorszych baranów,
aby dziś przewodzić zastępom profanów.
Jak mam dzisiaj dotrzeć do miłych mi Polan
skoro już hierarchom ciężko zginać kolan?

Wspomnij więc me słowa, wśród doświadczeń srogich:
Jam jest Pan Jezus, pasterz sług ubogich.
Za żadne majątki nieba się nie kupi
nie pozwól więc się mamić, zostaw to tym głupim.

Powstań więc Lechito i wyprostuj kości
pogoń swych ciemiężców - nieproszonych gości.
I nic ani nigdy tak Cię nie wzbogaci
jak całe zastępy wiernych Polskich Braci.

Przystań tedy chwilę, przy kapliczce małej
aby się pomodlić w Polskiej duszy całej.
A Ja cię napełnię nauką Swą całą
abyś mógł odnawiać Polskę doskonałą
Źródło: niepoprawni.pl/blog/leniwiec-seed/
22 02 2015 Ukraina: obchody pierwszej rocznicy Majdanu.
Marsz Godności w rocznicę zwycięstwa na Majdanie. W pierwszą rocznicę zwycięstwa protestów na Majdanie ulicami Kijowa przeszedł Marsz Godności, który upamiętnił tragiczne wydarzenia minionej zimy. W Kijowie pojawi się m. in. Donald Tusk. - Sądzę, że obecność Tuska jest sygnałem ze strony Unii, oczekujemy go w Kijowie - mówił wiceszef administracji ukraińskiego prezydenta Wałerij Czałyj. Z kolei Petro Porszenko skomentował tę obecność słowami: "drzwi do Unii
Europejskiej są dla Ukrainy otwarte".
Majdan dał tyle Ukrainie co Magdalenka Polsce tej B. Ten Marsz Godności w Kijowie możemy przyrównać do Marszu Wolności w Warszawie. Godność i Wolność uciekają z Ukrainy, Polski tak jak spod obcych zaborów. Z tym że w Polsce mamy zabór polskiej oligarchii a na Ukrainie jeszcze tak dokładnie nie jest wiadomo?
Styczeń 2015 r. Ukraina: Marsze z okazji 106 rocznicy urodzin Bandery. Ten marsz to wyraz wdzięczności narodu ukraińskiego dla Europy i świata za...No właśnie chyba tylko za głupotę i zaślepienie. Jeszcze uzbrójcie Ukrainę.
Wrzesień 2013 w Bydgoszczy odsłonięto tablicę upamiętniającą ofiary rzezi ukraińskiej na Kresach Wschodnich w latach 1939 - 1947.
Dla wielu brzmienie zawartych na niej inskrypcji jest zbyt agresywne, może zaszkodzić stosunkom politycznym.... Na tablicy widnieją między innymi stwierdzenia, że jest ona poświęcona:...Duchowieństwu, Ojcom i Matkom, Starcom, Młodzieży i Dzieciom, zastrzelonym, zarżniętym, zarąbanym siekierami, zakłutym widłami, przerzynanym piłami (...) tylko za to, że byli Polakami.
Czy pamiętasz Panie Boże.
Nad Wołyniem łunę krwawą
I ten krzyk z płonącej chaty
Mordowanych przez sąsiadów.
Chyba byłeś w tamtej porze
Gdzieś po innej stronie świata,
Bo byś pewnie się zasmucił i przystanął i zapłakał...
Czy słyszałeś modłę Panie,
Oczy ojca czy pamiętasz,
Gdy hańbili córkę jego
Banderowcy jak zwierzęta...
On na drzwiach ukrzyżowany
Błagał "Zmiłuj się nad nami!"
Zlitowali się oprawcy
Skłuli oczy bagnetami...
Czy widziałeś Ojcze Święty
Patrząc z góry przez firmament
Dzieci śliczne jak aniołki
Na sztachety powbijane...
Kto je teraz poprowadzi
Na spotkanie z Tobą Boże,
One przecież takie małe
Zbłądzą same w tych przestworzach...
Czy spamiętasz Panie Świata,
Męczenników tych z Wołynia,
Umierali z myślą o Tej,która nigdy nie zaginie.
Polska o nich zapomniała, rozpłynęła się w oddali,
Czasem drżąca ręka starca świeczkę jeszcze tu zapali.
Porastają chwastem zgliszcza,groby toną w bujnej trawie,
Jutro już nie będzie komu świeczki za Nich tu postawić.( L.Makowiecki )

Gdyby tak ludności w Polsce przybywało jak długów to już dawno przegonilibyśmy Chińczyków i Tusk a teraz Kopacz musieliby wprowadzić restrykcyjne ograniczenie liczby urodzin.
Mazurek Tuskosika
A więc Polska znów umiera chociaż wciąż żyjemy co nam obca przemoc wzięła już nie odbierzemy marsz marsz w niewolę.
Ojczyzna sprzedana idziemy…idziemy ale… na kolanach przejdziem Wisłę przejdziem Wartę będziem parobkami dał nam przykład już nie jeden jako służyć mamy jak dojdziemy do Ojczyzny bez męstwa i wiary gdy z nas szydzą coraz głośniej historii zegary gdy nam zdrajcy coraz mocniej grzbiety przyginają gdy złodzieje co najświętsze bez kary sprzedają

15 02 2015 Bp Bronakowski apeluje o likwidację reklam alkoholu.

O likwidację reklamy alkoholu i ograniczenie dostępu do niego zwrócił się do władz i samorządów przewodniczący Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości Konferencji Episkopatu Polski bp Tadeusz Bronakowski. Dzisiaj rozpoczyna się 48. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
Od siebie należy zacząć mości dobrodzieje. Modlą się o trzeźwość a zawsze są po kilku „mszach”. A nie mogłaby tak msza być bez wina?
Przepych i rozmach zamiast pokory i skromności. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź od 2011 r. żyje w okazałej rezydencji. Po ogrodach okalających pałacspaceruje nawet stado danieli! Czy to właśnie tu odbywały się libacje, o których pisał Wprost? Tygodnik dotarł do księży, którzy zarzucają arcybiskupowi dyktatorski styl władzy, hulaszczy tryb życia i słabość do mocnych trunków. Po alkoholu Głódź miał też swych podwładnych poniewierać.
Z internetu
Wesoły Bronek, wesoła Ewka.
I znów ta sama co zawsze śpiewka.
Wesoła Małgoś, która nie chciała,
Lecz znów rzeczniczką zostać musiała!
Wesoły Bartek, "Kamieni kupa",
Fuchę ma nową i znów rżnie głupa,
Wesoły Radek smędzi i plecie,
Jak pleść on umie, to dobrze wiecie!
Wesoły Stefan, Janka promuje,
Miejsce w Platformie już dlań szykuje,
Poglądy swoje Janek ciut nagnie,
Bo się do żłobu też dostać pragnie!
Wesoły Donald zwinął manatki,
Spakował kufry, zebrał swe szmatkiI
do Brukseli cichaczem zwiał,
Bo propozycję od Merkel miał!
Wesoło tym się z Platformy żyje,
Tu się coś zeżre, tam się wypije
Lub się urządzi wypad na wiochę,
A wszystko gratis i za darmochę!
Już wszyscy wiedzą, że q... q...
Łba tu na pewno nigdy nie urwie,
Że koleżanki, że przyjaciele
-By się rządzącym żyło weselej!
Znowu piosenka płynie z głośnika:
"Narodzie drogi! Pracuj, nie fikajI
już od dzisiaj zaciskaj pasa,
Bo na to czeka Ojczyzna nasza!"
Prezydenckie gafy... Wszystkie wpadki Bronisława Komorowskiego.
Wpadka z parasolem
Dla prezydenta Francji, Nicolasa Sarkozy'ego zabrakło parasola... Prezydent Komorowski i jego współpracownicy nie potrafili odnaleźć się podczas szczytu
Trójkąta Weimarskiego.
Dwója z siatkówki
Po wygranych mistrzostwach, prezydent pogratulował zwycięstwa polskim... piłkarzom.
Nieudany toast.
Podczas wizyty pary królewskiej Szwecji w Pałacu Prezydenckim, Bronisław Komorowski pomylił kieliszki... Niechcący skradł szampana królowej Sylwii
Przemęczenie?
Zmęczenie dopada Bronisława Komorowskiego w najmniej odpowiednich momentach. Zdjęcia przysypiającego prezydenta cieszą się w internecie dużą
popularnością
Błąd ortograficzny.
Bronisław Komorowski złożył kondolencje rodzinom ofiar tsunami w Japonii w sposób, który przeszedł już do historii. "Jednoczymy się w imieniu całej Polski z narodem Japonii w bulu i w nadzieji na pokonanie skutków katastrofy"
Pozowanie na fotelu.
Podczas wizyty w japońskim parlamencie, Komorowski odłączył się od innych przywódców, by pozować do zdjęć. Prezydent wskoczył na fotel sprawozdawcy i
krzyczał do prof. Kozieja "Chodź szogunie!"
Wejście smoka
Z Wielkim Bulem kampania wyborcza ruszyła.
Stary niedźwiedź mocno śpi,
stary niedźwiedź mocno śpi.
My go już się nie boimy.
Zaraz pieśnią go zbudzimy.
Do roboty! do roboty!
Hej, junacy hej, chłopcy, dziewczęta,
Jedno hasło jak rozkaz pamiętaj.
Do roboty! do roboty!
Duda przestań dudać
Duda to się nie uda.
Choć tak bardzo chciałam.
Choć tak się starałam.
Bo ogórek, ogórek, ogórek,
Zielony ma garniturek,
I czapkę i sandały,
Zielony, zielony jest cały.
Przepraszam wyhodowano nowy odmianę ogórka: Czerwona Magda.
Zmieniamy więc.
Bo ogórek, ogórek, ogórek,
Czerwony ma garniturek,
I czapkę i sandały,
Czerwony, czerwony jest cały.
Nie rycz, mała, nie rycz
Ja znam te wasze numery
Twoje łzy lecą mi na koszulę
Ja jestem "King Endriu Dudaaa Karate Mistrz"
Fragment wiersza: Testament robotników
to my pomiędzy brukiem i rozpaczą
upokorzeni bezsilni i nadzy
na transparentach niesiemy wysoko
nasz krzyk i wyrzut - hańbę władzy !

w trumnach nadziei zatrzaśnięta
czarna ofiara robotniczej krwi
ze Śląska z Gdańska czy Radomia
byle urzędas teraz drwi...

ten co po naszych plecach właził
na szczyty władzy niech pamięta
że to co krwią jest zapisane
to zawsze dla nas jest rzecz święta

a ten testament wykrwawiony
przez naszych Braci, ręką wiary
wzniesiemy znów gdy będzie trzeba
nad głową władzy pięścią kary

z każdego kąta naszej biedy
z zimnych blokowisk z pustych hal
wyjdziemy złączyć się w pochodzie
zamienić w bunt nasz gorzki żal

z pomników zejdą polskie orły
i krzyże rzucą znów kotwice
i będzie płynąć fala gniewu
który zaleje miast ulice...

i rozliczymy do dziesięciu
każde z przykazań polskiej doli
bo nikt nie będzie nas okradał
ze świętej naszych ojców woli

to my pomiędzy brukiem i rozpaczą
upokorzeni bezsilni nadzy
na transparentach niesiemy wysoko
nasz krzyk i wyrzut - hańbę władzy!
Lwow47
Jak za dawnych lat.
Bujaj się, Fela,( tak na imię ma konik na biegunach) bo jutro niedziela, pójdziem na wybory.
Znowu piosenka płynie z głośnika:
"Narodzie drogi! Pracuj, nie fikajI
już od dzisiaj zaciskaj pasa,
Bo na to czeka Ojczyzna nasza!
Zaciskaj pasa i jedz wodzionkę,
Zbieraj też szmaty i zbieraj stonkę,
Zbieraj też puszki i złom też zbieraj,
A władzą swoją nie poniewieraj!
Dostaniesz zupę gorącą z trawy,
Ze szczawiu będą pyszne potrawy,
Na podwieczorek trafi się gratka,
Bo z liści dębu będzie sałatka!
"I "Druga Polska", "Druga Holandia",
"Druga Japonia", "Druga Irlandia",
Że niby wielka zachodzi zmiana,
Ale piosenka ciągle ta sama!
Polska piosenka! Nasza ci ona!
Ktoś chciał doczekać, lecz zdążył skonać!"
I ten szczęśliwy, kto padł wśród zawodu,
Jeżeli poległym ciałem
Dał innym szczebel do sławy grodu."
I tak padamy, tak tu się dzieje,
Zawsze pod górkę, a świat się śmieje!
Tutaj nadziei już żadnej nie ma,
Jest tylko wielka paskudna ściema!
Autor nieznany.
Taka myśl przyszła mi do głowy. Gdy PiS do władzy dojdzie to Macierewicz w skórzanym płaszczu
na Szucha będzie urzędował.

Kard. Dziwisz zostanie Najwyższym Sędzią Świętej Inkwizycji. Odbędzie się beatyfikacja Rydzyka i to dwa razy. Karski zaś będzie jeździł po Warszawie po pijaku meleksem i porywał młode dziewczyny. Ogolą Olejnik na łyso. Talk- show Powiatowego Kluby poprowadzi Pospieszalski, a wiadomości w telewizji będzie czytał Ziemkiewicz. Koniec świata jakby powiedział Popiołek przypalając kolejnego kiepa. Rymkiewicz będzie wieszał ludzi na latarniach. Orliki zamienią na miejsca straceń.  Michnika wywiozą na Dworzec Gdański. Saska Kępa zmieni nazwę na Beata Kempa. Niesiołowski będzie się ukrywał w Bieszczadach z taaaką brodą, a Kutz w podziemnej norze na Mazurach. A Palikota nabiją na Pałac Kultury. Najsztub zwróci się przeciwko Żakowskiemu, a Mann przeciw Maternie, Mroczek stanie przeciwko Mroczkowi, a Golec stanie przeciwko Golcowi. Nergal pójdzie do seminarium.
Będą szkolić PiS- Kaidę. Będzie wojna z Ruskimi i z Niemcami i będą chcieli przesunąć granicę za Smoleńsk! Będzie wszystko i nic nie będzie.
Tak właśnie będzie, gdy PiS przy władzy będzie.
-Uwaga, dzieci, dochodzimy do ulicy Lecha Kaczyńskiego,
która przez wiele lat była nazywana Krakowskim Przedmieściem - mówi pani nauczycielka.
- Jak to? Przecież przed chwilą byliśmy na ulicy Lecha Kaczyńskiego!
- Oj, Piotrusiu, znowu nie uważałeś. To nie była ulica, tylko aleja, i nie Lecha Kaczyńskiego, tylko Prezydenta Kaczyńskiego.
- Psze pani, a co to za budynek?
- To Sanktuarium Lecha Kaczyńskiego Jedynego Prezydenta IV RP, dawniej był to Pałac Prezydencki. Chciałabym wam zwrócić uwagę na stojące przy bramie krzyże. Wiecie skąd się wzięły?
- Kogoś tu ukrzyżowali?
- Nie, Wojtusiu. No jak to? Nie wiecie?
- Nie wiemy, psze pani.
- No przecież macie w tygodniu po 5 lekcji z historii życia Lecha Kaczyńskiego.
- No tak, ale w podstawówce przerabia się tylko młodzieńcze lata Kaczyńskiego, ostatnio mieliśmy lekcje o Pierwszej Komunii pana prezydenta.
- Jak to młodzieńcze lata? A reszta?
- Resztę żywota Lecha Kaczyńskiego przerabia się dopiero w gimnazjum i liceum, psze pani.
- Aaaa, chyba, że tak. No więc słuchajcie, drogie dzieci. Ten wielki krzyż postawiono tu po śmierci pana prezydenta, aby oddać cześć jego
pamięci i przez długie lata toczono walki, aby mógł tu pozostać. Na szczęście teraz może tu stać i nikt go nie zabierze.
- Psze pani, a można sobie przy nim zrobić zdjęcie?
- Można Martynko, ale uważaj, aby go nie dotknąć, bo jest na nim metalowa siatka, która jest pod wysokim napięciem.
To takie zabezpieczenie, gdyby ktoś próbował zabrać stąd krzyż.
- A ten mniejszy krzyż to skąd?
- Ten mniejszy postawiono, aby uczcić pamięć tych, którzy bronili tego dużego krzyża.
- Psze pani, a wejdziemy do środka pałacu?
- Niestety, nie możemy, bo właśnie jest w nim remont. Włoscy malarze malują olbrzymi fresk na suficie.
- Psze pani, a co to jest fresk?
- Takie malowidło na suficie, widzieliście przecież fresk w Kaplicy Sykstyńskiej.
- Ja nie widziałem.
- Jak to, Wojtusiu? Nie byłeś z nami rok temu na wycieczce Śladami Wielkiego Męża Stanu - misje zagraniczne Lecha Kaczyńskiego?
- Nie, bo byłem wtedy chory.
-  A, psze pani, a co będzie na tym fresku namalowane?
- Arcydzieło, moje drogie dzieci. Będzie na nim przedstawione jak Bóg przekazuje Lechowi Kaczyńskiemu berło i koronę, aby zaprowadził porządek na Ziemi.
- Oj, to szkoda, że nie można wejść do środka i zobaczyć.
- Mówi się trudno, ale możemy obejrzeć pałac, to znaczy sanktuarium z zewnątrz, też jest co oglądać.
- Ooo, a co to są za tablice?
- To 14 stacji przedstawiających mękę Lecha Kaczyńskiego, jaką przeszedł w czasie swojego życia.
- "Stacja 7
 - Lech Kaczyński kłóci się z Donaldem Tuskiem o krzesło w Brukseli po raz drugi"
- fajne!
- A patrzcie tu: "Lech Kaczyński przez Niemców kartoflem nazwany"!
- No już starczy, musimy iść dalej
- mamy jeszcze tyle do zobaczenie w Warszawie.
- O kurcze! Patrzcie to! Co to za wielkie bryły, psze pani?
- Oj, Piotrusiu, przecież widać, że to buty.
- A po co ktoś postawił taki wielki pomnik butom?
- To nie jest pomnik butów, tylko pierwszy element budowanego pomnika Lecha Kaczyńskiego.
Na razie zrobili mu tylko buty, ale cały czas budują resztę postaci.
- Ale psze pani, ten pomnik będzie tak wielki, że jego głowy w ogóle nie będzie widać z ziemi!
- No, w Warszawie na pewno nie da się zobaczyć twarzy pana prezydenta, ale za to z Moskwy jego srogie spojrzenie będzie widoczne doskonale...
27 09 2013 r. "Człowieka-orkiestra", czyli Mark Mazur:
sobota - Święto Chrzanu w Osjakowie, niedziela - dożynki w Uszczynie, a w Dmeninie - Święto Kartofla! No cóż to jest za odpoczynek?!
Kiedyż czas na bambosze? A dom? A rodzina? A dzieci?!
Matuchno kochana co to za tego Tuska i Ościkowej się narobiło????
Chrzan z Wolborza wygonili do odległego Osajkowa!!!!

Oj! Namieszała, namieszała pani burmistrz w głowach mieszczan od lat paru.
Dziś wolborzanie uważają, że mieszczanom już nie przystoi uprawiać chrzanu?  Wielka to szkoda bo tradycję tak silnie zakorzenioną należałoby kultywować i to za wszelka cenę. Przecież miasto i mieszczanie mogą tylko na tym zyskać.
Wszak od stuleci wiadoma że liście chrzanu wolborskiego wkładane na noc pod poduszkę pomagają przy wszelkich bólach głowy a okłady ze świeżych liści są pomocne przy schorzeniach kręgosłupa zaś sok z korzenia przy reumatyzmie jest zbawienny etc, etc. etc...Nie sposób jest wymienić wszystkich zastosowań chrzanu wolborskiego.
Wygońcie jeszcze Jagiełłę to wszyscy już o Wolborzu zapomną.
Sposób na komary i nie tylko.
W niedzielę byłem z rodziną na jagodach. Wypryskali się olejkami.... waniliowymi,cytrynowymi... różnymi odstraszaczami z marketów, odymiali się.....
Nic to im nie dawało i już po paru minutach czmychali do samochodu a za nimi chmara komarów leciała.
Natomiast ja nazbierałem banieczkę dwulitrową jagód i nie ukąsił mnie żaden komar.
Wystarczyła drukarka i dwie torebki foliowe w które zapakowałem zdjęcia Tuska i Rostowskiego.
Plecy chronił Tusk zaś klatę Rostowski. Śmiali się ze mnie ale komary uciekały.
Znaczy się Tusk z Rostowskim jest na wszystko....
Choinkę uratowali, w lodówce zawsze jest zapasik....pies i kot nie szwendają się po całym mieszkaniu tylko pokorniutko w przedpokoju sobie leżą....
Żona spokorniała....
Ostatnio jeden pan znalazł tysiąc złotych przy bankomacie w portfelu i kiedy zajrzał do środka i zobaczył faceta z rozbieganymi małymi czerwonymi oczkami......Nie wytrzymał i odniósł je na policję,....... w rękawicach.
Ano co chcieliśmy to mamy???
Nie pozwalają dzieciom bawić się przed blokiem.
Zakaz malowania kredą na chodniku, grania w piłkę, zapraszania kolegów i
głośnej rozmowy - takie absurdalne przepisy wprowadza coraz więcej łódzkich administracji.
Powiesiłem zdjęcie Tuska na lodówce. Czy to jest karalne???? No nie starcza a tak jak spojrzymy..... to i apetyt mija.....
pies się nie kręci, kot nie miauczy, dzieciaki siedzą cicho.
Kołchoz zwany Unią chce jak najdłużej utrzymać swe stołki.
Spotkania, zabawy to zarzewie buntów, demonstracji przeciw przyjętemu porządkowi....
Poprzedników od koryta kolejki odsunęły. Jakie tam wiadomości były przekazywane, jakie plany snute.
Niejeden buntownik tam pierwsze kroki stawiał.
Znam przypadek kiedy przed Temidą stanął właściciel pasieki oskarżony
o to że jego pszczoły wydeptały łąkę po sąsiedzku.

Wybrać lepsze zło.
Znaczy się racje są dwie.Jak mawiał mój profesor z matematyki: masz rację ale racja leży po mojej stronie.
Wszak wiadomo że prawdy są dwie a raczej trzy bo jest jeszcze prawda z prawd najprawdziwsza.
Mamy też minusy dodatnie i plusy ujemne. No i jest biel bielsza od bieli a także przestępstwo popełnione w dobrej wierze
czy jego znikoma szkodliwość społeczna...
Jak to przypomina ostatni okres tow. Wiesława vel Vincenta.
Kiedy to sejm skandował : Wiesław! Wiesław! Wiesław! Kłamca! Manipulator!
Raz zdobytej władzy nie oddamy nigdy.
Wprawdzie stanęliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Odkąd krowa została zapłodniona przez człowieka, znacznie wzrosło pogłowie bydła.
Gdybyśmy mieli blachy, to byśmy produkowali konserwy. Ale nie mamy mięsa.
W tym roku na każdego obywatela przypada po pół świni, a jak komuś mało to może dostać jeszcze po ryju!
Władza jest od Boga – a Bóg jest z Partii.
Rolniku! Myj jaja przed skupem!
Cytaty:Władysław Gomułka.
Fontanna na dworcu PKP w Piotrkowie i jej granitowa czarna kula...
Podobno dopóki kula się nie stoczy prezydenta będziemy mieli tego samego.
Dlatego co niektórzy znamienici po mszy i komunii limuzynami zajeżdżają i patrzą i patrzą....
Był taki co pomiary nawet zlecił.Wszak w historii już bywało że las pod zamek przyszedł.
Las mógł to i kula też sobie poradzi.Przecież las do lasu nie wejdzie.
Ale jajca!!!
Biała Wielkanoc.
Śniegowy Dyngus razem z prima aprilis.
Jakby tego było mało to jeszcze godzinę świąt zabrano!!!
Tusk nam co chwilę coś zbiera.
Swoim daje z narodu zdziera.
A co tam, szczawiu na święta nazbieram???
Mamy nową tradycję świąteczną
malowanie kredą na drzwiach szynki, baleronu, kiełbas prze...różniastych....
Wystarczy palca poślinić i jaka pychota a ile radości rodzinie daje.
Jak wspaniale dziś naród na kiszkach swych gra.
Więc kredą na drzwiach szynkę , baleron.... narysuję
i każdego z rodziny delicjami obdaruję.
Niech każdy wie, że mamy dobrobyt niech świętuje.
Przecież śliny nikomu nie brakuje.
Tylko patrzeć jak Tusk ją opodatkuje

23 03 2013 r. Komu przyznać wyżymarkę z pralką Frania.
No to ocenię!!!
Piątkowskiemu za oświatę i egipskie ciemności?
Stępniowi za drogi i chaos wszechobecny?
No a może któryś z posłów ją otrzyma?
Grabarczyk za szpanowanie i do złego namawianie.
Niesiołowski za promowanie zdrowego odżywiania.
Ja przyznałbym wyżymarkę pani prezydent Zdanowskiej.
No bo kto tak potrafi wycisnąć ostatni grosz z mieszkańców i to z jaką gracją???
Cytryny tak się nie wyciśnie.
Stoi na stacji lokomotywa.
Piękna, wspaniała, Tusk się nazywa.
Stoi i sapie, miłością dyszy.
Jak wreszcie ruszy, to świat usłyszy!
Wagony do niej podoczepiali.
Wielkie, ogromne, jest się czym chwalić.
W pierwszym prezydent, naród swój pieści
harcerskie snując mu opowieści.
A w wolnych chwilach, dla swej publiki,
to strzela gafy, to sadza byki.
W drugim Platforma, Europę goni
i reformuje, że nich Bóg Boni.
W trzecim PiS jedzie.
Sam wódz, na przedzie.
Co jak Zawisza, nas nie zawiedzie
To nienawidzi, to znowu kocha,
wszystko zależy, czy jest na prochach.
Lecz konsekwentnie, wiedzie do celu
Hufiec Smoleński, w oparach helu.
W czwartym, rozparty jest PSLek,
który jak zwykle, mówi niewiele.
Bo plan jest prosty i znany z góry:
Projekt, Kłopotek, DIL, konfitury
W piątym Palikot, walczy by w kraju,
każdy kto zechce, mógłby być na haju.
W szóstym, zaś Miller zachodzi w głowę,
jak przepicować stare na nowe.
Lecz choć się miota, biedna sierota,
twarzą lewicy, twarz Palikota.
A tych wagonów jest ze czterdzieści,
sam nawet nie wiem, co się w nich mieści.
Euro stadiony i wielka premia,
i autostrady, których wciąż nie ma,
i wcześniejszy o rok, krok w szkolne mury,
i późniejsze za to emerytury.
By ich nie dożyć, rzecz oczywista.
Leków z apteki, skrócona lista
Europosłowie, w krajowej szopce
bo obce, dla nich, języki obce.
Widmo kryzysu, co się przybliża.
Wreszcie na końcu, obrońcy krzyża.
Nawet Wałęsa, ze swym animuszem
choćby powiedział: a ja nie chcem lecz muszem
I choćby nie wiem, jak się wytężał.
To nie uciągnie, taki to ciężar.
Nagle gwizd, w uszach świst,
para buch, koła w ruch.
Ruszyła powoli, jak żółw ociężale
na zachód do Unii, gdzie będzie wspaniale.
I szarpie i dyszy i ciągnie z mozołem.
Ksiądz święci, więc się kręci, koło za kołem.
I dalej i szybciej i bliżej zachodu
i bardziej do tyły i ciutke do przodu.
I dalej i szybciej i prędzej wciąż gna
w takt marsza, co naród na kiszkach swych gra.
Ach kto to tak, ach kto to tak, wprawił w ruch.
Ach jaki, ach jaki, jaki, jaki to zuch.
To naród, to ludzie, to wolne wybory,
wybrali tych zuchów, co pchają w te tory.
W kampanii gałgani, nałgali nam w oczy.
A teraz do stołków, każdy z nich się tłoczy.
I szybciej panowie i prędzej, skok w dal
do stołków, bo stołki to forsa, to szmal.
Bez forsy wiadomo, że ledwo się zipie
a władza te forsę im sypie i sypie.
Fundacje, fundusze i nadzorcze rady,
agencje rządowe, w nich cieple posady.
Po wierzchu fasada, Ojczyzna i Bóg
a wewnątrz wre walka, bo każdy to wróg.
Dziś podział jest taki, tu prawi Polacy,
tu stoją zaś zdrajcy, złodzieje łajdacy.
Bo Radio Maryja rodaków tak widzi.
Ci dobrzy to z PiSu a reszta to Żydzi.
Rodacy Polacy, w większości biedacy
a jeszcze coś trzeba, zostawić na tacy.
I prędzej bo drugiej nie będzie okazji
kierunek Europa a wciąż bliżej Azji.
I stuka i dudni i ledwo już dyszy.
I gwiżdże na pomoc, lecz nikt jej nie słyszy.
I dalej i szybciej i aby do celu
O kur...///wa, kto zgasił światełko w tunelu.
Krótki wierszyk o szczawiu z mirabelką.
Ten, kto jada polski szczaw
I zakąsza mirabelką
Ten przepłynie Wisłę wpław
Taką moc ma w sobie wielką!
I przepłynie Amazonkę
I zdobędzie Himalaje
Kto na polską pójdzie łąkę
i się zdrowo szczawiu naje
Więc zachęcam czytelnika
Żeby zamiast innych straw
Od maja do października
Jadł wyłącznie polski szczaw
Ale groźna jest przesada
(Tak jak z rymem częstochowskim)
Kto za dużo szczawiu jada
Może zostać Niesiołowskim
autor: Janusz Wojciechowski jako pierwszy na blogu go umieścił.

18 03 2013 r. Co robi milioner na haju w realu???
Walczy, walczy z hakami i octem na półkach???
Nie, tarmosi koszyki z towarem bez kartek kupionym.
Dla śmieszności nie spod lady a promocją nazwanym.
Czy tylko dobrze trafionym???
Nie do wersalki przeznaczonym!!!
I słychać w głośnikach śpiew, dudni miarowy krok......
Proletariusze wszystkich krajów łączcie się?
Tysiące rąk, miliony rąk, a serce bije jedno.
Wzniesiemy dom: Ludową Rzecz słoneczną, niepodległą.
.....
Nasz cel - to socjalizm bez wypaczeń
Współzawodnictwo pracy wychowuje nowego człowieka
Wszystko dla Ciebie, ty dla wszystkich
Nie pij! Powierzamy Ci nasze wspólne dobro.

Konkurs wielkanocny.
Kto największe i najpiękniejsze jaja znaczy się kraszanki z naszych decydentów wywali???
Czyje jaja znaczy się kraszanki największym wzięciem cieszą się ???
Główną nagrodą będzie wyżymarka z pralką Frania.
Prym na liście wiodą:
Krzysiu za oświatę i ciemności egipskie
Radziu za drogi i chaos wszechobecny
Cezary za szpanowanie i do złego namawianie.
Stef za zdrowe odżywianie.
W tym roku na każdego obywatela przypada po pół świni, a jak komuś mało to może dostać jeszcze po ryju!
Władza jest od Boga – a Bóg jest z Partii. PO.
Rolniku! Myj jaja przed skupem!
Wzmożona kontrola dźwignią społecznego zaufania.
Cytaty:Władysław Gomułka.
27 01 2013 r. Na portalu Facebook mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego zwrócił uwagę,
że przydrożne “witacze” ustawione przy wjazdach do miasta swoim wyglądem uwłaczają historycznej pozycji naszego miasta i zamiast
stanowić element promocji Piotrkowa, spełniają funkcję odstraszającą nie tylko potencjalnych turystów - pisze radny Jan Dziemdziora w e-mailu do naszej redakcji oraz w interpelacji skierowanej do władz miasta.
Witacze są na pewno do kasacji. Chociaż na pewno to Kopernik była kobietą.
Witacze to jedna strona no a wędrowniczki to druga strona medalu i to bardziej szkodliwa i nadzwyczaj psująca wizerunek miasta.
Nie należny też zapominać o zwiedzaczach i zaparzaczach że nie wspomnę już o lizaczach
Dla kogo ta „Pszczółka Maja”?
Bez pompy, bez informacji w mediach, nawet bez informacji na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miasta,
prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego organizuje dziś (25 01 2013 r.) wieczorem o godz. 19.00 w Miejskim Ośrodku Kultury Koncert Noworoczny.
Maja fruwa tu i tam
Świat swój pokazując nam.
Maju, (Maju) Maju, (Maju) Maju
cóż zobaczymy dziś?
Choinka tu choinka tam
Choinkę wszyscy znają
Choinkę wszyscy podziwiają
Gucio wielki pan
Zajada zawsze sam.
Gucia wszyscy znają
Trutniem go nazywają.
I nie pomoże doktor nam
Gdy Gucio odleci w siną dal
Dziś doznałem olśnienia i wielką jasność ujrzałem
po zapoznaniu się z projektem budżetu dla Piotrkowa na 2013 rok.
Ujrzałem świetlną drogę ułożoną z gwiazd prowadzącą do szybkiego rozwoju miasta.
Tak, tak, tak panie prezydencie to jest to na co przez tyle lat czekaliśmy. Po raz pierwszy wydatki Trybunalskiego Grodu przekroczą pół miliarda złotych.
Z pustego to i Salamon nie naleje dlatego wpierw trzeba zasiać by potem zbierać. Podwyżki wiadomo jak bolą lecz trzeba na nie patrzeć perspektywicznie
i cieszyć się tym jakie przyniosą efekty, jakie dadzą korzyści....
Panie prezydencie tylko pan potrafi miastu zapewnić stabilizację, prawidłowy jego rozwój,
W panu cała nadzieja, no bo jeśli nie pan to kto???
Wierzę w Króla Octu Świerzbowego i brata jego przyrodniego. Oni to zostali powołani przez Ojca któren siedzi w pałacu od lat wielu
by po jego prawicy głosić jego chwałę i potęgę.
Oni to dla naszego dobra działają i wielu bogactw przysparzają, Chwała im za to. Niech im będą dzięki. 
Wow! Wow! Wow!
Po wielu latach od premiery STAWKI I ŻYCIE , kiedy Rosjanie wyjeżdżali z Polski mówiło się:Gdybyśmy mieli jeszcze jednego Klossa i Rudego to sami bez Ruskich wygralibyśmy tę wojnę no i nie musielibyśmy spłacać pożyczki do końca lat 80 – tych udzielonej przez sowietów na uzbrojenie
I dywizji im T. Kościuszki.....A było tego ze dwa karabiny i kilka pasków do nich a raczej sznurków.
Tyle razy te seriale oglądałem i jak powtarzają to też je oglądam chociaż można powiedzieć znam je na pamięć.

Ecik! Ecik!Ecik!
Gierek idzie do raju. Dzwonek w portierni raju obudził dyżurnego anioła:
A kogo tam, ten tego, niosą?
Edward Gierek z zapytaniem o miejsce w raju  odpowiedział Wergiliusz, przewodnik po zaświatach.
Gierek, Gierek... - wstukał w Googla Niebieskiego dyżurny anioł. Nie ma takiego. Widocznie nie
zasłużył.
Mówiło się: Chcesz cukierka idź do Gierka.Gierek ma to ci da. Kopa w du..///pę i pa, pa.
No a dziś:
Siostra z Londynu dzwoni do brata w Polsce. Co tam u was słychać.
- Mam dwie wiadomości, dobrą i złą.
- Zacznij od złej. ...Mama chora, dom zajął komornik, mój zakład upadł, babcia umarła bo nie miała na leki,
sąsiad się powiesił po stracie pracy, zamknęli szkołę Ania więc nie chodzi do szkoły bo nie mają pieniędzy na dojazdy, Wojtkowi odmówili chemioterapii wiec szykuje się kolejny pogrzeb...
- A dobra!?
- Na szczęście to PO jest u władzy a nie PiS.
Dzwony Bugajskie co tak pięknie biły.
Nagle tak zaniemówiły.
Choinka co pierwej gniazdko zrzuciła.
Nagle oszronienia się pozbyła
i gród nad Strawą zmroziła.
Czy z Temidą nadzieję uwięziła
i serce dzwonów rozsadziła???
Kto dziś na trwogę zabije??
Gdy Smok okrutny miasto atakuje
i z pieczary znad rzeki je rujnuje.
Dzwony Bugajskie wydajcie ostatnie brzmienia tony
aż skruszeją lodu okowy
aż miasto wyrwie się z sennego odrętwienia
i powiedzą mieszczanie dość tego ględzenia
dość tego balowania, dość tego hulania.
dość majątku naszego sprzeniewierzania...
Nadszedł czas by rozliczyć każdego drania.
Zima zaskakiwała, zaskakuje i będzie zaskakiwała.
Taka to już kolej losu.
No jedynie w Moszczenicy nie zaskoczyła.
Tam pod wodzą wójta... nowego
na jeden płatek śniegu....trzech poluje
i zanim biedak na drodze wyląduje
po zażartym boju u jednego na szufli ląduje
No a w Kosowie to asfalt zwinęli i do stodoły schowali.
Przestanie padać rozwiną i do Woli... będą jeździli.
Zaś w Wolborzu pani burmistrz
straż na rogatych wystawiła
by zima u niej nie gościła
i rewitalizacji jej nie zniszczyła.
Zatem każden strażnik płatka śniegu wypatruje
a gdy takowy się pojawi natychmiast do wora go pakuje.

Lalalalalalala
Gdzie stu wiekowy rośnie las
I tam, gdzie Krzyś bawi się
Jest wiele zaczarowanych miejsc
O których Krzyś sam tylko wie

Osiołka odnajdziesz w lesie tym
Maleństwo z mamusią też
Królika, Prosiaczka, Sowy dom
A zwłaszcza nasz Kubuś tam jest

Kubuś to miś, Kubuś to miś
Który wcina miodek każdego dnia
O misiu tym Krzyś mówi:
To miś, co rozumek mały dość ma
Marek Mazur no i Witold Stępień
dwaj przemili i niezwykle przesympatyczni panowie ba niezwykle grube ryby.
Mile się uśmiechają, ząbkami błyskają ........no i co dalej????
Przypomina to fraszkę Jana Sztaudyngera:
Zuzanna i starcy
Dwaj starcy ujrzeli
Zuzannę w kąpieli,
Chcieli postraszyć,
Ale czym nie mieli...

Fraszka - Smutna prawda o klerze
Książętom Kościoła ku przestrodze
Brzęczącą mamoną do cna opętani
Zapomnieli biedni po co powołani
Na przestrogi Pana i głusi i niemi
Urządzili sobie królestwo na ziemi
Zaś swoje owieczki słowami biczują
Czemu tylko wierzą a nie praktykują
Spójrzcie obłudnicy w lustrzane odbicie
Wy praktykujecie ale nie wierzycie
Kto jest bardziej grzeszny i kto bardziej błądzi
Najlepiej na świecie sam Bóg to osądzi

19 10 2012 r. Marcin P. został przewieziony z gdańskiego aresztu śledczego
do najnowocześniejszego aresztu w Polsce w Piotrkowie Trybunalskim. Ma status "osadzonego szczególnie chronionego" i ma być strzeżony najlepiej w kraju. W Piotrkowie będzie obserwowany 24 godziny na dobę.
- Z naszego aresztu nie da się uciec, jest pilnowany przez 24 godziny na dobę
 - zapewnia tymczasem ppor. Jakub Białkowski,
Wow! Wow! Wow!
No aż przysiadłem! Matuchno kochana.
Jeszcze nie tak dawno jedna taka maluteńka muszka
takiego rabanu z dachem narobiła i to w najważniejszym momencie
i to na naj ....naj.... naj ....stadionie w calusieńkiej Europie ba na świecie.
No i na dodatek narodowym nazwanym.
A jak naród znowu na swoim postawi i u Abrahama ulewę wyprosi .....
To co będzie to pierwsza ......

Rządy żądnych żądzy rządzenia żądających rzędów urzędów.
Jestem Polakiem.
Nie kradnę samochodów i nie jestem pijakiem.
Co obchodzi cię jak korzystam z szaleństwa:
bez czy w pasach bezpieczeństwa?
Obojętne.
Tak czy siak,
nieważne i tak ja
jestem czysty jak łza.

Obojętne.
Tak czy siak,
nieważne i tak ja
jestem czysty jak łza,
czysty jak łza.

Zrodziła się idea.
Jeden procent budżetu miasta
wydany zgodnie z wolą mieszkańców.
Ratujmy Mariana!!!!

Ręka rękę umyje a czasami szyje.

Wybrańcy Narodu tak mawiają.

Częste mycie skraca życie,

skora się ściera i człowiek umiera.

Kto często się myje temu ciało gnije.


Wszystko pięknie działa,
Ręka rękę myje,
Idzie jak po maśle,
A forsy po szyję!

I nagle coś pęka,
I układ się wali,
Dawniej przyjaciele,
Dziś zgraja rywali!

Dał ci Pan Bóg głowę
Tylko do parady?
Więc pomyśl przez chwilę,
Z kim wchodzisz w układy!


Przeprowadzki, przeprowadzki

Piotrków w tym roku z tego słynie.

Szkoły, szkoły przeprowadzają

w Pałacu miejsca dla Cysorza szukają.

Kiedy Cysorz zagra na pianinie???

Wszak ta przeprowadzka go nie minie.

Przeprowadzka–
planowana czy znienacka,
przeprowadzka
zapaskudzi się posadzka.
Przeprowadzka.
Trzeszczy szafa, pęka tacka.
Oj, z gratami się nie cacka
przeprowadzka.
Módl się do świętego Jacka.
Czemu Jacka ?
Bo on pomaga w przeprowadzkach.
Ta posadzka ! 

Kołysanka platformerska

Znów stara zgraja szczęśliwym trafem,
bez głów, bez planów, za to z rozmachem
do żłobu toczy swe tłuste cielska!
Idzie Platforma Obywatelska!
Do sądu złodziej śmiało ucieka,
Bo wszak korupcja prawem człowieka!


Czar PRL-u wraca do formy,
Wdzięczni jesteśmy ludziom z Platformy.


Zwrot w dyplomacji to rozdział drugi.
Od dziś będziemy świadczyć usługi
Dla Władimira i dla Angeli.
Czas na kolanach iść do Brukseli.


Szef MSZ-u już ma kaganiec,
Śląsk i Pomorze weźmie Germaniec,
Trzeba wywłaszczyć polskiego chłopa.
Vivat Platforma! vivat Europa!


Angela z Ritą ręce zaciera,
By na wschód ruszyć tropem Hitlera,
A za nią ziomków procesja tłumna.
Vivat Platforma, piąta kolumna.


„Za tawariszcza Tuska zdarowie”
Piją Gazpromu oligarchowie.
Władimir Putin z radości śpiewa:
„Nu,tiepier budiet kak za Breżniewa”.


Odwrót z Iraku, z Afganistanu -
Osama śmieje się spod turbanu,
Taki sojusznik jak Tusk się przyda!
Vivat Platforma i Al-Kaida!


Koniec z lustracją! Koniec rozliczeń!
Dla konfidentów to koncert życzeń:
„Od dzisiaj wszyscy jesteśmy święci”.
Vivat Platforma i konfidenci!


Niech żyje wolność! Ćpun na wagarach
Łbem durnym kręci w dymu oparach,
Całkiem legalnie ćmiąc porcję zielska.
Vivat Platforma Obywatelska!


Niech żyje miłość! rusza parada.
Dumnych homosiów cała gromada
Gzi się bezwstydnie wśród publiczności.
To dar Platformy! tryumf wolności!


Drogi Wyborco! nie bądź że durny,
Gdy będziesz wrzucać głos swój do urny.
Nie chcesz być sługą Niemca i Ruska?
To nie popieraj Donalda Tuska!

CUDA PLATFORMY

Szumi..las że

Tusk ze Schetyną uczą nas zgody
Kutz, Śląsk macierzy oddać gotowy
na Nowaku już nawet Mucha nie siada
Gowin tylko o kościele i miłości gada
Komorowski polowania na bigos urządza
Rostowski kreuje dobrobyt i siłę pieniądza
Sikorski twardo broni polskiej racji stanu
Balcerowicz zaś grosza nie weźmie z Manhattanu
a Niesiołowski tylko czaruje i rozbraja?
ONI SOBIE PO PROSTU ROBIĄ Z NAS JAJA!

Paciorek!

Wierzę w jednego Tuska, Ojca Wszech- uwielbianego, Stworzyciela Stadionów i Autostrad, wszystkich dotacji z Unii widzialnych i niewidzialnych. I w jednego Pana Rostowskiego, doradcę Tuska prawdomównego, który z Putina jest zrodzony przed wszystkimi długami. Tusk z Tuska, Europejskość z Europejskości, Fakty prawdziwe z TVNu prawdziwego. Przez Lisa stworzone, mówione. Współistotne Tuskowi, a przez Niego wszystko się stało. On to dla nas lemingów i dla naszego ogłupienia zstąpił z Kremla. I za sprawą Putina Wielkiego przyjął miliardy z Unii i stał się komuchem. Pomógł Grecji również za nas, pod namową Angeli został poklepany i pochwalony. I ponownie wybrany dnia trzeciego, jak oznajmia OBOP. I wstąpił do Rządu; siedzi po prawicy Bronka. I powtórnie przyjdzie w chwale na następną kadencję, a Kurestwu Jego nie będzie końca. Wierzę w pancerną brzozę, Sikorskiego, jej Ożywiciela, który od Tuska i Rostowskiego pochodzi. Który z Tuskiem i Bronkiem wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę który mówił przez Olejnik i Durczoka. Wierzę w jeden, wielki, powszechny i europejski kryzys. Wyznaję brak emerytury na odpuszczenie grzechów. I oczekuję kromki chleba, szklanki wody i nowej edycji Tańca z Gwiazdami w TVN 

Biedna nasza Polska cała, cudotwórców se wybrała

Cudów teraz nie ma, POzostaje tylko ściema! Biedna nasza Polska cała, cudotwórców se wybrała. Naród płacze, klnie i szlocha. Donek ludu już nie kocha. Ci co cuda ogłaszali, wrednie naród oszukali. Ci co w cuda uwierzyli, se kłopotów przysporzyli. Pewien Fircyk- bez krępacji. Cud obiecał POlskiej nacji. Trafnie uznał: lud to kupi, bo jest ciemny, mocno głupi. W PeO młodzież uwierzyła. Do urn wartko POdążyła. I we Wronkach i w Pułtusku. Dali głos Donaldu Tusku. No nareszcie, jest nadzieja. Naród wybrał czarodzieja. No i w końcu stał się cud. Był Chlebowski i Drzewiecki z Sobiesiakiem, czary mary są afery, wyszedł SMRÓD. Bezrobocie z POdatkami jak gruźlica pnie się w górę. Rosną ceny i zarobki platformianych urzędasów. Z Unii forsa POgrzebana. Autostrady zawalone. Służba zdrowia dogorywa. Pielęgniarki i robole nędzne grosze zarabiają....

08 07 2012 r. Składowisko chemikaliów w Wolborzu.

W jednym z budynków był...materiał wybuchowy

Szukali, szukali i przy okazji dwa miecze, nagie znaleźli.
Wszak te chemikalia jeszcze za Jagieły zostały zmagazynowane.
Fakt mógł tego nikt nie zauważyć bo liście chrzanu wszystko przykryły.
Legenda mówiła, że miecze miały być ukryte pod kamieniem przy wjeździe do pałacu.

Nie ważne gdzie były ważne że się znalazły.

Może i ktoś sygnet znajdzie ten co Jagiełło zgubił gdy na konia wsiadał....


31 07 2012 r. Phi! Phi! Wielka mi rzecz!!!!
Do Łodzi na spotkaniez Radą Seniorów przyjechało troje amerykańskich seniorów: Tanya Crevier ze stanu Maryland, Steve Wereb z Georgii i John Missingz Kentucky. Expressowi Ilustrowanemu opowiedzieli jak w USA wygląda system emerytalny i życie emerytów.

Tanya Crevier ze stanu Maryland w USA potrafi obracać trzema piłkami do koszykówkina jednym palcu. Robi to perfekcyjnie, bo żonglerką zajmuje się zawodowo od 30 lat. Gdyby chciała przejść na emeryturę, a jest już w odpowiednim wieku, niestety od państwa nie dostałaby ani centa.

Polski senior potrafi cały miesiąc za 800 złotych przeżyć.
To dopiero jest żonglerka!!!
No i nie będzie przechodził na emeryturę a będą Go przenosili
Z całą powagą dla tej chwili.
Ubranego odświętnie w jesionkę dębową
gdzieniegdzie kwiatami przyozdobioną.
Amerykańscy seniorzy nie mają podstawowego pakietu ustaw dbających o nich:
1. Zbyt długie życie emeryta jest jawnym zamachem na budżet naszego przyjaznego państwa.
2. Nie lamentuj nad padołem, ale kończ staruszku oba życia społem (zawodowe i tradycyjne – w pakiecie wszak raźniej!).
3. Nie można 67-letnich obywateli nazywać staruszkami, bo to bije w polską rację stanu.
4. POpierajcie PO czynem. Umierajcie przed terminem.

01 08 2012 r. Czasami warto jest czekać.

Czekaliśmy no i doczekaliśmy się otwarcia zjeżdżalnika.

Dobrze że czekano aż zostanie złapany na wędkę „Bugajski Wieloryb”.

No, wyobrażacie sobie dzieciaki bawią się na całego a tu taka bestia podpływa!

Sum ponad dwa metry i prawie pięćdziesiąt kilogramów żywej wagi.

A jakby tak zahaczył o tyle co postawiony zjeżdżalnik???

Miejmy nadzieję że nie zostawił kolegi na ten przykład szczupaka.

Szczęśliwy wędkarz niech czuwa nad Bugajską Riwierą.

Pochwalić trzeba naszą władzę za gospodarność w sumie za niewielkie pieniądze dzieciaki mają wiele uciechy. Wszak dobry gospodarz każden materiał zagospodaruje. Schronisko dla zwierząt z materiałów pochodzących z rozbiórki lub demontażu wybudowano, wybudowano.
Zjeżdżalnik na Słoneczku z kilku zdemontowanych zjeżdżalek z likwidowanych placów zabaw postawiono, postawiono.

Warto było czekać? Warto.

10 07 2012 Wzdłuż ul. Słowackiego, na planszach przedstawiających

zmiany zachodzące w Piotrkowie, pojawiły się nowe zdjęcia z inwestycji i imprez kulturalnych, które miały miejsce w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy.


Brzmią zewsząd okrzyki:
"Ach to może ostatni! patrzcie młodzi,
Może ostatni, co tak poloneza wodzi!"

Oto idzie pierwsza para,

żwawy Krzysztof obok Mariana.

A za nim w te pędy

Andrzej i Adam spięty

Bogdan ruszył z pięty.

już tańcują poloneza.

Wielki Kozioł rytm wystukuje

Vincent Kreatywności przytupuje

Jan stoi z boku

wszystkich ma na oku.

Przytupuje, podskakuje

Czy na wodzireja zasługuje.

Jak tu tańczyć w zgodnym rytmie

kiedy Jan tak deliberuje

zgraja rytm i krok fałszuje.

A za nimi idą w ślady

Jola i Wiesław blady

Ela chce to opanować

a Małgosia zaimponować

Ania w ramy to oprawić

Wnet północ wybiła

Biała Dama się pojawiła

Mariana będzie zwodziła?

Wiewiórka z Alfy się podśpiewuje

Marek ze złości podskakuje

Czarna Dama kombinuje

Dorotka kalkuluje

Każda para sobie miła,

Każda para urodziwa

jak długo będzie wodziła.

Poloneza czas zacząć

Mości Państwo....
Jest to typowe działanie pod publiczkę!!!
Zobaczcie ile dokonaliśmy, jakie inwestycje zrealizowaliśmy...
Maluczkie to wszystko maluczkie skoro trzeba w centralnym punkcie miasta je eksponować. Mniemam że te plansze są większe od tego co wychwalają.
Brakuje planszy z detronizacji.....
W 2007 roku na początku kadencji prezydenta Chojniaka byliśmy zadłużeni na 92 mln zł.
Dziś zadłużenie miasta przekroczyło już 200 mln złotych przy jego dochodach około320 mln.

Jak historia lubi sobie zadrwić

i całkiem nieoczekiwanie

koło zatoczyć i do starego zawrócić.

Za PRL-u było i strasznie, i śmiesznie.

A dziś ??? Nawet już nie jest śmiesznie!!!!

Czy tylko ta pieśń pozostała???

Pieśń okresu błędów i wypaczeń!!!!

Międzynarodówka

Rząd nas uciska, kłamią prawa,
Podatków brzemię ciąży nam,
I z praw się naszych naigrawa
Ten, co z bezprawia żyje sam!
Lecz się odmieni krzywda krwawa,
Gdy równość stworzy nowy ład -
Bez obowiązków nie ma prawa,
Dla równych - równy szczęścia świat! 

Interakcje.

Od kiedy Palikot jest lewicowcem,

Tusk patriotą,

Rostowski Polakiem,

Komorowski ponadpartyjny

a "Krzyk" Edvarda Muncha jest uważany za wybitne dzieło sztuki i „podatnicy” byli gotowi za nie zapłacić ponad 120 mln dol.! To nie dziwi mnie wcale że w Interakcjach uczestniczą „wybitni artyści” i przedstawiają nam jakieś „dzieła sztuki” a Gajda może być uważany za „wybitnego artystę”.

A co dokosztów!!!

Skoro podatnik z Piotrkowa zapłacił za jedną literę, tak za jedną literę w przygotowanym projekcie nowej biblioteki circa jeden tysiąc złotych a za znak interpunkcyjny pięćset złotych summa summarum ponad milion złotych a który to we wrześniu 2011 roku stracił ważność!!!

I to nie była w ostatnim okresie jedyna taka przygotowana dokumentacja.

To koszy poniesione przez miasto na organizację Interakcji były znikome a zyskostraty nie do oszacowania. Inaczej mówiąc była to równowartość ceny jednego lizaka kupionego w przeciętnej rodzinie w ciągu roku.


A mnie się marzy kurna chata.

Taka zwyczajna bez kantów, fuszerek, nie skopana.

Chata stabilna, na silnym fundamencie

a nie na na partyjnym firmamencie.

Nie kombinowana. lecz solidnie wybudowana.


Czego bym nie pragnął, ciągle słyszę, że
Za dużo chcę, za dużo chcę
Co bym nie robił ciągle mówią mi, że
Za dużo chcę, za dużo chcę


Wszystko, co tylko chcesz, marzenia się spełniają

Tusk kominy do góry nogami przewraca

a Rostowski komputerem tak jak kobietami biegle obraca.

Katharine i Mayi wszelkie marzenia się wypełniają.


Szklarki 2012

Zaproście a na szklarki zawitamy.

Dostarczymy uciechy i zabawy.

Raperów posiadamy

więc tak wam zaśpiewamy:

Koko, koko Tadek jest spoko.

Bańka, szklanka harcuje

do góry na piszczeli podskakuje

Dusza hutnika się raduje.

Bardziej by się radowała

gdyby od Tadzia więcej dostawała.

Do tańca Gołota z Magdą poprowadzi

Pomidor o Odyńca może nie zawadzi.

Nad wszystkim Sałata będzie czuwała

by załoga dobrze hulała.

Gdy procenty kogoś zmogą

Łoś z Kukułką wam pomogą.

Siema 

Moszczenica i jej pasjonaci muzyki.

Ludzie oddani całym sercem i duszą temu co robią.

To dzięki nim przy dawnych Zakładach Bawełnianych tętniło życie kulturalne Moszczenicy i nie tylko. Pokolenia się zmieniały, przyszła transformacja wiele ziszczeń i spustoszeń uczyniła a kapela się ostała. Pałeczka zaszczepiona bakcylem przynoszenia radości poprzez muzykę podana w 1951 roku przez założyciela kapeli Tkacze Jana Justynę jest przejmowana nadal przez młodych następców. To bardzo cieszy że młodzież pragnie kultywować tradycje i obyczaje ludowe.

Może i dlatego by moszczenickie kapele nie jeździły tylko po świecie wójt amfiteatr postanowił wybudować. Tak, tak nie tak dawno w Brukseli kapela dawała czadu.

W nowym amfiteatrze jest szansa zorganizowania festiwalu i to nawet międzynarodowego bo z zaprzyjaźnionego Kosowa już kapele zapowiedziały swój udział.

Wójt musi tylko abolicje w sprawie łabędzia ogłosić, który to wywoływał przed wielu, wielu laty niesnaski ba prawie do wojny doszło. Hufce zbrojne już u granic stały.

Wypisz wymaluj sejm na Wiejskiej.
Jelenie w zasadzie żyją w chmarach. W zimie i na wiosnę łanie oraz młode byki w wieku 1-3 lat tworzą chmarę, którą prowadzi na żer i czuwa nad jej bezpieczeństwem doświadczona, starsza łania mająca cielaka, nazywana licówką lub przodownicą. W okresie rykowiska na końcu chmary idą łanie bez cieląt, a ostatni idzie byk, i to w pewnej odległości od nich. Byki od 4 roku życia tworzą osobne chmary, które prowadzi przeważnie młody byk. Starsze byki chodzą z boku takiej chmary lub na jej końcu, a wychodząc z gęstwiny na otwartą przestrzeń, stary byk wychodzi po chwili oczekiwania. W okresie około 6 tygodni przed wycieleniem się (w kwietniu- maju) łanie wysokocielne oddzielają się od chmary. Po ocieleniu się (w maju - czerwcu) i odchowaniu nieco cielaka, po 3 tygodniach łączą się dwie - trzy łanie z cielakami w małą chmarę. ................
Nadrzędnym ich celem jest to by gatunek przetrwał. Walki czy waśnie wewnątrz stada mają tylko o tym przypominać i nie dopuszczać wichrzycieli czy inaczej usposobionych do prawa decydowania o losie chmary.

Polszewicy w Polszewi PiSują!
A więc chcecie zostać komunistą, i bardzo dobrze, zresztą.
Będąc komunistycznym przywódcą marzysz o tym, żeby wszyscy ludzie byli równi majątkowo, właśnie dlatego Ty masz być bogatszy
Dorobiliście się majątku, no i bardzo dobrze. Jesteście bogaci! Ty burżuju! Ale zaraz... Przecież jesteście komunistą... Ale chcecie pomóc biednym, sam jesteś jak oni... A tu Was zdziwię!  Wymówki!!
Musisz coś ludowi powiedzieć, bo jeszcze oni zapragną mieć coś, nie daj Boże, swojego! A zatem, jeśli:
...kradniesz – zainwestowałeś pieniądze ludu we właściwe warunki pracy dla organu władzy ludowo-demokratycznej (czyli Ciebie),
...wyzyskujesz – prowadzisz naród przez ścieżki ciężkiej i trudnej pracy, aby doszedł do oazy socjalistycznego raju, oraz żeby mógł pokonać imperialistycznego, zachodniego wroga,
...miałeś bogatych krewnych – postanowiłeś zainwestować swoje rodzime, jakże drogie rodzinne pamiątki na rzecz ludu (Twojej rodziny) i jej władzy (czyli Ciebie)
...ciężko pracowałeś (hahaha! głąb!) – swą ciężką i jakże trudną pracą zdobyłeś pieniądze w imperialistycznych, dzikich czasach.

 - Ociec, prać?
Lecz Józwa zaczął krzyczeć na żołnierzy, którzy zostali przed sienią:
- Bywaj! bywaj! Trzymaj!
Po czym zwrócił się do pana Andrzeja:
- Tyżeś to, piekielniku, zdrajco?! Tyżeś to, diable wcielony?! Raz się wymknąłeś z moich rąk, a teraz do Szwedów w przebraniu dążysz? Tyżeś to, Judaszu, kacie męża i niewiasty? mam cię!
To rzekłszy chwycił za kark pana Andrzeja, a pan Andrzej chwycił jego; lecz poprzednio już dwaj młodzi Kiemlicze, Kosma i Damian, podnieśli się z ławy, sięgając rozczochranymi głowami aż do pułapu, i Kosma spytał:
- Ociec, prać?
- Prać! - odrzekł stary Kiemlicz dobywając szablę.
Wtem drzwi pękły i żołnierze Józwy zwalili się do izby; ale tuż za nimi, prawie na ich karkach, wjechała czeladź Kiemliczów.
..................................
Plusk plusk
i popłynie Tusk
a Pawlak się nie wywinie
kąpiel go nie ominie.
Plusk plusk
był Pawlak i Tusk.

Wesołe jest życie staruszka
Gdzie spojrzy tam widzi Tuska
Głodniutki dzisiaj wstał z łóżka
Choć wczoraj odwiedziła go z MOPSu wróżka
Suchutki jak wiór nie ma sił wstać z łóżka
Guzik rwie i wdzianko mnie
trzęsie się z niecierpliwości
żeby dożyć tej radości
kiedy już nie będzie Tuska.

Za dobrych czasów.
Przychodzi mama Jasia do biura pośrednictwa pracy, żeby synowi robotę jaką załatwić:
- Pani, nie byłoby dla Jasia jakieś roboty, bo pije chłopak i pije....
- A co Jasiu potrafi?
- No murować umie, podstawówkę skończył...
- A to mamy: murarz, 4000 na rękę...
- Pani kochana! Toć przecież Jasiu cały czas będzie chodził pijany,jak tyle pieniędzy zarobi... A za mniej coś nie ma?
- No jest jeszcze - pomocnik murarza, 3000 na rękę ....
- No ale 3000? To przecież będzie pił i pił... A tak za 600-700 złotych to coś by się nie znalazło?
- 600-700... Hmmm... To by Jasio musiał studia skończyć.
Jestem wesoły Donek
prezydentem zaś jest Bronek.
Wziąłem Was na postronek
Mam w Warszawie, Gdańsku domek.
Mam PO co o mnie dbo
PeSeLka jak serdelka
Jestem wesoły Donek
Dla każdego z nich mam stołek
Co mi zrobicie? Co?
Przecież jestem z PO
Powtarzam zatem jeszcze raz !
Jestem wesoły Donek
prezydentem zaś jest Bronek.
Co mi zrobicie? Co?
Przecież media, wojsko moje są.
Co mi zrobicie? No co?
Jestem wesoły Donek
prezydentem zaś jest Bronek.
Pozamykam wam szkoły
Internet poodcinam wam
taki jest ACTA chłam
Jestem wesoły Donek
prezydentem zaś jest Bronek.
Służbę zdrowia zrujnowałem
Lekarzy pieczątkami zasypałem
Aptekarzy pod ściana postawiłem
Jestem wesoły Donek
prezydentem zaś jest Bronek.
Powtarzam zatem jeszcze raz !
Jestem wesoły Donek
prezydentem zaś jest Bronek.
Dawaj, dawaj stary. Rozterki 50+ niewolnika.
Około 40 lat pracy i to ciężkiej często w warunkach szkodliwych, zawsze na pierwszej linii.
To co rękoma i głową wypracował za to mu płacili. Przez te wszystkie lata składkami go gnębili.
Nie było że boli że nie ma tylko dawaj i dawaj. A dziś co tyłek się na niego wypina bo co już za stary sił do pracy nie ma. Krzyczy się dawaj stary jeszcze ciągnij bo tak trzeba i worek kamieni na garb mu się jeszcze dokłada. Dziwne to bo obok stoi bez pracy cała młodzików gromada która to rwie się do pracy lecz dla nich pracy nie ma. Starego chcą zajechać do końca bo jak sił i pieniędzy już nie ma to w piachu jego miejsce. Spartanie tak się starych i chorych pozbywali nie leczyli jeść nie dawali tylko zabijali zrzucając w przepaść by nie ponosić kosztów pochowku.
Demokracyja też tak postępować zamierza ba już małymi kroczkami to czyni to leczenia w ramach ubezpieczenia odmówi to rentę czy zasiłek zabierze i do pracy goni.
Bo bez pracy nie ma kołaczy lub nie rabotajesz,nie kuszajesz.
Dawaj, dawaj bo władza na swe fanaberie kasy potrzebuje.

O bacy.
- Baco chodzicie do kościoła.
- Ano chodze
- Dloczego?
- Bo żona koże
-No tak, ale nie dość, że chodzicie do kościoła to jeszcze całujecie w nogi tego krucyfiksa czyli Pana Jezusa
- No, to tyż prowda , bo żona koże
- A tak baco, premiera to byście tyż w nogi pocałowali
- A jużci, żebym pocałowoł, co by tylko wisioł
Twoja strona firmowa - szybko i za darmo!