Archiwum najpopularniejsze memy i....! 
Antoni Macierewicz i jego WOT Wojskowe Oddziały Terrorystyczne w akcji!?
Dwóch Polaków postanowiło założyć biznes. Nazwijmy ich Jaś i Krzyś. Jaś założył firmę w UK a Krzyś założył firmę w PL.
Jaś UK
Jaś uzbierał 1000 funtów i kupił pędzle, artykuły malarskie, którymi przez cały miesiąc handlował, uzupełniając co jakiś czas braki. Na konie miesiąca miał już 2000 funtów. Przeliczył czy mu się to opłaca, zapłacił „ZUS” 11 funtów, podatku nie zapłacił bo można zarobić 11 tys funtów wolnych od podatku, więc pierwszy podatek zapłaci dopiero w 12 miesiącu działalności. Jaś uznał że na początek 989 funtów zarobku pozwoli mu kupić towar za 1989 funtów w kolejnym miesiącu.
Krzyś PL
Krzyś również wystartował z biznesem skromnie za 1000 zł i po miesiącu handlu pędzlami, artykułami malarskimi miał już 2000 zł. Policzył czy mu się to opłaca. Zapłacił ZUS 1200 zł. Brakło mu niestety 200 zł więc musiał dołożyć z tego co miał na start. Przychód 1000 zł miał jeszcze wolny od podatku ale w kwietniu będzie musiał już go zapłacić. Krzyś zamknął biznes spakował się i wyjechał. Morawiecki powiedział w TVP Polacy wracajcie z emigracji i inwestujcie w Polsce. Krzysia szlag trafił. 
Patrząc na to zdjęcie zastanawiam się czy to Judasz całuje Chrystusa a może to Chrystus całuje Judasza. Szydło wyrobiła 1500% normy w produkcji broszek i przyznawaniu dotacji dla szkoły jej męża. 
„Demokracja skończy się wtedy, gdy rząd zrozumie, że może przekupić ludzi ich własnymi pieniędzmi” Słowa należą do Alexisa de Tocqueville i zostały wypowiedziane półtora wieku temu. I jak są na czasie.

Dziś polski parlament widzę jako bajoro w którym tytłają się rozjuszone watahy zawzięcie walczące o każdy najdrobniejszy kęs dla siebie nie licząc się z tym że ktoś zostanie ochlapany czy nawet utopiony.

Do tej pory myślałam, że jestem w sejmie, który jest fabryką prawa, ale jestem w stodole! W stodole jestem! Pawłowicz

Skoro niewolnictwo zostało zakazane to dlaczego nadal jesteśmy zmuszani do oddawania większości pieniędzy swoim „Panom”, którzy decydują, co możemy jeść i pić, czego mają się uczyć dzieci i jak mamy troszczyć się o własne zdrowie i przyszłość? 
2 lata śledztwa i nie udało się ustalić kto wydał polecenie założenia starych opon do limuzyny Dudy

W naszym kraju po 1989 roku zapanowała tyrania kłamców i głupców a Morawiecki to gwoźdź do trumny dla polskich przedsiębiorców! Czy w przyszłym roku będzie jeszcze jakaś polska firma, która zapłaci podatki Morawieckiemu? Których polskich firm nie zniszczył Balcerowicz, nie dobił Rostowski to wykończy Morawiecki. Rząd powinien zrozumieć, że szara strefa nie jest dowodem na "przestępcze skłonności" obywateli, tylko na to, że żąda wygórowanych, nieadekwatnych podatków. Dla większości to nie jest wybór, tylko konieczność. Szara strefa to poduszka stabilizująca sytuację znacznej części Polaków, bo innej alternatywy nie ma. To jest walko o przetrwanie.
Panie Kaczyński, Panie Kaczyński, co ci kazało, co?,
wypuścić z piekieł dawne demony, by nawiedziły nasz dom !!
Było dla wszystkich tak oczywiste, kto tu jest dobry, kto zły,
po tej złej stronie zdrajcy czerwoni, a po tej dobrej wy.
Na twym sztandarze Jezusa niosą, lecz jakąś inną ma twarz,
ten z Galilei kochał nas wszystkich, twój tylko niektórych z nas.
Panie Kaczyński, Panie Kaczyński, zamiast obdzielać nas w krąg,
tą Jezusową miłością wielką, Ty dzielisz każdy nasz dom.
Mąż przeciw żonie, kłótnie dozgonne, kto lepszym Polakiem był,
łóżko pod nimi wzdłuż przełamane, jakże odnajdą się w nim.
Syn przeciw ojcu, wnuk przeciw dziatkom, a przeciw siostrze brat,
w tylu rodzinach stół przerąbany, jak mają chleb na nim kłaść?
Kto ciebie skrzywdził, anioł, czy diabeł, że tak odpłacasz nam,
dzielisz i ranisz i wiek upłynie nim wyliżemy się z ran.
Zatykam uszy, nie chcę już słyszeć, kto tu jest dobry, kto zły,
czas i historia na to odpowie, ale nie dziś i nie ty.

fragmenty ballady o Kaczyńskim, autor tekstu Mirosław Hrynkiewicz 

Daliśmy się ograć jak jarmarcznemu oszustowi w trzy kubki. Ciemnemu ludowi wyprano mózgi. Trójwładzę zastąpiono Trójcą Świętą, inteligencję - potulnymi ciemniakami, autorytety - katolickimi dewotami, historię - mitami, służbę zdrowia - modlitwą, euroentuzjazm - nacjonalizmem... Jesteśmy świadkami narodzin RELIGII SMOLEŃSKIEJ. Trójca święta to: bł. Lech, prorok Jarosław i św. Antoni Smoleński. Pierwszym Patriarchą jest o. Tadeusz. Modlitwa zaczyna się: W imię Lecha i Jarosława i Antoniego Smoleńskiego, i oby panowanie nasze było wieczne na naszą cześć i chwałę. 
Żaden ze sprawców prywatyzacji nawet nie pomyślał, aby nakazać zagranicznym korporacjom, przejmującym polski przemysł, banki i usługi przekazanie dokumentacji dotychczasowych pracowników do archiwów państwowych. Zapisy realnego wynagrodzenia z dziesiątków lat trafiły do 600 lipnych przechowalni , a potem na wysypiska. ZUS mógł więc zaliczyć tylko składki z płacy minimalnej. W ten sposób pozbawiono znaczne części zapracowanej emerytury około 11.5 mln Polaków. Tymczasem PO oburza obniżka emerytur SB!

Obywatele sami nie wiedzą czego chcą, to znaczy wiedzą, ale tylko na pewnym poziomie.
Wiedzą na przykład, że powinno być dobrze, ale jak konkretnie - tego już nie wiedzą, a w każdym razie- nie wszyscy. Toteż chętnie idą za każdym, kto im obieca, że będzie dobrze a zwłaszcza takim co obieca im, ze dostaną darmowy obiad, a do tego jeszcze pół litra. Za takim obywatele poszliby na koniec świata, bo któż nie chciałby mieć pół litra do obiadu? Stanisław Michalkiewicz PAFERE.


Nie było tak bezradnego prezydenta od 1990 roku. Jak miałby( jeśli w ogóle by chciał) bronić Konstytucji, wolnych sądów, demokracji, Polski w UE skoro od czerwca nie potrafi obronić swojego dyrektora departamentu w BBN przed ubeckimi metodami Macierewicz. - Tomasz Siemoniak
22 11 2017 W czerwcu Premier Szydło otwierała zbiornik wodny Świnna Poręba, który 2 lata wcześniej był otwarty przez PO. Wczoraj Premier Szydło zainaugurowała w stolicy otwarcie siedziby Frontexu, która jest w W-wie od lat. Czekam na otwarcie A2, Muzeum Powstania Warszawskiego, lotniska Chopina i wprowadzenie do UE. Jacek Nizinkiewicz

23 11 2017Wystawa EXPO 2022 nie odbędzie się w Łodzi. Łódź przegrała z Buenos Aires.
Pomimo przegranej rząd nie zrezygnuje ze swoich planów i zapowiedzi dotyczących inwestycji w Łodzi - zapowiada Ministerstwo Rozwoju. Wszystkie siły sprzęgły się przeciw Kaczyńskiemu,znaczy się on chce dobra Polski. Dlaczego ja w to nie wierzę? 
Więcej na podstronie Wiadomości lokalne
Piotrkowianin protestuje przeciwko rządzącym w kraju.
We wtorek 22 lipca i 01 sierpnia o godzinie "W" wyszedł na ulice miasta zademonstrować swój sprzeciw.
Nietypowo ubrany mężczyzna wzbudził ogromne zainteresowanie, a na kilku tabliczkach znalazły się różne napisy m.in "Tak się bawi, bawi się tak nie kto inny jak elita. Nie za swoje, a za Twoje tak się bawi elita. 1300 złotych kolacyjka dla dwóch a obiadek tylko 3000 złotych" i "1 września 1939 roku utrata niepodległości, 22 lipca 1944 roku zmiana okupanta, 4 czerwca 1989 roku zmiana okupanta, 2014 rok kolejna zmiana..."
źródło: http://piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/artykul/galeria/piotrkowianin-protestuje-przeciwko-rzadzacym-w kraju,2364514,t,id.html#c8b29971e6024ad6,1,3,6 
Rekonstrukcja z kabiny pilotów rządowego Tupolewa, który rozbił się pod Smoleńskiem
19 08 2016 Katyń. Kamień smoleński zbrukany przez Rosjan! Aż żal patrzeć. Szok i niedowierzanie! Choć PiS co miesiąc szumnie celebruje pamięć o katastrofie smoleńskiej, to nie potrafi należycie zadbać o miejsce katastrofy! (więcej niżej)
Paranoiczna żądza władzy nasuwa tylko jedno porównanie, Kaczyński to współczesny Makbet.
Jedna wróżba jak potrafi Polskę zmienić.
Bądź jak lew śmiały, dumny, przedsiębierczy
Nie tknie Jarosława żaden cios morderczy,
Póki puszcza Białowieska ku żoliborskiej
twierdzy nie pójdzie walczyć przeciw niemu.
Dlatego Kaczyński polecił Szyszce wykarczować całą Polskę

01 09 2017 PiS żąda od Niemiec gigantycznych reparacji wojennych.
Nie dajmy się kolejny raz omamić szarlatanom z rządu Szydło. Szanse na otrzymanie repatriacji od Niemców są bliskie zeru. No ale przygotowanie rachunku strat, sporządzenie ekspertyz, przygotowanie opinii może kosztować nas podatników nawet miliard złotych wszak walka będzie toczyła się o biliony złotych. Kto za tym szczwanym planem stoi, przyjaciele z Izraela czy lobby żydowskie z USA? 
Gdy zabraknie helikopterów i zawiedzie internet Kawaleria Ochotnicza wspomoże działania WOT. Jesteśmy pierwszym krajem, który likwiduje jednostki kawalerii powietrznej, a w ich miejsce formuje szwadrony kawalerii konnej. Kto stoi za tym pomysłem? 
18 07 2017 Jak pomagało wojsko po nawałnicach? Szokujące relacje.
Jak już pisaliśmy na łamach Faktu i w Fakt24, rządzący mocno spóźnili się z reakcją po nawałnicach. Nie dość, że wojsko przybyło na miejsce dopiero po kilku dniach, to pojawiły się relacje zarzucające mundurowym, że ich pomoc nie wyglądała tak jak powinna. W sieci opublikowano nagranie, na którym widać, jak wizytujący Rytel minister Antoni Macierewicz przestrzega żołnierzy, by „uważali, bo nie ma tu co ryzykować". Na innym nagraniu jeden z mężczyzn powiedział, że przed przejazdem kolumny rządowej „ludziom kazali się usunąć, żeby było, że wszystko wojsko robi". 
To nie wojsko zawiodło tylko Macierewicz, który wprowadził takich terror, że dziś żołnierz boi się wszystkiego, mundur ubrudzić, buty zachlapać, a nie daj boże gdyby pojazd się zepsuł lub ubrudził. Wtedy ma cały tydzień roboty zamiast wylegiwania się na wyru. A przecież oni są tylko od parad, defilad i pracy za biurkiem. Macierewicz nie nadaje się na szefa MON on powinien kazania w kościele głosić a nie wojskiem dowodzić. Armia polska nie jest armią niebiańską a Macierewicz nie jest jeźdźcem Apokalipsy. A może jest i zwiastuje koniec Polski? 
Dlaczego nie wysyłam SMS o treści WICHURA? Bo jak widzę VAT to pierwsza czerwona lampka mi się zapala. Stoi sobie taki bandyta na moście a ja idę gasić pożar u sąsiada po drugiej stronie rzeki. A on pomimo, że widzi pożar i nie dość że nie ma ochoty go gasić woła ode mnie opłaty Druga czerwona lampka zapal mi się kiedy ci dla których ten bezduszny strażnik zbiera opłaty bawią się na całego w najlepszych kurortach na świecie i w czterech literach mają to co się wydarzyło na Pomorzu. Takiemu Macierewiczowi żołnierze buty, ubranie czyścili by ładnie na fotografiach wyglądał zamiast pomagać poszkodowanym. WSTYD I HAŃBA MOŚCI MAGNATERIO Z DOJNEJ ZMIANY.

Ech ,Wałęsa, gdybyś siedział cicho, żylibyśmy sobie spokojnie w PRLu. I czekali aż Kaczyński nas wyzwoli. Stanisław Tym
Ludzie Kaczyńskiego zabijają Wałęsę na raty, bo gdy on był bohaterem dwa malusieńkie Bolusie, Jacek i Placek siedziały pod mamusiną kiecką. Jeden już dzięki drugiemu spadł! Kiedy zleci ten co się ostał?
Kaczyński w 2010 r.: W obliczu kompromitacji Wałęsy to Lech Kaczyński będzie symbolem "Solidarności"
W mojej ocenie liderzy PO, czy szerzej liderzy establishmentu, mają problem z Lechem Kaczyńskim (...) budowana przez nich konstrukcja lukrująca postać Lecha Wałęsy za jakiś czas rozsypie się jak domek z kart - tak w 2010 roku w wywiadzie udzielonym "Gazecie Polskiej" mówił Jarosław Kaczyński.
To tekst archiwalny, który opublikowaliśmy w 2010 r.
Teraz, w związku z zainteresowaniem naszych czytelników, przypominamy jego treść.

- W obliczu niechybnej kompromitacji Wałęsy to Lech Kaczyński stanie się symbolicznym patronem ruchu solidarnościowego - stwierdził Jarosław Kaczyński. W rozmowie z "Gazetą Polską" komentował polityczną atmosferę wokół obchodów 30. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. Lider PiS przypominał jaką rolę w tamtych wydarzeniach odegrał jego tragicznie zmarły brat. - Dorobek i pamięć o Lechu Kaczyńskim to, to czego w tej chwili najbardziej obawia się Platforma Obywatelska z Donaldem Tuskiem na czele - przekonywał prezes Prawa i Sprawiedliwości.
Więcej na: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,8349142,Kaczynski__W_obliczu_kompromitacji_Walesy_to_Lech.html
Jarek Kaczyński spał.
W kolejną rocznicę przespania przez Jarosława Kaczyńskiego stanu wojennego. Nie wiem, kto jest autorem tego wiersza, ktoś mi go przesłał. Publikuję, bo szkoda, żeby się zmarnował

Chłopcy z Targówka i ze Śródmieścia
Pomnijcie Jarka co stan ten przespał
Ludzi łapali, w ludzi strzelali
Jarek Kaczyński spał!

Gdy w telewizji brak teleranka
Gdy na górników czeka łapanka
W wygodnym łożu , na Żoliborzu
Jarek Kaczyński spał

Jeden zraniony, drugi zabity
Krew się polała grudniowym świtem
A tam w łóżeczku, na poduszeczce
Jarek Kaczyński spał!

Gdy w kinie „Moskwa” film o Wietnamie
Jarosław woli drzemać przy mamie
Na prawym boku, w ciepłym półmroku
Jarek Kaczyński spał!

Już Kuroń leży na styropianie
bo go pobili zomowskie dranie
Drżą robotnicy, a on w szlafmycy!
Jarek Kaczyński spał!

Nie płaczcie dzieci, płakać nie warto
W miękkiej piżamie, z różową kokardą.
Za chleb, za wolność, za nową PolskęJarek Kaczyński spał! 
Znalezione w necie: Jerzy Zych
Dzięki polityce w okresie PRL, Polska wolno, bo wolno, ale odzyskiwała niepodległość i nie została republiką sowiecką ani nie dopuściła do rozbioru naszego kraju w okresie Solidarności. Ten, kto tego nie rozumie to jest analfabetą politycznym. Dzisiaj w "wolnej" Polsce możemy sobie pogdybać "co by było gdyby" i chwalić "żołnierzy wyklętych" a odmawiać patriotyzmu i polskości tym żołnierzom, potomkom zesłańców oraz tym którzy służyli w Ludowym Wojsku Polskim. Ta obecna polityka dyskryminacji PRL jest hańbą narodową a dygnitarze PiS to zwyczajni fanatycy nie wiadomo czego, prowadzący nasz kraj po krawędzi bezpieczeństwa w kierunku upadku państwowości. Będąc teoretycznie państwem niezależnym skażemy się na samozagładę ale to Kaczyńskich, Błaszczaków, Szydeł i Dudów nie obchodzi, są ślepi i nie widzą końca tej drogi. 
Za PRLu nie było tak źle pomimo że wszystkiego brakowało zwykli robotnicy domy budowali i z głodu nie umierali. Co z tego że dzisiaj sklepy są pełne luksusowych towarów jak tylko wybrańcy mogą je kupować. Za PRLu urzędnik zarabiał mniej od wykwalifikowanego robotnika. A dziś? 
Takiego wiersza otrzymałem.
Kto zdrów na głowę kpi z "dobrej zmiany",
gdyż jest to przekręt niesłychany...
Wie o tym nawet każdy głupi,
że "ciemny lud" ich kłamstwa kupił.

Choć pókim żywi Ona nie zginie,
wmówiono im: "Polska w ruinie".
Zaś nie zdziwiło żadnego osła,
że z ruin w dzień się Ona podniosła.

Wmawiano także każdego rana,
że Polska "klęczy na kolanach".
I choć kolana miała zdrowe,
powstając nieźle walnęła w głowę.

A również, z wrażeń mnie głowa boli,
bo mi wmówili, że jest w niewoli.
I przed oczami wskazali ciemność,
gdyż straciliśmy suwerenność.

Więc jak cyganka patrzę w dłonie
i widzę w nich, że Polska tonie.
Lecz nie ostrzegę "ciemnej miernoty",
gdyż Polska tonie w morzu głupoty 
Tak Piotr Jakubczak namalował tryptyk: Trójpodział władzy w Polsce. 
05 05 2017 "Gazeta Polska Codziennie": artystyczna prowokacja w Istebnej. Obrażające uczucia religijne i patriotyczne karykatury przedstawiające polityków PiS, które zostały wystawione w miejscowej galerii sztuki, wywołały oburzenie części mieszkańców Istebnej. Sprawę relacjonuje piątkowa "Gazeta Polska Codziennie".
04 06 2017 „WIDZIAŁEM EKSPLOZJĘ w SMOLEŃSKU”– UCIEKŁ DO LONDYNU !!
Wielka Brytania 21 kwietnia 2016
Niesamowite informacje dochodzą ze Szkocji
BOI SIĘ O SIEBIE ..
Pan Jerzy który skontaktował się dziś z naszą redakcją w sprawie Smoleńska , mężczyzna rozmawiał ze mną przez 30 minut , łamanym głosem w którym można było wyczuć strach i przerażenie , opowiadał o tym co widział w Smoleńsku 6 lat temu .
Pochodzi z Bolesławca , w Smoleńsku był na wyjeździe biznesowym , miał tam załatwiać dostawę klocków hamulcowych i szczęk hamulcowych do warsztatów samochodowych .
Jego dostawca miał biuro w pobliżu lotniska , był bardzo blisko lotniska i zarzeka się ,że widział co tam się działo , mężczyzna przysięga się ,że widział eksplozję samolotu , słyszał też minimum dwa wybuchy , oraz kilka strzałów z broni palnej . To samo miał widzieć jego partner biznesowy , który już jakoś zmarł , oto skrót z rozmowy , numer telefonu mi się nie wyświetlił , zatem nie mam dowodu , a rozmowy nie nagrałem bo nie spodziewałem się ,że taka będzie .
Polak ujawnił mi ,że uciekł z Polskie w obawie o życie , mieszka z rodziną na terenie Dartford .
Więcej na: http://polskie-echo.com/widzialem-eksplozje-w-smolensku-uciekl-do-londynu/

W kuluarach spotkania 22 04 2012 roku z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim w Piotrkowie Trybunalskim.

Wybaw nas, Panie, od zła wszelkiego. Miałem okazję z Macierewiczem rozmawiać? Po tym jak nawoływał do wojny z Rosją! To człowiek który uważa się za najmądrzejszego i zawsze ma rację. Z każdego kpi bo wszyscy dla niego to idioci. Dla mnie to uczeń Stalina i na dodatek tchórz bo pierwszy czmychnął ze Smoleńska nawet nie oglądając miejsca katastrofy. I pomyśleć, że miałem Macierewicza w narożniku i go nie znokautowałem. Do dziś nie mogę sobie tego wybaczyć jak mogłem Izaakowi Singerowi dorwać! Troszkę ostrzej i Domaracki zamiast walić w słup walnął by razem ze mną w Macierewicza, wroga narodu polskiego.
W kuluarach spotkania 22 04 2012 roku z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim w Piotrkowie Trybunalskim. Udało mi się zamienić parę słów z posłem Antonim Macierewiczem w alejce przed MOK, kiedy wyczekiwał na przybycie głównego aktora tej manifestacji prezesa Jarosława Kaczyńskiego.
Była to rozmowa twarzą w twarz, oko w oko, obaj czuliśmy swoje oddechy

Stenogram z tej rozmowy:
Sklave: Panie pośle czy mogę zamienić z panem kilka słów.
A.M: Ależ tak słucham pana. (Czarujący uśmiech)
S. Panie pośle kiedy zaczniecie zajmować się sprawami realnymi (błysk w oku posła) a wrak Tupolewa odłożycie w kolejności ważności. Proszę mnie źle nie zrozumieć ja nie kwestionuje jego rangi....(zobaczyłem jednocześnie niewinność i okrucieństwo w oku posła)
A.M: Właśnie...... właśnie ......po to tu jestem......
S. Panie pośle kiedy zajmiecie się tym że nie ma pracy, chleba, podwyższa się wiek emerytalny.....
A.M (Przerażenie i panika w oczach posła) Pan pójdzie ze mną na to spotkanie i tam wszystko ja panu wyjaśnię.
S. Panie pośle dlaczego chce pan wyprowadzić ludzi na ulicę doprowadzić do konfrontacji siłowej. Mówię to na podstawie ostatnich wiadomości zamieszczonych w prasie kiedy nawoływał pan do wojny....
A.M. No widzi pan czytał pan tylko prasę na ten temat.....
S. Panie pośle błagam pana i pana Kaczyńskiego nie doprowadzajcie do wojny bratobójczej, nie wyprowadzajcie ludzi na ulicę tak jak miało to być 1980 czy 1989.......
-Poseł delikatne ujmuje mnie za ramię i próbuje iść ze mną w kierunku sali......
S. Panie pośle pan wybaczy ale jakoś mi nie po drodze z panem........chociaż idziemy w tym samym kierunku......... lecz nie tą sama drogą........No i sobie pogadaliśmy.Może ktoś to nagrał? Prosiłbym o kopię nagrania.
26 03 2017 Żółć Beaty Szydło. W żółtych płomieniach liści brzoza( smoleńska) dopala się ślicznie.
Na zdjęciach grupowych z początku szczytu UE w Rzymie Beaty Szydło nie było widać, przesunięto ją do tyłu, w odpowiednik miejsca dla outsiderów, oślej ławki. Media nad jej postacią się „znęcały” pytaniem: znajdź premier Szydło na powyższym zdjęciu. Faktycznie – bez okularów nie można było jej wypatrzeć. Zagadkę rozwiązywano na następnym zdjęciu – czerwoną strzałką wskazywano ledwie widoczne pół twarzy pani premier.
Więcej na podstronie Polityka
Z sieci: Kłamco uczyniłeś ze śmierci brata cyrk. Z tragedii, łez, bólu Polaków, uczyniłeś drabinę do władzy i ośmieszyłeś 96 ofiar. Gardzę tobą. 
A oto krótka historia Solidarności i Wałęsy. Gdy naród do boju wystąpił z orężem,panowie o czynszach radzili. Gdy naród zawołał: "umrzem lub zwyciężym!" panowie w stolicy bawili. My na styropianie wegetowaliśmy a oni w salonach Vitorii się bawili. I Lechu i Popiełuszko byli wtedy z nami. A gdzie byli Kaczyńscy? Kombinowali i mataczyli byle do koryta się dorwać. No i gdyby nie wujek Wojciech i wujek Czesław to na Magalenkę nie załapaliby się.
My o Bolku mówimy przyszedł z Matką Boską w klapie a okazało się że ma diabła w sercu.
Reymont dostał Nobla za "Chłopów", a Wałęsa za to, że z chłopów zrobił dziadów.
Jeszcze łagodna pacyfikacja po Kaczemu!? Wkrótce czarne sotnie z WOTu będą profesjonalnie przeprowadzały pacyfikację. 
Najlepsi fachowcy na najwyższe stanowiska w państwie po Kaczyńskiemu!?
Przyjaciel Kaczyńskiego zataił służbę w Ludowym Wojsku Polskim. Jego brygada pacyfikowała strajki. No a Kornel M, Dubieniecki, Piotrowicz, Misiewicze, sam prezes taki wielki wojownik o wolną Polskę i nie został internowany itd. itd.
Prezes w ramach dekomunizacji, w walce z korupcją, nepotyzmem obsadza najwyższe stanowiska w państwie najbardziej niebezpiecznymi i zdegenerowanymi typkami. Jak tak dalej pójdzie to Trynkiewicz zostanie Rzecznikiem Prawa Dziecka. No bo złodziej złodzieja nie okradnie, oszust oszusta nie oszuka, kłamczuch kłamczucha nie okłamie. Swój swego zawsze będzie bronił i nie jest ważne jakiego jest on koloru. Teraz już wie dlaczego ci skazani za najcięższe przewinienia są tak dobrze chronieni ba żyją jak książęta. Na stare lata dopiero Kaczyński otworzył mi oczy. 
Gdzie jesteś moja Polsko? To nie jest moja Polska.
Moja ojczyzna jest krajem ludzi dobrych, sprawiedliwych, uczciwych, miłosiernych. Ludzi radosnych, szczęśliwych, spokojnych. Jest państwem szanującym obywatela, dbającym o swój zrównoważony rozwój, wpatrzonym w wizję dostatku, powagi i dobrobytu.
A take Polske mamy!
W tym państwie nie da się normalnie żyć. Tu„człowiek człowiekowi wilkiem“, a każdy dzień, bezwzględną walką o przetrwanie. Tu rządzą prawa dżungli i mentalność Kalego, tu „sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie“. Błazen jest królem, wagabunda pełni rolę mędrca, kuglarz aspiruje do rządu dusz.
Foto: Gdzie jesteś moja Polsko? ze strony
http://piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/artykul/pis-zorganizowal-w-piotrkowie-marsz-w-obronie-demokracji-i,3306039,artgal,t,id,tm.html 
ODWRÓCENI, nie bierzemy udziału w wyborach, jest nas ponad 50%.
Jesteśmy najpotężniejszym ruchem społecznym w Polsce.
Trudno jest nas rozbić  przez panujący reżim bo nie posiadamy przywódców. Pomimo że jeszcze nie
zjednoczeni ale już bardzo groźni dla tych co sprawują władzę na każdym jej szczeblu.Kampania wyborcza dobiega końca, obiecano złote góry, wydano miliony złotych, wypowiedziano miliony słów. Ale ani razu nie usłyszałem słowa rozliczę. Tego słowa żaden z 11 kandydatów nawet jeden raz nie wymienił. A czy nie należałoby rozliczyć Wałęsy, Tuska  Balcerowicza, hrabiego von Rostowskiego, Kaczyńskiego, Macierewicza, Pawlaka, Millera i wielu innych?
No a przynajmniej spytać się ich dla kogo pracują, pracowali i skąd takich majątków się podorabiali?
Dlatego nie biorę udziału w tym show pt „kto komu obieca więcej” Wolę siedzieć w domu bo tak naprawdę to nie ma żadnego znaczenia nakogo  zagłosuję.
Bo oni wszyscy są tacy sami będą dbali tylko o swoje interesy. Ale nadejdzie czas rozliczenia i mam taką nadzieje że to będzie już niedługo.
Oto efekty pracy posłów. Dbając o swoją kieszeń lobbują dziurawe ustawy. W efekcie ci co mają dużo nic nie płacą a tym co mają mało zabiera się prawie wszystko.Nieprawda. No to w jaki sposób hrabia von Rostowski, lord Sikorski i wielu innych dorobili się takich majątków?
A Fiskus w takich przypadkachjest ślepy i głuchy.
Noworoczny kac 2016 r. O naprawie Rzeczypospolitej dzieło Kaczyńskiego.
Dlaczego nie wierzę Kaczyńskiemu? Bo to kolejny przedstawiciel oligarchii sprawującej władzę poprzez system synekur i powiązań mafijnych od zarania dziejów.
Dziś Kaczyński może każdego z tych co źle sprawowali władzę postawić przed sądem, trybunałem dlaczego tego nie robi. Lewandowski, Balcerowicz, Rostowski, Sikorski, Tusk i setki innych nie mają jeszcze przedstawionych najcięższych zarzutów o malwersacje mienia narodowego i zdradę państwa. W Chinach już dawno byłoby po sprawie kilka gram ołowiu nie kosztuje przecież tak wiele. Sąd i natychmiastowy wyrok to
jedyna droga do przeprowadzenia reform w Polsce bo inaczej skończy to się tak jak dzieło Modrzewskiego na półkach bibliotek.

1918,1939,1945,1989, 2010, 2015, to tylko daty po jednej i drugiej stronie mamy tych samych przeciwników, bogaczy i nędzników.
Oto gorliwi obrońcy niepodległości i demokracji:
PKWN Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego;
FJN Front Jedności Narodu;
WRON Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego;
RBN Rada Bezpieczeństwa Narodowego;
KOD Komitet Obrony Demokracji;
FOK Front Obrony Konstytucji.

A okazuje się że to tylko nazwy bo po jednej i drugiej stronie mamy tych samych przeciwników, bogaczy i nędzników.
Czy żona nazisty to dobry patron dla szkoły w Jarostach?
Nam strzelać nie kazano. Wstąpiłem na.... patrona.... i oniemiałem...
Więcej na podstronie: Foto szopka
17 11 2016 Sprawa kalendarzy z krzyżem celtyckim umorzona. Prokuratura: Promują sport, a nie totalitaryzm.
Uczniowie łódzkiej szkoły dostali od kibiców ŁKS kalendarze z krzyżem celtyckim i napisem "White Pride" ("Biała Duma"). Zawiadomiono prokuraturę, ale ta umorzyła sprawę. Zdaniem śledczych gadżet z symbolem neonazistów promuje sportowy tryb życia. Krzyż celtycki to promocja sportu! Niedługo powiedzą że faszyzm w III Rzeszy to był tylko program kulinarny. Hej wyborcy PiSu tego chcieliście.
Więcej na podstronie: Foto szopka
Archiwum najpopularniejsze memy i....! 
12 09 2016 Moszczenica dożynki 2016 r.
Dziwna to gmina patronem szkoły jest żona faszysty a strażacy z OSP nadal wiernie służą Polsce Ludowej!? Taka dewiza znajduje się na kilku
sztandarach które tak dumnie prezentują na uroczystościach strażacy ochotnicy. Włodarze gminy, władze OSP tego nie widzą, może nie potrafią czytać albo jeszcze żyją w tamtej minionej epoce. No bo ile do diaska wymiana kilku sztandarów może kosztować? Wysokie pensje to urzędasy potrafią brać ale na nowe sztandary to nie ma komu dać.
W Polsce nie była potrzebna wojna by zdecydowana większość społeczeństwa żyła w skrajnym ubóstwie.
Wystarczyła transformacja ustrojowa w 1989 roku by bez wojny nastąpił największy exodus młodych wykształcanych Polaków poza granice swego kraju. Wystarczył Balcerowicz a dokończył dzieła zniszczenia Rostowski.
Panie Naczelniku nam wojna nie jest straszna wszak w piekle będziemy mieli lepiej jak za pana rządów.
Mądre słowa Andrzeja Leppera.
Wlewają w nas ten jad nienawiści i ci z lewa i ci z prawa tylko po to abyśmy się żarli nawzajem, wyzywali i bili się między sobą . A oni?Oni zawsze się dogadają, będą kraść, bogacić się i będą robili z nami co tylko będą chcieli i powiedzą, że to wszystko w imię demokracji.
Salceson to cwaniak wielki
choć zrobiony z podrobów i okrawek udaje szynkę i to przedniej marki.
Przepis.
Składniki:
Kałdun i to dobrze jak balon wypchany.
Łeb świński koniecznie z ryjem, uszami, jęzorem no i kłami.
Co niektórzy mózg dokładają tym sposobem podobno rozumu nabywają.
Słonina do dobrego ślizgania
Skóra by dobrze chroniła.
Serce, płuca no i przyprawy by było wiele zabawy.
Kałdun dobrze czyścimy i wrzątkiem parzymy.
Łeb rąbiemy, resztę kroimy i do garnka wrzucamy.
Gotujemy powoli.
Wyławiamy kawałki, które już są miękkie i kroimy w kostkę.
Obieramy głowiznę z kości.
Ozór w kostkę kroimy a skórki w paski.
W misce to wszystko umieszczamy i przeprawami doprawiamy
No i??? zmiażdżony móżdżek dokładamy.
Zalewamy to zimnym wywarem i kałdun napełniamy i mocno wiążemy.
Całość w garnku z gorącą wodą umieszczamy i powoluśku gotujemy około 1 godziny.
Wyjmujemy, płuczemy dokładnie zimną wodą.
Zawijamy w ściereczkę na desce kładziemy.
Na wierzchu drugą deskę kładziemy i betona partyjnego z muru twardego.
No i prasujemy go przez 12 godz w chłodnym pomieszczeniu.
Najlepiej w celi u Celi .
Wielkie Żarcie - Pampuchy (parowańce)
Pampuchy to mięciutkie i puszyste drożdżowe bułeczki gotowane na parze. Najlepsze są na ciepło tuż po uparowaniu, jednak równie smaczne są na drugi dzień podgrzane chwilkę w mikrofali. Można je jeść zarówno na słodko- z dżemem, nutellą lub maczane w jogurcie, jak i na słono- ja zwykle kładłam na każdą bułeczkę plaster żółtego sera, posypywałam lekko bazylią i oregano, poczym wkładam na chwilę do mikrofali aby ser się stopił.
Pycha.. obie wersje
Kapuśniak!!!!
Regionalną zupą w Piotrkowie zostanie.
Piotrków podobnie jak Wadowice kremówki.
ciastko Mazurkiem nazwane, na świecie już promuje.
Z ciastkiem sprawa była prosta.
Z kapuśniakiem niezwykle się komplikuje.
No bo jak tu w gusta trafić
kiedy możliwości jest tak wiele.
Ze słodkiej czy kiszonej kapusty gotować
Słodkiej w Piotrkowie nie uświadczysz.
Zaraza czy choroba ją dopadła i zgorzkniała
Kiszona pracy wiele wymaga
musi być dobrze tłuczona by smakowała.
A z głąbem co począć, posiekać
czy przystroić i na eksponowanym miejscu wystawić.
Na czym gotować?
Na zioberku co za ziobro zachodzi?
Czy na golonce tłuszczem opływającej?
A może na kości?
Kości niezgody szpikiem z goryczy wypełnionej?
A czym okrasić?
Słoninką przysmażoną czy boczkiem chudziutkim
w dymie z drewna sosnowego wędzonym.
No dobra, starczy tego, idę coś zjeść..
"BŁOGOSŁAWIONY OWOC ŻYWOTA TWOJEGO, JE ZUS"
zdjęcie: podstrona foto szopka
Zupa danie narodowe!!!!
Polewka narodową zupą się stała
choć kartoflanka mocno się starała.
Polewkę zupa chłopska dzielnie wspierała
choć do dań wykwintnych należała
na stołach pańskich choć chłopska brylowała.
Do polewki się upodobniła i taka bez smaku się zrobiła.
Na próżno kot miauczał pazurami drapał
jaja na boczku zachwalał, nimi częstował
Jaja się nie przyjęły naród polewkę wolał.
Barszcz czerwony jeszcze z uszkami
prym wśród zup wiedzie fakt to znany.
Mimo że smakował podniebienie delektował
na samym dole w menu wylądował
Smacznego przy polewki delektowaniu
proszę nie zapominać o drugim daniu.
Polakowi więcej się należy
będzie przeto deser taki jak się leży
pierogi z biedronki i ochłapy dla zgłodniałych.

No to jadziem Panie Zielonka.
Cytuję: Sporym zainteresowaniem na wystawie Rol-Szansa cieszy się stoisko Strefy FM, „Tygodnia Trybunalskiego i portalu ePiotrkow.pl.
Faktoza nie da się ukryć.
Nikt takim byczym mlekiem nie częstował.
A, a ser barani jak smakował.
Były też jaja od koguta
i bigos serwowany z półbuta.
Ciasta, ciasta jednak brylowały.
Prym wiódł Oszukaniec.
Nie ustępował mu placu
Mazur Piotrkowski, taki mieszaniec.
Hitem jednak tego stołu
był Sznycel po Cygańsku.
Przyrządzony przez znamienitych
by podniebienie zwiedzających delektował.
By jesienią nie zapomniano kto częstował i co serwował
i na odpowiedniego kandydata zagłosował.
Gdyby kogoś brzuch zabolał
to docktor wszystkiego pilnował.
Bana w ePiotrkow.pl pewnikiem dostanę
lecz pisać i tak nie przestanę.

Rosół, zupa taka...
Z koguta rosołu najesz się do woli
gdy z wolnego chowu nie z niewoli.
Dajże spokój kogutowi bo kucharka rosół spitoli
się pomyli i za mocno go osoli
lub zamiast koguta bażanta pokroi.
Bażant ptak królewski zupę daniem zrobi gdy go dodamy.
Gorzej gdy kukułkę wrzuci wtedy zamiast zupy polewkę otrzymamy.
A jak dorwie zająca to się już nie gada
takiej potrawy to i szef nie jada.
Kucharka już fest się napracowała
jeszcze nie wie jak potrawa będzie smakowała.
A tu Gołota po boku ją poklepuje
i mówi łosiu lepiej smakuje.
Gołota chłop wielki
przy nim łosiu jest taki niewielki.
Szybko do zrobienia posiłku go przygotuje.
Wtedy kucharka dobre jadło ugotuje.
Czy aby wszystkim smakuje?
Nie nie koperku jeszcze brakuje.
..........................................

Flaki z olejem.
Dziś ta potrawa wyjątkowo mi nie smakuje
bo Krowim Plackiem i starym olejem zalatuje.
Lato nastało a tu ciągle nowa wieść przylatuje.
Od razu na prezydencji Polski rozpoczęcie
wielka jatka w Europejskim Parlamencie.
Autostradę do Nieba już otwarto już funkcjonuje
no i cóż z tego skoro opłatami szokuje.
Księgę ujawniono i choć Białą ją nazwano
to w piekle z Lucyferem ją pisano.
Wzrok mój błędny i myśli trwożne już przy jesieni
bo gdy POzostanie jedyna słuszna,światło narodu czy coś się zmieni.
Może pozostanie żyć od obietnicy do obietnicy, od mrzonki do mrzonki
a dla biednych szaraczków za drogie będą nawet Biedronki.

Flaki
Potrawa byle jaka, pospolita niczym nie bryluje
a jednak ciągle czymś nas zaskakuje.
Z każdym dnie zyskuje na wartości
mimo że ciągle przyprawiana przez gości.
Choć okraszana jadem i gorczycą, solona ponad miarę
niedługo wykwintnym daniem się stanie.
Ba, niejednemu kości porachuje
zanim jej jeszcze posmakuje.

Przekładaniec
Z bardzo wielu składników jest przygotowywany dlatego smakuje.
Składniki są przednie wręcz delicje dlatego tak delektuje.
Mazur regionalny ten piotrkowski też wśród ciast dominuje
lecz nie każdemu smakuje i nie na każdym stole króluje.
Degustując ten przekładaniec jestem kontent,
w pełni nasycony za co dziękuję.
Do ciasta tego dołożę okruszek mały
W Moszczenicy wody głębinowe się pojawiły
i ze studzienki jak Niebieskie Źródła wybiły.
Czym wielką frajdę dzieciakom sprawiły
a władze gminne bardzo ucieszyły.
Cały tydzień już źródełko bije
jak tak dalej pójdzie, gmina kasy nabije.
Woda i to głębinowa to towar deficytowy nie wolno jej marnować
trzeba ja szybko zagospodarować.
Zamiast nową szkołę budować w wodę zainwestować.

Bigos
Najlepiej smakuje gdy kucharz go długo gotuje
 mięsa, grzybów, przypraw i delicji nie żałuje.
Powiadają że następnego dnia najlepiej smakuje
gdy się go odgrzeje, wtedy aromatem podniebienie delektuje.
Oto kilka przypraw do Bigosu mego by wasze gusta zadowoliło.
Wolbórz miasto które nigdy w murach się nie gnieździło.
Nigdy się murami nie otoczyło by więcej mieszczan pomieściło.
Gdyby się nimi otoczyło tych kilkudziesięciu mieszczan w strasznej ciasnocie by mieszkało.
 W Wolborskiej Kolegiacie zawitał Festiwal Kolory Polski, pięknie kilku muzyków grało
"O Wolborzu, miasto przeszczęśliwe" na odzyskania praw miejskich utwór skomponowano.
Przecież miasto(kiedyś wieś) to z uprawy chrzanu słynie.
Teraz kwiaty, ościki stały się jego domeną nad Wolbórką co wartko płynie.
A życie miasta tylko na świętowaniu i biesiadowaniu mieszczan przebiega leniwie. 
W Moszczenicy nowego wójta mamy po wyborach, z Rakowa.
Podobno to człek energiczny, kompetentny, tęga głowa.
Nie to co poprzednik, za mnie gmina będzie dobrze działała.
Gmina będzie szybko się rozwijała dużo budowała....
Wójt a z nim Rada Gminna w wodę będzie inwestowała?
Tak, tak bo woda ta woda geotermalna się pojawiła,
źródełko koło marketu sobie tak wybiła.
Drugi miesiąc woda się już toczy. Pół drogi już zabrała.
Smród niemiłosierny dookoła woda roznosi!
A inspekcja jeszcze nie zawitała!
Kiedy przyjdą sierpniowe upały, epidemia się pojawi.
Wtedy to dopiero Rada będzie debatowała.
Wójcie pół kadencji niedługo minie na najwyższym stołku w gminie.
Jak kiedyś na stołku przewodniczącego tak i dziś, zostałeś przy dobrej minie.
Sklave o pomoc w sprawi wody prosi, by lepiej się działo w moszczenickiej gminie
zdrowie i majątek mieszkańców szanowano, problemów pod dywan nie zamiatano.
Za każdą pomoc z góry dziękuję. Wnet rymowanką się zrewanżuję.
Kliknij, aby edytować treść...
Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW